Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2009 o 13:33, KaPe napisał:

Blizzard sam przyznał, że przegiął z łatwością Naxxa. Sytuacja, gdy można go było spokojnie
wyczyścić nie mając nawet 1 itemka z nowego contentu - poza tankami - mówi sama za siebie.
Stąd też problem z jakością graczy - jeśli rajd nie wymaga myślenia, to tworzy później
takich rajdowców, którzy nie potrafią sobie poradzić w następnym tierze, czy konkretniej
zorganizować.

Trochę przegięli to fakt, ale ogólne założenie było takie, że to od początku miał być raid dla ludzi nowych i w miarę łatwy do zrobienia z PUGami. Można też sobie zadać pytanie czy wrzucenie losowych dropów tierów nie było większym przegięciem, gdzie mogą je zdobyć ludzie, którzy w ogóle nawet Naxxa całego nie zrobili.

Dnia 03.08.2009 o 13:33, KaPe napisał:

W sumie trudność bazowego contentu jest mi to obojętna, "easy mode" kończymy szybko -
ci mniej doświadczeni niech sobie tam siedzą. My bierzemy się za Hard Mody/Heroic. Niestety,
patent z tygodniowym limitem prób w 3.2 to jak dla mnie zupełna porażka.

Nowy raid będzie znacznie krótszy, ale za to będzie zawierał 4 wersje, a wersje heroic (czyli po prostu hard mody w osobnej wersji instancji) mają zapewne czas na wyczyszczenie całego contentu wydłużyć. Zresztą ten raid to moim zdaniem takie testowanie nowych rozwiązań przede wszystkim - czy motyw na 4 wersje raidu i ograniczenie liczby prób na wersjach hard się przyjmie. Za to dodali spore uproszczenie jeśli chodzi o zbieranie tierów - token dla swojej klasy można wymienić na dowolną część, nie ma już rozróżnienia na rękawice, ramiona itd.
Ograniczenie liczby prób to jedno, a druga sprawa, to że nagroda za nie jest relatywnie słaba. Za tamtejszy undying mają być jedynie konie jako nagrody, dlatego więc zostawiają smoki za Ulduar na patch 3.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 16:58, Arcling napisał:

Za to dodali spore uproszczenie jeśli chodzi o zbieranie tierów -
token dla swojej klasy można wymienić na dowolną część, nie ma już rozróżnienia na rękawice,
ramiona itd.

Mam nadzieję, że dzięki temu zniknie sytuacja kiedy trzeba wydać, czasami, nawet 70% swojego DKP na jeden token. Ogólnie IMO zmiany idą w dobrym kierunku, jednak z tego co widzę, farm conquestów może wyjść na to, że strasznie spadną ceny przedmiotów boe za badge (runed orby/bracery za valor) i ludzie będą mogą zebrać gear na Ulduar bez odwiedzin w Naxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ogólnie IMO zmiany idą w dobrym kierunku, jednak z tego co

Dnia 03.08.2009 o 17:19, Firaxo napisał:

widzę, farm conquestów może wyjść na to, że strasznie spadną ceny przedmiotów boe za
badge (runed orby/bracery za valor) i ludzie będą mogą zebrać gear na Ulduar bez odwiedzin
w Naxx.


No cena za runed orby spadnie na pewno, skoro beda dropic w juz najprostych heroikach. Wiec, jesli masz jakies conquesty to warto sie zastanowic nad wymiana ich na runed orby i sell:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 17:29, L33T napisał:

Classic + TBc = 70lvli
Classic + TBc + Wotlk = 80 lvli
Max obecnie to 80, więc sam pomyśl.

Ale na początek? :D

Dnia 03.08.2009 o 17:29, L33T napisał:

Age of Crap ? Po co?

Lubię ten świat, tylko roziło mnie to, że 8/10 spotkanych graczy (których jest mało) to PK... w trial grałem, co innego w WoW, gdzie kliomat pełną gębą, ale jakoś tak nudny... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 18:50, Elk napisał:


> Ale na początek? :D

Życie zaczyna sie po 80 ;p


A skończcie mu pieprzyć..
Na początek spokojnie wystarczy tylko podstawka bądź podstawka i TBC.
Zanim dobije do 70 lv i tak skończy się mu darmowy okres a pewnie i z połowa prepaidu minie (albo i dłużej jak będzie testować rózne postaci).
Owszem wrath jest dziś potrzebny. Ale tylko tym, którzy już 70lv wbili (albo są blisko). Wcześniej kupowanie wratha to tylko i wyłącznie wyrzucanie pieniędzy w błoto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 19:26, DemoBytom napisał:

Owszem wrath jest dziś potrzebny. Ale tylko tym, którzy już 70lv wbili (albo są blisko).


Albo 55 i przesiadają się na DK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 20:29, Fumiko napisał:

> Owszem wrath jest dziś potrzebny. Ale tylko tym, którzy już 70lv wbili (albo są
blisko).

Albo 55 i przesiadają się na DK.


Tak, ale to też dopiero wtedy potrzebny jest wrath.
Mnie 40 dni z battlechesta + triala wystarczyło do wbicia około 40 lv.. Bo poza szalonym levelingiem jeszcze chciałem poznać grę, trochę odkryć, trochę pomóc kolegom z gildii, potestować inne klasy..
Prepaid - dobiłem maina do 66, podexpiłem warriora + kilka innych postaci..
DK testowałem na trialu wratha..

I póki co mam wratha na półce ale i tak kupiłem go tylko dla tego, że był na przecenie w Media.. Bo w sumie niezbędny mi nie jest..

Dlatego na wszelkie pytania "czy warto kupować battlechesta + wratha" odpowiadam stanowcze "nie". Komu będzie potrzebny to sobie kupi. Wcześniej nie ma to najmniejszego sensu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 18:50, Elk napisał:

> Ale na początek? :D
Życie zaczyna sie po 80 ;p


Raczej długotrwała agonia, monotonia i niewolnictwo :P Życie kończy się z wbiciem max lvl, wtedy gra przeskakuje w tryb codziennej/cotygodniowej rutyny przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 20:35, DemoBytom napisał:

Tak, ale to też dopiero wtedy potrzebny jest wrath.
Mnie 40 dni z battlechesta + triala wystarczyło do wbicia około 40 lv.. Bo poza szalonym
levelingiem jeszcze chciałem poznać grę, trochę odkryć, trochę pomóc kolegom z gildii,
potestować inne klasy..


Dokładnie. Jeśli ktoś twierdzi, że bez WotLK nie ma co grać, to po prostu bzdury opowiada. Świeżemu graczowi, bez kumpli którzy go pociągną, bez znajomości mechaniki, questów czy chociażby stron wspomagających levelowanie wyciągnięcie postaci do minimum 55-go poziomu na którym można się przesiąść na DK zajmie więcej niż ten miesiąc z podstawki.

Dnia 03.08.2009 o 20:35, DemoBytom napisał:

Dlatego na wszelkie pytania "czy warto kupować battlechesta + wratha" odpowiadam stanowcze
"nie". Komu będzie potrzebny to sobie kupi. Wcześniej nie ma to najmniejszego sensu..


Jak ktoś chce to może, nie straci na tym, chyba że gra mu nie podpasuje. Ale jeśli nie ma akurat pieniędzy, albo nie jest pewny czy będzie grał, to spokojnie można sobie odpuścić WotLK, a nawet TBC (co już ogranicza bardziej, bo nie pozwala na pogranie Draenei i BE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o poziomie trudności Naxx i chcę dorzucić parę słów, jak to wygląda z punktu widzenia przeciętnego (słabego?) gracza, czyli mnie. xP

Gildia: największym osiągnięciem do tej pory oczyszczenie Karazhanu (już po wyjściu WotLK, z pomocą 2 osób z zewnątrz) i wipe na pierwszym bossie w Utgarde Keep.

Gear: fioletowe przedmioty z heroiców lub AH, tylko na głowę i ramiona niebieskie, do tego enchanty gdzie się da.

Umiejętności: umie używać mikstur i żarcia do podnoszenia statystyk, na Patchwerku prawie 2800 dps.

Osiągnięcia w Naxx10: 2 miesiące chodzenia z pugami, w statystykach zawsze jako pierwszy lub drugi dps, ubitych kilka bosów, napoczęte każde skrzydło, 4 dni temu zdobyty fuksem 1 achievement (akurat jakaś gildia potrzebowała dpsa na ostatniego bossa w Military Quarter), żadnych ulepszeń sprzętu (bo wszystkie dropy porównywalne z tym co mam, a do bossów, z których wypada coś na głowe czy ramiona nie miałem okazji dotrzeć).

Osiągnięcia w Naxx25: 2 wizyty, za pierwszym razem rozpadło się przed pierwszym bossem, za drugim wipe na Patchwerku (tanki padły zanim rzuciłem pierwsze zaklęcie).

Może do następnego dodatku uda mi się oczyścić całe Naxx 10. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 17:19, Firaxo napisał:

Mam nadzieję, że dzięki temu zniknie sytuacja kiedy trzeba wydać, czasami, nawet 70%
swojego DKP na jeden token. Ogólnie IMO zmiany idą w dobrym kierunku, jednak z tego co
widzę, farm conquestów może wyjść na to, że strasznie spadną ceny przedmiotów boe za
badge (runed orby/bracery za valor) i ludzie będą mogą zebrać gear na Ulduar bez odwiedzin
w Naxx.

Dodatkowo na razie wolno będzie raczej szło zbieranie nowych Emblem of Triumph. Tylko 5 walk, trochę lepsze gildie pewnie dość szybko będą miały na farmie normal 10 man i 25 man, ale np. z 25 man heroic nie będzie już tak lekko (dodając do tego ograniczone liczby prób) co dodatkowo spowolni ich zdobywanie. Ewentualnie można jeszcze robić daily heroic, za nie będą 2 nowe emblemy, ale raz, że to i tak niewiele, a dwa że już większość tych co grają od długiego czasu już pewnie rzyga heroicami (w tym i ja). Itemy za starsze emblemy na pewno stracą na wartości tak jak piszesz, ale za to osoby będace w stanie tylko farmić Naxxa zapewnią sobie jakiś lepszy na starty na Ulduar mogąc kupić np. dwie częście tier 8,5.

Co do tokenów to zwiększa to szansę ich zdobycia, ja to również liczę na plus zwłaszcza, że token dzielony przez 4 klasy (z powodu dodania do gry klasy DK) dropuje częściej niż pozostałe. Dobrze pamiętam, jak w gildii mieliśmy takie sytuacje gdzie druidzi (których wcale nie mieliśmy mało) zdobywali już tokeny na offspeci, podczas gdy niektóre z klas nie miały jeszcze wszystkiego na maina, ale ich tokeny przez większość czasu nie dropowały (np. wojownicy i szamani mieli ten problem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 02:30, Arcling napisał:

Ewentualnie można jeszcze robić daily
heroic, za nie będą 2 nowe emblemy, ale raz, że to i tak niewiele, a dwa że już większość
tych co grają od długiego czasu już pewnie rzyga heroicami (w tym i ja).


A tam, nie ma to jak dobry heroic przynajmniej raz dziennie :) Tą drogą można już łatwiutko zdobyć 14 emblemów tygodniowo bez zaglądania do koloseum.

PS. Patch w tym tygodniu ponoć, coś szybko (spodziewałem się go we wrześniu raczej)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 04.08.2009 o 08:29, Azvar napisał:

PS. Patch w tym tygodniu ponoć, coś szybko (spodziewałem się go we wrześniu raczej)...

No właśnie, ja sobie dzisiaj rano wchodzę na mmo-champion.com i jak czytałem tego posta, to nie bylem pewny czy na pewno dobrze sobie tłumacze;p. W końcu zacznie się "expienie" postaci poprzez PvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zła wiadomość, bo gildia pewnie szykuje kolejny reset DKP przy patchu, a ja do gry wracam dopiero za tydzień i mam duuużo niewykorzystanego DKP :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej słuchajcie. Postanowiłem jednak grać dalej w WoW''a i myślę nad dodatkami, pytanie tylko czy może jednak z nimi poczekać i dobić powiedzmy do 50 lvl''a czy lepiej kupić już teraz?

A i jeszcze pytanko. Muszę zainstalować wpierw TBC, aby mi działał Wrath?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 10:22, alexiej napisał:

Hej słuchajcie. Postanowiłem jednak grać dalej w WoW''a i myślę nad dodatkami, pytanie
tylko czy może jednak z nimi poczekać i dobić powiedzmy do 50 lvl''a czy lepiej kupić
już teraz?

Poczekaj do 68 poziomu, wtedy Wotlk będzie w pełni wykorzystany.

Dnia 04.08.2009 o 10:22, alexiej napisał:

A i jeszcze pytanko. Muszę zainstalować wpierw TBC, aby mi działał Wrath?

Tak, nawet na pudelku Wotlk`a będziesz miał to napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się