Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2009 o 18:55, Los_Emilos napisał:

A jeszcze takie na szybko pytanie: lepiej iść na nowy serwer czy może na taki który już
dłużej istnieje?


Ja z doświadczenia wiem że lepiej iść na nowy młody serwer ponieważ szybko możesz stać się najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2009 o 17:27, Kadaj napisał:

I tak oto zostalismy na kilka sekund gildią rajdową. xD


Mnie osobiście dobija cykliczność. Gram w WoW-a od kilku lat i co roku jest taki sam schemat.

Nagle z gildii która już prawie zaczyna być zdolna do rajdowania zostaje 5 nadających się do czegoś postaci, ponieważ wszystkim się wydaje, że nastąpił upadek gildii. Pojawiają się jacyś młodzi gniewni i żądają zmian. Kiedy w ramach uwzględnienia ich żądań ustalony zostaje termin rajdu stawia się nań tylko gildiowy "beton".
Natomiast krzykacze okazują się być saved albo poprzedniego dnia kończy im się abonament. ;-)

Ponadto w lecie ludzie zwyczajnie wolą zieloną trawkę od WoW-a i przestają stawiać się codziennie w grze. W efekcie kilku niecierpliwców zaczyna siać panikę i część ludzi odchodzi. Po wakacjach frekwencja wraca do normy, tyle że zamiast osiemdziesiątek mamy pięćdziesiątki z nowego naboru. Zanim z tych pięćdziesiątek zrobią się jako-tako ubrane osiemdziesiątki (zwykle przy pomocy starej ekipy) zaczynają się zbliżać kolejne wakacje... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wbiłem 80 wystarczył mi fakt że akurat miałem urodziny i dostałem kilka epiców z craftingu od znajomych, na chwile jakaś gildia do której raczej się nie przywiązałem, 2 tygodnie no lifu i już byłem w 2 najlepszej gildi hordy na serwerze, no ok miałem jakieś tam znajomości :P

Ale co do ludzi siedzących w gildiach socjalnych to na prawdę mi ich żal, marnują cały dzień szukając grupy na raid,
zrobią te 2 bosy z których pewnie nic dla nich nie dropnie, i tak po tygodniu mają item za emblemy:P
Zwróć takiemu uwagę to powie że jest w gildi bo to jego kumple, miło spędza czas etc.
Z kumplami zawsze można pogadać, do tego jest voice chat, czy własny kanał, a miło spędzić czas z kolegami na dworze.

Już o zakładaniu gildi nie wspomnę, gdzie ich 90% cierpi dziś na małe braki różnych klas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 19:50, asfodel napisał:

Mnie osobiście dobija cykliczność.


U mnie w gildii cykliczność polega na tym, że że ludzie przychodzą, dobijają do 80 poziomu, zbierają lepszy sprzęt i idą szukać gildii rajdowej. Zostają tylko fani mountów/petów/nietypowych achievementów i inni casuale. Ale za to wiekszość z ludzi, którzy przyszli do nas na tym 20-40 levelu i opuscili w poszukiwaniu większych wyzwań to naprawdę w porządku osoby. I jakaś satysfakcja zostaje z tego, że kiedyś uczyło sie używania domu aukcynego kogoś, kto teraz regularnie kica po Ulduarze. xD

Dnia 14.09.2009 o 19:50, asfodel napisał:

Ale co do ludzi siedzących w gildiach socjalnych to na prawdę mi ich żal, marnują cały
dzień szukając grupy na raid,
zrobią te 2 bosy z których pewnie nic dla nich nie dropnie, i tak po tygodniu mają item
za emblemy:P

2 bossy rajdowe to się czasem w miesiąc robi i to bardzo droga zabawa. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 19:50, asfodel napisał:

Ponadto w lecie ludzie zwyczajnie wolą zieloną trawkę od WoW-a i przestają stawiać się
codziennie w grze. W efekcie kilku niecierpliwców zaczyna siać panikę i część ludzi odchodzi.

Normalne. Z tego powodu na początku lata rozpadła się właśnie moja gildia. W tamtym roku jakoś trudności z niską frekwencją przezwyciężyliśmy(raidy przez większość lata były rzadsze, ale na wrzesień udało się wrócić do normy), a w tym roku część szybko doszła do wniosku, że skoro jest niska obecność (czyli to samo co w zeszłym roku) to raidowanie w gildii upadnie na dobre. Wielu nie wyciągnęło wniosków z poprzedniego roku. Dalej to już jest reakcja łańcuchowa.

Dnia 14.09.2009 o 19:50, asfodel napisał:

Po wakacjach frekwencja wraca do normy, tyle że zamiast osiemdziesiątek mamy pięćdziesiątki
z nowego naboru. Zanim z tych pięćdziesiątek zrobią się jako-tako ubrane osiemdziesiątki
(zwykle przy pomocy starej ekipy) zaczynają się zbliżać kolejne wakacje... ;-)

Wniosek - rekrutować wyłącznie 80''tki z określonym wymaganym poziomem sprzętu. Normalna gildia raidująca nie powinna nawet rozważać brania osób przed 80 levelem, boostować ich i dozbrajać. Na dłuższą metę trafiają się wyjątki, ale mnie moje doświadczenia nauczyły, że nie warto bawić się w żadne boostowanie ludzi. Większość i tak zapomni i wyjdzie przy najbliższej okazji, jeśli trafi lepszą okazję, a wtedy ci, którzy tym ludziom pomagali będą wściekli, że cały ich wysiłek poszedł na marne. Nie należy obniżać wymagań tylko dlatego, że część osób wyszła, a rekrutować 80'tki (z lepszym lub gorszym sprzętem) jeśli jest możliwość uratowania gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 20:04, Grodhar napisał:

Ale co do ludzi siedzących w gildiach socjalnych to na prawdę mi ich żal, marnują cały
dzień szukając grupy na raid,


A co do ludzi siedzących w hardcorowych gidiach rajdowych, to naprawdę mi ich żal. Traktują grę, mającą być rozrywką jak pracę. W imię czego? Pikselowych ciuszków z fioletowym napisem?

Dnia 14.09.2009 o 20:04, Grodhar napisał:

zrobią te 2 bosy z których pewnie nic dla nich nie dropnie, i tak po tygodniu mają item
za emblemy:P


Zdziwiłbyś się.

Dnia 14.09.2009 o 20:04, Grodhar napisał:

Zwróć takiemu uwagę to powie że jest w gildi bo to jego kumple, miło spędza czas etc.


Zasadniczo gra służy do tego, żeby miło spędzać czas, pracować to ja mam gdzie...

Dnia 14.09.2009 o 20:04, Grodhar napisał:

Z kumplami zawsze można pogadać, do tego jest voice chat, czy własny kanał, a miło spędzić
czas z kolegami na dworze.


Ale na jakim dworze, to jakaś nowa instancja? Nie bałbyś się, "rajdowcu", że Ci ktoś uberepica sprzed nosa sprzątnie jak na dwór wyjdziesz?

Dnia 14.09.2009 o 20:04, Grodhar napisał:

Już o zakładaniu gildi nie wspomnę, gdzie ich 90% cierpi dziś na małe braki różnych klas...


No i? To nie firma a grupa kumpli, wolno im...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 20:04, Grodhar napisał:

Jak wbiłem 80 wystarczył mi fakt że akurat miałem urodziny i dostałem kilka epiców z
craftingu od znajomych, na chwile jakaś gildia do której raczej się nie przywiązałem,
2 tygodnie no lifu i już byłem w 2 najlepszej gildi hordy na serwerze, no ok miałem jakieś
tam znajomości :P

Ale co do ludzi siedzących w gildiach socjalnych to na prawdę mi ich żal, marnują cały
dzień szukając grupy na raid,
zrobią te 2 bosy z których pewnie nic dla nich nie dropnie, i tak po tygodniu mają item
za emblemy:P
Zwróć takiemu uwagę to powie że jest w gildi bo to jego kumple, miło spędza czas etc.
Z kumplami zawsze można pogadać, do tego jest voice chat, czy własny kanał, a miło spędzić
czas z kolegami na dworze.

Już o zakładaniu gildi nie wspomnę, gdzie ich 90% cierpi dziś na małe braki różnych klas...


yhm miałeś już zawał,bo sypnąłeś tekstem niczym stary dziad któyy 90 procent życia spędzał w pracy starając się być najlepszym a skończyło się na tym ,że wyleciał lub mu firma padła

Pewnie nie masz żadnych kolegów bo traktujesz ich jak przedmioty które nie mają epickiego seta i dobrego buildu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2009 o 01:40, Fumiko napisał:


> Z kumplami zawsze można pogadać, do tego jest voice chat, czy własny kanał, a miło
spędzić
> czas z kolegami na dworze.

Ale na jakim dworze, to jakaś nowa instancja? Nie bałbyś się, "rajdowcu", że Ci ktoś
uberepica sprzed nosa sprzątnie jak na dwór wyjdziesz?


pewnie go dresy gankują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 01:40, Fumiko napisał:

A co do ludzi siedzących w hardcorowych gidiach rajdowych, to naprawdę mi ich
żal. Traktują grę, mającą być rozrywką jak pracę. W imię czego? Pikselowych ciuszków
z fioletowym napisem?

jezeli to nie byla ironia to
- nie bylas nigdy w gildii raidujacej,
- nie masz pojecia o czym piszesz

no ale w sumie to nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2009 o 22:51, L33T napisał:

Rotacja destro (insta/raid)
Curse of Doom/Curse of Elements -> Imolate -> Conflagate -> Chaosbolt ->
incinerate -> incinerate -> etc.


Witam
Czytałem waszą dyskusję o buildach dla Warlocka i postanowiłem zmienić swój build z demo na destro.
Stosuję powyższą rotację i muszę stwierdzić, że w DMGmeter zazwyczaj jestem 3 lub 4.
Nie jestem jakiś super graczem (na pewno), ale aktualnie jestem ciekawy co robię źle.

Poniżej postać
http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Burning+Blade&n=Rallaster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Destro = Mag czyli dla ciebie będzie się liczyć:

1) SP
2) Haste rating
3) Crit
4) Spirit
5) int

Takie są kryteria przy itemach. Rada pozbieraj gear, najpierw zastąp wszystkie zielonki sensownymi blue itemami pod lv 80/quest, potem wszystkie niebieskie na epic.
Zmień Glyphy te co masz nie pasują do destro ni w ząb, kup takie: Glyph of Conflagrate, Glyph of Inicinerate i ostatni to już kwestia gustu masz do wyboru life tap albo chaos bolt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 07:58, miszcz929 napisał:

- nie masz pojecia o czym piszesz

no ale w sumie to nic nowego.


W odróżnieniu od Twoich, pełnych sensu i poważnych argumentów postów w tym wątku?
Wiesz co? Idź sobie lepiej pograć. A jeśli naprawdę chcesz podyskutować to odpowiedz, która raidowa gildia weźmie zupełnie nieznanego gracza ze świeżo wbitą 80-tką, słabiutkim gearem i kompletnym brakiem znajomości taktyk i pomoże mu się wyposażyć i tego wszystkiego nauczyć? I skąd te pro gildie biorą nowych ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trust me, Fumi wie o czym pisze. A co do 100% uber raid guilds to podzielam zdanie pozostałych ta gra ma sprawiać przyjemność a nie o np 19:30 ide do kolejnej roboty czyli WoW-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołożyć swoje 3 grosze do rozmowy o rajdach/instancje

Jeśli w LFG szukają do rajdu czy heroic dungeon ale z informacją, że po
1. Trzeba mieć dobry gear
2. Trzeba znać taktykę
3. Trzeba mieć odpowiednie "acziwmenty"

Przed grą jestem teoretycznie spełnić tylko 2 warunek - Taktyka. Choć zdaje sobie sprawę, że czytanie o taktyce a jej stosowanie w praktyce różni się od siebie

No i teraz dobry gear i acziwmenty
Nie dopuszczają mnie do rajdu bo nie mam geara i acziwmentów, a jak mam je zdobyć jeśli nie uczestniczę w rajdach


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Chciałbym wiedzieć, czy ma sens noszenie Account Items od pierwszego do 80 poziomu? Bo zaczynam grać właśnie Warkiem, i myślę, że to raczej dobry pomysł. Tak się składa, że mam brata na 80 poziomie, który już niejeden raid zrobił i w sumie mógłby mi kupić taki item. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 01:40, Fumiko napisał:

A co do ludzi siedzących w hardcorowych gidiach rajdowych, to naprawdę mi ich
żal. Traktują grę, mającą być rozrywką jak pracę. W imię czego? Pikselowych ciuszków
z fioletowym napisem?


Ja tam twojego współczucia nie potrzebuję.
Bo oczywiście każdy "lifer" uważa, że jak ktoś ma czas i chęci na rajdowanie więcej niż 2h w tygodniu to taka osoba nie ma życia i powinna się leczyć. Bo w końcu nie zachowuje się jak większość "normalnego" społeczeństwa i takich ludzi należy traktować jak upośledzonych umysłowo.

Bo oczywiście "normalnemu" człowiekowi do głowy by nie przyszło, że takim osobom to sprawia przyjemność i to tylko i wyłącznie ich sprawa co robią ze swoim czasem wolnym.

Jako, że mamy równouprawnienie płci i mogę mieć w nosie jak się zwracam do kobiety powiem tak...
Dla mnie i większość ludzi, którzy uwielbiają rajdować i spędzać każdą godzinę wolnego czasu grając, możesz schować swój "żal" w bardzo głębokie i ciemne miejsce i odpierdolić się od życia innych.

Jeżeli "liferz" mają tyle wolnego czasu, żeby patrzeć się na życie innych i je ciągle komentować, to raczej wy powinniście się spojrzeć na własne puste życie i najlepiej pójść się leczyć.

KAŻDY ROBI TO CO LUBI. A jak umiesz się tylko patrzeć się na życie innych zamiast na swoje to do psychiatry w tą stronę --------->.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 09:33, L33T napisał:

Trust me, Fumi wie o czym pisze. A co do 100% uber raid guilds to podzielam zdanie pozostałych
ta gra ma sprawiać przyjemność a nie o np 19:30 ide do kolejnej roboty czyli WoW-a.


Tylko że dla niektórych, wchodzenie o 19:30 na raidy i pokonywanie kolejnych bossów, hard mode''ów, YS +0, właśnie sprawia przyjemność. Dla innych jest to siedzenie całymi dniami na bgsach lub arenach. Dla jeszcze innych - robienie codziennie heroiców. Można też robić codziennie dailisy i czerpać z tego przyjemność. A można też szukać złotego środka i robić wszystko w umiarkowanym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się