Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2006 o 11:15, Volvox napisał:

Dziesiejsza poprawka dodaje nowy kanal Guild Recruitment (cos jak kanal Trade ale do werbowania
do Gildii oraz poprawia blad ze "skaczacymi" postaciami. (co ciekawe latka jest datowana na
09.02.06 ;)

a moze male wyjasnienie od strony CDP, zeby moze powiedziala co bylo tego glowna przyczyna?
chodzi mi oto ze na stronie glownej nic a nic o tym nie pisalo, zadnego newsika, nawet jednego ze taka i taka sprawa miala miejsce i zostalo wprowadzone takie i takie rozwiazanie :) (taa, wiem ze dziwnie to brzmi bo nie nazywam rzeczy po imieniu ;) to nie nalezy do moch obiwazkow, tylko moim zdaniem do wydawcy gry ktory powinien informowac o kazdej sprawie z gra zwiazana )
wiem ze temat byl dosyc delikatny, ale chyba tak samo wazny (jesli nie bardziej) niz pojawianie sie kolejnej tapety
czemu gracze nie maja poznac "prawdy"? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 23:33, ashar napisał:

chodzi mi oto ze na stronie glownej nic a nic o tym nie pisalo, zadnego newsika, nawet jednego
ze taka i taka sprawa miala miejsce i zostalo wprowadzone takie i takie rozwiazanie :) (taa,
wiem ze dziwnie to brzmi bo nie nazywam rzeczy po imieniu ;) to nie nalezy do moch obiwazkow,
tylko moim zdaniem do wydawcy gry ktory powinien informowac o kazdej sprawie z gra zwiazana
wiem ze temat byl dosyc delikatny, ale chyba tak samo wazny (jesli nie bardziej) niz pojawianie
sie kolejnej tapety czemu gracze nie maja poznac "prawdy"? :P


Przeciez news o patchu byl:
http://www.gram.pl/news.asp?id=1264
Chociaz w przypadku WoW nie byl konieczny bo gra sama sie aktualizuje i kto chce grac ten musi miec najnowszego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 11:15, Volvox napisał:

(co ciekawe latka jest datowana na 09.02.06 ;)


To normalne. Tak już mam, że zazwyczaj zwracam uwagę na takie szczegóły i o ile pamięć mnie nie zawodzi, to każda łatka była datowana na kilka dni przed czasem jej dodania. Raczej nie ma to związku z faktem, iż patche w USA są dostępne nieco wcześniej. Nie mają tam w końcu maintenance kilka dni przed naszym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

****
ashar

Tego kiedy i jaki patch będzie po prostu NIE DA SIĘ przewidzieć. Blizzard takie decyzje potrafi podjąć na 5 minut przed przerwą konserwacyjną, lub podczas jej trwania i sam NIKOGO nie informuje że mają zamiar coś wprowadzić. Ostatnio, decyzję o tym że zatrzymają połowe serwerów na wydłużoną przerwę o CAŁY JEDEN DZIEŃ podjęli POD SAM KONIEC przerwy(wypowiadał się na ten temat niebieski na forum wowa). Tak samo z tym patchem - nikogo, nigdzie nie informowali że chcą dodać patcha - był jedynie news na forum że mają zamiar rozpocząć przerwę konserwacyjną 2 godziny wcześniej niż zwykle (bez wyjaśnionej przyczyny), dodany dzień wcześniej o godzinie 18:19. Jedynym źródłem informacji o tym że patch będzie wprowadzony może być amerykański WoW - ale zaznaczam - to źródło jest równie późno aktualizowane - w Ameryce jest inna strefa czasowa więc przerwa kończy się w przeliczeniu na nasz czas późnym popołudniem, a do tego strona jest zwykle nieaktualna jeszcze dłużej.
A poza tym na dobrą sprawę CDProjekt nie musi o niczym informować. Wszystko masz na ofiicjalnej stronie gry www.wow-europe.com i skoro gra jest po angielsku to do gry wymagana jest znajomość tego języka i nikomu przeczytanie informacji na tej stronie nie powinno sprawić żadnej trudności.


A co do datowania patchy - data często odnosi się do dnia którego skończyli pisać patcha, niekoniecznie do dnia jego premiery (chociaż z reguły patcher pokazuje date premiery, a data ukończenia pisania patcha jest w lewym dolnym rogu). Oczywiście w przypadku europy data wyjścia patcha w 90% będzie opóźniona, gdyż w ameryce patch wychodzi dzień wcześniej. Co do tego patcha do prawdopodobnie Blizz chciał go wydać tego 9 lutego (mały patchyk i prawdopodobnie początkowo myśleli że go wprowadzą bez, lub z bardzo krótkim restartem serwerów), ale wyraźnie rozmyślili się i zdecydowali się na przedłużoną przerwę konserwacyjną (widać patch wymagał jakichś większych zmian na serwerze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nigdy nie pójde do Stratholme strony Scarlet bez full gildiowego składu :[ CZTERY i PÓŁ godziny robiłem scarlet :/ a tank był tak samo dobry jak mag w tankowaniu.....przynajmniej questy sobie porobiłem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 01:45, Volvox napisał:

Przeciez news o patchu byl:
http://www.gram.pl/news.asp?id=1264
Chociaz w przypadku WoW nie byl konieczny bo gra sama sie aktualizuje i kto chce grac ten musi
miec najnowszego patcha.

hmm, no nie chodzi mi o samego patcha, ale o to co on dodaje, mianowicie nowy kanal do werbowania do gildii, moze i mieli cos takiego w planach, ale z tego co czytalem to podjeli taka decyzje o jego wprowadzeniu dopiero po zaistnieniu pewnej sytuacji
inny polski serwis o grach pisal o tej sprawie(nie podam nazwy zeby nie robic jakiejs wiekszej antyreklamy), bylo tym z 5 newsikow o tej calej sprawie ale to pewnie dlatego sie to tam pojawilo bo byla to strona niezalezna, a CDP (tudziez gram.pl) pewnie z powodu jakichs tam umow nie moze pewnie wszystkiego pisac :P (tego zlego, no, pewnie max moga wspomniec o problemach z serwerami ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to ten kanał to jeden z głupszych i zbędniejszych pomysłów. Po pierwsze - więkrzość graczy napewno z niego wyjdzie (a raczej nie wejdzie bo i po co?). Po drugie - po co on? Przecież do gildi nie powinno się szukać pugów! Wyobrażasz sobie Molten Core z grupą ludzi z czegoś w stylu ''looking for guild'' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>z tego co czytalem to podjeli taka decyzje

Dnia 16.02.2006 o 20:39, ashar napisał:

o jego wprowadzeniu dopiero po zaistnieniu pewnej sytuacji


he ? jakiej sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 21:28, Michal256 napisał:

Jeżeli o mnie chodzi, to ten kanał to jeden z głupszych i zbędniejszych pomysłów. Po pierwsze
- więkrzość graczy napewno z niego wyjdzie (a raczej nie wejdzie bo i po co?). Po drugie -
po co on? Przecież do gildi nie powinno się szukać pugów! Wyobrażasz sobie Molten Core z grupą
ludzi z czegoś w stylu ''looking for guild'' ?

hehe, musiali go zalozyc :P
hmm, poszperalem w archiwum tej innej stronki i znalazlem wszystkie newsy (5) na temat tejze "delikatnej" sprawy
nie mam zamiaru w jakis sposob obrazac Blizza, wytykac im to, ale czemu na gram.pl nie bylo zadnej informacji, to mnie tylko zastanawia, hmm, pewnie to tak dziala jak dawniej w TV, byla tylko "jedynka i dwojka", ktore byly panstwowe i nie wolno im bylo mowic zle o politykach i tym podobnych sprawach, cos jak cenzura, ale powstaly stacje komercyjne i pieja o wszystkich machlojkach itp.
widac z grami jest podobnie, firma co wydaje gre niechce zle o niej pisac, chociaz o smierci graczy z jej powodu pisali, moze ta ostatnia sprawa jest za bardzo tematem "tabu"
zobacze, moze za kilka dni skopiuje tu tresc tych newsow, albo chociaz ostatniego bo wlasciwie dobrze opsiuje sytuacje ktora zaistniala i dlaczego powstal ten kanal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 20:39, ashar napisał:

hmm, no nie chodzi mi o samego patcha, ale o to co on dodaje, mianowicie nowy kanal do werbowania
do gildii, moze i mieli cos takiego w planach, ale z tego co czytalem to podjeli taka decyzje
o jego wprowadzeniu dopiero po zaistnieniu pewnej sytuacji
inny polski serwis o grach pisal o tej sprawie(nie podam nazwy zeby nie robic jakiejs wiekszej
antyreklamy), bylo tym z 5 newsikow o tej calej sprawie ale to pewnie dlatego sie to tam pojawilo
bo byla to strona niezalezna, a CDP (tudziez gram.pl) pewnie z powodu jakichs tam umow nie
moze pewnie wszystkiego pisac :P (tego zlego, no, pewnie max moga wspomniec o problemach z
serwerami ;))


Przyznam, ze nie mam pojecia o czym mowisz i nie wiem o jaka afere chodzi. Dodli nowy element do gry jak to zwykle z patchami od Blizza bywa. Na miejscu Domka pewnie tez bym nie wspomnial o tak malo znaczacych zmianach. Rozumiem jakis duzy patch ze zmianami talentow albo cos. A moze po prostu my czegos nie wiemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 22:22, HoZar napisał:

> Zobaczcie ten filmik, uważam że to jeden z najlepszych jakie widziałam do tej pory.
> No i prawie się popłakałam :''(
>
> http://video.google.com/videoplay?docid=1760682409705123685

ZA***RABISTY !!

jak to na dysk zapisac ?


:P tam jest taka opcja download pod tytułem filmiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 10:38, HoZar napisał:

to ci sciaga przegladarke do tych filmikow a nie filmik :D


This video will be downloaded automatically after the Video Player is installed :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 15:07, GanD napisał:

This video will be downloaded automatically after the Video Player is installed :P


szkoda tylko ze nie jako avi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 13:38, golden lady napisał:

Zobaczcie ten filmik, uważam że to jeden z najlepszych jakie widziałam do tej pory.
No i prawie się popłakałam :''(

http://video.google.com/videoplay?docid=1760682409705123685


Naprawdę świetny. I nawet się wzruszyłem. I mówię to jak najbardziej poważnie.
Kolejny dowód na to jak wiele znaczy społeczność graczy i ile ludzie z odrobiną wyobraźni potrafią zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 14:55, Gosu napisał:

ja zadnych rekordow nie bije a jak nie masz nic ciekawego mi do powiedzenia to sie wogole nie
wypowiadaj


Sadząc po ilości jednozdaniowych postów dodawanych pod rząd śmialbym twierdzić, że jest inaczej. A i trochę treningu w czytaniu ze zrozumieniem by nie zaszkodziło. Kończąc, zalecam na przyszłość nieco się zastanowić i może na wszelki wypadek zastosować do własnej "światłej" rady, widniejącej powyżej.

P.S. Aha - ortografia nie gryzie. Sprawdzałem. Nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 14:35, Sth`Devilish napisał:

Hehe, ale mnie już w TS nie ma od dawna :) Zmieniłem barwy drużynowe na Howling Moon i bawię
się o wiele lepiej z nową gildią (rpg, eventy, Molten Core itd - niczego nie brakuje..).


Mmm, zaskoczyleś mnie. Myślałem że z TS jesteś związany na dobre. Coś poszło nie tak? A może powód jest zbyt prywatny, w takim razie nie naciskam.
Howling Moon raczej polską gildią nie jest, zgadza się? I ciekawią mnie te eventy...

Aha:

Guild Name: Howling moon
Leader: Chandrakant
Contacts: Hanica
Race/Class: Only Trolls
Aims: To keep da troll tribe togetha and find the rest of our lost tribe.
Website: Not at the moment

Niech wszyscy zobaczą jakie są nowe cele naszego kolegi Devilisha. Urocze, nieprawdaż? :P No to do zobaczenia na polu bitwy, "trollu". *barrrdzo złośliwy uśmieszek*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się