Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Mam 35 lv druida kiedy będe miał jakiś następny q dla niego ostatni q jaki miałem to ten dotyczący foki :D(zmiany w foke:D ) gdzie znajde następne q ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to po world evencie na AQ. Serwer padł zaraz po walnięciu w gong o 10 rano, potem jeszcze 3 razy były awarie przez jakieś pół godziny. Po połgodziny serwer działał bezawaryjnie przez następne pół godziny (potem znowu crash). No i tak od 11 do 19:30 dało się normalnie grać (cały dzień spędzony w Silithus na farmowaniu repa ^^ nabiłem z ekipą od 700 do 30000 repa ;D). około 19:30 z serwera mnie wywaliło i już nie wracałem (koniec eventu, pewno był crash więc nawet nie chciałem sprawdzać :P).

Już z niecierpliwością czekam na zapowiadany nowy sprzęt do serwerów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl sobie teraz co będzie z serwami, które jeszcze nie otwarły AQ lub nie mają nawet 10% surowców (jeszcze takie są!). Wszystkie serwy już tydzień po otwrciu AQ, a tu "World server is down". Miejmy nadzieję, że tak nie będzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh Blizzard pomyślał o zmianie miejsca dropów butów Magistrala dopiero wtedy gdy ja już arcanista zdobywam...ale i tak dobrze że o tym pomyśleli. To samo jak z upgrade tier 0. Ubrs będzie już tylko 10 man a brd 5 :s, wolałem 10 man brd przy runach na przetapianie Dark Iron.
Teraz fajnie wygląda mój ekwipunek, same blue set ithemy/fire ress i....Staff of Dominance z +30dmg xD troche wyrasta ponad wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak sądze że te 50 zł miesięcznie to niedużo, więc może kupie sobie WoW-a (mam nadzieje że dostępny)
ale mam kilka pytań:
1. Jak to jest z pre-paidami?
2. Jedyne doświadczenie z MMO mam z GW. No i jaka jest różnica? (nie pisac mi że WoW lepszy bo liczby mówia same za siebie) Chodzi mi o serwery, tworzenie teamów, wielkośc i wolnośc świata.
3. Jak to jest z glidiami/klanami? Czy są? I czy też ciężko jest bez nich wyzyc jak w GW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:24, Arar napisał:

1. Jak to jest z pre-paidami?


60 dni za około 120zł. Bardziej opłaca się płacić kartą, ale kto nie ma co lubi ten lubi co ma ;) (np. ja)

Dnia 06.03.2006 o 16:24, Arar napisał:

2. Jedyne doświadczenie z MMO mam z GW. No i jaka jest różnica? (nie pisac mi że WoW lepszy
bo liczby mówia same za siebie) Chodzi mi o serwery, tworzenie teamów, wielkośc i wolnośc świata.


Mnóstwo serwerów o różnych typach. PVP, RP, Normal, PVE, PVP-RP, i coś jeszcze pewno :P Teamy - w każdym miejscu możesz stworzyć party do 5 osób a potem je rozbudować w raid, który składa się z kilku party. Świat jest gigantyczny - ja trochę już gram i wszystkiego jeszcze nie widziałem i to z podstawki. A to co dodają w patchach tylko mi uświadamia, że panowie z blzzarda znają się na robocie. Masz pełną wolność działań. Jednak musisz się spodziewać, że nigdy nie dasz sobie sam rady w stolicy przeciwnej nacji lub w podziemiach pełnych eltite creatures. Ale jeśli chcesz spróbować - zawsze możesz.

Dnia 06.03.2006 o 16:24, Arar napisał:

3. Jak to jest z glidiami/klanami? Czy są? I czy też ciężko jest bez nich wyzyc jak w GW?


Są. Nie. Można grać w WoW-a w ogóle nie mając gildiii. Tworzyć party z dowolnymi osobami w dowolnym momencie gry itd. Gildia przydaje się jednak by gra była przyjemniejsza. można pogadać z kumplami na czacie, poprosić o pomoc jeśli jesteśmy akurat gdzieś, gdzie nie ma graczy chętnych do party itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:30, Keroth napisał:


Mnóstwo serwerów o różnych typach. PVP, RP, Normal, PVE, PVP-RP, i coś jeszcze pewno :P


a co to ten Normal? czym różni sie od PvE? I co to ten PR?

Dnia 06.03.2006 o 16:30, Keroth napisał:

Jednak musisz się spodziewać, że nigdy nie dasz
sobie sam rady w stolicy przeciwnej nacji lub w podziemiach pełnych eltite creatures.


walki graczy mogą sie odbywac wszędzie i zawsze? i jak to jest z wyborem strony? że jak na początku wybiore Przymierze to będe mógł zmienic na Horde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:24, Arar napisał:

1. Jak to jest z pre-paidami?


Można je kupić w sklepie gram.pl:) Starcza na 2 miesiące gry:)

Dnia 06.03.2006 o 16:24, Arar napisał:

2. Jedyne doświadczenie z MMO mam z GW. No i jaka jest różnica? (nie pisac mi że WoW lepszy
bo liczby mówia same za siebie) Chodzi mi o serwery, tworzenie teamów, wielkośc i wolnośc świata.


Jaka różnica? Hmm Było to opisywane w różnych wątkach wiele razy.. Bo to w sumie inne gierki:P Najlepiej przeczytaj jakieś opisy lub recenzje gdzie najlepiej sobie wyrobić jakoś pogląd:) No co do serwera Wybierasz tan na którym chcesz grać.. Są serwery PvP, PvE, RP, RPPvP:) Ich opis też można tutaj znaleść;)
Teamów? Hmm No jak potrzebujesz pomocy to zawsze się mozna z kimś spiknąć:) Wiesz coś czego nie ma w GW to to że robiąc jakiegoś questa/questy możesz spotkać kogoś kto robi tego samego i możecie razem go wykonać:) Bo jak wiesz w WoW-ie graczy możesz spotkać wszędzie:) Oczywiście do instancji też idziesz w grupką ludzi.. Znajomych bądź nie..Świat będziesz zwiedzać długo.. oj długo.. No i cały czas go powiększają;) Wolność? Inaczej rób co chcesz;) Możesz sam nawet na stolicę przeciwnej frakcji sie wybrać;) Choć samemu ci się oberwie.. O WoW-ie można pisać długo.. I czasem można zapomnieć by coś opisać;P Są jak pewnie siezorientowałeś wielkie instancje tak na 40 graczy.. Tam idziesz już z grupkami z gildi:) Znacie się dobrze.. Macie taktykę itp.. Ale zanim to nastąpi to obrze poznasz świat gry:)

Dnia 06.03.2006 o 16:24, Arar napisał:

3. Jak to jest z glidiami/klanami? Czy są? I czy też ciężko jest bez nich wyzyc jak w GW?


Na późniejszym etapie to chyba podstawa;) No i zawsze razniej w jakiejś ekipce;) Tak gildie są.. Patrz na nazwę tematu:) :P Cięzko jak jest się na 60 lvl:0 No i zawsze możesz oczekiwać pomocy od gildiowiczów;)

Jak masz jeszcze jakieś pytania chętnie na nie odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:37, Arar napisał:

a co to ten Normal? czym różni sie od PvE? I co to ten PR?


Normal to PvE:)
A serwerek RP to serwer gdzie wczówasz się w swoją postać:) Odgrywasz jej rolę:) Tworzy się tu niesamowity klimat;) Można o tym pisać sporo:) Przykład.. Grając kiedyś orkiem spotkałem undeada w opuszczonej wiosce.. opowiedział mi historię jak to zabito jego rodzinę i został nieumarłym.. Itp.. Tego jest cała masa i wyobraźnia niźle tu działa;)

Dnia 06.03.2006 o 16:37, Arar napisał:

walki graczy mogą sie odbywac wszędzie i zawsze? i jak to jest z wyborem strony? że jak na
początku wybiore Przymierze to będe mógł zmienic na Horde?


Zależy na jakiem serwerze:) Na PvP i RPPvP możesz atakować i być atakowany wszędzie prócz lokacji początkowcyh;) Tak że do odpowiedniego lvl nie będziesz niepokojony:) Osobiście polecam te serwery bo ten dreszczyk emocji zawsze się przydaje i dodaje rumieńców gierce;) Mi na PvE i RP się trochę nudziło gdy chciałem powalczyć a osobnik z przeciwnej frakcji nie chciał.. Na serwerach PvP i RPPvP nie można zmienić frakcji którą się wybierze.. Chyba że usuniesz postacie..

Na serwach PvE i RP możesz zostać zaatakowany tylko wtedy gdy ty tego zechcesz i gdy zechce przeciwnik:) Nie można zaatakować kogoś gdy nie ma włączonej flagi PvP!
Na tych możesz mieć postacie zarówno po stronie hordy jak i przymierza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2006 o 16:38, Stwór napisał:

Na późniejszym etapie to chyba podstawa;) No i zawsze razniej w jakiejś ekipce;) Tak gildie
są.. Patrz na nazwę tematu:) :P Cięzko jak jest się na 60 lvl:0 No i zawsze możesz oczekiwać
pomocy od gildiowiczów;)


jakoś w GW sobie radze bez glidii i jest dobrze

Dnia 06.03.2006 o 16:38, Stwór napisał:

Jak masz jeszcze jakieś pytania chętnie na nie odpowiem:)


moje dalsze pytanie będą zasady szczegółowej. Ale co chodzi z tym wparowaniem do stolicy drigiej strony konfliktu? Patrz. mój poprzedni post i pytanie o te wali między graczami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:37, Arar napisał:

a co to ten Normal? czym różni sie od PvE? I co to ten PR?


Gracze vs otoczenie to PVE - czyli serwer na którym głównie walczysz z przeciwnymi vendorami itp, oraz skupiasz się na grze w to co przygotował bliz. Czyli eksplorujesz podziemia, głównie zajmujesz się odkrywaniem elementów gry. Przynajmniej ja to tak rozumiem. moge się mylić, bo na takim serwie nigdy się nie bawiłem.

Normal. Serwer, w którym byś został zaatakowany przez wrogą stronę na terenie neutralnym musisz ręcznie włączyć tryb PVP.

RP - serwer na którym gra się Role-Playing. Nie wolno mieć nazwy postaci z kosmosu, ludzie starają się odgrywać postacie itd.

Dnia 06.03.2006 o 16:37, Arar napisał:

walki graczy mogą sie odbywac wszędzie i zawsze?


Tak na PVP lub PVP-coś. Na pozostałych po włączenie trybu PVP u Ciebie i przeciwnika na terenach neutralnych lub po wkroczeniu na wrogi teren.

>i jak to jest z wyborem strony? że jak na

Dnia 06.03.2006 o 16:37, Arar napisał:

początku wybiore Przymierze to będe mógł zmienic na Horde?


Nie stronę wybierasz raz i stajesz się jej reprezentantem. By zmienić stronę musisz usunąć postać lub zacząć grać na innym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:46, Stwór napisał:

Normal to PvE:)


Wcale nie. Tego jestem akurat pewny, ze jest różnica między nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:49, Keroth napisał:

> Normal to PvE:)

Wcale nie. Tego jestem akurat pewny, ze jest różnica między nimi.


Oj oj jak to nie?:) Serwery normal to PvE.. Czyżbym nie wiedziałw co gram od 10 miesięcy:)? Zobacz sobie tutaj http://www.wow-europe.com/en/serverstatus/ Gdzie tam masz PvE i Normal osobno? Są tylko normal a to są PvE:) Zlooknij na forum blizza lub na stronkę WoW-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:59, Keroth napisał:

Jak wyrajaśniesz w takim razie różnice na liście serwerów? MOżesz założyć postać na serwerach
Normal, ale masz też takie które nazywają się PvE ;)?


Niby gdzie bo nie w WoW-ie! Oj oj..:) Właśnie urouchomiłem WoW-a i co na liście serwerów? Normal, PvP, RP i RPPvP.. Coś ci śie pomyliło;) Zobacz realm status 2 posty temu!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:02, Stwór napisał:

Niby gdzie bo nie w WoW-ie! Oj oj..:) Właśnie urouchomiłem WoW-a i co na liście serwerów? Normal,
PvP, RP i RPPvP.. Coś ci śie pomyliło;) Zobacz realm status 2 posty temu!:)


Jestem pewien, że były kiedyś PvE - teraz je przemianowali na Normal i tyle. Na pewno były bo sam myślałem czy na takim nie grać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się