Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2009 o 21:03, miszcz929 napisał:

> Niech zgadnę, grasz Hordą?
Tak, ale gram tam tylko ze wzgledu na blood elfow, gdyz reszta ras jest gejowa i malo
mroczna(szczegolnie te z alliance) :/

hahaha, you make my day :) Naprawde nie ma to jak poczytac takie opinie na forum :D

Kurcze czuję coraz większe podekscytowanie zblizajacym sie blizzconem:) Mam nadzieje ze na gram.pl bedzie jakas relacja, najlepiej live tekstowa, taka w stylu e3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 14:49, CH1CKEN napisał:

> Ktorzy latają po toc25. Są tu tacy? :)
Nie porównuj Algalona do ToC 25 bo u mnie na serwie to się PuGuje ;p

U mnie też się to puguje, ale zeby pojsc na toc to trzeba miec jakis gear z uldu ;s

Dnia 18.08.2009 o 14:49, CH1CKEN napisał:

"Ogarnięci" gracze zadają mniej pytań niż ci mniej zaawansowani, bo są ogarnięci lol.
Większość pytań jest o levelowanie lol, więc odpowiedzi dotyczą levelowania lol. Jak
się czasem pojawia pytanie o coś bardziej zaawansowanego lol, to "ogarnięci" gracze się
wypowiadają lol. Ale jak "dyskusja" dotyczy tego co jest bardziej kozackie do orania
lol, to wybacz, ale po co mamy się w ogóle wysilać lol?


1. Przestań lolować -.-''
2. Nie czytam tego forum dzień w dzień, bo nie mam czasu.
3. Większość postów jakie tutaj czytam, to odnośnie "przygód" podczas ciągłego lvlowania, więc się pytam, czy są jacyś bardziej ogarnięci na tym forum.

Dnia 18.08.2009 o 14:49, CH1CKEN napisał:

> Niech zgadnę, grasz Hordą?
Tak, ale gram tam tylko ze wzgledu na blood elfow, gdyz reszta ras jest gejowa i malo
mroczna(szczegolnie te z alliance) :/


Umarłem. Po prostu umarłem. Grasz BE, czyli najbardziej spedaloną rasą i mówisz, że inne są gejowe? xD O rany... blizz powinien zabronić dzieciom grać w tą grę -.-

Dnia 18.08.2009 o 14:49, CH1CKEN napisał:

Ccube, jeśli nie masz problemów z angielskim to szczerze polecam książkę "Arthas - Rise
of the Lich King" Christie Golden, jak na takie franchisowe czytadło jest naprawdę świetna.

Ok, poszukam na necie ;)
Czyli rozumiem, że wowwiki jest największym źródłem wiedzy o historii warcrafta? ;/ Szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 01:44, Michal256 napisał:

Z jednej strony - RPowe (jak grasz na serwerach RPowych to właściwie powinien to być
obowiązek :P). Siedzisz sobie w Orgrimmar, widzisz gościa łowiącego ryby. Podchodzisz,
przyglądasz mu się - a to człowiek. No przecież u takiego normalnego orka krew powinna
zawrzeć. To może być szpieg alliance podsłuchujący, pod przebraniem rybaka, jakie są
plany hordy przeciwko przymierzu. Cały świat jest zbudowany w oparciu m. in. o konflikt
między przymierzem a hordą. Nie jest to sprawa największej wagi, skoro obu frakcjom udawało
się nawet czasami współpracować (AQ War Effort, początki Lich Kinga). Ale jakby nie było
- to Król Stormwind wypowiedział hordzie wojnę. To czego allianci mają się spodziewać
w stolicy hordy - wspólnych łowów?


Hm... powinna? Tylko u jakiegoś ksenofoba może, to Alliance wypowiedział wojnę (konkretnie to jeden "lekko" jebnięty król), Horda nie ma specjalnie podstaw do ataku na Sojusz (w drugą stronę i owszem, patrząc na Icecrown). Rybak ma podsłuchiwać o planach Hordy? To o planach wojennych mówi się "na ulicy"? Ja sądziłem, że tylko za zamkniętymi drzwiami w ścisłej tajemnicy. Nie mówiąc o tym, że w grze nie ma możliwości odłączenia się od frakcji w sensie mechaniki, co jeżeli ten człowiek miałby tytuł "Argent Champion" i takiż tabard lub podobną wersję z Cenarionem? Imo znacznie większym zagrożeniem dla "żywej" Hordy są Forsaken niż teoretycznie przeciwni Ludzie.
No i zgadnij, do kogo musisz się udać, gdy chcesz trenować rybołówstwo, nawet jako Horda, eh? Według twoich zasad RP Horda powinna mieć zablokowany Fishing na poziomie 225.

W ogóle zadziwiające, jak niemalże wszystkie "złe" ugrupowania potrafią łączyć wszystkie rasy bez problemu. Nawet w głupim Venture Co pracują razem ze sobą ludzie, gobliny i koboldy, u których jedyną niewrogą przedstawicielką jest wróżka z Darkmoon Faire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 12:30, Ccube napisał:

3. Większość postów jakie tutaj czytam, to odnośnie "przygód" podczas ciągłego lvlowania,
więc się pytam, czy są jacyś bardziej ogarnięci na tym forum.


Myślisz, że osoby które dopiero zaczynają grać w WoWa podawały by ciągle najlepsze buildy do levelowania, podawali strony albo porady jak szybciej levelować ?
Nie wiedziałem także, że trzeba czyścić content żeby być ogarniętym.

Dnia 19.08.2009 o 12:30, Ccube napisał:

Umarłem. Po prostu umarłem. Grasz BE, czyli najbardziej spedaloną rasą i mówisz, że inne
są gejowe? xD O rany... blizz powinien zabronić dzieciom grać w tą grę -.-


Gdybyś przeczytał jego następnego posta zrozumiałbyś, że to była ironia. (na którą sam się złapałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 11:24, Radovan napisał:

Kurcze czuję coraz większe podekscytowanie zblizajacym sie blizzconem:) Mam nadzieje
ze na gram.pl bedzie jakas relacja, najlepiej live tekstowa, taka w stylu e3.


Po co relacja? Wystarczy samemu obejrzeć live na stronie Blizzconu. Jedyne 128 złociszy wg. PayPal xD

Najciekawsze, że z WoWem rzeczywiście może być coś ciekawego. Jeden z paneli: WoW Preview!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 12:43, DragonLord napisał:

koboldy

Tfu, miałem oczywiście na myśli Gnolle... teraz to mam przesrane u Hoggera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z MMO-Champion:
"According to the last page of the preview, the new Council of Tirisfal will also include users of Nature and Divine magic, including Thrall."

Czyli thrall jako Strażnik Trisfall coraz bardziej prawdopodobne..

Swoją drogą czy te komiksy, w których widzę sporo akcji WoWa się rozwija są gdzieś u nas dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to było miało jeszcze jakiś sens. Thrall nie zostaje magiem tylko po prostu jako szaman przyłącza się do tej nowej Rady Tirisfal. Ale i tak nadal nie wiemy na ile te informacje o trzecim dodatku to fake, a na ile prawda. Być może tą fabułę wymyślił jakiś fan opierając się na komiksie.

Cały ten pomysł z nową radą mimo to jest głupi, bo widać, że zostało to wymyślone na siłę, a wcześniej miało tego nie być. Dowód? Medivh na końcu W3 mówi, że świat już nie potrzebuje strażników, a on sam może odejść.

Dnia 19.08.2009 o 13:17, DemoBytom napisał:

Swoją drogą czy te komiksy, w których widzę sporo akcji WoWa się rozwija są gdzieś u
nas dostępne?

Nie, nigdy nie zostały u nas wydane. Swoją drogą przeglądając kilka przykładowych stron kreska wydała mi się słaba. Szczerze to wolałbym aby Blizzard nie mieszał za bardzo z fabułą komiksową, bo dla osób które go nie czytały jest to niezrozumiałe, a i w samej grze nie wygląda to za dobrze, gdy nagle pojawiają się jakieś postacie znikąd. Variana jeszcze jako tako wprowadzili, ale i tak dla wielu pojawił się on trochę znikąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 12:43, DragonLord napisał:

Hm... powinna? Tylko u jakiegoś ksenofoba może, to Alliance wypowiedział wojnę (konkretnie
to jeden "lekko" jebnięty król), Horda nie ma specjalnie podstaw do ataku na Sojusz (w
drugą stronę i owszem, patrząc na Icecrown).


Ma podstawy - są w stanie wojny z alliance (jak go nie ubiję to on ubije mnie). Ponadto dawne waśnie cały czas są żywe wśród hordy (i alliance też, sądząc po poczynaniach króla).

Dnia 19.08.2009 o 12:43, DragonLord napisał:

Rybak ma podsłuchiwać o planach Hordy? To
o planach wojennych mówi się "na ulicy"? Ja sądziłem, że tylko za zamkniętymi drzwiami
w ścisłej tajemnicy.


O niektórych działaniach, sukcesach itp. można usłyszeć na ulicy. Poza tym ten mógłby się wślizgnąć gdzieś głębiej w nocy (taki rogal np - w dzień udaje rybaka, w nocy łazi po Orgrimmar i wykrada plany).

Dnia 19.08.2009 o 12:43, DragonLord napisał:

No i zgadnij, do kogo musisz się udać, gdy chcesz trenować rybołówstwo, nawet jako Horda,
eh? Według twoich zasad RP Horda powinna mieć zablokowany Fishing na poziomie 225.


Nat spokojnie łowiący sobie ryby nie stanowi zagrożenia dla hordy (na pewno nie wykradnie żadnych tajemnic siedząc w Dustwallow). Nie każdy hordziak musi nauczyć się łowić rybki, jak któryś atakuje każdego napotkanego człowieka, może sobie odpuścić rybołówstwo (lub pohamować żądzę krwi i pogadać z nim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 12:43, DragonLord napisał:

W ogóle zadziwiające, jak niemalże wszystkie "złe" ugrupowania potrafią łączyć wszystkie
rasy bez problemu. Nawet w głupim Venture Co pracują razem ze sobą ludzie, gobliny i
koboldy
, u których jedyną niewrogą przedstawicielką jest wróżka z Darkmoon Faire.


Nie tylko złe, dobre też. Gdy się korzysta z decków z inskrypcji, pojawia się ktoś z Darkmoon Faire. I nie wiem jak innym, ale mnie najczęściej trafia się ktoś z teoretycznej frakcji. Miałem już Forsaken w Exodarze i Krasnoludy w Orgrimmar czy Undercity.
WoW jest niestety bardzo schematyczny i zamknięty i zmusza graczy do grania po stronie Sojuszu albo Hordy, zależnie od początkowego wyboru. Nawet jeśli ktoś chciałby być członkiem tak międzyrasowej organizacji jak Argent Crusade czy Cenarion Circle to i tak będzie miał flagę PvP swojej początkowej frakcji, w swoich miastach będzie przyjmowany, a w przeciwnych ubijany. Konflikt między Hordą a Sojuszem jest sztuczny i nie służy grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 12:45, Jeggred napisał:

Myślisz, że osoby które dopiero zaczynają grać w WoWa podawały by ciągle najlepsze buildy
do levelowania, podawali strony albo porady jak szybciej levelować ?
Nie wiedziałem także, że trzeba czyścić content żeby być ogarniętym.


Oczywiście, jesteś "ogarnięty" jak się chwalisz że właśnie trzecią postacią lvl 80 solowałeś Yogg-Sarona.

Jak komuś się nie chce nawet poczytać postów innych ludzi (a łatwo by wtedy wiedział kto jest ogarnięty) to mi szkoda czasu na dyskusje z takim osobnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed kilkoma chwilami przeszedłem na global z wersji tzw. demo wowa (czyt. private).
Zarejestrowałem konto, narazie na trial (10dni) i zacząłem grać. Różnicę czuć od razu, z tym nie ma co się sprzeczać. Ale mam jedno pytanie: Jaki serw jest najlepszy (znaczy się rodzaj serwera, normal, pvp czy co? Na razie będę tylko expił, ale chcę też sobie powalczyć). Mam WOTLK, ale nie mogę stworzyć ani BE ani Dreneja. CZy to wina jest właśnie triala?

Jak nie, to jak to zmienić, żeby się dało?
Proszę o pomoc.

PS: Pre paid to pewna sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 16:59, Jackal-pl napisał:

Przed kilkoma chwilami przeszedłem na global z wersji tzw. demo wowa (czyt. private).
Zarejestrowałem konto, narazie na trial (10dni) i zacząłem grać. Różnicę czuć od razu,
z tym nie ma co się sprzeczać. Ale mam jedno pytanie: Jaki serw jest najlepszy (znaczy
się rodzaj serwera, normal, pvp czy co? Na razie będę tylko expił, ale chcę też sobie
powalczyć). Mam WOTLK, ale nie mogę stworzyć ani BE ani Dreneja. CZy to wina jest właśnie
triala?

Jak nie, to jak to zmienić, żeby się dało?
Proszę o pomoc.

PS: Pre paid to pewna sprawa?


Serwer zalezy od preferencji, jesli lubisz world pvp, to serwer pvp, jesli wolisz skoncentrowac sie na spokojnym biciu mobkow to normal, a jezeli lubisz poodgrywac role od czasu do czasu i znasz troche lore gry to RP lub RPPVP.

Masz WOTLK, ale czy masz TBC?
Jezeli masz juz WoWa to dodaj do konta trialowego klucze z podstawki i dodatkow, bedziesz mial pelnoprawne 40 dni gry i bedziesz mogl stworzyc postac z TBC.

Prepaid to cholernie pewna sprawa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 17:15, Radovan napisał:

> Przed kilkoma chwilami przeszedłem na global z wersji tzw. demo wowa (czyt. private).

> Zarejestrowałem konto, narazie na trial (10dni) i zacząłem grać. Różnicę czuć od
razu,
> z tym nie ma co się sprzeczać. Ale mam jedno pytanie: Jaki serw jest najlepszy (znaczy

> się rodzaj serwera, normal, pvp czy co? Na razie będę tylko expił, ale chcę też
sobie
> powalczyć). Mam WOTLK, ale nie mogę stworzyć ani BE ani Dreneja. CZy to wina jest
właśnie
> triala?
>
> Jak nie, to jak to zmienić, żeby się dało?
> Proszę o pomoc.
>
> PS: Pre paid to pewna sprawa?

Serwer zalezy od preferencji, jesli lubisz world pvp, to serwer pvp, jesli wolisz skoncentrowac
sie na spokojnym biciu mobkow to normal, a jezeli lubisz poodgrywac role od czasu do
czasu i znasz troche lore gry to RP lub RPPVP.

Masz WOTLK, ale czy masz TBC?
Jezeli masz juz WoWa to dodaj do konta trialowego klucze z podstawki i dodatkow, bedziesz
mial pelnoprawne 40 dni gry i bedziesz mogl stworzyc postac z TBC.

Prepaid to cholernie pewna sprawa;)



Gra nie moja, sąsiad mnie zachęcił i pożyczył, wiec keyow nie mam. instalowałem na pewno TBC i WOTLK.

Co do rpg, to nie mam zielonego pojęcia co tam jest grane :)
Co do BE - czyli nie zagram nim? :( Szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można nie mieć TBC, a mieć działającego WotLK. WotLK nie działa bez TBC, więc posiadanie jego jest obowiązkowe. Nawet na opakowaniu dodatku jest to zaznaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz założone podstawowe konto trialowe, przynajmniej tak rozumiem. Nie ma to nic wspólnego jaką wersję gry masz zainstalowaną. W związku z tym masz dostęp tylko do contentu z podstawki. By móc robić Draenei i BE musisz mieć triala TBC. Ten z kolei jest dostępny tylko jeśli masz konto retail (czyli z wpisanym kupionym kluczem) wow a nie trial. Tak samo z trialem WotLK, potrzebny jest retail TBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 23:44, Fumiko napisał:

A skurwysyństwem nazywam upierdliwe utrudnianie komuś gry, z pełną świadomością własnych
czynów. I nazywać będę.

Odezwała się ta która kapuje na gracza który ma troche inaczej poprzestawiane literki w nicku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 18:12, Wintesun napisał:

Odezwała się ta która kapuje na gracza który ma troche inaczej poprzestawiane literki
w nicku...


O proszę, kolejny "Legolol" czy "Diirizzten"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się