Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2010 o 15:07, asfodel napisał:


W HoR to niestety akurat przeszkadza. ;-)


Przez resilience? Jedna czy dwie rzeczy nie dają na tyle dużo, żeby to robiło zauważalną różnicę w threat. Zwłaszcza jeśli reszta jest w okolicach 200.

Dnia 31.05.2010 o 15:07, asfodel napisał:

Ale ze sprzętem na lvl 200 postać chyba nie
powinna tam trafić?


Różnie może być. Akurat mam świeżego wojownika, żaden przedmiot powyżej 200 (to znaczy teraz już mam, ale gdy to się działo jeszcze nie miałem) i niedawno robiłem random jako dps. Zrobiliśmy UP, reszta wyszła z grupy, został tylko tank, który zaproponował żeby zrobić kolejny. Mój gs ok 2700, tank 3k+ - wpakowało nas do FoS. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 15:04, Azvar napisał:

Gram na 80 oczywiście i tankuje w tym buildzie narazie wszystko do ICC10 włącznie bez
problemów :) Właśnie dlatego nie warto się rzucać na jakieś buildy specjalnie pod dungeony,



BTW, skomentowałbyś parę talentów od siebie? Bo nie wiem czemu je wziąłeś, albo pominąłeś, a wojownik to dla mnie zupełnie nowa klasa.

Impale + Deep Wounds naprawdę tak się przydaje?
Tylko dwa punkty w Shield Specialization? Nie warto dawać więcej?
Nie warto zainwestować paru punktów w Booming Voice, Improved Demoralizing Shout i Commanding Presence?
Aha, no i Heroic Strike. Warto pakować te dodatkowe trzy punkty w niego? U Ciebie to konieczne do Impale, ale zakładając że brałbym tylko Improved Charge, Heroic wydaje mi się stratą punktów.

Obecnie mam coś takiego
http://eu.wowarmory.com/character-talents.xml?r=Blade%27s+Edge&cn=Maargrav&gn=Next+lvl
Chociaż nad wywaleniem Puncture i Improved Bloodrage już myślałem. Miałbym wtedy dwa punkty na Gag Order i jeszcze trzy na coś porządnego. I wiem, że glyphy są częśiowo do wymiany (mocking blow na thunderclap).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 17:56, pkapis napisał:

> W HoR to niestety akurat przeszkadza. ;-)

Dnia 31.05.2010 o 17:56, pkapis napisał:

Przez resilience? Jedna czy dwie rzeczy nie dają na tyle dużo, żeby to robiło zauważalną
różnicę w threat. Zwłaszcza jeśli reszta jest w okolicach 200.


Nie przez threat. Po prostu grupa będzie za słaba i nie poradzi sobie. Szczególnie jeśli to heroic, ale i w trybie normalnym HoR jest trudniejszy od wszystkich wcześniejszych piątek i nie ma tam dużego marginesu błędu.

Dnia 31.05.2010 o 17:56, pkapis napisał:

zrobić kolejny. Mój gs ok 2700, tank 3k+ - wpakowało nas do FoS.

FoS jest dużo łatwiejsze od HoR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 18:10, asfodel napisał:

Nie przez threat. Po prostu grupa będzie za słaba i nie poradzi sobie. Szczególnie jeśli
to heroic, ale i w trybie normalnym HoR jest trudniejszy od wszystkich wcześniejszych
piątek i nie ma tam dużego marginesu błędu.


Może się nie znam, ale IMO
http://www.wowhead.com/item=51364
jest porównywalne z
http://www.wowhead.com/item=47572

A i ciężko jest szybko zdobyć coś lepszego niż
http://www.wowhead.com/item=40884
Gdy ktoś już wejdzie do ICC, to sobie znajdzie lepszy sprzęt, ale do HoR można trafić już w sprzęcie poziomu 232, a takie przedmioty nie tylko są trudniejsze do uzyskania niż te PvP które wymieniłem (o ile ktoś ma trochę honoru na zbyciu), ale również słabsze.

Dnia 31.05.2010 o 18:10, asfodel napisał:

FoS jest dużo łatwiejsze od HoR.


Mimo wszystko, postacie z gs w okolicach 3-3.5k? Mówię o wersji HC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 20:44, the_bishop napisał:

jak uważacie kto jest lepszym tankiem druid czy paladin?

warrior
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiemy, co dokładnie mieli na sobie omawiani wcześniej ludzie w HoR i czy to był HC czy nie, wiemy tylko że robili za niski dps, więc trudno szczegółowo przedyskutować. Zdobycie zestawu pve za pomocą farmienia emblemów za heroiki - wystarczającego do HoR - nie jest chyba specjalnie trudniejsze, niż farmienie zestawu za honor, chociaż być może trochę nudne - mi się na przykład znudziło. ;-) W sumie nie mam tu doświadczenia, bo unikam pvp.

Wydaje się jednak możliwe, że system losujący człowieka do instancji może uznać takiego osobnika w pvp ubranku za świetnie przyodzianego i wrzucić go w trudniejsze miejsce, niżby wypadało go umieścić - i w taki wypadku ubieranie się we wdzianko pvp to jakby rzucanie sobie kłód pod nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 20:42, pkapis napisał:

Mimo wszystko, postacie z gs w okolicach 3-3.5k? Mówię o wersji HC.


Ja magiem od 3 coś k wchodziłem do FoS HC. Widziałem też tanka trochę ponad 3.5k na FoS HC i dobrze nawet sobie radził. FoS jest dużo, dużo łatwiejsze od HoR. Jedyny jaki ja tam problem widzę to ewentualnie duchy przed ostatnim bossem i pierwszego bossa. A ogólnie jesli każdy robi to co robić powinien przy bossach, to zabicie ich nie powinno stanowić problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 20:44, the_bishop napisał:

jak uważacie kto jest lepszym tankiem druid czy paladin?


W stylu kolegów wyżej mógłbym powiedzieć, że mój żółw u huntera ;P

A na serio. Nie grałem nigdy druidem tankiem i nie wiem kto jest lepszy, ale z pewnością paladyn jest łatwiejszy. No i paladyn mimo wszystko jest w stanie utrzymać się przy życiu nawet bez healera. Kiedyś tank w UK HC wbiegł do pomieszczenia z parą bossów (zdaje się że to boss nr 2), reszta drużyny, dpsi i healer zostali za bramą która się zamknęła. Myślisz, że zginął? Przeżył i zabił obu bossów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Widziałem też tanka trochę ponad 3.5k na FoS HC

3.5k?! Nie uwierzę. Chyba w gaciach latał. Przeż priest 80 na starcie ma z 14k ze swoim buffem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 21:33, Undertaker napisał:

>Widziałem też tanka trochę ponad 3.5k na FoS HC

3.5k?! Nie uwierzę. Chyba w gaciach latał. Przeż priest 80 na starcie ma z 14k ze swoim
buffem.


Nie chodzi o ilość hp tylko tzw. "gear score" - punkty za sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możecie podawać wartość tanka w HPkach? Nie każdy musi używać GooScore. Ja pamiętam robiłem PoSa hc z tankiem palem 30k hp bez problemu, łącznie ze zjadaniem enrage na last bossie. FoS w ogóle nie zależy od tanka, praktycznie wszystkie znaczące obrażenia są aoe (prócz ataku za 15k ostatniego bossa, ale to też od razu się zalecza precastując heal).

Co do imba tanków, to DK z odpowiednim gearem również może solować bossów na hc ze swoimi selfhealami. Pala za to nie ma równych na trashach, które nie mogą przebić się przez block.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 22:15, DragonLord napisał:

A możecie podawać wartość tanka w HPkach? Nie każdy musi używać GooScore.


Niestety teraz wszyscy używaja tego czegoś teraz. Ja mam to tylko tak dla ogólnej orientacji, bo mnie tam nie interesuje za bardzo kto jaki ma score i ile życia, aby tylko dobrze szła instancja. A niestety ani jedno, ani drugie tego nie gwarantują.

Dnia 31.05.2010 o 22:15, DragonLord napisał:

Co do imba tanków, to DK z odpowiednim gearem również może solować bossów na hc ze swoimi
selfhealami. Pala za to nie ma równych na trashach, które nie mogą przebić się przez
block.


DK dzięki self healom też może sobie radzić i z trashem. Kiedyś z jakiegoś powodu na CoSie, na ostatnim etapie przed ostatnim bossem, jakoś tak wszyscy pomarliśmy, został DK tank blood walczący z trashem. I tak walczył z nimi sam a,ż do niego nie doszliśmy. Jakoś problemów z przeżyciem tez nie miał :) DK jest jednak do tankowania trudniejszy niż paladyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 22:15, DragonLord napisał:

A możecie podawać wartość tanka w HPkach? Nie każdy musi używać GooScore. Ja pamiętam
robiłem PoSa hc z tankiem palem 30k hp bez problemu, łącznie ze zjadaniem enrage na last
bossie. FoS w ogóle nie zależy od tanka, praktycznie wszystkie znaczące obrażenia są
aoe (prócz ataku za 15k ostatniego bossa, ale to też od razu się zalecza precastując
heal).


W FoS druga połowa jest paradoksalnie łatwiejsza. Niby te duchy przed bossem zadają spore obrażenia AoE, ale przynajmniej wiadomo czego się spodziewać. Wcześniej zaś jest kilka grupek mobów które:
a) są szeroko rozłożone, ale łapią aggro jednocześnie
b) część z nich to casterzy
c) jest jeden duch, który też nie porusza się normalnie.
Dla tanka zebranie ich wszystkich razem i utrzymanie aggro to naprawdę spore wyzwanie. Tym bardziej dla tanka w słabym sprzęcie.
Osobiście jako tank nie boję się przyjmować obrażeń. Boję się tego, że coś mi się zerwie z aggro i pobiegnie lać dpsów albo healerów i ich ubije. A pod tym względem FoS jest bardziej wymagający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 22:15, DragonLord napisał:

A możecie podawać wartość tanka w HPkach? Nie każdy musi używać GooScore.


A ja wolę jak mi ktoś mówi używając GS albo WoWHeroes score (nie wiem jak to dokładnie się pisze ;P).. HP przy druidzie, palku i warriorze będzie zupełnie inne w porównywalnym sprzęcie i druid tank z 30k HP != warrior tank z 30k HP.
Poza tym jak wtedy ocenić i przyrównać DPSów? Podawać ich mpower w przypadku casterów i zastanawiać się jak to się ma do apower mele?

Niee.. GS jest uniwersalny i łatwo go dopasować do każdej postaci.
Jak mi ktoś mówi tank z 3.5k GS i 2 DPSy po 4k, jeden z 5.5k GS, healer 3k GS - to potrafię sobie szybko i dokładnie ustalić kto jest jak wygearowany i gdzie mniej więcej powinien się znajdować w kwesti threatu, DPSu itd..

Znów to powtórzę - jechanie GSa stało się niekmal modne ze względu na idiotów, którzy go używać nie potrafią (jedyne co widzą to "link GS and achi for raid")..
Dla innych - to naprawdę może być przydatne narzędzie jednoznacznie określające OGÓLNY gear danej postaci - co daje bardzo solidne podstawy do ustawienia wobec tej osoby odpowiednich wymagań..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 22:36, pkapis napisał:

c) jest jeden duch, który też nie porusza się normalnie.


Z tego co wiem on ma losowe aggro i atakuje co popadnie.. W każdym bądź razie nie podlega standardowej zasadzie trzymania threatu jak inne mobki..
Raz, będąc DPSem, broniłem tanka przed kickiem, bo 3 idiotów z jednej gildii upierało się, że nie potrafi tankować bo mu się urwał duch i kogoś zjadł..
Efekt? Dostałem kicka + "FFS wat n00b".. Co się stało z tankiem, nie wiem - ale pewnie wyszedł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 22:36, pkapis napisał:

Dla tanka zebranie ich wszystkich razem i utrzymanie aggro to naprawdę spore wyzwanie.


W szczególności w dzisiejszych czasach, kiedy to OBOWIĄZKIEM tanka jest silence/interrupt wszystkiego, zebranie tego w jednym miejscu i trzymanie agra tak żebym to ja mógl po prostu jebnąć blizzard/rain of fire/lolstorm. Ej no w końcu jestem dps''em? Dżujsi demecz to i tak trudne zadanie c''nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 22:43, DemoBytom napisał:

> c) jest jeden duch, który też nie porusza się normalnie.

Z tego co wiem on ma losowe aggro i atakuje co popadnie..


Chyba nie tyle ma losowe aggro, bo nawet nie jestem pewien czy aggro przeskakuje na inna osobę, ale on po prostu ma taką zdolność co losową osobę atakuje od tyłu jednym uderzeniem, a potem po chwili przeskakuje na następnego. Wydaje mi się, że ostatnio jak byłem tam magiem to tank miał na nim aggro cały czas gdy duch dwa razy wziął mnie od tylca, ale nie jestem pewien, moge się mylić.

Dnia 31.05.2010 o 22:43, DemoBytom napisał:

Raz, będąc DPSem, broniłem tanka przed kickiem, bo 3 idiotów z jednej gildii upierało
się, że nie potrafi tankować bo mu się urwał duch i kogoś zjadł..


Bo zawsze wszystko jest wina albo tanka albo healera. DPSi są tacy uber i w ogóle, że błędów nie popełniają. Bo przecież jaki można popełnić błąd przy zadawaniu obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się