Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2009 o 20:18, miszcz929 napisał:

> I co zjebałaś się?
Rifle14 - 1, Fumiko - 0


Pojechał lepiej niż nasi siatkarze :D

Coś mi grozi za wrzucenie tego na Grasz''a? :D

No i szkoda że dostał bana, już go lubiłem.

Oczywiście inne trolle trzymają się na forum nawet po kilka tygodni, widać jak tu traktuje się czarnych ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 20:04, Fumiko napisał:

Przejrzałam stronę Cataclysmu i nic więcej poza podstawowymi rzeczami o storylinii nie
ma. Więc chyba pozostaje tylko dłubać po forach i szukać wypowiedzi "niebieskich" na
ten temat.

W komiksie jest pewne zawiązanie intrygi. Dowiadujemy sie póki co o zgrzytach na linii Magatha Grimtotem - Cairne Bloodhoof. Nie jest to zreszta pierwsza wzmianka o pewnych różnicach zdań.
The Grimtotems believe that Magatha will lead them in eradicating the lesser races from Kalimdor and retaking the tauren ancestral holdings abroad. Magatha constantly spars with Cairne Bloodhoof over the direction of the tauren future and feels that only she is fit to rule her people.

Jak widać, jest to świetne podłoże dla ewentualnej "zdrady" czy też genialna osoba na którą można w pewien sposób wpłynąc, by zrobiła "coś" z tym pacyfistycznym Cairnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 19:15, Grodhar napisał:

Wolno, ale po co ? To jest fajne gdy nie znasz raidowania, a to jest rdzeniem tej gry,
jeśli ktoś płaci by spędzić czas z kolegami no to brawo.


A o PvP nigdy nie słyszałeś?

Dnia 15.09.2009 o 19:15, Grodhar napisał:

Tyle że ja marnując czas na granie w WoW, ja przynajmniej coś w tym osiągam, mogę się
pochwalić że nagrałem film, że jestem z czegoś znany (głównie z mojej zajebistości, ale
nie będę Cię już bardziej dołował ^^)


A co takiego osiągnąłeś jeśli można wiedzieć? Zabiłeś kolejnego bossa? Wiele innych graczy też! A jaką korzyść masz z tego że właśnie TY go ubiłeś? Zbierzesz trochę lootu, który w następnym dodatku nie będzie nic warty.
Pewnie - pozostaje satysfakcja. Ale ta satysfakcja jest tylko chwilowa. Skończysz grać w WoWa - i nic z tego że ubiłeś danego bossa nie będziesz miał. Że zmarnowałeś czas.
Ale o to chodzi w grach. O rozrywkę, o radość, o chwilową satysfakcję. Dla innych satysfakcją jest pokonanie wrogiego teamu na arenie czy WSG. Jeszcze inny czerpie satysfakcje ze zdobycia netherdrake''a z shadowmoon, lub rzadkiego peta za reputację.

Czerpiesz satysfakcję z ubijania raidowych bossów? Good for you. Tylko nie zdziw się gdy ktoś inny, kto za rdzeń gry MMO uzna PvP, będzie Cię gankował przed wejściem do instancji raidowej, a ty nie będziesz mógł nic zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 20:34, Michal256 napisał:

A o PvP nigdy nie słyszałeś?

Słyszałem, jest ok, ale to PvE JEST rdzeniem tej gry. Czy Ci się to podoba czy nie, tak jest.

Dnia 15.09.2009 o 20:34, Michal256 napisał:

A co takiego osiągnąłeś jeśli można wiedzieć? Zabiłeś kolejnego bossa? Wiele innych graczy
też! A jaką korzyść masz z tego że właśnie TY go ubiłeś? Zbierzesz trochę lootu, który
w następnym dodatku nie będzie nic warty.

Za szybko wysuwasz wnioski, leje na to co mi lootnie, pograłbyś tam gdzie ja to byś wiedział ale mniejsza o to.

Dnia 15.09.2009 o 20:34, Michal256 napisał:

Pewnie - pozostaje satysfakcja. Ale ta satysfakcja jest tylko chwilowa. Skończysz grać
w WoWa - i nic z tego że ubiłeś danego bossa nie będziesz miał. Że zmarnowałeś czas.
Ale o to chodzi w grach. O rozrywkę, o radość, o chwilową satysfakcję. Dla innych satysfakcją
jest pokonanie wrogiego teamu na arenie czy WSG. Jeszcze inny czerpie satysfakcje ze
zdobycia netherdrake''a z shadowmoon, lub rzadkiego peta za reputację.

A widziałeś kiedyś casuala z drakiem? Właśnie :)
Na marginesie, PvP też uprawiam.

Dnia 15.09.2009 o 20:34, Michal256 napisał:

Czerpiesz satysfakcję z ubijania raidowych bossów? Good for you. Tylko nie zdziw
się gdy ktoś inny, kto za rdzeń gry MMO uzna PvP, będzie Cię gankował przed wejściem
do instancji raidowej, a ty nie będziesz mógł nic zrobić.

Będę, jestem shamanem, z resztą ten mały podpis pod moim imieniem jest jak ostrzegawcze barwy niektórych gatunków zwierząt, daje do zrozumienia, że zbliżając się do mnie ściągniesz na siebie coś więcej niż tylko mój gniew :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 18:27, pkapis napisał:

ale to samo dotyczy przecież tych co bawią się w PvP, tych co sobie latają po
intancjach czy robiących achievementy. Tyle że "rajdowcy" są bardziej wokalni i widoczni,
a do tego irytujący


Zależy od punktu widzenia. Ostatnio też była dyskusja na temat PvP i różnych poglądach na temat obrony własnego miasta. Chociaż w tym wypadku akurat jest o czym dyskutować, podczas gdy zachowanie niektórych pseudo-raidowców jest niewybaczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 20:41, Grodhar napisał:

Słyszałem, jest ok, ale to PvE JEST rdzeniem tej gry. Czy Ci się to podoba czy nie, tak
jest.


A na czym opierasz to stwierdzenie? Na wielu imprezach zorganizowanych (Blizzcon, WWI) to właśnie turnieje arenowe stanowią klucz tych imprez zwycięzcom są przyznawane nagrody, podczas gdy jedna gildia PvE może się na nich pochwalić jak wipe''uje na Kil''Jaedenie (byłem, widziałem).

Dnia 15.09.2009 o 20:41, Grodhar napisał:

A widziałeś kiedyś casuala z drakiem? Właśnie :)


A jaki problem przez okres dwóch tygodniu wejść na 2-4 godziny dziennie i zrobić trochę dailisów w shadowmoon? Nie trzeba do tego żadnych osiągnięć raidowych.

Dnia 15.09.2009 o 20:41, Grodhar napisał:

Na marginesie, PvP też uprawiam.


Brawo

Dnia 15.09.2009 o 20:41, Grodhar napisał:

Będę, jestem shamanem, z resztą ten mały podpis pod moim imieniem jest jak ostrzegawcze
barwy niektórych gatunków zwierząt, daje do zrozumienia, że zbliżając się do mnie ściągniesz
na siebie coś więcej niż tylko mój gniew :D


Już miałem do czynienia z takim szamanem który czuł się IMBA zrzucając wszystkich z wejścia do Nax. Wystarczyło użyć demonic circle żeby wrócić i gość już nie był taki mocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Oh, wow, ktoś się zachował chamsko wobec osoby z którą się nie zgadzam, super".

Zadanie domowe na dziś: sprawdzić znaczenie wyrażeń "mieć klasę" i "kultura osobista".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ów komiks dostępny jest gdzieś może online? Bo jeśli nie, to aż tak mi na punkcie WoW nie odbiło, żeby obkupywać się w karty, figurki i komiksy :D

Ale dobrze wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 20:41, Grodhar napisał:

A widziałeś kiedyś casuala z drakiem? Właśnie :)


A którym konkretnie? Bo przejrzałam i już mi się ich z 5 zebrało, kolejny to już kwestia szczęścia z dropem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 20:54, Michal256 napisał:

A na czym opierasz to stwierdzenie? Na wielu imprezach zorganizowanych (Blizzcon, WWI)
to właśnie turnieje arenowe stanowią klucz tych imprez zwycięzcom są przyznawane nagrody,
podczas gdy jedna gildia PvE może się na nich pochwalić jak wipe''uje na Kil''Jaedenie
(byłem, widziałem).

Na tym, że blizzard sam to przyznał.
Porównaj arena season do contentu PvE, widzisz różnicę między wpisaniem innych cyferek w itemkach a tworzeniem wszystkiego od podstaw? Ja tak.
Tego nie można porównywać, tam zapewne każdy miał treme więc 2 strony miały takie same szanse, KJ''a gówno to obchodziło że kilkaset ludzi patrzy. :D

Dnia 15.09.2009 o 20:54, Michal256 napisał:

A jaki problem przez okres dwóch tygodniu wejść na 2-4 godziny dziennie i zrobić trochę
dailisów w shadowmoon? Nie trzeba do tego żadnych osiągnięć raidowych.

Nie ma dnia żebym w dala nie dostał whispa od casuala który pyta skąd to wziąć :P
Na tym opieram moje stwierdzenie.

Dnia 15.09.2009 o 20:54, Michal256 napisał:

Brawo

Thx

Dnia 15.09.2009 o 20:54, Michal256 napisał:

> Będę, jestem shamanem, z resztą ten mały podpis pod moim imieniem jest jak ostrzegawcze

> barwy niektórych gatunków zwierząt, daje do zrozumienia, że zbliżając się do mnie
ściągniesz
> na siebie coś więcej niż tylko mój gniew :D

A widziałeś 5 shamanów ? Albo shamana i maga jak wbijają 5 k honoru na minute na wg? W skrócie, widziałeś mnie :) ?
Zresztą gdyby moje możliwości zbiegały się do jebnięcia Thunderstorm''u to siedziałbym cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na XFire założyć gildie/klub polskich fanów World of WarCraft. Ogólnie ciekawi mnie czy byłby ktoś chętny do wstąpienia? A może nawet do poprowadzenia czegoś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 21:09, Grodhar napisał:

Netherdrake z Shadowmoon, pokaż mi kogoś kto na tym siedzi bez gildi i gearu.


Jezeli dobrze pamietam to do zdobycia ich trzeba miec jedynie exalted u kogostam, co w tym trudnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 21:09, Grodhar napisał:

Netherdrake z Shadowmoon, pokaż mi kogoś kto na tym siedzi bez gildi i gearu.


Właśnie z nimi repkę nabijam, da się zrobić zwłaszcza będąc overlevelled, nie ma tam póki co nic tak trudnego, żeby gildia i sprzęt powyżej powiedzmy pugowych niebieskich był niezbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 20:57, Fumiko napisał:

Zadanie domowe na dziś: sprawdzić znaczenie wyrażeń "mieć klasę" i "kultura osobista".

Uj Ci do tego czy mam klasę czy nie, tak czy siak nie muszę tego prezentować na forum.
Mylisz pojęcia klasa i styl.
A kultura osobista? No cóż, nie zawsze idzie w parze ze stylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 21:15, Grodhar napisał:

Uj Ci do tego czy mam klasę czy nie, tak czy siak nie muszę tego prezentować na forum.


A poczytaj sobie regulamin... Choćby kwestie wulgaryzmów obejmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy trochę czasu, mówię po prostu o tym że osoby które na tym popylają to zazwyczaj ludzie grający jeszcze w TBC lub mający chęci i w ogóle wiedzę jak to zdobyć. Owszem, nic trudnego, ale nei z tym do mnie, ja swojego zdobyłem już w tbc, a casualowcy z northrendu którzy shadowmoon nie widzieli i tak zrobią ''''o.O'''' jak by nie wiem co to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 21:06, Grodhar napisał:

Na tym, że blizzard sam to przyznał.
Porównaj arena season do contentu PvE, widzisz różnicę między wpisaniem innych cyferek
w itemkach a tworzeniem wszystkiego od podstaw? Ja tak.
Tego nie można porównywać, tam zapewne każdy miał treme więc 2 strony miały takie same
szanse, KJ''a gówno to obchodziło że kilkaset ludzi patrzy. :D


I co z tego że Blizzard musi przeznaczyć więcej czasu na tworzenie kontentu PvE? To oczywiste - PvE trzeba ciągle tworzyć od nowa - nowe instancje i walki, nowe wyzwania. W PvP nie trzeba tworzyć nowych wyzwań, bo są one tworzone przez graczy. PvP trzeba tylko balansować.

Dnia 15.09.2009 o 21:06, Grodhar napisał:

Nie ma dnia żebym w dala nie dostał whispa od casuala który pyta skąd to wziąć :P
Na tym opieram moje stwierdzenie.


To świadczy tylko o tym, że nie wiedzą skąd go wziąć. Nie że nie są w stanie go zdobyć.
Mnie też co jakiś czas ktoś pyta skąd zdobyć starego proto-drake''a z 10-manów, albo mini Tyraela. Tylko że tego dla odmiany już zdobyć nie mogą.

Dnia 15.09.2009 o 21:06, Grodhar napisał:

A widziałeś 5 shamanów ? Albo shamana i maga jak wbijają 5 k honoru na minute na wg?
W skrócie, widziałeś mnie :) ?
Zresztą gdyby moje możliwości zbiegały się do jebnięcia Thunderstorm''u to siedziałbym
cicho.


Nie mam pojęcia czy cię widziałem, bo nie wiem kim i gdzie grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 20:58, Fumiko napisał:

Czy ów komiks dostępny jest gdzieś może online? Bo jeśli nie, to aż tak mi na punkcie
WoW nie odbiło, żeby obkupywać się w karty, figurki i komiksy :D

Oficjalnie nie. Kupić w .pl nie można, zostaje amazon czy inne sklepy.

Dnia 15.09.2009 o 20:58, Fumiko napisał:

Ale dobrze wiedzieć.

Ano, szczególnie że jest masa lore w komiksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się