Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

http://www.mmo-champion.com/news-2/oculus-loot-improvements/
Blizz wprowadził małą zmianę. Dla każdego kto losowo (LOSOWO!!) trafi do Oculusa i ubije ostatniego bossa - dostanie dodatkowe nagrody - torbę z rzadkimi gemami i 2x Emblem of Triumph + szansa na mounta - niebieskiego smoka O_O
Cóż teraz pozostaje tylko polować na Ocu - z jednej strony to bardzo krótki i niezwykle prosty HC, z drugiej nagrody conajmniej ciekawe O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 19:33, DemoBytom napisał:

Cóż teraz pozostaje tylko polować na Ocu -


Znając moje szczęście to chyba mi się nie uda na niego trafić, chyba że przez cały dzień będę randomy farmić :D
Jak na razie mam stały wachlarz randomowych instancji (Nexus, Old Kingdom, HoL) i trafienie na coś innego sprawia mi problemy.

>z jednej strony to bardzo krótki i niezwykle

Dnia 05.01.2010 o 19:33, DemoBytom napisał:

prosty HC,


Tylko dlaczego do tej pory nikt nie chciał go robić tylko po wylosowaniu od razu wychodził z drużyny? O_O

Swoją drogą dobrze, że to zrobili, może tym razem jak się na Ocu trafi to nie będzie problemu z jego rozpoczęciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 19:41, Daimon_Frey napisał:

Znając moje szczęście to chyba mi się nie uda na niego trafić, chyba że przez cały dzień
będę randomy farmić :D


Ze dwa tygodnie temu zrobiłem rano random na dwóch postaciach i dwa razy trafił mi się Oculus. :-)

Dnia 05.01.2010 o 19:41, Daimon_Frey napisał:

>z jednej strony to bardzo krótki i niezwykle
> prosty HC,

Tylko dlaczego do tej pory nikt nie chciał go robić tylko po wylosowaniu od razu wychodził
z drużyny? O_O


Bo są głupi? W ostatnim patchu wszystkie stare instancje zostały znerfione. Wcześniej do Oculus mało kto chciał chodzić, po patchu zrobiłem go kilkanaście razy z losowymi ludźmi, z jedną drużyną dostając nawet achievement za skończenie w ciągu 20 minut od pierwszego bossa. Chyba najtrudniejszym ze starych jest teraz Old Kingdom (które wcześniej też nie było lubiane), ale to głównie przez fakt, że przed drugim bossem na platformach casterzy dostają nadal mocnego debuffa i potrafi to całkowicie wyłączyć healera, a poziom niżej jest trochę patrolujących mobów i potrafią one trochę namieszać.

Dnia 05.01.2010 o 19:41, Daimon_Frey napisał:

Swoją drogą dobrze, że to zrobili, może tym razem jak się na Ocu trafi to nie będzie
problemu z jego rozpoczęciem.


Mnie się podoba sama idea dodatkowych emblemów (zwłaszcza frostowych) za random dungeon, bo wcześniejsze daily dungeon było upierdliwe i jeśli ktoś miał czas tylko wieczorem, to często mógł sobie już darować. Natomiast dodali chyba parę nowych bugów. Skadi w UP dużo częściej niż przed patchem potrafi zniknąć w trakcie walki. Zdarzyło mi się nawet, że znikał tak trzy razy pod rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 19:41, Daimon_Frey napisał:

Znając moje szczęście to chyba mi się nie uda na niego trafić, chyba że przez cały dzień będę randomy farmić :D


Taa rzadko wypada :/

Dnia 05.01.2010 o 19:41, Daimon_Frey napisał:

Jak na razie mam stały wachlarz randomowych instancji (Nexus, Old Kingdom, HoL) i trafienie na coś innego sprawia mi problemy.


Ja za to rzygam juz utgardami :P oboma xD i Ulduarem >.>''
Aa i Gundarkiem jeszcze.. :/
VH/ToC/CoS juz tak dawno nie widzialem :(

Dnia 05.01.2010 o 19:41, Daimon_Frey napisał:

Tylko dlaczego do tej pory nikt nie chciał go robić tylko po wylosowaniu od razu wychodził z drużyny? O_O


Wszyscy boja sie walki na smokach na koncu (jak to nie moge normalnie DPSowac? O_O), poza tym wielu ludzi nadal sadzi, ze Ocu jest niezwykle dluuugi i ostatnia walka jest niezwykle trudna..
Nic bardziej mylnego >.>'' Ostatnio ublislismy ostatniego bossa w 3 osoby (konczylismy w 2, bo healer padl) - tank i DPS.. Da sie trzeba tylko durnych 30 sec przed walka na ustalenie kolejnosci time stopow i uzycia promienia przez DPSa..
Poza tym - insta jest krotka, ma 4 prostych bossow i prawie zero trashy (te latajace smoki padaja szybko i sa banalne..).. W sumie nie trzeba nawet umiec aggro trzymac by dac rade >.>''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 20:03, pkapis napisał:

Chyba najtrudniejszym ze starych jest teraz Old Kingdom (które wcześniej też nie było lubiane), ale to głównie przez fakt, że przed drugim bossem na platformach casterzy dostają nadal mocnego debuffa i potrafi to całkowicie wyłączyć healera,


Szczerze.. Moze glupie pytanie.. ale jakiego debuffa? O_O
Robilem Old Kingdom mnostwo razy - i nigdy nie mielismy tam problemow o_O''
Pare wipow widzialem na ostatnim bossie (volazj, czy jak mu tam?) ale to dla tego, ze ludzie sie gubili gdy ten przejmowal kontrole nad druzyna..
W sumie ciazko znalezc trudna instancje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 20:16, DemoBytom napisał:


chyba chodzi o ten debuff, który podczas castowania robi interrupta na ~7 sec. Przyznam, że czasem to robiło problem, ale nie teraz :) No chyba, że tank mam mało HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 20:25, Murith napisał:

chyba chodzi o ten debuff, który podczas castowania robi interrupta na ~7 sec. Przyznam, że czasem to robiło problem, ale nie teraz :) No chyba, że tank mam mało HP.


Aż chyba normalnie dzis zapoluje na OK bo nie pamietam takiego debuffa O_O''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 20:16, DemoBytom napisał:

VH/ToC/CoS juz tak dawno nie widzialem :(


O CoS też mam prawie codziennie :D Nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć. Może dlatego, że lubię tą instancję i jeszcze mi się nie przejadła...

Okulus od czasów 3.3 trafił mi się tylko dwa razy. Oba nie ukończone. Za pierwszym razem ludzie cały cas wychodzili. Za drugim nie uciekali od bąbelków.
VH, HoS, DTK - tego jeszcze ani razu nie miałem, reszta może z ras lub dwa.

Dnia 05.01.2010 o 20:16, DemoBytom napisał:

trzeba tylko durnych 30 sec przed walka na ustalenie kolejnosci time stopow i uzycia promienia przez DPSa..


Ano właśnie. Problem w tym, że ludzie się rzucają na to jak na każdego normalnego bossa, a sugestie odnośnie ustalenia taktyki ignorują.

Dnia 05.01.2010 o 20:16, DemoBytom napisał:

Szczerze.. Moze glupie pytanie.. ale jakiego debuffa? O_O


też o jakimś debuffie pierwsze słysze :D

Dnia 05.01.2010 o 20:16, DemoBytom napisał:

W sumie ciazko znalezc trudna instancje..


Wiesz, żadna nie jest trudna pod jednym warunkiem, że ludzie wiedzą co robić.
Co do OK, to w tym miejscu przed ostatnim bossem i dwoma dodatkowymi, zdarzają się wipy jak tak robi za duży pull. Trudność tego miejsca moim zdaniem polega na tym, że trash jest upakowany dosyć ciasno (między grupkami jeszcze chodzą patrole) w porównaniu z innymi instancjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 20:03, pkapis napisał:

Bo są głupi? W ostatnim patchu wszystkie stare instancje zostały znerfione.


A nie przypadkiem Oculus tylko? Bo o Ocu rzeczywiście była mowa. O innych instach nic nie słyszałem. Łatwiejsze są jednak o tyle, że cała drużyna dostaje buffa gdy ludzie używają Dungeon Findera.

Dnia 05.01.2010 o 20:03, pkapis napisał:

ale to głównie przez fakt, że przed drugim bossem na platformach
casterzy dostają nadal mocnego debuffa i potrafi to całkowicie wyłączyć healera,


Rzeczywiście dziś healer dostał silence czy coś takiego, ale poza śmiercią tanka nie sprawiło to większych problemów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 20:45, Gallbaroquo napisał:

Czy Shadow Prejem wyciągnę porządny DPS na pvp jak i na pve?


w pvp nie wiem, ale w pve na ostatnich 2 rajdach shadow priest był pierwszy w DPSie O_O'' Nie wiem jakim cudem (fakt, ze babka w uber sprzęcie biega), no ale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 20:33, Daimon_Frey napisał:


Wiesz, żadna nie jest trudna pod jednym warunkiem, że ludzie wiedzą co robić.
Co do OK, to w tym miejscu przed ostatnim bossem i dwoma dodatkowymi, zdarzają się wipy
jak tak robi za duży pull. Trudność tego miejsca moim zdaniem polega na tym, że trash
jest upakowany dosyć ciasno (między grupkami jeszcze chodzą patrole) w porównaniu z innymi
instancjami.

A ja właśnie uwielbiam pullować wszyskie te mobki :) Choć i tak lepiej jest w DTK zaraz po Dreku, schodami na góre, tam to sie dopiero pulluje :)
BTW. Najpierw nie wiesz nic o debuffie, a zaraz wiesz o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 19:41, Daimon_Frey napisał:

Tylko dlaczego do tej pory nikt nie chciał go robić tylko po wylosowaniu od razu wychodził
z drużyny? O_O

ja osobiście dezerteruje tylko z cosa... no po prostu nie trawie tego pier... rozmawiania npc co trwa wiecej niz sam inst +sam inst też ciekawy nie jest (no moze za 1 razem był...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nienawidzę HoR (jak tankuję i padniemy TO ZAWSZE jest moja wina, nigdy crapowego DPS-u), Ocu (ludzie to idioci...) i CoS - nie trawię tej przeklętej gadki. Dziwię się, że nie można tego przyspieszyć jak w ToC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 20:50, Murith napisał:

A ja właśnie uwielbiam pullować wszyskie te mobki :)


No fun jest przeogromny, gorzej czasami bywa z utrzymaniem się przy życiu :)
Swoją drogą wszyscy narzekają na łatwość instancji, a przecież samemu można sobie utrudniać. Co za problem rzucić się na bossa z kupą trashu na sobie :D Na przykład ostatnio w HoL tanka podejrzewam o niezwykłe kłamstwo. Przed pierwszym bossem rzucił się na grupkę. Boss oczywiście był blisko i z buffem. Tank potem tłumaczył się, że go nie zauważył :D Ale w sumie to tylko boss. Bułka z masłem :)

Dnia 05.01.2010 o 20:50, Murith napisał:

BTW. Najpierw nie wiesz nic o debuffie, a zaraz wiesz o.O


Bo o debuffie nie wiedziałem do tej pory. A dziś po raz pierwszy ktoś się w ogóle przyznał, że coś mu zrobili, co nie musi od razu znaczyć, że wiem o jakimś strasznym debuffie. Do tej pory z problemami tam się nie spotkałem. Więc sprzeczności w tym żadnej nie widzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 21:28, Undertaker napisał:

Ja nienawidzę HoR


E tam, HoR jest fajny. Szczególnie etap z ucieczką, jeśli nie robi się tego w oszukany sposób. A walka przed pierwszymi bossami też trudna nie jest jeśli ludzie są ogarnięci.

Dnia 05.01.2010 o 21:28, Undertaker napisał:

(jak tankuję i padniemy TO ZAWSZE jest moja wina, nigdy crapowego DPS-u),


Nie przejmuj się, wszystko to wina tanka, na kogoś trzeba zwalić. Najważniejsze to nie brać tego do siebie. Szczególnie jeśli wie się, że zrobiłeś wszystko jak należy.

Dnia 05.01.2010 o 21:28, Undertaker napisał:

CoS - nie trawię tej przeklętej gadki. Dziwię się, że nie
można tego przyspieszyć jak w ToC.


Kiedyś może będzie można, ale nie w najbliższym czasie. Da się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś objaśnić jak tankować druidem addy? Bo ja chyba tego nie rozkminiam. I chciałbym jeszcze spytać się, czy jest addon który pokazuje aggro wszystkich mobków od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 22:01, Daronn_Darker napisał:

Czy może mi ktoś objaśnić jak tankować druidem addy? Bo ja chyba tego nie rozkminiam.
I chciałbym jeszcze spytać się, czy jest addon który pokazuje aggro wszystkich mobków
od razu.


Swipe,swipe, swipe... i hmmm nie wiem czy powiedziałem ale swipe jest dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2010 o 21:40, Daimon_Frey napisał:

E tam, HoR jest fajny. Szczególnie etap z ucieczką, jeśli nie robi się tego w oszukany
sposób. A walka przed pierwszymi bossami też trudna nie jest jeśli ludzie są ogarnięci.


Oszukany sposób? Znaczy się jak? Pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się