Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

A jakie najlepiej profesie wybrać aby na tym można było coś zarobić? Głównie zależy mi dla Maga lub Warlocka? Czy w WoWie występuje takie coś że jedna rasa będzie lepsza od innych w danej klasie lub profesi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 16:58, Los_Emilos napisał:

A jakie najlepiej profesie wybrać aby na tym można było coś zarobić? Głównie zależy mi
dla Maga lub Warlocka? Czy w WoWie występuje takie coś że jedna rasa będzie lepsza od
innych w danej klasie lub profesi?


No pewnie wystarczy że poczytasz co dana rasa ci daje(gdy tworzysz postać morzesz o niej poczytać po prawej stronie) np blood elf +10 do enchantingu. tauren +10 do herbalizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 17:04, Redjevel napisał:

> A jakie najlepiej profesie wybrać aby na tym można było coś zarobić? Głównie zależy
mi
> dla Maga lub Warlocka? Czy w WoWie występuje takie coś że jedna rasa będzie lepsza
od
> innych w danej klasie lub profesi?

No pewnie wystarczy że poczytasz co dana rasa ci daje(gdy tworzysz postać morzesz o
niej poczytać po prawej stronie) np blood elf +10 do enchantingu. tauren +10 do herbalizmu

Czy w takim razie dla Maga i Warlocka najlepiej wykorzystać kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 17:32, Los_Emilos napisał:

Powtórze się, bo wiele razy już o tym tutaj pisano:


Pograj trochę różnymi, popatrz też jak wygląda ich animacja (i jak się prezentują w ubrankach/szatach/zbrojach), czy odpowiada ci klimat itd. Przy premierze drugiego dodatku Blizzard wszystko wywrócił do góry nogami i kompletnie pozmieniał Racial Skille (czyli bonusy do profesji, statystyk oraz specjalne umiejętności), nie ma więc sensu wybierać postaci wedle nich, bo w przyszłości znowu może się to zmienić. A już kompletnie nie opłaca się wybierać wg podstawowych statystyk (różnice są nieistotne) czy bonusów do profesji (jedyne co owe bonusy dają to jakieś tam oszczędności i ułatwienie w ich rozwijaniu, fajne ale i bez tego można sobie poradzić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 12:46, Nagaroth napisał:

Można sobie pobrać całkowicie za darmo WoWa z oboma dodatkami,
jedyne za co się płaci wtedy to comiesięczny abonament.


Jasne, że można - jak zakupisz grę (lub jej kod) :) A następnym razem link albo zamilcz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakie są obecnie staty dla destro locka który pierwszy raz wchodzi do nax 10 bo że sp>1500 i hit >200 to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 16:56, Redjevel napisał:

na patternach. Także np. gdy tworzymy nowego char na nowym serwerze wystarczy kupić
patterny ze sklepów i sprzedawać je za 45-85g (tak ludzie kupują np. Recipe rage potion
kupujemy w ogrimar za 85 copper a selujemy za 45g)
No i oczywiście jest tak też ze zwierzątkami (pety) gdzie w undercity kupujemy karaluchy
a w ogrimar węże no ale nie ma to jak Recipe philospher stone gdzie kupujemy go w tanaris
miasto gadgetzan a kupujemy to u alchemisty..


Zawsze mnie zadziwia jak wielu ludzi to idioci. Swego czasu widziałem jak w 9 Dragons niektórzy kupowali materiały do craftingu, wystawiali się tuż obok sprzedawcy, dawali cenę dziesięciokrotnie wyższą i to im schodziło, mimo że każdy mógł sobie u tego samego sprzedawcy nakupić ile chciał.

Ale jeśli ktoś nie chce liczyć na ludzką ignorancję i głupotę, to można po prostu kupować i sprzedawać zgodnie z wahaniami rynku. Np. stack copper ore zdarzało mi się na tym samym serwerze widywać za 1G i za 4G 50S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To do Naxa 10 trzeba jakiś statów? Robisz 1,5-2k dpsu i możesz wchodzić, na 10 spadają przedmioty z 200 ilvl, więc jak przesadzisz ze zbieraniem gearu z hc/craftowaych (które też mają ilvl200), to nie będziesz miał co z niego wyciągnąć (przynajmniej ja tak miałem i od razu do 25 przeszedłem, gdzie zresztą też ciężko o porządne upgrady).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem Auctioneera jeszcze na początku jak zaczynałem grać, jakoś mi się nie spodobał, pewnie dlatego że nie potrafiłem go obsługiwać :D Jak on właściwie działa, jak ma pomóc w robieniu kasy ? Może ściągnę jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skanuje i zapisuje dane wszystkich aukcji na AH, oblicza średnią i porównuje z innymi - więc widzisz, że ktoś wystawił np. reckę za 80% średniej ceny. Dodatkowo Auctioneer wybiera odpowiednią cenę, aby przedmiot się sprzedał - ale uważaj z tym. Jak jakiś ignorant wystawi item za zaniżoną cenę twoja "odpowiednia" też spadnie. Dlatego ja prawie zawsze sam to ustalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest szalony pomysł, masz już tyle epiców, że już teraz w Naxie 10 będziesz znajdywał raczej sidegrady niż upgrady. Jedyne, czego Ci brakuje to (niestety sporo) hita, możesz to naprawić runami VH hc na Mark of the War prisoner (do wymiany na Dying Curse z Naxa 25) + ten sam hc dla Water Drenched Robed zgemowane hitem + food buff z +hit. Zamień cloak (Wispcloak to peleryna dla healerów, caster dps mają Deathchilla, który dzięki całkowitemu braku inta i staminy ma gigantyczne pokłady crita, hasta i spell power, porównywalne z naxx25 więc spokój na dłużej).
Jak możesz to zdobądź http://www.wowhead.com/?item=38206 (tak, to jest green, a ma najlepsze staty pre-raid), no i wydaj trochę kasy na zenchantowanie gearu (np. broni nie wymienisz przed Kelem 10 lub czymkolwiek z 25). A skoro nie masz hita to i build zmień na ten z Suppression http://eu.wowarmory.com/character-talents.xml?r=The+Venture+Co&cn=Nivrax&gn=Dancing+Shadows .
OS25 możesz pugować dla rękawiczek i trinketu (na moim servie nikt na to nie robi gear checków nawet).
Spróbuj zresztą zrobić test dps na kukle-bossie, jak wyciągniesz sam z siebie 1,5k dpsa to całkowicie starczy.


Kupa gadania, a jeżeli pogłoski o patchu 3.2 w tym miesiącu się sprawdzą to Nax 10 (i 25 pewnie też) całkowicie opustoszeje, więc rób póki możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem sobie dla zabawy kolejną postać, nabiłem 11 poziomów i mam nowe spostrzeżenie: początkowe lokacje pełne są dupków ubranych w złote przedmioty BoA, a kto ich nie ma ten noob, więc ma się nie wtrącać i tylko patrzeć jak ''mistrz'' gra. xP Miałem po prostu pecha czy to powszechne zjawisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 12:17, DragonLord napisał:

Kupa gadania, a jeżeli pogłoski o patchu 3.2 w tym miesiącu się sprawdzą to Nax 10 (i
25 pewnie też) całkowicie opustoszeje, więc rób póki możesz.

Czemu tak sądzisz ? Moim zdaniem będzie jak z Kara ( LFM Kara badge run ) Ludzie w lepszych itemkach bedą robić Naxx 10/25 w ~2 h, więc imo będzie to opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 12:30, Kadaj napisał:

Wczoraj zrobiłem sobie dla zabawy kolejną postać, nabiłem 11 poziomów i mam nowe spostrzeżenie:
początkowe lokacje pełne są dupków ubranych w złote przedmioty BoA, a kto ich nie ma
ten noob, więc ma się nie wtrącać i tylko patrzeć jak ''mistrz'' gra. xP Miałem po prostu
pecha czy to powszechne zjawisko?


Miałeś pecha. Ja pogrywałem ostatnio kilkoma świeżymi postaciami zdarzyło mi się zobaczyć raptem parę postaci z takim sprzętem, a i to tylko na moment. Więcej spotykałem postaci bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 12:17, DragonLord napisał:

Kupa gadania, a jeżeli pogłoski o patchu 3.2 w tym miesiącu się sprawdzą to Nax 10 (i
25 pewnie też) całkowicie opustoszeje, więc rób póki możesz.

Nie opustoszeje bo teraz we wszystkich heroicach i raidach bossowie będą dropować Emblem of Conquest. Na pewno będzie dość sporo ludzi chodzących tam, aby je zbierać. Zwłaszcza nowych postaci i altów. Poza tym za Conquesty jest PvP gear, więc ci, którym wcześniej było szkoda je wydawać na niego teraz mogą je zbierać na ten cel odkąd stanie się to łatwiejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Kara było tak, że emblemy były dość trudne do zdobycia, nawet hc były wymagające, więc samo Kara było bardziej optymalne pod względem emblemów. Teraz heroici robi się w pół godziny (20minut w przypadku UK i podobnych), biegając od grupy do grupy, aoe fest, healer nie traci prawie many więc lecimy next... tak więc wątpię, czy ktoś będzie ryzykował pugi Naxa 25, który jest znacznie bardziej wymagający od hc. 2h to może będą robiły same gildie, które już są w pełni ubrane i mogą to wszystko przebiec, ale pugi dalej będą się rozbijać na Glucie i Thadku.

Za to pvp gear za Conquesty to ten, co aktualnie ma niskie wymagania ratingu (1000-1400), więc niewiele lepszy od tego za honor, a jak ktoś gra areny to powinien już ten set mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 12:17, DragonLord napisał:

Kupa gadania, a jeżeli pogłoski o patchu 3.2 w tym miesiącu się sprawdzą to Nax 10 (i
25 pewnie też) całkowicie opustoszeje, więc rób póki możesz.


Żeś dowalił.
1. Jak Arcling mówi: farma Emblems of Conquest, dla gemów, gearowanie altów etc. Ba! Może dzięki temu ludzie znowu zaczną robić heroici.
2. Jak zwykle poziom trudności stopniowo powinien się zwiększyć, więc będzie trudniej to robić, czytaj: mniej PuGów tam będzie.
3. Blizzard robi myk jak z Sunwell, czyli jeden dodatkowy boss na tydzień. Czyli Anub''araka zobaczymy dopiero w 5 tygodniu, a hard-mody w 5-6. Najprędzej. Czyli ludzie tam na początku za dużo czasu spędzać nie będą.
4. Nadal jest mnóstwo gildii, które dopiero zaczynają Naxx, albo Ulduar więc o opustoszenie tych miejsc raczej się nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się