Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Ja mam pytanko odnoście Guest pass key który jest dodawany do pre paidów (ten trail 10 dni zeby dać przyjacielowi) no i pytania na co to komu jak może stworzyć sobie konto traill bez wpisywania jakiegoś kodu no ale oczywiście można to wykorzystać żeby jakoś bardziej namacalnie kogoś zaprosić ale nie rozumiem dlaczego te guest pass keye chodziły na allegro i ludzie je kupowali po 5 zł sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 17:01, Redjevel napisał:

Ja mam pytanko odnoście Guest pass key który jest dodawany do pre paidów (ten trail
10 dni zeby dać przyjacielowi) no i pytania na co to komu jak może stworzyć sobie konto
traill bez wpisywania jakiegoś kodu


Dobre pytanie, spytaj Blizzarda. Ja przypuszczam, że po prostu tyle zostało wyprodukowanych "na raz" i nadal ta seria towaru jest sprzedawana w sklepach :)

Dnia 25.08.2009 o 17:01, Redjevel napisał:

allegro i ludzie je kupowali po 5 zł sztuka


Od jak dawna masz internet? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedyś nie można było tworzyć triali na stronie blizza + chwyt marketingowy.
A na allegro ludzie to kupują (a kubują?) bo są kretynami..

>>Matoreon
Z Wowem jest jak z kontem e-mail. Tworzysz sobie konto mailowe np. na gmailu. I logowac się na nie możesz z dowolnego komputera w którym masz przeglądarkę. Odpalasz przeglądarkę, wchodzisz na stronę gmaila, wpisujesz login i hasło i masz dostęp do poczty.

Tak samo jest z WoWem. Możesz go instalować gdzie chcesz, z kąd chcesz itd. Gdy go odpalasz on łączy się z serwerem (jak wcześniej wspomniana strona gmaila w przeglądarce) i żąda wpisania loginu i hasła. Gdy je wpiszesz masz dostęp do konta i możesz grać.

Na temat zakładania konta info już dostałeś.

Od siebie dodam ile można max dni wywalczyć za free.
Tworzysz konto tria na stroniel http://www.wow-europe.com/en/index.xml = dostajesz 10 dni za free.
Następnie na tej samej stronie logujesz się do swojego konta (account management) i wpisujesz tam tylko kod z WoWa podstawki. Dostajesz następne 30 dni za free i mozesz grac w podstawowego WoWa.
PO SKOŃCZENIU się 30 dni z podstawki uruchamiasz triala Burning Crusade - dostajesz następne 10 dni za free.
W tym momencie możesz wpisać w swoim koncie klucz Burning Crusade.
Po skończeniu się triala BC i gdy już wykonasz upgrade konta do BC - odpalasz triala Wrath of the Lich King i dostajesz kolejne 10 dni za free.
Następnie możesz, al enie koniecznie musisz wpisać kod z Wratha
Łącznie masz więc 60 dni kompletnie za darmo... A właściwie za cenę Battle Chesta.

Ważne by zapamiętać - trial nowszego dodatku odpalamy gdy konto wygaśnie, czyli nie będzie już miało "opłaconych dni". Wtedy za każdym razem dostajemy dodatkowe 10 dni.

Minusem takiego rozwiązania jest, że przez pierwsze 40 dni (dopóki nie odpalisz triala BC) nie masz dostępu do rasy Draenei/Blood Elf i do lokacji z BC.. Da się z tym żyć jeśli nie zależy ci na grze tymi rasami ;P

ps. Boże błogosław opcję Edytuj :P
Choć pewnie i tak sporo literówek pominąłem >.>'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że gdy któryś z serwerów pada, nawet częściowo, to zawsze pada cały kontynent. Gdy takie coś nastąpi, to możesz np. logować się na Eastern Kingdoms, ale na Northrend już nie.

Ponadto przez pewien czas Wintergrasp miało negatywny wpływ na cały kontynent podczas gdy trwały walki (później to zostało zoptymalizowane w jakiś sposób).

W momencie gdy stracisz połączenie to twój komputer nie utrzymuje świata tylko czeka jeszcze przez chwilę na odpowiedź z serwera, w międzyczasie robiąc to co zawsze - wczytując obraz świata. Do tego nie potrzeba ingerencji serwera. Serwer odpowiada wyłącznie za elementy interaktywne świata. Do wczytania drzewa w Crystalsongu klient nie potrzebuje potwierdzenia serwer, bo klient wie że to drzewo tam jest (wyłączywszy te które można ściąć - te wczyta dopiero gdy dostanie komunikat z serwera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 18:20, Michal256 napisał:

Zauważ że gdy któryś z serwerów pada, nawet częściowo, to zawsze pada cały kontynent.


Ciężko mi zauważyć, nigdy nie widziałem takiego padu w akcji. Jeśli już to nie mogłem w ogóle wejść na serwer i nawet wybrać postaci.

Dnia 25.08.2009 o 18:20, Michal256 napisał:

W momencie gdy stracisz połączenie to twój komputer nie utrzymuje świata tylko czeka
jeszcze przez chwilę na odpowiedź z serwera, w międzyczasie robiąc to co zawsze - wczytując
obraz świata.


O tym właśnie mówię. Elementy statyczne to pestka, każdy komputer spełniający wymagania minimalne może sobie z nimi poradzić. Problemem są elementy dynamiczne, które trzeba przeliczyć i wszystko co wymaga komunikacji serwer-komputer gracza. To co można doczytać z plików lokalnych to pestka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeszcze nie połączył konta z Battlenetem, to polecam. Niedługo będzie to obowiązkowe, a jak wiadomo im wiecej ludzi chce to zrobić naraz, tym większy problem ;)

eu.battle.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 18:59, Mirajka napisał:

Jak ktoś jeszcze nie połączył konta z Battlenetem, to polecam. Niedługo będzie to obowiązkowe, a jak wiadomo im wiecej ludzi chce to zrobić naraz, tym większy problem ;)


Zrobiłem to już jakiś czas temu, z czego nie całkiem się cieszę..
Na dobrą sprawę mój email (ktory jest teraz loginem) jest dużo bardziej znany i prostszy niż login, który miałem wcześniej.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo,dzieki za ostrzezenie w spr battle netu,mam pytanie zarejestrowalem wowa na koncie tym kodem z battle chestu i w billing information pisze ze kod "pending" czyli nadchodzi kiedy bedzie gotowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 18:20, Michal256 napisał:

Zauważ że gdy któryś z serwerów pada, nawet częściowo, to zawsze pada cały kontynent.
Gdy takie coś nastąpi, to możesz np. logować się na Eastern Kingdoms, ale na Northrend
już nie.


Co nie znaczy, że całość stoi na jednym komputerze.
Co więcej pamiętam, że gdy WoW wyszedł w pierwszym tygodniu głośno było, że Blizz musiał zakupić dodatkowe 40 serwerów bo w USA ludzie grać nie mogli.
I na pewno nie chodzi tu ani o dodatkowe 40 realmów, ani 40 kontynentów. Tylko dodatkowe komputery do klastra obsługującego serwery.
Dokładnych info na temat działania infrastruktury WoWa nie udało mi się znaleźć.

Zakładam jednak, że komputerów przeznaczonych na jedną strefę może być kilka, bądź jeden komputer może być w stanie obsługiwać kilka stref w razie potrzeby.

Jak to napisałeś "padnięcie serwera" może być padnięciem systemu zarządzania klientami na danym kontynencie, może być milonem innych rzeczy..

Czytałem swego czasu dość dużo na temat działania serwerów w MMO (i nie tylko), pomagałem znajomemu w pracy licencjackiej na taki temat.
Logiczne by było posiadanie serwera obsługującego dany kontynent, który zarządzałby mniejszymi serwerami dla każdej zony.

Jak to jest na pewno - nie wiem. Nie wiem czy Blizz gdziekolwiek umieścił takie informacje. Jednak w pewnej pracy na temat infrastruktury MMO, w której właśnie WoW był jednym z przykładów czytałem, że każdy obszar posiada własny dedykowany serwer (którym także może być klaster serwerów), które ze sobą współpracują na zasadzie P2P. Rozwiązanie wydaje mi się sensowne - pozwala wtedy utrzymać nawet klika tysięcy ludzi w jednej strefie (co na pewno miało miejsce w momencie wydania Wratha gdy wszystkie 70 weszły do Howling Fiord)

Dnia 25.08.2009 o 18:20, Michal256 napisał:

Ponadto przez pewien czas Wintergrasp miało negatywny wpływ na cały kontynent podczas gdy trwały walki (później to zostało zoptymalizowane w jakiś sposób).


Co w żaden sposób nie dowodzi, że nie jest odzielnie sterowane.
Być może były zgrzyty w przesyle danych do pobliskich stref,może były problemy z pakietami, bądź zapytaniami do bazy danych, które być może musiały przejść przez główny serwer.. Takie "być może" można mnożyc niemal bez końca. Nie znając infrastruktury nie da się tego tak łatwo wydedukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przypadkowo sprawdziłam, że instancje są na innym serwerze.

EoE, 2 osoby wyszły summonować trzecią. Wszystkie trzy nagle DC. Po chwili jak wróciły na pytania co się stało dostaliśmy odpowiedź "world server was down".

Nikogo z będących w instancji nie rozłączyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co do infrastruktury serwera, to jest tak:

W Europie, we Francji, jest 1 główny zarządzający logowaniem na poszczególne realmy. Jak ten padnie, to przez jakiś czas nie byłoby WoW-a na całym naszym kontynencie.
Na oddzielnym serwerze trzymany jest świat, na kolejnym instancje, na jeszcze innym BG/areny. Dzięki temu na arenach/bg występuje cross realm, mogą walczyć ze sobą osoby z różnych realmów. Same klastry pod pewnymi względami przypominają naszą polską Galerę ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Galera_(superkomputer) ), wcale bym się zresztą nie zdziwił, gdyby mocą blizzardowski klaster wcale od niej tak znacząco nie odbiegał ;)


PS Jako serwer rozumiem też klaster komputerów, ale to za długo się pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 20:44, Matoreon napisał:

ta gra jest idiotyczna podobnie jak jej tworcy -.- 4,5gb sciagania z internetu? a potem
patch 1,5gb? haha powinni sie na leb leczyc

Nie graj, świat WoW bez ciebie będzie lepszy.
PS. Wszystkie patch`e każdy musiał ściągnąć i nikt nie narzekał tylko ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejne dziecko ktore zostawia komputer na noc zeby mu sie gra sciagnela lol a pieniadze na abonament wydaje haha
5 dych za miesiac? z jakiej oni kliniki wyszli,widocznie do konca ich nie wyleczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 20:56, Matoreon napisał:

kolejne dziecko ktore zostawia komputer na noc zeby mu sie gra sciagnela lol a pieniadze
na abonament wydaje haha

Nie zostawiam na noc, bo mam szybkiego neta. Tak samo robi 11 mln ludzi grających na świecie.

Dnia 25.08.2009 o 20:56, Matoreon napisał:

5 dych za miesiac? z jakiej oni kliniki wyszli,widocznie do konca ich nie wyleczyli

Nie musisz grac, jeśli cie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 20:56, Matoreon napisał:

kolejne dziecko ktore zostawia komputer na noc zeby mu sie gra sciagnela lol a pieniadze
na abonament wydaje haha

No cóż, nie każdy tak jak ty ma połączenie modemowe i musi czekać całą noc. Zresztą, wiesz, że np. w sklepie, do gry dorzucają płyty z instalką? Naprawdę! Więc pozostaje ściągnąć tylko patche, które zajmują mniej miejsca na dysku niż typowe demo dowolnej nowej gry...

Dnia 25.08.2009 o 20:56, Matoreon napisał:

5 dych za miesiac? z jakiej oni kliniki wyszli,widocznie do konca ich nie wyleczyli

Ok. 4 dych na miesiąc, to raz. Po drugie, WoW naprawdę potrafi zastąpić wszystkie inne gry. Po trzecie, taka typowa gra na PS3/Xboxa kosztuje 200 zł, przechodzisz ją w...tydzień? Za to masz 5 miechów w WoW-ie, więc nie mów, że to nieekonomiczne i nieopłacalne.
Po czwarte zaś - rozumiem twoją frustrację i zazdrość(jak to!? Oni mogą wydać 50 zł miesięcznie!? Ja też tak CHCĘ!), ale nie musisz tego uzewnętrzniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha rozmowa na poziomie-nie stac cie,biedak,nawet na chleb nie masz-tak pisza tacy jak ty a nic o kims nie wiedza
za 50zl to mozna sobie telefon dobry kupic na abonament...broadband mam takze szybki z pewnoscia lepszy od ciebie mistrzu i nie chodzilo mi akurat o ta gre,tacy jak ty to tylko tor**nty.org i na cala noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 21:11, Matoreon napisał:

haha rozmowa na poziomie-nie stac cie,biedak,nawet na chleb nie masz-tak pisza tacy jak
ty a nic o kims nie wiedza
za 50zl to mozna sobie telefon dobry kupic na abonament...broadband mam takze szybki
z pewnoscia lepszy od ciebie mistrzu i nie chodzilo mi akurat o ta gre,tacy jak ty to
tylko tor**nty.org i na cala noc

nie jestes smieszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 20:56, Matoreon napisał:

kolejne dziecko ktore zostawia komputer na noc zeby mu sie gra sciagnela lol a pieniadze
na abonament wydaje haha
5 dych za miesiac? z jakiej oni kliniki wyszli,widocznie do konca ich nie wyleczyli


No jak to mówią, są ludzie i taborety - ty nie jesteś ani tym, ani tym, tylko po prostu kolejnym trollem forumowym szukającym sensacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 21:11, Matoreon napisał:

haha rozmowa na poziomie-nie stac cie,biedak,nawet na chleb nie masz-tak pisza tacy jak ty a nic o kims nie wiedza


To ty zacząłeś się nabijać z ludzi, którzy za tę grę płacą o-O

Dnia 25.08.2009 o 21:11, Matoreon napisał:

za 50zl to mozna sobie telefon dobry kupic na abonament...broadband mam takze szybki z pewnoscia lepszy od ciebie mistrzu


"tak pisza tacy jak ty a nic o kims nie wiedza "

>i nie chodzilo mi akurat o ta gre,tacy jak ty to tylko tor**nty.org i na cala noc

Co mają torrenty do WoWa? I co jest złego w torrencie?

>kolejne dziecko ktore zostawia komputer na noc zeby mu sie gra sciagnela

"tak pisza tacy jak ty a nic o kims nie wiedza "
A nawet jeśli. Widocznie mam taką możliwość. Większość dzieci nie - "wyłącz ten komputer, już po dobranocce!"..

>ta gra jest idiotyczna podobnie jak jej tworcy -.- 4,5gb sciagania z internetu? a potem patch 1,5gb? haha powinni sie na leb leczyc

Mówi to ktoś, kto nie ma pojęcia czym są patche do MMO i dlaczego są tak duże.. >.>''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się