Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2010 o 17:24, Redjevel napisał:

Nareszcie jaka dobra mapka "objaśniająca levele terenów" ponieważ pogubiłem się troszeczkę

Tak mało wysiłku by Blizza kosztowało dodać te śmieszne cyferki koło nazwy strefy, a jak by to nam zwykłym śmiertelnikom życie ułatwiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Mam takie pytanie: w WoW''a gram pierwszy raz, nie wiem czy długo to potrwa ale mniejsza o to. Żeby sprawdzić ogólnie czy WoW będzie grą dla mnie, zacząłem testować to darmowe 10 dniowe konto demo. I tu rodzi się moje pytanie: do 20lvl szło normalnie, ale teraz ani za potwory ani za zadania nie rośnie mi exp ( w przypadku gdy chciałem wysłać np wiadomość, było napisane że w tej wersji nie można do wszystkich, natomiast odnośnie poziomu i exp nie było nic ). Wie ktoś czy tak ma być czy to jakiś złośliwy błąd?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 19:42, Turner_William napisał:

10 dniowe konto demo. I tu rodzi się moje pytanie: do 20lvl szło normalnie, ale teraz
ani za potwory ani za zadania nie rośnie mi exp


W zasadzie odpowiedziałeś sobie sam, konto trial daje Ci możliwość zdobycia maksymalnie 20 poziomu. Dziwie się, że nie zauważyłeś tego w regulaminie - być może po prostu przeoczyłeś. Jeśli zdecydujesz się na zakup gry - możesz kontynuować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden błąd. Po prostu na trialu możesz mieć maksymalnie 20lvl, bodaj 10 golda i nie możesz korzystać z AH i trade. Jedyna opcja (wykorzystania triala) to stworzyć drugą postać, może ci się bardziej spodoba niż pierwsza, którą już stworzyłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, musiałem przeoczyć. Trochę szkoda, że po jednym dniu mam już 20lvl, bo i te zadania z miejsca w którym się znajduję pewnie i wykonam ale dalej może być ciężko. Trrudno:) A tak na przyszłość, jeśli miałbym kupić to zacząć do podstawki czy od razu kupować z BC, WotLK i Catacysm?
Dzięki z odpowiedzi.

Edit: W zasadzie jeszcze jedna sprawa: da się całkowicie skasować już istniejące konto? Czy kasuje się ono może po jakimś czasie? Czy może zostaje ciągle zamrożone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 19:42, Turner_William napisał:

Witam wszystkich.
Mam takie pytanie: w WoW''a gram pierwszy raz, nie wiem czy długo to potrwa ale mniejsza
o to. Żeby sprawdzić ogólnie czy WoW będzie grą dla mnie, zacząłem testować to darmowe
10 dniowe konto demo. I tu rodzi się moje pytanie: do 20lvl szło normalnie, ale teraz
ani za potwory ani za zadania nie rośnie mi exp ( w przypadku gdy chciałem wysłać np
wiadomość, było napisane że w tej wersji nie można do wszystkich, natomiast odnośnie
poziomu i exp nie było nic ). Wie ktoś czy tak ma być czy to jakiś złośliwy błąd?
Pozdrawiam.

Grasz w triala tak? Trial ma pewne ograniczenia, nie wiem czy sie pozmienialo bo triala nie zakladalam juz od dawna ale wlasnie 20lvl to byl maksymalny poziom na koncie trialowym. Pozatym inne atrakcje jak auction house tez chyba sa zablokowane. Najwiecej informacji uzyskasz na oficjalnej stronie wowa jak poszukasz informacji o trialu. Tam bedzie zapewne wypisane konkretnie jakie ograniczenia ma konto trialowe.

Czyli zeby lvlowac powyzej 20 lvlu musisz wykupic podstawowa wersje gry. Zeby osiagnac najwyzszy mozliwy lvl (teraz 80 ale z cataclysmem w grudniu to 85) trzeba miec rowniez inne dodatki...

Edit. Tak sie rozpisalam, ze nie zauwazylam ze juz inni odpisali^^".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji nowych kombinacji klasowo/rasowych postanowiłem odwiedzić inne serwery. Na rodzimym Mazrigosie sytuacja jest kiepska, ze względy na słaby balans. Ally ledwo żyje na tym serwerze. Wybór padł na Aszune. Gra ktoś tam może? Szczególnie interesuje mnie Horda, bo po 20lvl i kilku godzinach tam spędzonych, mam wrażenie, że grają same zombie. Ani raz nie widziałem, żeby ktokolwiek napisał cokolwiek na czacie czy to w Orgrimmar (chociaż ludzie są), czy jakimkolwiek innym miejscu. TB za to jest całkowicie puste, spotkałem tam tylko jedną osobę. Dzisiaj też zrobiłem postać na Burning Legion i... od razu podziękowałem. Na terenie startowym mijałem jakąś osobę, która od razu zaczęła krzyczeć, że jestem ciotą O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 20:16, LelandGaunt napisał:

Przy okazji nowych kombinacji klasowo/rasowych postanowiłem odwiedzić inne serwery. Na
rodzimym Mazrigosie sytuacja jest kiepska, ze względy na słaby balans. Ally ledwo żyje
na tym serwerze. Wybór padł na Aszune. Gra ktoś tam może? Szczególnie interesuje mnie
Horda, bo po 20lvl i kilku godzinach tam spędzonych, mam wrażenie, że grają same zombie.
Ani raz nie widziałem, żeby ktokolwiek napisał cokolwiek na czacie czy to w Orgrimmar
(chociaż ludzie są), czy jakimkolwiek innym miejscu. TB za to jest całkowicie puste,
spotkałem tam tylko jedną osobę. Dzisiaj też zrobiłem postać na Burning Legion i... od
razu podziękowałem. Na terenie startowym mijałem jakąś osobę, która od razu zaczęła krzyczeć,
że jestem ciotą O_o


Ja gram na Aszune, ale w przymierzu. Tutaj właśnie horda jest taka dosyć wymarła, zdecydowanie alliance wiedzie prym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 19:53, Turner_William napisał:

A tak na przyszłość, jeśli miałbym kupić to zacząć do podstawki czy od razu kupować z
BC, WotLK i Catacysm?


Wszystko zależy od Ciebie, w zasadzie możesz kupować kolejne części stopniowo, nie zaszkodzi jednak kupić wszystkie.

Dnia 26.11.2010 o 19:53, Turner_William napisał:


Edit: W zasadzie jeszcze jedna sprawa: da się całkowicie skasować już istniejące konto?


Z tego co mi wiadomo - nie.

Dnia 26.11.2010 o 19:53, Turner_William napisał:

Czy kasuje się ono może po jakimś czasie? Czy może zostaje ciągle zamrożone?


Dokładnie, nie wiem tylko dokładnie po jakim czasie Blizzard ''czyści'' konta trialowe. Ale jeśli zdecydujesz się na zakup powiedzmy za miesiąc konto powinno jeszcze być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 20:19, Arande napisał:

Ja gram na Aszune, ale w przymierzu. Tutaj właśnie horda jest taka dosyć wymarła, zdecydowanie
alliance wiedzie prym.


Czy istnieje w ogóle jakiś dobrze zbalansowany serwer? Gdzie fajni ludzie i klimat są po obu stronach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 20:24, LelandGaunt napisał:

Czy istnieje w ogóle jakiś dobrze zbalansowany serwer? Gdzie fajni ludzie i klimat są
po obu stronach?



Nie mam pojęcia, osobiście się jeszcze z takim nie spotkałam. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 20:24, LelandGaunt napisał:

> Ja gram na Aszune, ale w przymierzu. Tutaj właśnie horda jest taka dosyć wymarła,
zdecydowanie
> alliance wiedzie prym.

Czy istnieje w ogóle jakiś dobrze zbalansowany serwer? Gdzie fajni ludzie i klimat są
po obu stronach?


Ta jest mnostwo stron, na ktorych mozesz znalezc informacje o balansie pod wzgledem bycia cool/milym i przyjaznym. Nie moglem sie powstrzymac, wybacz. Balans to stosunek alliance vs horde na danym serwerze. I nic innego. Mozesz sam wyprobowac rozne realmy albo zdac sie na opinie innych graczy, ktorych zapewne bedzie tyle roznych,co wypowiadajacych sie :)
unikaj serwerow ze statusem High - statystcznie znajdziesz tam wiecej debili niz na serwerze ze statusem New players/Medium. Nie graj na BLu. Klimat to ludzie, z ktorymi grasz na codzien - znajdz mila, duza gildie social, klimat sam sie stworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać przed odpowiedzią, wybacz. Według Ciebie balans oznacza tylko balans ally/horda na serwerze? A balans między klasami, balans na battlegroundach, czy jakikolwiek inny balans? Może czegoś nie zrozumiałem, ale napisałeś tak jakby definicją balansu był stosunek ally/horda. Tak czy inaczej, mniejsza o to. Pytałem o dobrze zbalansowany serwer (w domyśle ally/horda właśnie), gdzie równocześnie jedna frakcja nie będzie frakcją idiotów. Żeby po obu stronach znalazło się chociaż trochę normalnych ludzi, z którymi można spokojnie pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blade''s Edge,dużo ludzi,jak levelowałem to nawet w lokacjach startowych coś się dzieję,Orgri pełne,w TB też całkiem nieźle.
Na trade ktoś pisze praktycznie cały czas(chociaż imo trade na BE ssie,przynajmniej po stronie Hordy).Ale to realm PvE.
Balans też jest ok,z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 21:39, LelandGaunt napisał:

Nie mogłem się powstrzymać przed odpowiedzią, wybacz. Według Ciebie balans oznacza tylko balans ally/horda na serwerze?


Generalnie teraz tak..

>A balans między klasami,

To juz raczej niezależne od serwera?

>balans na battlegroundach,

Ludzi do BG dobiera się teraz ze wszystkich realmów w europie. Nie ma już battlegrup przy battlegroundach. Są 4 przy używaniu LFG (po kilka starych połączonych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 21:47, DemoBytom napisał:

To juz raczej niezależne od serwera?


Czy gdzieś napisałem, że zależy?

Dnia 26.11.2010 o 21:47, DemoBytom napisał:

Ludzi do BG dobiera się teraz ze wszystkich realmów w europie. Nie ma już battlegrup
przy battlegroundach. Są 4 przy używaniu LFG (po kilka starych połączonych)


Tu faktycznie moje przeoczenie. Chciałem po prostu zwrócić uwagę, że balans to nie ally/horda. Balans to równe rozłożenie czegoś, czegokolwiek. Kolega napisał, tak jakby balans jakikolwiek i gdziekolwiek, jakby jego definicją był stosunek ally/horda i nic innego. Pozostaje tylko zapytać - wtf? Nie będę więcej spamował w temacie o WoW na temat balansu, bo to raczej złe miejsce.

Sprawdzę może Blade''s Edge dawno temu miałem tam postać, ale na innym koncie. Znajomy kiedyś powiedział, że między własnymi kontami można bez problemu przenieść postać. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 21:39, LelandGaunt napisał:

Żeby po obu stronach znalazło się chociaż trochę normalnych ludzi, z którymi
można spokojnie pograć.


Wszystkie gry MMO spełniają ten warunek - liczba kretynów jest wprost proporcjonalna do normalny graczy. Wybierasz server i grasz - prędzej czy później trafisz na zgraną ekipę.

Dnia 26.11.2010 o 21:39, LelandGaunt napisał:

Znajomy kiedyś powiedział, że między własnymi kontami można bez problemu przenieść postać. Prawda to?


Prawda. Znając Blizzard będziesz musiał wykazać, że oba konta należą do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 22:14, Shinigami napisał:

> Znajomy kiedyś powiedział, że między własnymi kontami można bez problemu przenieść
postać. Prawda to?

Prawda. Znając Blizzard będziesz musiał wykazać, że oba konta należą do Ciebie.


Kiedyś był wymóg żeby oba konta były zarejestrowane na to samo nazwisko. Teraz podejrzewam że muszą znajdować się na tym samym koncie battle.netowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 22:14, Shinigami napisał:

> Żeby po obu stronach znalazło się chociaż trochę normalnych ludzi, z którymi
> można spokojnie pograć.

Wszystkie gry MMO spełniają ten warunek - liczba kretynów jest wprost proporcjonalna
do normalny graczy. Wybierasz server i grasz - prędzej czy później trafisz na zgraną
ekipę.

Ha ha! Dobre. Tak jest potwierdzam. Gralam na bodajze trzech roznych serwerach i na kazdym jest ten sam syf. Trzeba sobie fajna gildie znalezc a kretynow ignorowac juz po pierwszej wypowiedzi na czacie.

Jesli chodzi o serwery pelne lub te nowsze to jest roznie. Ja zaczelam moja przygodwe w wowie na dosc mlodym serwerze, bylo to pare lat temu i poza mna bylo wielu newbie. Gralo sie kiepsko bo ludzie nie wiedzieli jak grac (ja tez nie) a zdazalo mi sie np dostac whisper na dreanei shammanie: are you a blood elf? albo can you teleport me? Potem gralam na starym serwerze Emerald Dream i bylo duzo lepiej z doswiadczeniem graczy. Jeden minusik...nikt nie chcial newbie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się