Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Z tego co wiem to przedmiotów ze skrzyni nie da się puścić we wbudowany w gre roll tak jak przedmioty z dropów. Jedyne co może zrobić to komenda /roll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA OGLOSZENIE REKRUTACYJNE

Na serwerze Arathor po stronie Hordy powstala nowa gildia. Obecnie tworza ja zmeczeni graniem po stronie sojuszu weterani MC i BWL. Stawiamy na szeroko rozumiany teamwork. Na razie instancje + pvp potem rajdy. Jezeli ktos ma tam postac lub przez przypadek tam ja zalozy (serwer jest stary i pelny) to serdecznie zapraszamy. Prosze kontaktowac sie z taurenskim wojownikiem o imieniu Ponury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czemu o piątej nad ranem żaden z serwów Testowych nie jest dostępny? Ani Honor Contest EU, ani Level Contest EU1 i EU2 i Test Realm 1.10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm kupiłem swoim synom WOWa , no ale jak to gra i mnie wciągło . Gram hunterem 24lvl i mam pytanie- jak można przejść do innych np ludzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2006 o 14:50, HoZar napisał:

panowie dzieci spokój !

inoformacja dla wszystkich zainteresowanych grających na Doomhammerze (EU)


No tak ale mozemy sie spotkac tylko na BG, gdzie tradycyjnie alliance dostaje w kosc:P

Taataah - Abyss - Doomhmmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 06:45, buldi01 napisał:

Hm kupiłem swoim synom WOWa , no ale jak to gra i mnie wciągło . Gram hunterem 24lvl i mam
pytanie- jak można przejść do innych np ludzi???



No tak juz po tobie:)sam gram w rotation system z 2 synami, angielskiego wiecej sie nauczylem niz na studiach no i najstarszy chyba na serwerze jestem (40+) a co do pytania? hmm nie rozumiem go za bardzo:/, mozna przeleciec zepelinem albo kupic mounta ale to na wyżsytm lvlu chyba ze chcesz zmienic serwery? to gorzej nie mozna ze wszystkich przechodzic na inne , latwiej zalozyć nową postać.

Taataah-Abyss-Doomhammer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 07:01, magre1 napisał:

No tak ale mozemy sie spotkac tylko na BG, gdzie tradycyjnie alliance dostaje w kosc:P


To chyba od dawna juz nie grywasz na BG skoro tak sadzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 05:48, CH1CKEN napisał:

Wie ktoś czemu o piątej nad ranem żaden z serwów Testowych nie jest dostępny? Ani Honor Contest
EU, ani Level Contest EU1 i EU2 i Test Realm 1.10?


Pewnie dlatego, że jest przerwa techniczna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś płaci za wowa z ekonta w mbanku? bo ja mam z tym problem trzeba cos pisac do nich przed przelewem czy nie?bo niemoge zaplacic i mam konto frozen...@@@@!!!! czekam na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 06:45, buldi01 napisał:

Hm kupiłem swoim synom WOWa , no ale jak to gra i mnie wciągło . Gram hunterem 24lvl i mam
pytanie- jak można przejść do innych np ludzi???


W WoWie jak wynika z mego skromnego narazie doświadczenia poruszasz sie (grając postacią sojuszu):
1.zakupionymi lub przynależnym klasowo mountami czyli wierzchowcami różnymi w zależności od rasy
2.gryfami które wynajmujesz za pieniądze u mistrzów gryfów (zapytaj strażnika w mieście skieruje Cię w odpowiednie miejsce zaznaczajac lokację mistrza na minimapie)
3.gnomim tramwajem który kursuje pomiedzy ironforge a Stormwind (być może są inne pociągi nie wiem) - ten transport jest darmowy
4.darmowym statkiem pływającym pomiędzy kontynentami cumującymi w portach

Generalnie warto też zajrzeć do instrukcji dołączonej do gry i na stronie bodajże 105 jest odpowiedni rodział opisujacy to zagadnienie - są tam przedstawione pozostałe możliwe rodzaje transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 10:31, buldi01 napisał:

Gram Hunter Elf , qurcze też mam 40-stke na karku. A angielskiego niestety nie znam , wstyd
synów pytać .


Jeżeli masz kłopoty językowe sugeruję zapisanie się do polskiej gildi w WoWie i w cywilizowanym języku czyli polskim pozostali członkowie gildi napewno Ci pomogą (za pośrednictwem czatu wewnątrz gry)

Pozdrawiam Luciferros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 10:31, buldi01 napisał:

Gram Hunter Elf , qurcze też mam 40-stke na karku. A angielskiego niestety nie znam , wstyd
synów pytać .


tak jak powiedział Dubik.
a przy okazji mozna zaczac sie uczyc i słownik polko-angielski pod reka miec...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 18:41, L33T napisał:

Skrzynie duże te które stoją na podłodz== poprostu mówisz żeby zrobili roll (/roll) ten kto
uzska najwyższy wynik otwiera skrzynie
Co do przedmiotów to tu jest full auto jak leci uncomon,rare,epic to pojawia się okineko od
razu jak nie potrzebujesz zamykasz okno i to daje efekt pass.


1.czyli będąc w party i widząc skrzynię podchodzę do niej i co robię?pointuję LPM i a w czacie wpisuję /roll?Wybacz ze zawracam Ci głowę tak pewnie podstawowymi rzeczami ale jest to dla mnie niejasne a nie chce eksperymentowac w ogniu walki bo wyjdę na nooba:(Prosze o konkretne info krok po kroku w formie wykładu łopatologicznego gdyż w WoWie pókim co względnie zielony a chcę to szybko zmienić
2.a jak sprawy się mają z przedmiotami rare i epic?podczas rolowania przygraniecie ich poprzez "need" nie jest uznawane za noobowatość?:)
3.czy można zrobić /roll 9będąc w party) z przedmiotem znalezionym w zwłokach potworasa podczas loopingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 08:53, Volvox napisał:

> No tak ale mozemy sie spotkac tylko na BG, gdzie tradycyjnie alliance dostaje w kosc:P


To chyba od dawna juz nie grywasz na BG skoro tak sadzisz ;)


U mnie na The Venture co. alianci przegrywają prawie wszystkie bitwy na AV (być może dlatego, że spora ich część idzie łowić rybki albo odbijać nikomu potrzebne kopalnie zamiast szybko sobie zapewnić przewagę na początku :P) , zaś na WSG&AB.. cóż, nie liczę przegrywanych non stop pojedynków random vs premade, bo jak się spotykają dwa przygotowane wcześniej raidy to gra jest jak najbardziej wyrównana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jak widzicie skrzynie robicie roll i kto wygra tego skrzynia
2. why?? jak potrzebujesz to innym nic do tego chyba że masz lepsze sprzęty i dajesz need co by zrobic nija trick co się nie opłaca bo wychodzisz na nooba :D
3. Bęndę szczery nie mam pojęcia :D. Zwykły roll się da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komenda /roll działa zawsze i wszędzie nawet jak nie ma żadnego itemu. Jest ona po prostu pomocna w rozwiązywaniu sporów. Macie inne zdania? Wpisujecie /roll, kto wygrał tego racja.

Co do itemów - podczas lootowania zwłok gdy wypadnie przedmiot zielony lub wyżej (dolna granica do ustawienia w regułach lootu poprzez leadera party - może być na przykład że zielone zbieracie jak białe a roll jest dopiero od niebieskich), pojawia się okienko rollowania. Masz opcje need/greed/pass. Z reguły jak wypadnie zwykły przedmiot Bind when equiped to wszyscy rollują to need/greed/pass. Ale jak już podchodzisz pod level 60 to więkrzość praktytkuje tam łupienie po walce. Polega to na tym że po zlootowaniu - gdy wypadnie jakiś przedmiot - wszyscy pasują na niego. Czemu? Żeby można było się dogadać, kto bardziej potrzebuje itp. Np. wylatuje przedmiot z zestawu dla maga, w drużynie jest dwóch magów i warlock. Wszyscy na przedmiot pasują, a potem zaczyna się dyskusja - magowie się pytają czy potrzebują, jak obaj chcą to rozsztrzygają spór komendą /roll i po kłopocie. Jak nie potrzebują to dalej np. dyskutwoać może priest i warlock (jak mają gorsze i chcą). Jeśli nikt nie chce to wtedy wszyscy w raidzie rollują i bierze ten co wygrał.

Poza tym jest jeszcze kwestia przedmiotów Bind when picked up - są to takie których po podniesieniu już nie możesz nikomu przekazać. Wystarczy go podnieść! Przy tych przedmiotach - bezwzględnie wszyscy dają pass (przy lvl 60, na niższych z reguły mało kto myśli o przedmiotach i jest taka dość wolna amerykanka). Czemu tak? Żeby móc spokojnie przedyskutwać kwestie przedmiotu i żeby nie wziął go nikt przez przypadek (czas na roll wbudowany w gre jest krótki i trudno jest w tym czasie porównać przedmioty, zwłaszcza gdy wokół szaleje walka).

Gdy wszyscy dają pass, przedmiot zostaje w zwłokach stwora i może zostać podniesiony przez każdą osobę obecną w grupie/raidzie w pobliżu podczas zabijania stwora.

Oczywiście to co opisałem to tylko powszechnie przyjęte zasady. Gdy wybierasz się z jakąś grupą znajomych to powinniście to ustalić sami z sobą jak chcecie lootować. I zależy to też od tego czy wam się spieszy czy nie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Michał masz rację. Ale raz się spotkałem z wielkim ninja :( wypadł nam super robe dla maga - epic:) miałem wtedy 47 lvl i to było na jakimś instance... No więc wszyscy pass a że ja byłem jedynym magiem w grupie a item dobry był dla maga ... wszyscy mówili że mam dobry łup póki warrior na 45 lvl się nie wyrwał z need... I potem jeszcze odrazu się wylogował!!

W IF rozgłosiliśmy tę sprawę, typek kłócił się z gildią, z której po zdażeniu poleciał i nikt nie chciał go brać nigdzie :P chłop dopiero po miechu poszedł na jakiegoś instanca, a jak kończyłem grę na 49 lvl żeby ocenki poprawić dalej nie miał gildi i go wyśmiewano (ponoć chyba z 3 epiki nie dla warriora zgarnal tak :P przesadził)

więc lepiej uwazajcie co robicie :) dobra rada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się