Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2010 o 01:30, Lailonn napisał:

A co takiego się stanie, że nagle itemy przestaną coś znaczyć? Ja wiem, że pojawią się
nowe - lepsze ale to nic nowego.


No właśnie. Pojawią się nowe, lepsze. Nie zdziwiłbym się, gdyby BS dawał zielone porównywalne albo i lepsze, które będzie można dostać za jakieś sensowne pieniądze.

Dnia 22.11.2010 o 01:30, Lailonn napisał:

Jeśli teraz mam coś pokroju Furius seta, to nawet Wrath
da mi spory upgreade.


Da. Na miesiąc. A potem będzie do wyrzucenia. Nowy sprzęt kupisz za materiały + tip, a wydanych emblemów już ci nikt nie odda. Jeśli zaś je zachowasz, to będziesz miał za co kupić jedną czy dwie części nowego sprzętu na 85. Mamy ostatni miesiąc starego dodatku. Zastanów się czy warto inwestować w sprzęt który będzie przestarzały za 20 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 18:56, Gallbaroquo napisał:

Zrobiłem sobie shamana dobiłem nim 10 lvl i się teraz zastanawiam w jakim drzewku go
expic: w ench czy w ele? Co jest bardziej korzystne w expieniu?


Zależy jaki styl walki preferujesz. W jednym przypadku walczysz wręcz, w drugim rzucasz czary. W elemental nie podoba mi się to, że ma się całe 5 zaklęć do użytku i w kółko tłucze tą samą rotację, tak samo na niskim levelu i na maksymalnym. Na niskim poziomie musisz czasem siadać i pić.

Walka wręcz jest bardziej zróżnicowana, ale nieco trudniejsza - trzeba się częściej leczyć w czasie walki i rzucać różne shocki w zależności od tego, co robi przeciwnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli Wrathful przestanie mieć sens a nowy set nie będzie dokupienia za Honor. To co będzie można zrobić z tymi punktami? :D Przecież 6 mountów dla jaj kupować się nie opłaca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że usilnie zadajesz pytania, na które przy odrobinie wysiłku sam możesz sobie odpowiedzieć odwiedzając branżowe serwisy.

Otóż honor który zgromadzisz teraz przyda Ci się na pre-arenowy set, analogicznie do tego co można było zobaczyć przy premierze WoTLK, za ''nowe'' arenowe / rated bg punkty kupisz ''epicki'' set XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 07:27, SoieR napisał:

nie wim o co ci chodzi
nie wiem co paliłeś
odstaw to
bo szkodzi tobie i osobom w twoim otwoczeniu
...lub osobom na forum
ps: wow =/= warcraft, to 2 różne gry więc nawet nie wiem o czym do mnie rozmawiasz ;]
może ktoś z tematu o w3:ft będzie wiedział...?


Ja to wiem, ale siły wyższe mnie tu odesłały ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 12:52, Lailonn napisał:

No to jeśli Wrathful przestanie mieć sens a nowy set nie będzie dokupienia za Honor.
To co będzie można zrobić z tymi punktami? :D Przecież 6 mountów dla jaj kupować się
nie opłaca :P


Jeśli nie kupisz nowego dodatku i będziesz miał nadal zamiar grać tylko na poziomie 80 w PvP to może i Wrathful może ci się przyda.
Ale jeśli masz zamiar grać na 85 to nie ma sensu go kupować, inni wówczas będą mieli albo sprzęt startowy do nowego sezonu, albo jakiś craftowany. Słowem na pewno lepszy niżWrathful
W Cata, punkty za PvP podlegają temu samemu systemowi co punkty za PvE.
Będą dwa typy:
Honor Points - zdobywane za większość aktywności PvP i będą prawdopodobnie służyły do kupowania startowego sprzętu PvP oraz sprzętu z poprzedniego sezonu
Conquest Points - zdobywane za Rated BG oraz Areny, będą służyły do kupowania sprzętu z aktualnego sezonu
Na koniec sezonu wszystkie Conquesty zostaną skonwertowane na Honor Points

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 18:56, Gallbaroquo napisał:

Zrobiłem sobie shamana dobiłem nim 10 lvl i się teraz zastanawiam w jakim drzewku go
expic: w ench czy w ele? Co jest bardziej korzystne w expieniu?


W zasadzie nie ma różnicy, obydwa drzewa radzą sobie dobrze. Osobiście polecałbym elemental z dwóch powodów. Po pierwsze pograłem trochę enhancement po 4.0.1 i większość mobów ubijałem i tak przy pomocy dwóch Lightning Boltów. Elemental może je rzucać jeszcze szybciej oraz idzie w spell power, więc powinien sprawdzać się nawet lepiej. Po drugie Ele może spokojnie podjąć leczenie w instancjach, jeśli akurat healer padnie. Idzie w podobny sprzęt (tyle że nie potrzebuje tyle spiritu) i daje radę przejąć tę rolę. Enhancement też pewnie mógłby, ale może być mu trudniej przez to, że zbiera sprzęt o innych statystykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie:
Jako że zbliża się Kataklyzm, pomalutku wracam do WoWa i prawdopodobnie będę siedział przy nim przez pół roku, albo i rok. Tyle tylko, że jakoś w lutym kończy mi się umowa z Neozdradą.
I tu zaczyna się dylemat. Prawdopodobnie podpiszę umowę z Playem. Jako że i tak przenoszę się do nich z telefonem, to będę miał dość ładne warunki, a prędkość 1 megabitu mi wystarczy (do tej pory wystarczyło). Tyle tylko, że nie wiem, jaki wziąć limit. Mam do wyboru 5, 15, albo 30? 35? gigabajtów na miesiąc. Wątpię, żebym coś jeszcze więcej robił przy komputerze (obejrzę House''a co najwyżej, albo jakiś inny serial).

Aha, internet musi być przenośny. Wybieram się na studia i cholera wie, jak to będzie potem z internetem (mieszkanie? akademik? nie wiadomo). Dlatego chyba jednak byłby ten Play.

tl;dr - jaki wziąć limit przenośnego internetu: 5, 15 czy 30/35 GB na miesiąc, żeby móc spokojnie grać w WoWa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 18:55, Prosiaq napisał:

ciach

Nie ma to większego znaczenia, ponieważ WoW zjada bardzo mało kilo przy graniu. Sprawa gorzej się ma z pingami- te w necie przenośnym są zawsze gorsze niż na kabelku. A dodatkowo możesz liczyć się z takimi rzeczami, jak przeciążony BTS o danej porze i inne warunki. Ogólnie jakikolwiek internet bezprzewodowy z play/plusa/orange nie daje zbytniego komfortu w graniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym. W sytuacji gdy mój normalny net szwankował, korzystałem z plusa - biorąc pod uwagę, że w mojej okolicy działa on dość słabo, to sam WoW sprawował się całkiem nieźle. Ofc, robienie czegokolwiek równolegle do WoWa nie wchodziło w grę - z ventem bywało różnie - ale samo granie było bezproblemowe. W miejscu, gdzie przenośny net działałby normalnie, nie byłoby żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, będziesz miał straszne opóźnienia (u mnie 200-250ms do google na internecie w Playu), zgubione pingi, losowe rozłączanie netu też jest możliwe. Zapewne casual play jest możliwy, ale rajdy już raczej nie. Jeżeli jednak zdecydujesz się na niego to 15GB to minimum, na 5 jeżeli będziesz zmuszony redownloawać wowa będziesz w kropce, a limit bardzo łatwo można przejeść nawet na low res yt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Po pierwsze, co to jest "Kataklyzm" i "Neozdrada"?
A teraz już normalnie, ja mam na lapku internet z Play 10GB. Nie dość, że starcza mi na cały miesiąc grania, to jeszcze mogę sobie spokojnie bez jakichś ograniczeń siedzieć na YT, czy tam innych stronach tego typu(które zżerają dużo "mega"). Nadmieni, że limit dzienny na lapku to tak z 1-2h. Oceń sam, jak ci się tam opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 19:50, Daronn_Darker napisał:

Po pierwsze, co to jest "Kataklyzm" i "Neozdrada"?

Neozdrada - sarkastycznie o Neostradzie ;) Czyli prawidłowe użycie.
Ale "Kataklyzm" to już błąd - jak spolszczać to poprawnie: Kataklizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie strach pierdnąć, bo od razu będą mówić, że nie pierdzi się "prrrrrrrrrryk" tylko "prrrrrrrrrrrrut". Nie wspominając o królujących w tym temacie warkach, palach, rogalach, huntach, protach, farmieniu, expieniu, etc.

No, panowie, większych problemów w życiu nie ma, c''nie? :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz się na studia? Wstrzymaj się z tym netem - studia zazwyczaj oznaczają duże miasto = większe możliwości. Na stancji zazwyczaj jest internet kablowy, ew. można się dogadać i założyć albo od początku szukać mieszkania z dobrym netem ;P. W akademikach internet kablowy też zazwyczaj jest.

Net przez GSM średnio (wcale?) nadaje się do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 21:22, Prosiaq napisał:

No, panowie, większych problemów w życiu nie ma, c''nie? :*

A o Grammar Nazi słyszał? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale problem polega na tym, że muszę mieć internet nowy od lutego. Jak coś podpiszę tu, u siebie w domu, to zostanie nieużywany. Rodzice nie korzystają z komputera, a rodzice nie wyrobią na dwa internety - zapowiedzieli, że jeden mogą mi opłacać - w ramach uwolnienia mnie od studenckich cięć budżetowych.

No, pożyjemy, zobaczymy, ale niepewność pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2010 o 18:55, Prosiaq napisał:


Aha, internet musi być przenośny. Wybieram się na studia i cholera wie, jak to będzie
potem z internetem (mieszkanie? akademik? nie wiadomo). Dlatego chyba jednak byłby ten
Play.

tl;dr - jaki wziąć limit przenośnego internetu: 5, 15 czy 30/35 GB na miesiąc, żeby móc
spokojnie grać w WoWa?


Wybierasz sie na studia i chesz grac w wowa? Toz to gwarantowany kopniak na pierwszym roku!;P Nie no zartuje oczywiscie ale gra potrafi przyssac na dlugie godziny i tak zamiast szlifowac maksymalne ocenki w szkole polerujemy piksele ze zbroi w wowie;)))

p.s. Nie znam sie na sprawach zwiazanych z internetem bo mieszkam juz od dluzszej chwili za granica ale kiedys mialam wlasnie *neozdrade* i tak srednio to sobie wspominam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
To tylko od nas zależy, jak traktujemy "Język Polski". Tylko potem nie narzekaj, że inni sie wyśmiewają z twojej ojczystej mowy.
BTW. Jak wygląda sytuacja na PTR? Tzn. jak jest z tym nowym BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się