Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

czy opłaca się brać:

meta gem z szansą "oddania" many przy czarowaniu
do tego encvhant na backa z tym samym z tailoriungu
oraz trinket za frosty z podobną opcją.

czy każdy z tych będzie działał oddzielnie czy może na jednym CD wszystkie i sie nie opłaca wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 07:59, Schirokko napisał:

czy opłaca się brać:

meta gem z szansą "oddania" many przy czarowaniu
do tego encvhant na backa z tym samym z tailoriungu
oraz trinket za frosty z podobną opcją.

czy każdy z tych będzie działał oddzielnie czy może na jednym CD wszystkie i sie nie
opłaca wtedy?

tak, każdy z nich działa niezależnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 23:32, Nightdew napisał:

Dylemat już od miesiąca : holy main spec, a co brać na off u palka. Jak wygląda tankowanie
w porównaniu do druta i dk? Ciekawe czy raczej podobne? Oczywiście nie myślę tutaj o
heroickach tylko coś w stylu icc 10 hm itd. Korci mnie na prota, ale jeżeli nie ma dużej
różnicy w porównaniu do dk na którym całe icc przetankowałem to wybiorę retri. Zawsze
jakaś zabawa w pvp będzie z 10 tenacity na wg:)

paradoksalnie prot pal najciekawszy jest na instancjach :3
mam tu na myśli możliwość dispelowania, hof, hop, hos, loh itd, na raidach... stoisz i napierniczasz 123 123 123 123 XD
a retri na raidach przynajmniej można tv ogladać dpsujac ;D
ps: na wg z tenacity lepiej sprawdzi sie pvp odziany ret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok gram już druidem i mam 20 lvl;p Szukam dobrego buildu dla feral druida ale jakos nie moglem znalesc to poprostu zapytałem sie druida z 80 lvl jak rozwijać drzewko to mi poradził zebym na tym lvl co mam dodał ło to;p:Ferocity 5, feral instinct 3 i sharpened claws 1... no i tak zrobiłem;p Dobrze to czy źle?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 20:20, Daronn_Darker napisał:

/.../
Nie możesz skopiować byle jakiego buildu z Armory? Przeczytaj opis talentu, jeśli jest
ci on potrzebny to go bierz.


Hmm... po kiego mi byle jaki build? Keśli ty wolisz grać "byle jaką" postacią z "byle czym" to spoko... ale wiedz że mi to nie sprawia przyjemnisci i chce mieć coś lepszego od byle czego. LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
??? Piękny wywód, ale jeszcze mało rozumiesz (potem powie że dzieckiem nie jest). Przez "byle jaki" rozumiałem mniej więcej to, żebyś skopiował czyjś buld. Na armory na 99% nie znajdziesz złego builda bo ludzie kopiują od najlepszych wlanie. Jeśli nie chcesz mieć byle jakiego, to tak jak mówiłem czytaj opis talentu i jeśli tobie odpowiada dany talent to dodaj punkt. Proste i logiczne. Każdy kiedyś grę zaczynał i nie zawsze było od kogo ułożenia talentów podpatrzyć. ( Np. na początku istnienia tej zacnej gry.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 20:51, kuki288 napisał:

Hmm... po kiego mi byle jaki build? Keśli ty wolisz grać "byle jaką" postacią z "byle czym" to spoko... ale wiedz że mi to nie sprawia przyjemnisci i chce mieć coś lepszego od byle czego. LOL


przed 80-tką build prawie nie ma znaczenia..
Przed 40-tką możesz wogóle talentów nie rozdawać - prawie wcale różnicy nie będzie..

Buildy liczą się tak naprawdę na 80-tym levelu.

Podczas levelingu - najlepiej samemu kombinować co ci sie może przydać. Przejrzeć dostępne talenty i samemu zadecydować co może ci się przydać.. Na 80-tce na pewno i tak to zmienisz (pomijam, że jest spora szansa, że do tego czasu zmienią sie talenty, bądź gear czy oczekiwania po postaci..)

Naprawdę - przed 40tką każda postać jest byle jaka i build nie ma wogóle znaczenia. 40-60 ważne byś był w dobrym drzewku i miał te 2-3 kluczowe talenty dla danej klasy..

Na 60 zdobywasz ten upragniony ostatni skill z drzewka, który często dość się liczy (nie zawsze tak jest ale generalnie tak).. Jednak i tak do 80-tki i zdobycia choćby części ekwipunku - build ma średnie/małe znaczenie (ważne by być w miarę dobrym drzewku).. Większe przy tankach, helaerach, niemal zerowe przy dpsach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 21:35, Daronn_Darker napisał:

/.../
??? Piękny wywód, ale jeszcze mało rozumiesz (potem powie że dzieckiem nie jest). Przez
"byle jaki" rozumiałem mniej więcej to, żebyś skopiował czyjś buld. Na armory na 99%
nie znajdziesz złego builda bo ludzie kopiują od najlepszych wlanie.


Ale to jest złe podejście. 80-tki na armory będą miały raidowe buildy, a niższe niekoniecznie muszą mieć dobry build.
Ja tam polecam zajrzeć na wowwiki i popatrzeć sobie tam na buildy oraz opisy talentów.

Dnia 23.06.2010 o 21:35, Daronn_Darker napisał:

Każdy kiedyś grę zaczynał i nie zawsze było
od kogo ułożenia talentów podpatrzyć. ( Np. na początku istnienia tej zacnej gry.)


Ale to już nie jest początek gry i jest się kogo zapytać, więc czemu tego nie zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 23:04, DemoBytom napisał:

przed 80-tką build prawie nie ma znaczenia..
Przed 40-tką możesz wogóle talentów nie rozdawać - prawie wcale różnicy nie będzie..


Mocno przesadzasz. Affli lock, retri palek, czy shadow priest polegają wystarczająco na rozdanych talentach, żeby to robiło znaczącą różnicę.

Dnia 23.06.2010 o 23:04, DemoBytom napisał:

Buildy liczą się tak naprawdę na 80-tym levelu.


Na 80-tym widać największą różnicę pomiędzy pojedynczymi punktami, ale na niskich poziomach też jest to istotne.

Dnia 23.06.2010 o 23:04, DemoBytom napisał:

Podczas levelingu - najlepiej samemu kombinować co ci sie może przydać. Przejrzeć dostępne
talenty i samemu zadecydować co może ci się przydać..


O ile ktoś zna się na mechanice WoW. Jak ktoś się nie zna to lepiej zerknąć na wowwiki, douczyć się i poczytać o talentach.

Dnia 23.06.2010 o 23:04, DemoBytom napisał:

Na 80-tce na pewno i tak to zmienisz
(pomijam, że jest spora szansa, że do tego czasu zmienią sie talenty, bądź gear czy oczekiwania
po postaci..)


Prawda, ale to normalne że się na 80-tce bierze inny build niż do lewelowania. Chyba nie znam osoby, która by nie zmieniała tego.

Dnia 23.06.2010 o 23:04, DemoBytom napisał:

Naprawdę - przed 40tką każda postać jest byle jaka i build nie ma wogóle znaczenia. 40-60
ważne byś był w dobrym drzewku i miał te 2-3 kluczowe talenty dla danej klasy..


Jasne, byle jaka. Tylko że jeden musi bić się z mobami swojego poziomu, a inny bierze na klatę pięciu o trzy poziomy wyższych i kończy ledwo draśnięty. Jeden boi się questów grupowych, a drugi robi je solo, mając dwa poziomy niżej niż zalecane. Odpowiednia klasa i dobrze rozdane punkty mogą zrobić sporą różnicę.

Dnia 23.06.2010 o 23:04, DemoBytom napisał:

Na 60 zdobywasz ten upragniony ostatni skill z drzewka, który często dość się liczy
(nie zawsze tak jest ale generalnie tak).. Jednak i tak do 80-tki i zdobycia choćby części


Nie do końca. Są różne progi, dla niektórych to będzie 40, dla innych 20. Niektóre klasy po wbiciu 60-tki i ostatniego talentu w drzewku dostają kosmicznego boosta, inne ledwie to zauważają, a ważniejszy jest dla nich skill 10 czy 20 punktów niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wszystko pięknie, ładnie, ale może tak trzeba pouczyć trochę samodzielności? Dokonywania wyborów? Raz popełni błąd, drug raz będzie sie już wystrzegał. Albo chociaż nauczę go spoglądania do słownika jak nie zna jakiegoś ang. wyrazu. (Dobra, jestem za dobry na takie traktowanie dzieci http://wow-space.info/postac/talenty ) Co do raidowych buildów, nie sa jakoś wybitnie niedobre do levelowania. Ja sam osobiście nabijając "expiki" druidem używałem builda boomkinowego, co spotykało sie z niezrozumieniem ze strony innych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 23:14, pkapis napisał:

Mocno przesadzasz. Affli lock, retri palek, czy shadow priest polegają wystarczająco na rozdanych talentach, żeby to robiło znaczącą różnicę.


Ale nie przed 30-40 lv ;P
Dla affli pierwszy naprawdę ważny na low levelu talent to siphon life. Kiedyś był improved corruption, który sprawial, ze corru było insta castem.. Dziś jest insta od początku, więc problemu nie ma.

Dla retri nie wiem - nie gram.. Dla holy palka - pierwszy naprwdę znaczący talent to holy shock..

Talenty procentowe na low levelu zwykle dają tak mało, że wogóle prawie nie mają znaczenia.. W momencie gdy takie corru powiedzmy bije moba za 100HP, to różnica między 100hp a 105hp z talentem - jest naprawdę różnicą niewielką..
Na max levelu wszystkie te bonusy skalują się dużo lepiej.. Skalują się z gearem itd.. więc im mocniejszy - tym bonus lepszy..

Dnia 23.06.2010 o 23:14, pkapis napisał:

Na 80-tym widać największą różnicę pomiędzy pojedynczymi punktami, ale na niskich poziomach też jest to istotne.


W dużo mniejszym stopniu. Do 40lv spokojnie tankowałem palkiem w holy specu.. Na low levelu liczy się głównie gear. To by wiedzieć, że tankujemy z tarczą i sprzętem ze staminą. A healerem zbieramy int i spirit..

Po 40 talenty zaczynają się liczyć - głównie ze względu na 2-3 jakieś kluczowe umiejętności, które dają.
Dla prot pala będzie do BoS czy Holy Shield czy przydatny Avengers Shield (nie dam głowy czy na to nie trza wyższego lv)..

Dnia 23.06.2010 o 23:14, pkapis napisał:

O ile ktoś zna się na mechanice WoW. Jak ktoś się nie zna to lepiej zerknąć na wowwiki, douczyć się i poczytać o talentach.


Skoro ja dałem radę? ;PP

Dnia 23.06.2010 o 23:14, pkapis napisał:

Jasne, byle jaka. Tylko że jeden musi bić się z mobami swojego poziomu, a inny bierze na klatę pięciu o trzy poziomy wyższych i kończy ledwo draśnięty. Jeden boi się questów grupowych, a drugi robi je solo, mając dwa poziomy niżej niż zalecane. Odpowiednia klasa i dobrze rozdane punkty mogą zrobić sporą różnicę.


Nom póki co - ja grając palkiem nie zauważyłem większej różnicy w buildzie między holy a protem podczas questowania. I to głównie własnie wspominane 2-3 skille robią różnicę. Wręcz wolę questować w holy specu ze względu na holy shocka i brak problemów z maną..
Przy affli locku - ważne by wziąć siphon life. reszta tylko przyspiesza leveling.. I to raczej nie trudne wydedukować co warto wziąć (czyt. co zwięsza zadawane obrażenia)..

Hunterem kumpel, kompletnie nie znając wowa, spytał mnie tylko o to które drzewko wybrać do levelingu. Zaproponowałem mu beast mastery - i bez żadnych buildów czy pomocy solował 3 osobowe questy (za 5-tki też się jakieś brał) samemu budując sobie build..

Dnia 23.06.2010 o 23:14, pkapis napisał:

Nie do końca. Są różne progi, dla niektórych to będzie 40, dla innych 20. Niektóre klasy po wbiciu 60-tki i ostatniego talentu w drzewku dostają kosmicznego boosta, inne ledwie to zauważają, a ważniejszy jest dla nich skill 10 czy 20 punktów niżej.


Jak powiedziałem - nie zawsze.. Generalnie tak jest, ale nie zawsze. Dla affli locka podstawą do levelingu dla mnie zawsze będzie Siphon Life z 30 lv. Dla holy paldka - Holy Shock... Beacon - jest niesamowitą (przynajmniej dla mnie) zmianą w healowaniu w instancjach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 23:15, Daronn_Darker napisał:

/.../
Wszystko pięknie, ładnie, ale może tak trzeba pouczyć trochę samodzielności? Dokonywania


Branie pierwszego lepszego buildu z armory bez zrozumienia go to kiepska samodzielność. Lepiej jest pójść na wowwiki, poczytać sobie o talentach i zrozumieć o co w nich chodzi.

Dnia 23.06.2010 o 23:15, Daronn_Darker napisał:

Co do raidowych buildów,
nie sa jakoś wybitnie niedobre do levelowania. Ja sam osobiście nabijając "expiki" druidem
używałem builda boomkinowego, co spotykało sie z niezrozumieniem ze strony innych graczy.


Da się nimi levelować, ale nie zawsze będzie to takie proste. Raidowe często olewają rzeczy, które nie są potrzebne w danej roli. Dlatego może zabraknąć różnych umiejętności ratujących życie, zwiększających przeżywalność. Postać solo powinna mieć po trochu z wszystkiego jeśli może, postać rajdowa skupia się na jednej roli i jeśli to dps to nie myśli jak przyjąć na klatę spore obrażenia (bo nie powinna) albo szybko podleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Je jednym forum ktoś napisał mi że druid to ogólnie strata czasu i że jest do niczego. Czy to prawda? Bo dużo ludzi mi mówi że druidzi są najlepsi tp, generalnie ich chwalą a inni jadą po nich jak chcą;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 00:56, DemoBytom napisał:

Ale nie przed 30-40 lv ;P
Dla affli pierwszy naprawdę ważny na low levelu talent to siphon life.


Improved drain soul. Bez tego nie da się jechać na drain life + life tap, bo DL zżera za dużo many jak na swoje leczenie, i LT tego nie nadrabia. Naste poziomy locka to był dla mnie koszmar, ciągle nisko mana i hp, zgony, bo VW trzymał tylko jednego moba na sobie (albo i nie trzymał), a reszta na mnie. I nie to że sam się wbijałem w kilka, po prostu czasami inaczej się nie dawało. A dzięki talentom i glyphom po dwudziestym zaczęło się poprawiać. No i SL na trzydziestym robi olbrzymią różnicę.

Dnia 24.06.2010 o 00:56, DemoBytom napisał:

Dla retri nie wiem - nie gram.. Dla holy palka - pierwszy naprwdę znaczący talent to
holy shock..


Dla retri Seal of Command, lvl 20. Dla shadow priesta Mind Flay, takoż. Rogue na 30 może wziąć Hemorrhage, bez którego granie subtlety jest ciężkie.

Dnia 24.06.2010 o 00:56, DemoBytom napisał:

Talenty procentowe na low levelu zwykle dają tak mało, że wogóle prawie nie mają znaczenia..
W momencie gdy takie corru powiedzmy bije moba za 100HP, to różnica między 100hp a 105hp
z talentem - jest naprawdę różnicą niewielką..


Prawda, chociaż bywają wyjątki. U locka odpowiednia kombinacja pozwoli by jego czary leczyły go skutecznie i jeszcze odzyskuje manę na nie wydaną. Bez pewnych talentów/glyphów tego się nie da zrobić, a można taki efekt osiągnąć na długo przed 80.

Dnia 24.06.2010 o 00:56, DemoBytom napisał:

W dużo mniejszym stopniu. Do 40lv spokojnie tankowałem palkiem w holy specu.. Na low
levelu liczy się głównie gear. To by wiedzieć, że tankujemy z tarczą i sprzętem ze staminą.
A healerem zbieramy int i spirit..


To normalne. Im mniej masz talentów tym mniej się liczą. Ale każdy punkt może robić różnicę jeśli się go odpowiednio zainwestuje. Chociaż najlepszy build nie pomoże komuś kto nie umie grać. Ale dlatego właśnie nie podobają mi się porady "weź pierwszy lepszy build z armory", bo niczego człowieka nie uczą. Trzeba wskazywać na takie źródła, w których można się czegoś nauczyć. Armory jest dobre dla ludzi, którzy wiedzą czego szukają, mają upatrzone konkretne postacie i potrafią przeanalizować ich build.

Dnia 24.06.2010 o 00:56, DemoBytom napisał:

Po 40 talenty zaczynają się liczyć - głównie ze względu na 2-3 jakieś kluczowe umiejętności,
które dają.


Kluczowe umiejętności pojawiają się różnie. Może to być równie dobrze poziom 20, 30 czy 40. A feral druid ma przerąbane, bo jego kluczowym jest Mangle, dostępny na 50-tym. :-)

Dnia 24.06.2010 o 00:56, DemoBytom napisał:

Dla prot pala będzie do BoS czy Holy Shield czy przydatny Avengers Shield (nie dam głowy
czy na to nie trza wyższego lv)..


AS jest na 50 i osobiście uważam go za przereklamowany.

Dnia 24.06.2010 o 00:56, DemoBytom napisał:

Nom póki co - ja grając palkiem nie zauważyłem większej różnicy w buildzie między holy
a protem podczas questowania. I to głównie własnie wspominane 2-3 skille robią różnicę.


Wiesz, ja na 80-tym też nie widziałem wielkiej różnicy między prot a holy podczas np. robienia daily. Oba buildy mogły sporo przyjąć, ale same biły powoli. Jest taki quest w Storm Peaks, w którym bije się mobka razem z dwoma NPCami i problemem nie jest zabicie go - to zrobią NPC - tylko zadanie mu wystarczającej liczby obrażeń żeby zaliczyło quest. Jako holy podchodziłem do niego ze trzy razy. Co z tego, że mob mógł mi naskoczyć skoro zwyczajnie brakowało mi dpsu i gdy padał, okazywało się że quest jest nie zaliczony? Na prot go nie próbowałem, ale prot bije niewiele szybciej na pojedynczych przeciwnikach. Jego siłą jest to, że może przyjąć więcej przeciwników i ubić ich naraz.
Różnica między tymi dwoma buildami a retri jest spora. Nie bez powodu też swego czasu mówiono, że nie leveluje się warriora w prot.

Dnia 24.06.2010 o 00:56, DemoBytom napisał:

Jak powiedziałem - nie zawsze.. Generalnie tak jest, ale nie zawsze. Dla affli locka
podstawą do levelingu dla mnie zawsze będzie Siphon Life z 30 lv. Dla holy paldka - Holy
Shock... Beacon - jest niesamowitą (przynajmniej dla mnie) zmianą w healowaniu w instancjach..


Beacon to podstawa, bez niego ciężko healować całą drużynę. Nie wiem jak Blizzard chce zrobić z paladynów bardziej uniwersalnych healerów, dając im jedno cienkie AoE HoT i jednocześnie tnąc beacona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 08:18, kuki288 napisał:

Je jednym forum ktoś napisał mi że druid to ogólnie strata czasu i że jest do niczego. Czy to prawda? Bo dużo ludzi mi mówi że druidzi są najlepsi tp, generalnie ich chwalą a inni jadą po nich jak chcą;p


nie ma klas do niczego. Każda jest potrzebna i przydatna. Nie ma klas będących stratą czasu.
Boomkin (druid caster) ma w chwili obecnej jedno z najbardziej przegietych AoE w grze (jedyna klasa z którą przegrywam przy DPSie na wielu mobach xD)

Drzewo - zawsze jest w party mile widziane. Insta heale jakie ma są naprawdę dobre.

Tank - był czas, że tankowaliśmy ICC druidem - i nie było z tym żadnego problemu.

Co jest niby złe w druidzie? o_O''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 08:18, kuki288 napisał:

Je jednym forum ktoś napisał mi że druid to ogólnie strata czasu i że jest do niczego.
Czy to prawda? Bo dużo ludzi mi mówi że druidzi są najlepsi tp, generalnie ich chwalą
a inni jadą po nich jak chcą;p

Czytaj fora, daleko zajdziesz. Każda klasa jest najgorsza, najlepsza, przegięta, imba, zabija 10 osób w PvP, nie daje rady zabić nic w PvP, nerfowana co patch, buffowana co patch, Blizzard jej nienawidzi, jest oczkiem w głowie Blizzarda.

I jeszcze pewnie pytałeś się "która klasa jest najlepsza"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2010 o 09:13, KaPe napisał:


I jeszcze pewnie pytałeś się "która klasa jest najlepsza"?


Nie... Ok to do 70 lvl feral druit potem reser talents i w balance sie łąduje. Może byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 09:47, kuki288 napisał:

Nie... Ok to do 70 lvl feral druit potem reser talents i w balance sie łąduje. Może byc?

Nie widze zbytniego sensu - jeśli do 70lvl zbierasz sprzęt pod feral, to ubieranie potem od zera castera byłoby mocno uciążliwe. Fakt, że to już WotLK, więc nowe itemki szybko wpadaja z questów, ale spora zmiana stylu gry. Generalnie feral jest też lepszy, bo zawsze można wskoczyć w misia i ubić co twardsze elity questowe. Munkinem to już różnie z tym bywa, chociaż zwykle też daje rade.

Pomijając to - masz, ile, 20 leveli dopiero? Po drodze sam uznasz, co ci bardziej pasuje, bo opieranie się na forumowej opinii, że "X jest fajne bo rzondzi w piwipi" i granie na siłe czymś co w ogóle nie bawi... jaki sens? Opisy talentów są w większości wypadków bardzo czytelne, a to czy pare punktów dasz "nieoptymalnie" ma niewielkie znaczenie przed 80. Eksperymentuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się