Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Witam ponownie.
Moja ciekawość doprowadziła do tego, że kupiłem Battle Chesta i zacząłem grać, co doprowadziło mnie tutaj z kolejną paczką pytań:D
Osoby które mają zamiar pisać zostawiać głupie komentarze bądź nie związane z tematem, proszę o wstrzymanie się.
Gram Hunterem.
1. Czy mogę usunąć jednego ze swoich petów? Niedźwiedzia oswoiłem umiejętnością ale chciałbym go zmienić bez konieczności czekania na bodajże 42lvl który daje możliwość oswojenia kolejnego?
2. Czy przedmioty "jasnożółte" jeśli mogę tak określić ten kolor, mają jakąś nazwę i gdzie mogę je znaleźć?
3. To samo tyczy się glyphów, skąd wziąć?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Możesz, ale w jaki dokładnie sposób to się nie orientuje teraz (zawsze można głodzić i czekać aż ucieknie :D)

2. Jasno-żółte przedmioty to Heirloomy ich statystyki skaluja sie z levelem można je kupić dopiero za emblemy czy jak to się teraz nazywa w każdym razie dopiero na min 80lv.
3.Glyphy robi ktoś z prof Inscription możesz je tez kupic na ah ofc.

Przegladalem nowe sety z Cataclysmu end game, jak dla mnie straszna lipa Rogue świecący na wszystkei strony ? lol
Widać że skończyły im się pomysły i to już dawno, gdzie tym setom do udanego według mnie Tiera 5 głownie mag i lock (best set w grze jak dla mnie), czy nawet do T6 huntera i rogue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 16:15, Mentalist napisał:

Widać że skończyły im się pomysły i to już dawno, gdzie tym setom do udanego według mnie
Tiera 5 głownie mag i lock (best set w grze jak dla mnie), czy nawet do T6 huntera i
rogue.


Blizzard już od pewnego czasu pakuje w grę tylko to co już zostało stworzone, lekko modyfikując już istniejące rzeczy. Nie każdemu musi się to podobać, jednak co widać po dodatku tak wiele nowego nie było nigdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 13:45, Hydro2 napisał:

Czemu tak krótko? O ile jakoś dawałem radę i co jakiś czas musiałem podpierać się surge
heal. (bo teraz każdy spell albo jest za słaby na dłuższą metę albo za wolny)


I dobrze. Mnie się nowy model leczenia podoba, wreszcie trzeba myśleć którego czaru użyć, a nie spamować jeden.

Dnia 12.12.2010 o 13:45, Hydro2 napisał:

Naszły mnie pewne wnioski- że ludzi w wotlk się tak rozleniwili na tyle,że nadal myślą
(a właściwie nie) o taktyce na rambo. I jak oni pierwsi nie zaczną płakać to zaczną to
robić ludzie idący wg cc, taktyk, że mają idiotów, więc trzeba obniżyć poziom trudności


Ale Blizzard dobrze o tym wie i raczej nie zmienił naiwnie poziomu trudności. Już wcześniej mówili, że dla przeciętnego gracza jest tryb normal, a heroic dla tych co potrafią trochę więcej i szukają wyzwań. Ja nie narzekam na poziom trudności, tylko trzeba robić dungeony z ludźmi których się zna, a nie z pugami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 16:26, pkapis napisał:

Ale Blizzard dobrze o tym wie i raczej nie zmienił naiwnie poziomu trudności. Już wcześniej
mówili, że dla przeciętnego gracza jest tryb normal, a heroic dla tych co potrafią trochę
więcej i szukają wyzwań. Ja nie narzekam na poziom trudności, tylko trzeba robić dungeony
z ludźmi których się zna, a nie z pugami.

No niestety przez całą karierę na karazhan grałem samemu, a na bycie w jakiejkolwiek gildii czasu nie miałem- lecz teraz gdy z kolei mam już dużo czasu ciężko znaleźć kogoś ogarniętego. Co do healowania- odniosłem wrażenie, że system promuje spamowanie jednym healem dopóki nie siądzie mana, bo tak
chain heal- leczy połowę tego co surge , z riptidem porównywalny się staje
healing wave- ugh długi cast time i sam w sobie za dużo nie wyciąga

Zresztą ciężko leczyć paru inteligentnych delikwentów pakujących się pod wszystkie możliwe aoe, nie znających zasad CC i biorących 6 mobów na klatę, a nie chroniących healera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 14:57, Net_com napisał:

Tylko ja ściągnąłem jakieś 90mb z downloadera blizzarada jak na razie to dlaczego pisze
mi , że mam już na dysku 12 gb ? Czy może jest to coś w stylu takiego miejsca zarezerwowanego
na te pliki ?


Ponieważ instalator rezerwuje sobie miejsce na dysku dla plików gry, nawet gdy nie są one ściągnięte w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem przeinstalować WoWa, wgralem wszystko, podstawkę i dodatki razem z kataklizmem, po zakończeniu downloader chce jeszcze ściągać 9 gb, ? tak powinno byc ? czy w pudełkowej wersji kata nie ma calej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2010 o 16:38, Hydro2 napisał:

No niestety przez całą karierę na karazhan grałem samemu, a na bycie w jakiejkolwiek
gildii czasu nie miałem- lecz teraz gdy z kolei mam już dużo czasu ciężko znaleźć kogoś
ogarniętego. Co do healowania- odniosłem wrażenie, że system promuje spamowanie jednym
healem dopóki nie siądzie mana, bo tak
chain heal- leczy połowę tego co surge , z riptidem porównywalny się staje
healing wave- ugh długi cast time i sam w sobie za dużo nie wyciąga

Zresztą ciężko leczyć paru inteligentnych delikwentów pakujących się pod wszystkie możliwe
aoe, nie znających zasad CC i biorących 6 mobów na klatę, a nie chroniących healera


No tak nowy system leczenia. Wiesz rzeczywiscie bez gildi trudno znalezc rozgarnietych ludzi. A w gildi tez roznie. Ja od paru dni mloce normale i heroiki raz to healer raz to jako dps. Powiem ci, ze idzie sie przyzwyczaic do nowego systemu. Najpierw bylam wsciekla bo to strata pozycji. Dawniej to healer decydowal o zyciu i smierci teraz dps i tank decyduja sami kiedy nie uzywaja cc albo pakuja sie w niepotrzebne dmg. Wszystko jest tak stworzone, zeby healer utracil cala mane na tym zeby z raz moze dwa wyciagnac wszystkich z prawie trupa na maks hp. Koniec z taryfa ulgowa dla dpsow ktorzy co chwila udbieraja aggro tankowi. Healerowi sie skonczy mana i dps albo i cala grupa padnie.

Zgadzam sie, ze wydaje sie ze blizz promuje spamowanie 1 przycisku. Jako holy aoe kochajacy healer stwierdzam, ze chyba powinnam zrezygnowac dla discipline bo moje aoe uzywam od swieta. I tak malo co lecza i w sumie to i tak kiedy uzyje i tak musze naspamowac sie taniego heala albo renew na wszystkich. Jesli chodzi o dpsowanie jako healer to mozna miedzy bajki wlozyc jesli druzyna nie uzywa cc. W sumie teraz jako holy wszystko sie opiera na chakra (ktora czesto nie dziala!) Holy word: Serenity i spamowaniu taniego heala. Inne skille mozna olac i nie bedzie roznicy ba nawet wiecej many sie oszczedzi.

Zdarzylo mi sie trafic na pare bardzo fajnych grup, czasem czesciowo z jakas gildia z innego realmu. I rzeczywiscie fajnie sie leczylo czy dpsowalo. Zdarzylo mi sie tez trafic na totalne ofiary co stoja w aoe albo np daja sie ubic przez pewien czar bosa, ktory go leczy. Wtedy wipe idzie za wipe (najczesciej na bosach bo na zwyklych mobach z duzymi checiami da sie uniknac wipe). Nawet czesciej teraz ide na dungeon jako shadow bo moge zawsze wkroczyc i pomoc leczyc jak widze, ze healerowi mana siadla.

p.s. Malo widze priestow ostatnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z tym "spamowaniem jednego przycisku"... Jak wy leczyliście w WotLK? Spamowało się jeszcze więcej, bo 1.5s healami, mając niemal nieograniczoną manę, a w niektórzych przypadkach dawało się spokojnie leczyć Earth Shieldem, Holy Novą czy innym wpół-afk sposobem. W CC nikt się nie bawił, bo po co - trasze padały po kilku sekundach aoe i robiły śmiech a nie dmg. Pullowało się po kilka paczek i nie było problemu.
Teraz spamuje się ''normalny'' Heal, w razie większego dmg duże heale, instanty, DISPELUJE SIĘ DEBUFFY - następna ogromna nowość dla niektórych, bo kiedyś wszelkie doty to był śmiech na sali, a teraz 1 dispel potencjalnie oszędza many z kilka sporych heali.

Problem nie jest z leczeniem, tylko z baranami którzy wciąż myślą, że to WotLK i nigdy nie mieli na paskach owcy, hexa czy innego CC, a jedyny skill jaki znają to AOE. Nawet gildiowiczy trzeba było zachęcić do CC paroma bluzgami, i od razu się poprawiła sytuacja - nawet Lightwell się klika. Troche potrwa zanim spora część odmóżdżonych darmowymi epixami ludzi się dostosuje, ale wg mnie taki model wyjdzie grze na dobre. Oczywiście nie da się wykluczyć opcji, że płacze na forach zadziałają, i pójdą nerfy instancji, buffy hilerów i w przyszłym tierze będzie znowu nieskończona mana, 30% haste i 40% kryta. Osoby oczekujące, że leczenie już teraz będzie proste, łatwe i przyjemne zapominają, że w ten sposób zupełnie spieprzy się skalowanie i wróci do "musisz spamować największe hile w 1.1s bo padnie ci tank".

Rajdy również wyglądają ciekawiej, a nie spam aoe heali vs mordercze aury, czy paniczne leczenie tanka zanim boss złoży go jednym hitem. Mana się liczy, unikanie dmg się liczy, dps się liczy. Na razie wprawdzie dopiero zaczęlismy 25tki, ale już widać, że rajd musi robić swoje, a nie olewać mechaniki i liczyć na hilerów. Gdyby to był WotLK, standardem byłoby bicie w shieldy na Omnotronie, procowanie AOE dmg za 75% hp i oczekiwanie heali. I bardzo się stało, że tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 19:35, Net_com napisał:

Na jakim serwerze najlepiej grac na początku , jak na razie wybrałem Normal z średnią
liczbą populacji ( nie pamiętam jak się nazywał).


Jeśli populację miałeś medium w środku dnia w weekend to...zmień serwer. W zasadzie dobry realm to taki który nigdy nie schodzi poniżej medium, a prawie zawsze jest high. Oczywiście nie należy przesadzać ww drugą stronę, Sylvanas i Outlands to bym nie polecał bo tam nawet w środku nocy jest kolejka.

@ziomek25
Nie jestem pewny czy jakikolwiek laptop za poniżej 6000 zł dźwignie WoW-a w max. detalach czyt. z DX11, wygładzaniem krawędzi itd...


A co do kwestii instancji i healowania - wreszcie jest fajnie ;) Po spartolonym WoTLK-u nareszcie odczuwa się jakieś wyzwanie. Aż miło czytać jak ludzie ode mnie z gildii z achievementami z 25 osobowego Lich Kinga padają na zwykłych heroicach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać - moja największa wątpliwość co do obecnego modelu leczenia to PvP. Nie dość, że podstawowy Heal ma 2.5s casta, przez co jest banalnie łatwy do interrupta, to jeszcze leczy za ~8k. Wszelkie instanty są znacznie droższe, szybkie heale to już zupełny wysysacz many, a duży wolny heal jest podobnie wystawiony na interrupt. PvP zawsze opierało się na castach krótszych i mniej "wydajnych", ale za to pozwalających przeżyć "teraz".
To póki co tylko rozważania teoretyczne, ale mam spore wątpliwości, czy model dobrze działający w PvE, sprawdzi się równocześnie w PvP. No chyba, że coś przegapiłem, i interupty teraz to szalenie drogie skille, które trzeba używać bardzo oszczędnie i... pff, haha, no prawie udało mi się powiedzieć to z zupełną powagą. Się okaże jak to wyjdzie, na pewno dużo zależeć będzie od resilence.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 01:04, KaPe napisał:

Teraz spamuje się ''normalny'' Heal, w razie większego dmg duże heale, instanty, DISPELUJE
SIĘ DEBUFFY - następna ogromna nowość dla niektórych, bo kiedyś wszelkie doty to był
śmiech na sali, a teraz 1 dispel potencjalnie oszędza many z kilka sporych heali.


Dokładnie. Ja na paladynie bazuję na wolnym i tanim Holy Light i Holy Shocku, ale jeśli trzeba korzystam z szybkiego FoL i żrącego manę ale mocnego DL. Wszystko zależy od sytuacji. W tej chwili w zasadzie korzystam ze wszystkich swoich heali, a nie tak jak w WotLK, gdzie był spam FoL i raz od wielkiego dzwonu rzucało się HL. Trzeba się przestawić na nowy model, sprawdzić dokładnie talenty, korzystać z proców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 14:48, Net_com napisał:

Ja pobrałem tylko jakiś plik zajmujący 30mb i włączył się instalator , i nagle się okazało
, że mam już na dysku 12gb zainstalowane ! Jak to możliwe ?


Nie masz tych plikow pobranych. Instalator Blizzarda pobiera dane za pomoc sieci torrentowej. Po rozpoczeciu sciagania gra sobie rezerwuje miejsce na dysku na te pliki, stad masz informacje, ze 12 GB jest zajete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 01:04, KaPe napisał:

Nie rozumiem o co chodzi z tym "spamowaniem jednego przycisku"... Jak wy leczyliście
w WotLK? Spamowało się jeszcze więcej, bo 1.5s healami, mając niemal nieograniczoną manę,
a w niektórzych przypadkach dawało się spokojnie leczyć Earth Shieldem, Holy Novą czy
innym wpół-afk sposobem.


Nie wiem jak ty leczyles bo ja akurat nie spamowalam jednego przycisku w wotlk. Owszem moglabym ale tak sie sklada, ze uzywalam malego i duzego heala w zaleznosci od dmg na tanku i innych oraz aoe heali (jako holy sa 2) kiedy wiecej niz 2 ludzi bylo rannych. Co wiecej renew na troche ubitych, lightwell na bosie, divine hymn w wypadku gdy cala druzyna czy duzo osob w rajdzie bylo na wymarciu. Jakos holy nowa nie uzywalam i topowalam listy z tym moim glupkowatym leczeniem . A no i jescze uzywalam skaczacego heala ale nie musze chyba wyjasniac kiedy.

Roznica jest taka, ze teraz moge sobie moje aoe wsadzic. Aoe heale sa strasznie kiepskie i o ile mozna je uzywac jako wspomagacze to i tak nie bede spamowac aoe heala 10 razy by uleczyc 50% dmg na druzynie. Wiec tak czy tak trzeba spamowac tego najtanszego heala bo jesli polecimy dobrym i drozszym po wszystkich to mana nam siadzie. Tak wiem to wina dps, ze sie pchaja pod dmg ale kazdy chce pomoc jak widzi, ze druzynia nie do konca dziala. Nie daje sie przeciez takim kicka szczegolnie, ze to nie pojedyncze przypadki.

Na rajdzie jescze nie bylam w cataclysmie, ale zobaczy sie jak to jest. Wiem, ze sa ludzie co nigdy dispella czy decurse nie uzywali ale ja akurat do tych nie naleze. Przykro mi jesli spotykales typowych healerow w wotlk, ktorzy spamowali 1 przycisk i nie dispellowali nikogo. Mnie tez to denerwowalo kiedy po walce okazalo sie, ze bylam jedyna osoba ktora postanowila utracic hps i dac tego dispella.

A no i zeby nie bylo. Nie narzekam bo sie juz przyzwyczailam i wole kiedy druzyna nie padnie w 2 sekundy jesli nie bede spamowac jak szaleniec. Jednak tak jak mowie holy aoe healer to juz nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 18:31, EmperorKaligula napisał:

szybkie pytanie: mocno "polski" server po stronie ally ?


A po co ci "polski" serwer? Ja z takimi mam ma;lo przyjemne odczucia. Raz, ze sporo malolatow tam przebywa, a okno chata to ciagle pyskowki i bluzgi, a dwa, ze niestety czasem z naszymi rodakami to az wstyd grac, szczegolnie jak robia z siebie pajacow. A na "nie polskich" serwerach takich problemow raczej nie ma. Na dodatek zeby cos zalatwic po prostu musze pisac po anielsku, dzieki czemu gdy gram to sobie przy okazji jezyk szlifuje. Z polakow w WoWie to znam z 4 osoby. Wszystkie z tego forum. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez pracy grupy się nie obejdzie, każdy healer będzie potrzebował dpsa aby ten peelował dla niego itd - to jedna możliwość... inna jest że healerzy znikną z pvp, bo łatwiej będzie wziąść dodatkowego dpsa, poczekamy zobaczymy- na razie nie ma za bardzo sprzetu a wiadomo że pve dps zje pve healera w momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się