Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Jak wybieramy serwer to mamy napisane ile osób na nim gra - full, medium, small i recommended. Wie ktoś ile to jest dokładnie (ile graczy z dokładnością do jednego)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 20:10, CH1CKEN napisał:

Jak wybieramy serwer to mamy napisane ile osób na nim gra - full, medium, small i recommended.
Wie ktoś ile to jest dokładnie (ile graczy z dokładnością do jednego)?


Nie, to jest tylko informacja o liczbie osób w danym momencie na serwerze. W pewnych porach nawet najbardziej zatłoczony serwer może mieć status "low". A dokładną ilość graczy w każdym realmi zna chyba tylko Blizzard. Zresztą, biorąc pod uwagę ciągłe migracje i to trudno by było zliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to te wskaźniki mają tylko i wyłącznie charakter porównawczy z innymi serwerami - czyli np. to że przy serwerze masz poplacje High oznacza mniej więcej tyle że serwer ma większą populacje niż serwery Medium i Low. Co za tym idzie - nawet serwery Medium i Low mogą mieć kolejki. Wystarczy że wyłączą połowe serwerów, wtedy gracze rozwalą się po wszystkich serwerach, na tych z low dalej będzie mniej niż na tych z high, ale będzie za dużo osób żeby pominąć kolejkę.

Status Reccomended i Full Blizzard nadaje co tydzień podczas przerwy konserwacyjnej wg. własnego uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam kilka pytań, bo kupiłem Guild Wars i nie jestem do końca zachwycony. Myślałem, że to jest super gierka, i nie chodzi w niej o siekanie potworów i wykonywanie questow typu idz do tego mista i pogadaj z tym lub zabij jakiegoś potwora, ale to jednak cos w stylu Diablo 2-totalna sieka. Ma jednak swoje zalety lecz po tym co slyszałem o wielkim wowie myśłę, że jest lepszy I właśnie moje pytania są zwiazne z WoWem, bo po tylu pozytywnych komentarzach i opinach wielu graczy, zastanawiam sie nad kupnem. Moje pytania to:
1. Jak wygląda życie bohatera w WoWie? Czy jest jakaś fabuła, i questy do wykonywania czy każdy prowadzi swoje życie, pracuje walczy z innymi graczmi itp.
2. Czy świat jest wiekszy niż w GW??
3. Czy ta gra naprawdę uzależnia??
4. Czy w WoWie cały czas sie wlaczy i czy w tylko w taki sposób można zdobywać doświadczenie??
5. Czy odwzorowywane są pory roku??
Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 02:27, Gelou napisał:

1. Jak wygląda życie bohatera w WoWie? Czy jest jakaś fabuła, i questy do wykonywania czy każdy
prowadzi swoje życie, pracuje walczy z innymi graczmi itp.


Fabula jakas tam jest. Kazdy bije stworki, gada z kumplami, bije stworki, handluje zdobytymi przedmiotami (z zabitych stworkow), zabija stworki.. i... czy juz wspominalem ze zabija stworki?
W skrocie jest to takie Diablo gdzie tlucze sie potworki na maxa :)

Dnia 26.02.2006 o 02:27, Gelou napisał:

2. Czy świat jest wiekszy niż w GW??


Nie wiem jaki jest dokladnie w GW, ale na pewno swiat WoW jest duzo wiekszy :)
(Caly teren jest otwarty i wszdzie mozesz spotkac innych graczy)

Dnia 26.02.2006 o 02:27, Gelou napisał:

3. Czy ta gra naprawdę uzależnia??


Bardzo :)

Dnia 26.02.2006 o 02:27, Gelou napisał:

4. Czy w WoWie cały czas sie wlaczy i czy w tylko w taki sposób można zdobywać doświadczenie??


Mozna wykonywac zadania. Polegaja one na:
- Zabij X stworkow
- Zbierz X przedmiotow ktore maja/pilnuja jakies stworki
- Pojdz gdzies (po drodze zabijajac potworki) :)

Dnia 26.02.2006 o 02:27, Gelou napisał:

5. Czy odwzorowywane są pory roku??


Nie, ale w roznych krainach jest rozna pogoda


Z tego co napisales moge wywnioskowac, ze WoW to cos zupelnie innego niz oczekujesz. Kiedys myslalem podobnie o grach MMO i dopiero teraz wiem, ze jak chce fabuly i ciekawych questow to pozostaja tylko gry single player (a tymczasem mykam do WoWa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 21:45, KaPe napisał:

Akurat dodge to żadna rewelacja, a już szczególnie na PvP - przyda się chyba tylko na innych
rogali i może paladynów, bo każdy kolejny % dodga to szansa na overpower od warriora, a ani
czarów ani strzal nie można uniknąć.


Pozwolę się sobie nie zgodzić. Nie wiem ile wiesz o PvP, ale "dodge" cenię sobie bardzo. I choć raczej jestem wyjątkiem wśród paladynów, z których większość dba tylko o podbijanie str/sta zamiast agility, to nie ja mam problemy z wrogami. Miło jest unikać części irytujących zdolności rogusiów jak i ich ciosów, przydaje się to i w starciu z warriorami, po trochu przeciw szamanom, no i oczywiście łowcom i ich petom. O kwestii PvE nie ma co zbyt wiele się rozpisywać - większość mobów w grze zadaje obrażenia fizyczne, a sensowny skill "dodge`a" z pewnością pozwala czasem więcej dlużej pożyć.

Aha: "Gives a chance to dodge enemy melee and ranged (pogrubienie moje) attacks." To tak odnośnie Twojej opinii o niemożności unikania strzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam nieco inne podejście i opinie niż Volvox, jeśli chodzi o pewne kwestie.

Dnia 26.02.2006 o 02:27, Gelou napisał:

1. Jak wygląda życie bohatera w WoWie? Czy jest jakaś fabuła, i questy do wykonywania czy każdy
prowadzi swoje życie, pracuje walczy z innymi graczmi itp.


Życie w WoWie z pewnością nie pozwala na nudę. Fabuła jest i to zarysowana w szerokim stopniu, dla tych którzy nie są zbyt leniwi aby ją poznać. Wiele wydarzeń dziejących się obecnie w Azeroth jest powiązanych ze zdarzeniami które miały miejsce w poprzednich Warcraftach. Niektóre zadania pozwalają poznać pewne szczegóły, wprowadzają własne historie (jeśli ktoś zada sobie tyle trudu, aby dokładnie poczytać, zamiast patrzeć tylko i wyłącznie na "quest objective"). No i oczywiście sporo jest wokół ciekawych książek i postaci które niekoniecznie dają zadania, ale potrafią również opowiedzieć coś ciekawego.
Poza zadaniami jest sporo do roobty - zwiedzanie świata, walki z inymi graczami, ćwiczenie się w danej profesji. Plus tony dodatkowej przyjemności na serwerach RP, dla tych, którzy cenią coś więcej niż ciągłe zabijanie kolejnych mobów/graczy.

Dnia 26.02.2006 o 02:27, Gelou napisał:

2. Czy świat jest wiekszy niż w GW??


Z tego co wiem i slyszałem, to tak - i to znacznie. Poza tym czuje się wolność - żadych sztucznych, niewidzialnych ścian i innych ograniczeń. Możesz biegać, pływać, skakać... Co tylko przyjdzie do głowy. Do tego ten świat ciągle się rozwija i poszerza, wraz z każdym patchem.

Dnia 26.02.2006 o 02:27, Gelou napisał:

3. Czy ta gra naprawdę uzależnia??


Oj tak. Po części można to uznać za zaletę biorąc pod uwagę jej jakość, po części za wadę biorąc pod uwagę realne życie. ;) W każdym razie - jeśli chcesz sprawdzić jak silna jest Twoja wola, WoW to dobry wybór. :P

Dnia 26.02.2006 o 02:27, Gelou napisał:

4. Czy w WoWie cały czas sie wlaczy i czy w tylko w taki sposób można zdobywać doświadczenie??


Nie da się ukryć, że rdzeniem tej gry jest walka, a i ogromna większość zadań w konsekwencji wiąże się z zabijaniem. W miarę skromne ilości doświadczenia dostaje się też za odkrycie pierwszy raz obszarów.

Dnia 26.02.2006 o 02:27, Gelou napisał:

5. Czy odwzorowywane są pory roku??


Raczej nie, ale jak to już zostało wspomniane wyżej - na pewnych obszarach panuje wieczna zima, gdzie indziej natkniesz się na tropikalne klimaty lub pustynne przestrzenie... Poza tym w nadchodzącym patchu mają się pojawić efekty pogodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 02:27, Gelou napisał:

Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz.


No koledzy już ci napisali więc teraz kupują tą gierkę i dołącz do świata Azeroth:) I nas uzależnionych:) (choć ja ledwo co gram ostatnio..ale od dziś zaczne to nadrabiać:) )

Seaven ---> Gratulacje z powodu awansu na Brygadzistę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 10:02, Stwór napisał:

No koledzy już ci napisali więc teraz kupują tą gierkę i dołącz do świata Azeroth:)

Zapomniałeś dodać, że ma dołączyć do hordy jeszcze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 10:06, CH1CKEN napisał:

Zapomniałeś dodać, że ma dołączyć do hordy jeszcze ;).


Tak tak:) Jak mogłem zapomnieć;) FOR THE HORDE!:) Dołącz do wiecznie zielonkawych orków.. Wielkich i włochatych (trawożernych) Taurenów, Luzackich troli i rozpadających się nieumarłych:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pór roku to w różnych krainach są różne pory roku np. pustynie puszecze itp...

A już w Patchu 1.10 który żekomo ma nadejść już w kwietniu będą zmienne warunki pogodowe typu burzy piaskowe, deszcze, śniegi itd...

Zapraszam na serwer Vashji na strone Hordy :) dużo polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 10:16, BigButcher napisał:

Zapraszam na serwer Vashji na strone Hordy :) dużo polaków.

Właściwie to na każdym serwie można znaleźć Polaka, na jednym mniej, na jednym więcej. Dużo ludzi spotykam też ze Skandynawi i to nie tylko w WoWie, lecz także w CS. Dobrze, że większość zna angielski (choć po trochu;)). lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. po co są Commendation Signets :)
2. jak zdobyć jakąś range np. Scout widziałem kolesia 20 lvl z taką rangą już
3. jak się oduczyć jakiejś profesji której nie używam

thx za pomoc =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seaven, dodge NIE unika strzałów z dystanu i czarów. Jest to błąd tooltip''a i w 1.10 zostanie naprawiony.

Tyle gra w wowa, a tego jeszcze nie wie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 11:13, albinkolano napisał:

Witam! Mam pytanko: czy posiada ktoś niepotrzbnego guesspassa?? Z chęcią bym taki przyjął :)

Z chęcią Ci powiem, że na Allegro takie po 20 zł stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ataki z dystansu nie mają dodge ani parry, nawet jeśli masz weapon skill równy zero, to i tak prawie zawsze trafiasz, mając tylko te bazowe kilka % na pudło. Zdaje się że w którymś z testowych patrzy dawało się unikać strzał, ale rogale zaczęli odstawiać Matrixa i się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Słyszałem że jak ma się Enchanting można jakiś przedmiot (na przykład zielony co do jakości) "rozbrajać" z różnych magicznych właściwości ( 6 - Strengh np.) i otrzymywać materiały (np. Strange Dust) do robienia rzeczy w Enchantingu. Czy można to robić, i jeżeli tak to jak? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się