Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2009 o 12:16, Kadaj napisał:

Ja jestem uprzedzony od piwreszego razu, gdy tam byłem. 2 osoby z gildii, 2 z LFG. Ukończenie
tego cholerstwa zajęło 7 (!) godzin... Teraz moge to bez problemu solować, ale co z tego,
skoro często nie wiem gdzie iść? -_-


Mnie właśnie brakuje takich instancji teraz. Wszystkie 5-many zamykają się w 4 bossach i 30-60 minutach gry. To się robi zwyczajnie nudne. Chciałoby się czasem wybrać do jakiejś większej, bardziej skomplikowanej, rozbudowanej instancji, a żadna taka już nie powstaje. Z podstawki zawsze mile wspominam właśnie BRD, BRS (obie części) - m. in. możliwość ukończeniach tych instancji na kilka sposobów.

I na dodatek Blizz ma zamiar to zniszczyć w Cataclysmie :/ Jeszcze zapewne nie dając niczego (podobnego) w zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BRD to jedna z najlepiej zaprojektowanych instancji w grze, ale w podstawce robienie jej to było koszmar. Z randomami nie do skończenia, bo zwyczajnie za długie i zwykle party się rozpadało, bo ktoś nie zostawał do końca. W dodatku było to za czasów gdy klasy były bardziej ograniczone w swoich funkcjach (np. na miejsce przed Thaurissanem było potrzebne dobre AoE, więc bez maga ani rusz).

W Cataclysmie BRD i BRS zostaną chyba zastąpione przez nowy 5 man - Blackrock Caverns. Stare chyba ulegną zniszczeniu. Pewnie już bardziej w stylu nowych instancji, więc nie będzie zbyt długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 18:35, Daimon_Frey napisał:

Był ktoś z was kiedyś na statku w Alterac Mountains?


Oho, czyżby Cataclysm już miał premierę? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:30, Michal256 napisał:

> Ja jestem uprzedzony od piwreszego razu, gdy tam byłem. 2 osoby z gildii, 2 z LFG.
Ukończenie
> tego cholerstwa zajęło 7 (!) godzin... Teraz moge to bez problemu solować, ale co
z tego,
> skoro często nie wiem gdzie iść? -_-

Mnie właśnie brakuje takich instancji teraz. Wszystkie 5-many zamykają się w 4 bossach
i 30-60 minutach gry. To się robi zwyczajnie nudne. Chciałoby się czasem wybrać do jakiejś
większej, bardziej skomplikowanej, rozbudowanej instancji, a żadna taka już nie powstaje.
Z podstawki zawsze mile wspominam właśnie BRD, BRS (obie części) - m. in. możliwość ukończeniach
tych instancji na kilka sposobów.


Zgadzam się z tobą teraz te insty są diabelnie krótkie i nudno się je robi. Mógłby Blizz zrobić inste wielo poziomową. Jakoś odmienić niż te same nudne 4 bosswe insty oparte na tej samej zasadzie "Zabić bossa"

Dnia 20.09.2009 o 12:30, Michal256 napisał:

I na dodatek Blizz ma zamiar to zniszczyć w Cataclysmie :/ Jeszcze zapewne nie dając
niczego (podobnego) w zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 21:36, Wintesun napisał:

Po co nas 80 lvlu robisz questy dla ~20 poziomowej postaci? 0_0


Ja tu pod ziemią na statku siedzę, a ty o questy pytasz...
Powody masz niżej, choć głównie tu o reputację chodzi.
Plus przy okazji moge w ten sposób zdobyć sporo linen, whool czy silk cloth dla mojego dwunasto-poziomowego maga :D

PS. Zdarzy się też dzięki temu pomóc komuś kto akurat owej pomocy potrzebuje.
PS2. A co mam robić jak już wszystko inne porobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:30, Michal256 napisał:

Mnie właśnie brakuje takich instancji teraz. Wszystkie 5-many zamykają się w 4 bossach
i 30-60 minutach gry. To się robi zwyczajnie nudne. Chciałoby się czasem wybrać do jakiejś
większej, bardziej skomplikowanej, rozbudowanej instancji, a żadna taka już nie powstaje.


A idźcie mi z tymi rozbudowanymi instancjami. Uldaman był straszny, kręciliśmy się w kółko przez godzinę szukając ostatniego bossa, bo przegapiliśmy jakąś małą odnogę. W Gnomereagan z kolei można fioła dostać przez muzykę. To jest właśnie problem z nimi, jeśli mają cokolwiek skopane w klimacie - grafika, muzyka, etc - to po pół godziny człowiek zaczyna zgrzytać zębami, a po kolejnych 30 minutach już ich nie ma. Nie mówię że instancje powinny być takie jak VH, bo to zbytnie uproszczenie, ale BFD czy Uldaman to przegięcie w drugą stronę. Mogłyby się takie pojawiać w jakichś niewielkich ilościach, żeby fani skomplikowanych mieli co pozwiedzać, ale w niewielkich ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś rady apropo ToC 25 przy setupie:
Resto Drut, Resto Sham, H Priest, SH Priest, Retri Pally, Hunt, Rogal, Warr, DK, Mage ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 22:48, pkapis napisał:

A idźcie mi z tymi rozbudowanymi instancjami.


Dokładnie..
Najpierw traci się 2h na znalezienie drużyny a potem 6h na przejście instancji..
Ja jak siadam to mam góra 2h na pogranie.. Ja chcę mieć instancję, którą mogę przejść w 30 min + 1h na znalezienie tanka..
Jak mi zostanie czasu - to mogę iść do następnej instancji/innego skrzydła itd..

Owszem Kara było zajebiste.. Ale nie wyobrażam żebym miał to robić w BC z normalną drużyną.. 3x musiałbym skończyć, zejść na AFK itd.. Niee.. to nie dla mnie taka gra niestety..

ps. Uldaman też bardzo źle wspominam.. Zarówno z drużyną jak i podczas solowania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 23:03, DemoBytom napisał:

Dokładnie..
Najpierw traci się 2h na znalezienie drużyny a potem 6h na przejście instancji..


Lepiej stracić 2h na szukanie drużyny, po to żeby instancje potem przejść w 30 minut.

W podstawce były długie i krótkie instancje. Ponadto wiele z nich dało się rozdzielić. Np. Stratholme scourge side. Instancja na około godzinę. Poza tym trzy części Dire Maul.

A z długich to właśnie BRD, BRS, Scholo. Chociaż na dłuższą metę - i te dało się zamknąć w godzinę. A trudność BRD polegała na tym że trzeba było wiedzieć co robić, a nie tylko iść i tłuc mobki. W UBRS też trzeba było wiedzieć co robić - ale z uwagi na lepszy loot, ta instancja była bardziej popularna i znana ogółowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 22:48, pkapis napisał:

Nie mówię że instancje
powinny być takie jak VH, bo to zbytnie uproszczenie, ale BFD czy Uldaman to przegięcie
w drugą stronę. Mogłyby się takie pojawiać w jakichś niewielkich ilościach, żeby fani
skomplikowanych mieli co pozwiedzać, ale w niewielkich ilościach.


Mnie właśnie chodzi przede wszystkim o różnorodność. Krótkie instancje też są dobre. Ale w tej chwili mamy same krótkie instancje. Gdyby 3 lub 4 z nich były dłuższe, na pewno nikomu by to nie zawadziło (osobiście byłbym za rozbudową Ulduarowych i Azjol-Nerubowych 5-manów).

Ponadto uważam że Naxxramas w obecnej wersji powinno być mniej więcej takiej rangi jak UBRS w podstawce. Bez save''a (lub z 24h savem), z niebiesko-epickim lootem (jak w heroicach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem na raidach główny trzon stanowią: warrior lub DK, mage i priest no i czasami szman ale jak to jest z takimi klasami jak paladyn, druid i hunter. Czy są one przydatne na rajdach czy mają jakieś inne zastosowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 00:37, Los_Emilos napisał:

Z tego co wiem na raidach główny trzon stanowią: warrior lub DK, mage i priest no i czasami
szman ale jak to jest z takimi klasami jak paladyn, druid i hunter. Czy są one przydatne
na rajdach czy mają jakieś inne zastosowania?

a słyszałeś o takim czymś jak drzewka talentów? ;>
teraz w dodatku dzięki dual specowi 5s z hardego tanka miśka(druida) może stać się przemiły kociak robiący imba dps ;P... a potem jescze po respecu wiecznie zielone drzewko nie do ubcia (no chyba że znajdzie sie jakiś warr w pobliżu ^^ szarża>spamsting>ms+ua>grimtrollproc>lolfuckstorm>zcięte drzewo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 22:48, pkapis napisał:

A idźcie mi z tymi rozbudowanymi instancjami. Uldaman był straszny, kręciliśmy się w
kółko przez godzinę szukając ostatniego bossa, bo przegapiliśmy jakąś małą odnogę.


Popieram ten pogląd. Boosty w Sunken Temple zawsze robimy z wydrukowaną na kartce mapą, z zaznaczonymi punktami "z tego wejścia idzie się na 3-cie piętro" - bez tego się gubimy. A szczytem wszystkiego według mnie jest Maraudon - przez godzinę szukaliśmy drogi do ostatniego bossa, biegając bez sensu w kółko, a z questów zrobiliśmy tylko jeden bo pozostałych nie udało nam się znaleźć. Uldaman przy Maraudon to mały pikuś. ;-P W czasach podstawkowych praktycznie nie udawało nam się nigdy zrobić w całości BRD - wycieczka przeciągała się do trzeciej nad ranem, a o tej porze ciężko znaleźć zastępstwo dla członka drużyny który zasnął przed monitorem. ;-P Zresztą nawet teraz, z boostem zrobienie całego BRD zajmuje zbyt dużo czasu.

Obecne krótkie instancje bardzo mi odpowiadają, a jak ktoś chce coś dłuższego ma do dyspozycji Naxx, który przynajmniej nie jest pogięty geograficznie. Ze starych instancji najczęściej grane są te krótsze - Scarlet Monastery i Zul Farrak.

Natomiast bardzo podoba mi się kataklizmowy pomysł z heroicznymi wersjami starych instancji. W ten sposób stare lokacje znowu będą używane. Rozumiem także, czemu planowane jest usunięcie lub przerobienie części instancji z poziomu 60-tego. Obecnie jest ich za dużo - podczas levelowania odwiedzi się ze dwie, a reszty już nie, bo poziom przelatuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 00:37, Los_Emilos napisał:

Z tego co wiem na raidach główny trzon stanowią: warrior lub DK, mage i priest no i czasami
szman ale jak to jest z takimi klasami jak paladyn, druid i hunter. Czy są one przydatne
na rajdach czy mają jakieś inne zastosowania?


Wszystkie klasy są przydatne. Największy popyt jest na tanków i healerów, ale nie ma jakiejś szczególnej klasy, która byłaby niepotrzebna. Dzięki drzewkom talentów klasy uznawane kiedyś za hybrydy lub wsparcie można przekształcić w 100% skutecznych tanków, healerów lub dps-ów. Można natomiast zauważyć, że pewnych klas jest nadmiar - obecnie DK i hunterów - i tym jest nieco trudniej znaleźć grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile nie rajdujesz na poziomie czołówki światowej, to praktycznie wszystkie klasy są równie przydatne - w rozsądnych granicach. Wiadomo, że na niektóre walki przydaje się więcej Rogali(coughcoughFoKinterrupt), na chwilę obecną Pala tank jest nieco lepszy niż inni, ale to wszystko może się zmienić z każdym kolejnym patchem - i zresztą zmieni. Połowa historii o "najlepszych" klasach to bujdy, gdzie mamy gracza X grającego klasą Y, i będącego 2 razy lepszy niż reszta rajdu - więc każdą inną klasa by sobie poradził.

Czasy tank = warrior, healer = priest, dps = mag/rogal skończyły się jeszcze w TBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się