Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2009 o 12:59, Los_Emilos napisał:

> Z tego co przeczytałem mogę używać miecza ale gdzie mogę się tego nauczyć?
Chodzi mi o klase maga.

W jednej ze stolic, u Weapon Trainer/Master, najlepiej zapytaj strażnika o drogę. (I nie spamuj! ... Napisz raz a dokładnie.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gram od niedawna, pierwszy raz aliantem, mianowicie krasnoludem (hunter), mam poziom 17 i pół, wykonałem wszystkie questy z loch modan (tej drugiej krainy obok IF), włącznie z excavation site + chain quest od inżyniera z tamy. Został mi quest wanted (ale od 22lvl i w dodatku group) oraz w dungeon, ale na trialu go nie zrobię, bo nie mogę nigdzie pisać, nic sprzedawać etc.

Do wetlands nie mogę iść bo jest od 20lvl. Czyli gdzie? Expienie bez questów jest... co najmniej nudne.

Proszę o pomoc Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 13:05, Smocza napisał:

> > Z tego co przeczytałem mogę używać miecza ale gdzie mogę się tego nauczyć?

> Chodzi mi o klase maga.
W jednej ze stolic, u Weapon Trainer/Master, najlepiej zapytaj strażnika o drogę. (I
nie spamuj! ... Napisz raz a dokładnie.)

Dobrze i sorry.

Mam jeszcze jedno pytanie: jest gdzieś w sieci miejsce gdzie wszystkie gildie się reklamują? Coś jak na oficjalnym polskim forum Guild Wars?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Takie pytanko, jakie są zaufane strony sprzedające pre-paid online? Na gramie nie ma chwilowo, czy ktoś kupował w tym serwisie - http://www.wowprepaid.pl/?

Pozdrawiam.

@ Jackal-pl
Redridge Mountains, ewentualnie Westfall koło Elwynn Forest, później Duskwood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 13:19, Jackal-pl napisał:

Do wetlands nie mogę iść bo jest od 20lvl. Czyli gdzie? Expienie bez questów jest...
co najmniej nudne.


Wróć się do Ironforge i przejedź do Stormwind. Po wyjściu z miasta idź na zachód do Westfall (questy na podobny przedział poziomów co w Loch Modan) albo weź statek i przepłyń się do Darkshore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 13:19, Jackal-pl napisał:

Do wetlands nie mogę iść bo jest od 20lvl. Czyli gdzie? Expienie bez questów jest...
co najmniej nudne.

Proszę o pomoc Was.


Kopnij się do Stormwind kolejką i nabij brakujące levele w ludzkich lokacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 14:06, Fumiko napisał:

> Do wetlands nie mogę iść bo jest od 20lvl. Czyli gdzie? Expienie bez questów jest...

> co najmniej nudne.
>
> Proszę o pomoc Was.

Kopnij się do Stormwind kolejką i nabij brakujące levele w ludzkich lokacjach.



Dzięki wszystkim za pomoc :)

PS: Oczywiście chodziło o Loch Modan, nie o Dun Morogh... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 03:49, Michal256 napisał:

Nie no, aż tak wiele tych serwerów być nie może, żeby każda strefa miała swój własny...


Dlaczego nie? Porządna szafa rackowa mieści spokojnie kilkanaście serwerów (zależy od ich wielkości), nie mówiąc o rozwiązaniach typu "blade", gdzie można na bieżąco dorzucać czy wymieniać właściwe elementy. Co to za problem dla Blizzarda postawić w jednym pomieszczeniu i dwieście takich szaf?

Jak tu już pisali niektórzy, duży problem to obsługa właśnie graczy, a nie utrzymanie samego świata (bo to potrafi i domowy komp - w końcu gdy się połączenie zerwie, możemy sobie spokojnie jeszcze pobiegać po danej krainie przez krótki czas, tyle że bez interakcji). Przy czym serwer nie jest jedynym wrażliwym elementem. Kiedyś twórcy NWN pisali jaki mieli problem przy większych drużynach graczy. Serwer i tak obsługiwał ich normalnie, ale każdy musiał sobie nawzajem poprzesyłać informacje o stanie zdrowia, etc. Gdy graczy w drużynie była dwudziestka to słabsze łącza potrafiły nie wyrabiać. Dlatego też czasami na francuski serwer był ping 40 ms a na polski 250 ms.
WoW jest inaczej optymalizowany, bo to MMO, ale problemy i wyzwania ma te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tako pytanko mam, ile mniej więcej jest osób na serwerze, gdy pisze "population: high"?
Gram aktualnie na Shattered Hand i jest jakaś możliwość, by sprawdzić ile graczy aktualnie gra, i ile jest postaci na serwerze (które grają lub po prostu są na razie nie używane)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 14:43, Jackal-pl napisał:

Jeszcze tako pytanko mam, ile mniej więcej jest osób na serwerze, gdy pisze "population:
high"?
Gram aktualnie na Shattered Hand i jest jakaś możliwość, by sprawdzić ile graczy aktualnie
gra, i ile jest postaci na serwerze (które grają lub po prostu są na razie nie używane)?

Jeśli to jest to co myślę: klikasz "o" i na dole zakładka "who". Tu masz listę graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do poprzedniego posta - kupiłam na inexus.pl, żadnych problemów nie było, polecam! ;P

A właśnie, tak się ostatnio zmotywowałam i zaczynam pisać FAQ, jednak nie wiem jak do końca jest z kartą płatniczą. Co ile pobierane są środki z niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem a raczej pytanie,chcekupic wow battlechest(wow+BG+strategy guide) jak zainstaluje raz to czy moge zainstalowac jeszcze gdzie indziej? np. jakby format czy cos i jak jest z tymi 30 dniami dodatkowymi i czy da sie je polaczyc z trialem,z gory thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz KLUCZ to zainstalować sobie możesz nawet na odpowiednio dużym pendrive i podpinać do komputera w zależności od aktualnego miejsca pobytu.

Z trialem się połączyć da, już tu ludzie pisali parokrotnie, po prostu po założeniu triala robisz upgrade do retail i masz 10 dni trial + 30 z podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 15:51, Fumiko napisał:

Jak masz KLUCZ to zainstalować sobie możesz nawet na odpowiednio dużym pendrive i podpinać
do komputera w zależności od aktualnego miejsca pobytu.

Z trialem się połączyć da, już tu ludzie pisali parokrotnie, po prostu po założeniu triala
robisz upgrade do retail i masz 10 dni trial + 30 z podstawki.

rozw. z pendrive wydaje sie dobre,ale co z tym keyem? ile tam ich jest,bo powinien byc do tych 30dni,podstawki oraz BG,i jeszcze jedno pytanie-jezeli mialbym konto z wowie zwyklym i zainstalowalbym burning crusade to czy moglbym normalnie grac? I moglabys mi dokladnie wytlumaczyc jak zrobic upgrade do retail? Jestem zielony jezeli chodzi o wow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 13:51, Smocza napisał:

Witam.

Takie pytanko, jakie są zaufane strony sprzedające pre-paid online? Na gramie nie ma
chwilowo, czy ktoś kupował w tym serwisie - http://www.wowprepaid.pl/?

Pozdrawiam.


ja kupiłem na keye.pl za dość atrakcyjną cene :) wszystko proste i łatwe key dostałem po 2 min za jakieś 75 zł czy jakoś tak sprzedają keye do wszystkich gier(większości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 16:38, Matoreon napisał:

rozw. z pendrive wydaje sie dobre,ale co z tym keyem? ile tam ich jest,bo powinien byc
do tych 30dni,podstawki oraz BG,i jeszcze jedno pytanie-jezeli mialbym konto z wowie
zwyklym i zainstalowalbym burning crusade to czy moglbym normalnie grac? I moglabys mi
dokladnie wytlumaczyc jak zrobic upgrade do retail? Jestem zielony jezeli chodzi o wow

Nie chodzi o samą instalację gry, tylko o konto. Konto możesz aktywować na każdym europejskim WoWie i jest to bez znaczenia czy ktoś zainstalował z płytki BC ,bo chodzi o patche które gra sama ściąga przy uruchomieniu (może trochę trwać).


Q: Co jest mi potrzebne, aby zacząć grę?
A: Najpierw należy pobrać samą grę, najlepiej z oficjalnej strony ( http://www.wow-europe.com/en/index.xml), i zainstalować. Gra sama pobierze potrzebne jej patche. Następnie trzeba utworzyć konto. W tym celu możemy najpierw zarejestrować trialowe konto, czyli darmową 10 dniową wersję próbną. Zakupiony wcześniej klucz WoW Eu (Europejski!!!) wpisujemy w Account Management na stronie wcześniej podanej. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko darmowe 30 dni, które przysługują przy zakładaniu konta w podstawowej wersji, ale i dni z triala (te które nie upłynęły od założenia konta). Możemy jeszcze dodać klucze z dwóch dodatków, które wyszły do World of Wacraft - "The Burning Crusade" i "Wrath of the Lich King".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się