Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2006 o 22:22, Volvox napisał:

Najlepiej wybrac taka rase jaka dla ciebie bardziej sympatyczna i lepsza z wygladu :)

Selekcja według tego kryterium została już przeprowadzona :). Pozostali ludzie i gnomy, dlatego teraz staram się wyłonić zwycięzcę porównując wskaźniki, bonusy i inne bajery tych postaci (po prostu opłacalność wybrania danej postaci dla klasy maga).

Dnia 16.03.2006 o 22:22, Volvox napisał:

Przyznam ze obecnie Tailoring nie jest najlepsza profesja. Mooncloth sprzedaje sie slabo, a
nawet jak bedziemy sprzedawac po 8g to zysk bedzie dosc maly. Za torby duzo kasy nie dostanisz
na starszym serwerze. Przepisow ciekawych praktycznie nie ma (jeden dla kazdej z klas uzywajacych
cloth, ale nie mozna sprzedawac :/ )
Enchanting to juz lepsza sprawa ale... na poziomie do 250 (z 300) sprzedac jakis enchant to
rzecz graniczaca z cudem. Pozniej trzeba bedzie zdobyc dobry przepis zeby cos moc sprzedac
co nie jest takie latwe.


Hmm, w swej naiwności charakterystycznej dla nowicjuszy myślałem, że tailoring wykorzystam do tworzenia szat dla swojego maga, a torby będą jedynie produktem ubocznym posiadania tej profesji. Czy w takim razie tailoring nadaje się tylko i wyłącznie do wyrabiania toreb, a wszelkie tworzone szaty nie nadają się do użytku?
Enchanting - a czy ta profesja nadaje się na użytek własny? Bo wspominasz o zarobkach i sprzedawaniu enchantów i trudnościach związanych z takimi transakcjami, ale czy samemu można z powodzeniem korzystać z wyrobów enchantingu? I co z disenchantingiem? Czy sprzedawanie przedmiotów rozłożonych na "części pierwsze" daje jakiś sensowny zysk?
Jeśli nie duet tailoring/enchanting, to co w takim razie polecałbyś dla maga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak długo gram, tak stwierdzam, że najlepsze profesje to mining i herbalism, bo zbierasz i nie musisz potem poświęcać kupy czasu i pieniędzy na kupowanie przepisów, a jak się ma dużą gildię to i tak zawsze się znajdzie ktoś kto ci to zrobi za darmo jak przyniesiesz składniki... Po prostu się nie opłaca, dopóki na prawdę nie masz jak tego zdobyć (enchant czy jakiś konkretny item z craftingu).

Co do engineering zaś... NERF!!!1 Gram lockiem i mam już serdecznie dosyć critów za 3500 dmg z Death Raya, mind controla , którego nijak nie mogę z siebie zdjąć, już o ogłuszeniu na długi czas z Goblin Rocket Helm nie wspominając... Ostro jest ta profesja przegięta, więc jak ktoś ma na nią czas i fundusze, to do pvp polecam jak najbardziej :) Ale do prawdy blizz to prędzej czy później nerfnie, to tylko kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 22:41, Sth`Devilish napisał:

Ja jak długo gram, tak stwierdzam, że najlepsze profesje to mining i herbalism, bo zbierasz
i nie musisz potem poświęcać kupy czasu i pieniędzy na kupowanie przepisów, a jak się ma dużą
gildię to i tak zawsze się znajdzie ktoś kto ci to zrobi za darmo jak przyniesiesz składniki...
Po prostu się nie opłaca, dopóki na prawdę nie masz jak tego zdobyć (enchant czy jakiś konkretny
item z craftingu).

Rozumiem. A co sądzisz o herbalism/alchemy? Czy z wszystkich profesji wymagających utopienia znacznych sum w przepisy ten duet jest najlepszy dla maga? I rozumiem, że jeśli wybrałbym mining/herbalism to zebrane rzeczy powinienem sprzedawać głównie na AH i tłuc kasę? ;)

Dnia 16.03.2006 o 22:41, Sth`Devilish napisał:

Co do engineering zaś... NERF!!!1 Gram lockiem i mam już serdecznie dosyć critów za 3500 dmg
z Death Raya, mind controla , którego nijak nie mogę z siebie zdjąć, już o ogłuszeniu na długi
czas z Goblin Rocket Helm nie wspominając... Ostro jest ta profesja przegięta, więc jak ktoś
ma na nią czas i fundusze, to do pvp polecam jak najbardziej :) Ale do prawdy blizz to prędzej
czy później nerfnie, to tylko kwestia czasu.


Właśnie nie sądzę, by PvP było moim priorytetem, więc wahałem się co do wyboru. Czy w takim razie, skoro rezygnuję z engineering''u, to czy nadal warto wybrać rasę gnoma (maga)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma engineering do gnoma, ten minimalny bonus ma decydować o wyborze rasy? 315 engineering da ci raptem +3levele na "summona" z engineeringu i bodajże minimalnie większe krytyki z Death Ray, drobiazgi nie warte wzmianki,
Nie ma znaczenia rasa, i czlowiek i gnom nadają się na maga. Jedyny godny uwagi bonus rasowy to +10% reputacji u ludzi, niby nic, a potrafi znacząco skrócić upierdliwe zbieranie reputacji w różnych frakcjach - a w niektórych naprawde warto.(Zandalar chociażby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 22:56, KaPe napisał:

Nie ma znaczenia rasa, i czlowiek i gnom nadają się na maga. Jedyny godny uwagi bonus rasowy
to +10% reputacji u ludzi, niby nic, a potrafi znacząco skrócić upierdliwe zbieranie reputacji
w różnych frakcjach - a w niektórych naprawde warto.(Zandalar chociażby)


Sądziłem, że takie cechy jak "Expansive Mind: +5% Intelligence" i 27 Intellect''u dają gnomiemu magowi przewagę nad ludzkim, który ma tylko 23 pkt''y Intellect''u. Pytam się, bo ja opieram się tylko na suchych tabelkach, a tutaj przecież pisują gracze, którzy wszystko przetestowali osobiście w praktyce :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos ma kase albo jej bardzo duzo to najlepiej isc echn/taoil warlockiem bo mozna sobie torby szyc etc a z echna fajne bonusy..mag wprawdzie robi dosc duzy dmg lecz jezeli tank np ma 120++ reista np na fire to nic tu pozatym ...ale resisty to jest podstawa u tanka :)..co do tanka to przy dobrym zetawie i tarczy lozemmozna wyciagnac 9-10k armoru i najlepszymtankiem jest warrior z alch/herb, lecz moga sie burzyc drudzi ktorzy maja fajna "rzecz" armor x 360% :D...co do dmgu casterow to mozna wspomniec ze fajny jest warlock z DR i klatwami :)....kazda klasa i rasa ma swoj urok :D (no moze po za Chuckiem Norrisem) :D

ps. CHUCK RULEZ ( http://img.photobucket.com/albums/v449/cervantes429/newalliancerace.jpg) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 18:14, WolfClub napisał:

> > > Obecnie WoW jest na 5 płytach DVD, jesli mowa o wersji europejskiej. Piąta płyta zawiera
Hmmm na 5 plytach DVD hmmm niech no policze 5x 4.5GB a jak dwustronna to razy 8GB hmmm no no
calkiem sporo.
To caly moj wow na 4 CD by sie zmiescil i jak duzo miejsca by jeszcze zostalo
Ola Boga!!

Oczywiście miało być, ze jest na 5 płytach CD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 22:37, Ygrek-PL napisał:

Czy w takim razie tailoring nadaje się tylko i wyłącznie do wyrabiania toreb, a wszelkie
tworzone szaty nie nadają się do użytku?


Na chwile obecna tailoring nie posiada dobrych przepisow (z wyjatkiem wspomnianej jednej szaty dla kazdego castera). Materialy do szycia (Linen, Wool, Silk itp) bedziesz mogl zbierac nie majac Tailoringu wiec mozna znalesc jakiegos tailora ktory nam uszyje co chcemy jak damy przedmioty.

Dnia 16.03.2006 o 22:37, Ygrek-PL napisał:

Enchanting - a czy ta profesja nadaje się na użytek własny? Bo wspominasz o zarobkach i sprzedawaniu
enchantów i trudnościach związanych z takimi transakcjami, ale czy samemu można z powodzeniem
korzystać z wyrobów enchantingu?


Mozna, ale podobnie jak w przypadku tailoringu wiele enchantow mozna dostac za cene materiaow. Sobie nie bedziemy robic ich za czesto (no bo za czesto przedmiotow sie swoich nie wymienia ;)

>I co z disenchantingiem? Czy sprzedawanie przedmiotów rozłożonych

Dnia 16.03.2006 o 22:37, Ygrek-PL napisał:

na "części pierwsze" daje jakiś sensowny zysk?


Zysk jest niezly, ale mozna tu zastosowac sztuczke. Tworzymy druga postac (moze zostac na 1 poziomie) i dajemy jej enchanting. Teraz poczta wysylamy przedmioty magiczne i mamy sie zdienchantowane. Ale....
- Nie bedziemy mogli wtedy dienchantowac przedmiotow z questow (troche tego jest)
- Nie bedziemy mogli zdisenchantowac przedmiotow uzywanych przez siebie (jak bedziemy wymieniac na lepsze)
- Nie bedziemy mogi disenchantowac przedmiotow ktorych przechandlowac sie nie da (takie zwykle wypadaja z bosow wiec w druzynie jakich enchanter sie znajdzie)

Dnia 16.03.2006 o 22:37, Ygrek-PL napisał:

Jeśli nie duet tailoring/enchanting, to co w takim razie polecałbyś dla maga?


W zasadzie najlepsze profesje to mining (zwlaszcza rogue), skinner(fajne bo nie trzeba nadkladac drogi), herbalist. Dzieki nim zbierasz duzo przedmiotow ktore mozna pozniej sprzedac. Niestety traci sie przy tym troszke zabawy bo zbieranie jest nudniejsze niz robienie fajnych przedmiotow :)

PS. Herbalist/Alchemist jest calkiem ciekawa kombinacja, ale nie wiem na ile oplacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 22:52, Ygrek-PL napisał:

Rozumiem. A co sądzisz o herbalism/alchemy? Czy z wszystkich profesji wymagających utopienia
znacznych sum w przepisy ten duet jest najlepszy dla maga? I rozumiem, że jeśli wybrałbym mining/herbalism
to zebrane rzeczy powinienem sprzedawać głównie na AH i tłuc kasę? ;)


Wiesz. Ostatnio ludzie dają sporo pieniędzy za kwaitaki. Sam je zbieram. Raz wystawiłem 6 peaceblom(nie pamiętam dokładnie nazwy:) i ktoś to kupił za 4 złota. Właściwie w grze tylko na tym żyję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytanko ^^ :
Gdzie moge się nauczyć trucizn dla rogala? bo u nauczyciela pisze że wymagane (1) skilla i nie moge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey
Mam taki problem... posiadam WoW US Standard Edition..wszystki idzie ok do czasu podania karty..podaje i gdy wydaje sie ze jest ok, wystepuje blad ktory mowi ze jest jakis problem i prosi sie so kontaktowanie pod zdres billing(małpa)blizzard.com (czy cos takiego) mail napisany ale nikt jeszcze nie odpowiedzial ..niby 24h na odpowiedz a to juz minewło 3 dni i nic ) i moje pytanie jest nastepujace:
czy problem pojawia sie dla tego, ze system nie akceptuje europejskich kart? czy moze chodzi o adres, ze US Edition nie moze byc zarejestrowana pod adresem europejskim? czy moze jeszcze jakis inny powód? czy mozna uzywac prepaid ( kupionych u nas w Polsce) do opłacania konta na US WoW? czy moze prepaid sprzedawany w Europie jest tylko dla zasilania europejskich kont?

Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 12:24, WoWmen napisał:

Mam głupie pytanko ^^ :
Gdzie moge się nauczyć trucizn dla rogala? bo u nauczyciela pisze że wymagane (1) skilla i
nie moge :(


najpierw robisz questa potem mozesz sie za kase u trenera szkolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wstępie wielkie DZIĘKI dla Volvoxa - pomoc okazała się niezwykle skuteczna i powoli mój gnomi wojownik dotarł do 16lvl i skutecznie odgryza się wrogom oraz dzielnie rozwija się jako kowal i górnik:)Ponadto sugestia żeby wzmocnić blaszaka 1GB ramu była trafna - teraz lot gryfem nie zacina się a bieganie po ironforge to czysta przyjemność:)jak to zwykle w grach bywa pojawiły się jednakże nowe problemy - niewiedzieć czemu mimo wydobywania hurtowego copper ore i RAZ rudy cyny moja postać nie chce przekroczyć 100 górnictwa jakie mogą być przyczyny?Zaznaczam że "pasek rozwojowy" aktywny jest do 150 i gnom powinien bezproblemu go osiągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, skill górnictwa podniesiesz przy kopaniu innych rud lub przy przetapianiu na sztabki, skoro masz już go na poziomie 100 kopanie copper już go nie podnosi (zauważ że przy kopaniu napis zmienił swój kolor, teraz przy copper ma zapewne szary wiec nie podnosi umiejętności), znajdz inne surowce, lub zacznij przetapiać rudę która podnosi skill.
Poszczególne kolorki to jeśli dobrze pamiętam oznaczają:
SZARY - używanie umiejętności nie podnosi Skilla
ZIELONY - mała szansa na podniesienie Skilla
ŻÓŁTY - przeciętna szansa na posniesienie Skilla (wg moich obserwacji ok 60% szansy)
POMARAŃCZOWY - duża szansa na podniesienie skilla (wg mnie niemal pewniak)
CZERWONY - z jakiegoś powodu nie możesz używać (jak spróbujesz pojawi się komunikat dlaczego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 15:43, Pawelt napisał:

Witaj, skill górnictwa podniesiesz przy kopaniu innych rud lub przy przetapianiu na sztabki,
skoro masz już go na poziomie 100 kopanie copper już go nie podnosi (zauważ że przy kopaniu
napis zmienił swój kolor, teraz przy copper ma zapewne szary wiec nie podnosi umiejętności),
znajdz inne surowce, lub zacznij przetapiać rudę która podnosi skill.
Poszczególne kolorki to jeśli dobrze pamiętam oznaczają:
SZARY - używanie umiejętności nie podnosi Skilla
ZIELONY - mała szansa na podniesienie Skilla
ŻÓŁTY - przeciętna szansa na posniesienie Skilla (wg moich obserwacji ok 60% szansy)
POMARAŃCZOWY - duża szansa na podniesienie skilla (wg mnie niemal pewniak)
CZERWONY - z jakiegoś powodu nie możesz używać (jak spróbujesz pojawi się komunikat dlaczego)


Dzięki za wskazówki:P Oczywiście wiem o przetapianiu ale jak narazie tworzę tylko miedziowe sztabki - ze względu na braki pozostałych surowców.Raz udało mi się dopaśc do rudy cyny, natomiast srebra i innych niestety nie - ale będę walczyła dalej i znajdę napewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 03:30, Volvox napisał:

> Czy w takim razie tailoring nadaje się tylko i wyłącznie do wyrabiania toreb, a wszelkie

> tworzone szaty nie nadają się do użytku?

Na chwile obecna tailoring nie posiada dobrych przepisow (z wyjatkiem wspomnianej jednej szaty
dla kazdego castera). Materialy do szycia (Linen, Wool, Silk itp) bedziesz mogl zbierac nie
majac Tailoringu wiec mozna znalesc jakiegos tailora ktory nam uszyje co chcemy jak damy przedmioty.



hmm, nie zgodzę się z tym. nie licząc epików, świetnymi zestawami są itemy z serii "mooncloth <tu wstaw nazwę slotu>" - możesz się w to ubrać od góry do dołu. Fakt, mooncloth ma cooldown 4 dni, ale na ah zawsze można go znaleźć. także zestaw "runed stygian <tu wstaw nazwę slotu>" jest ok. Poza tym na 33 lvlu można uszyć sobie Robe of Power - cudowna szata dająca radę do 50 lvlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się