Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2011 o 18:02, Azvar napisał:

Macie od dziś jakieś problemy uniemożliwiające grę? Bo u mnie do wczoraj wszystko gites,
a dzisiaj długo łączy z serwerem, jak gra się załaduje to lag (chat działa normalnie)
i disconnect... Z dziwnych rzeczy zauważyłem 0 ms latency.

0 ms masz jak jeszcze gra nie załapała, ile jest faktycznego laga... co się dzisiaj mi zdarzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 18:02, Azvar napisał:

Macie od dziś jakieś problemy uniemożliwiające grę? Bo u mnie do wczoraj wszystko gites,
a dzisiaj długo łączy z serwerem, jak gra się załaduje to lag (chat działa normalnie)
i disconnect... Z dziwnych rzeczy zauważyłem 0 ms latency.


Wiele osób ma, przejrzałem temat na wow.battlenet.pl czy skargi na oficjalnym forum, teraz nawet strona jest przeciążona, więc coś jest na rzeczy, jakaś część osób oberwała. :< Zacząłem levelowanie goblina i szybko traci to sens, bo dc niszczą mi phasing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 18:02, Azvar napisał:

Macie od dziś jakieś problemy uniemożliwiające grę? Bo u mnie do wczoraj wszystko gites,
a dzisiaj długo łączy z serwerem, jak gra się załaduje to lag (chat działa normalnie)
i disconnect... Z dziwnych rzeczy zauważyłem 0 ms latency.


Z tego co dziś czytałem na generalu w SC2, to dużo osób korzystających z Netii dziś narzekało na połączenie z battle.netem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 21:19, Michal256 napisał:

Z tego co dziś czytałem na generalu w SC2, to dużo osób korzystających z Netii dziś narzekało
na połączenie z battle.netem.


Z tym, że ja właśnie nie mam Netii :/ A też o tym słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co masz? TP?

Ja raz jeden jestem pozytywnie zaskoczony, że to nie Dialog nawalił (bo średnio to raz na tydzień lub dwa coś się sypie z dostępem do stron zagranicznych). Po 3h raidu nie stwierdziłem żadnych większych problemów z ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używa tu ktoś Razer Naga? Chodzi mi konkretnie o to, jak sprawuje się właśnie w WoWie. Łatwo przyzwyczaić się do używania dodatkowych przycisków? Jak działa AddOn do WoW znajdujący się (?) w zestawie z oprogramowaniem myszki?
http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.169418900/parentCategoryID.35208800/categoryId.54536600

I tu pytanie bardziej do pracowników, ale pewnie i tak nie dostanę odpowiedzi. Czy w sklepie Gram planowana jest sprzedaż wersji Epic tej myszki?
http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.220156700/parentCategoryID.35208800/categoryId.37466100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Addon jest kompletnie zbędny o ile korzystasz z innego oprogramowania do barów (Bartender/Dominos). Dzięki nim możesz sobie stworzyć 4 dodatkowe skill-bary, przypisać im funkcje 1-9 num + kombinacje z shift/alt/ctrl, po czym ukryć by nie szpeciły ekranu.

Dodatkowe klawisze bardzo się przydają, szczególnie u klas z petami lub tymi zawalonymi macrami.
Osobiście wszystkie skille ofensywne trzymam na klawiaturze, 1-6 służą do sterowania petem/interruptu oraz różnych Cooldownów (ktore zazwyczaj bardzo ciężko upakować gdzieś indziej), zaś 7-9 do buffów. 9-12 są w bardzo niewygodnych miejscach więc są dla mnie praktycznie bezużyteczne.

Przyzwyczaić się nie jest ciężko, mam ją już miesiąc i spokojnie używam skilli bez mylenia się.

Minusem jest to, że klawisze 4-5 (na wierzchu myszki, nie na boku) są bardzo dziwnie ustawione, i o ile 4 nadal da się uruchamiać Autorun, o tyle piąty (wsunięty w myszkę) jest nieużywalny. Ponadto żeby używać myszy w trybie NUM (bo zapewne standardowych numerków nie chcesz stracić) możesz zapomnieć również o całej sekcji "Insert -> Page Down", bo kombo shift+numeryczna właśnie te funkcje wywouje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie pewna rzecz. Przegladalem ostatnio allegro i natrafilem na cos takiego:

http://allegro.pl/world-of-warcraft-zmiana-rasy-w-5-min-i1425401731.html

http://allegro.pl/world-of-warcraft-zmiana-frakcji-i1425401738.html

http://allegro.pl/world-of-warcraft-transfer-postaci-i1425401747.html

http://allegro.pl/world-of-warcraft-zmiana-nazwy-postaci-i1425401776.html

I tu pytanie - to jest legalne? O dziwo koles ma 100% pozytywnych komentarzy, ale bardzo podejrzanie to wyglada. Zadnej wzmianki, ze jest GMem czy cos w tym stylu, chce hasla i loginu, cos mi tu smierdzi... A moze ja o czyms nie wiem i sa jakies sposoby by ''obejsc'' te procedury? Bardzo zastanawiajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 23:40, gothicsheep napisał:

I tu pytanie - to jest legalne? O dziwo koles ma 100% pozytywnych komentarzy, ale bardzo
podejrzanie to wyglada. Zadnej wzmianki, ze jest GMem czy cos w tym stylu, chce hasla
i loginu, cos mi tu smierdzi... A moze ja o czyms nie wiem i sa jakies sposoby by ''obejsc''
te procedury? Bardzo zastanawiajace.


Sposobów by to obejść nie ma, i nie, nie jest to legalne gdyż udostępnianie swoich passów jest niezgodne z regulaminem - do wykonania różnych podanych wyżej usług wymagane są passy użytkownika a jako że nie każdy umie je przeprowadzić/opłacić, na aukcjach znajdują się takie właśnie oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 23:40, gothicsheep napisał:

I tu pytanie - to jest legalne? O dziwo koles ma 100% pozytywnych komentarzy, ale bardzo
podejrzanie to wyglada. Zadnej wzmianki, ze jest GMem czy cos w tym stylu, chce hasla
i loginu, cos mi tu smierdzi... A moze ja o czyms nie wiem i sa jakies sposoby by ''obejsc''
te procedury? Bardzo zastanawiajace.


Generalnie taka usługa polega na tym, że gość loguje się na twoje konto i dokonuje opłaty z własnej karty, za wybraną płatną usługę. Najpewniej jego cena jest trochę wyższa od tej uwzględniającej obecny przelicznik euro na złoty - w końcu nie spodziewam się że gość robi to całkiem za darmo. Generalnie - nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo każdy może sobie taką usługę wykupić sam - sęk w tym że te usługi wymagają karty płatniczej pozwalające na dokonywanie transakcji internetowych - a nie każdy taką posiada.

Co do legalności takiej usługi - nie ma w niej nic nielegalnego. Zgodnie z regulaminem, nie wolno dzielić się kontem z inną osobą. Jednorazowe zalogowanie się celem wykupienia usługi nie jest jeszcze dzieleniem się kontem. Gość nawet nie musi logować się do gry, ba - nie musi mieć jej nawet zainstalowanej!

Blizz oczywiście może się do tego doczepić, ale z reguły chodzi tu o podejrzenie że karta może być kradziona. Z tego co się orientuję to z reguły wystarcza mail od właściciela karty do Blizza żeby wyjaśnić sytuację. Jeśli gość wiele razy już oferował taką usługę, podejrzewam że jego numer karty może być już gdzieś na white liście w bazie Blizza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze jeden poziom i wbije 60lvl, czyli z tego co sie orientuje max, jak na podstawke. I tu pytanie. Poczatkowo chcialem sie bawic w triala TBC i przedluzenie konta o te dodatkowe 10 dni, ale jako, ze mam jeszcze praktycznie miesiac grania, juz chyba lepiej poswiecic pozostaly czas i przejsc dodatek. Poki co nie wpisywalem jeszcze kodu do TBC. Czy jak dodam trial, to doliczy mi te 10 dni (w sensie, ze w managerze konta bedzie pisac pending), czy myk ten dziala tylko przy zamrozonym koncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pewien problem z niskim dpsem. Możecie mi powiedzieć ile powinienem mieć hit ratingu shamkiem ele aby nie lamić na heroicach i raidach? Rotacje, gemy i enchanty mam napewno dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 15:33, Konrad512 napisał:

Tylko przy zamrożonym.

Aha. No dobra, zatem mam jeszcze jedno pytanko - czy po dodaniu TBC exp bedzie lecial wszedzie czy tylko w lokacjach z dodatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 16:40, McAbre napisał:

Hej mam pewien problem z niskim dpsem. Możecie mi powiedzieć ile powinienem mieć hit
ratingu shamkiem ele aby nie lamić na heroicach i raidach? Rotacje, gemy i enchanty mam
napewno dobre.


Odpal panel z przedmiotami i rozwiń go. W tym co się rozwinie zjedź na dół aż zobaczysz statystyki dla spell. Gdy najedziesz na hit, pokaże ci jaką masz szansę spudłowania w przeciwników na konkretnych poziomach. Jeśli wszędzie masz 0% to jest dobrze. Dla Ele, podobnie jak dla innych casterów, to jest bodajże 16% hit, ale trzeba pamiętać że ele dostaje +hit ze spiritu na przedmiotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 17:22, gothicsheep napisał:

> Tylko przy zamrożonym.
Aha. No dobra, zatem mam jeszcze jedno pytanko - czy po dodaniu TBC exp bedzie lecial
wszedzie czy tylko w lokacjach z dodatku?


Wszędzie będzie wpadał exp - wystarczy że limit lvlu będzie podniesiony ale na twoim miejscu odrazu bym leciał na outland (znacznie lepszy gear z questow w TBC niż epickie itemy na 60lvl) a w ostateczności wrócił do czyszczenia questów jesli lubisz mieć zrobione wszystko na 100% jak ja ;p

BTW: graty co do lvlownia- jak na nowego gracza to imho dość szybko Ci idzie - ja nabijałem 70lvl w 2 tygodnie bez rush''u ale jednak było to w czasach pre-WotLK bez wszelakich udogodnień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 17:25, pkapis napisał:

Odpal panel z przedmiotami i rozwiń go. W tym co się rozwinie zjedź na dół aż zobaczysz
statystyki dla spell. Gdy najedziesz na hit, pokaże ci jaką masz szansę spudłowania w
przeciwników na konkretnych poziomach. Jeśli wszędzie masz 0% to jest dobrze. Dla Ele,
podobnie jak dla innych casterów, to jest bodajże 16% hit, ale trzeba pamiętać że ele
dostaje +hit ze spiritu na przedmiotach.

Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 17:45, Alehor napisał:

> > Tylko przy zamrożonym.
> Aha. No dobra, zatem mam jeszcze jedno pytanko - czy po dodaniu TBC exp bedzie lecial

> wszedzie czy tylko w lokacjach z dodatku?

Wszędzie będzie wpadał exp - wystarczy że limit lvlu będzie podniesiony ale na twoim
miejscu odrazu bym leciał na outland (znacznie lepszy gear z questow w TBC niż epickie
itemy na 60lvl) a w ostateczności wrócił do czyszczenia questów jesli lubisz mieć zrobione
wszystko na 100% jak ja ;p

Dokladnie tak. Zawsze staram sie przechodzic gry w 100%, szczegolnie jesli chodzi o MMO. Gear mnie za bardzo nie interesuje, bo z tym co mam bezproblemowo moge wziac na klate nawet 10 mobow na moim poziomie i wybic je w przeciagu kilku sekund. Z dungami tez nie bylo zadnych problemow, zostaly mi jeszcze tylko 3. Chyba odkrylem w sobie zylke tanka, bo jak do tej pory tylko 2 dungi zagralem na Retribution, reszte tankowalem jako prot tank. Jak na pierwszy raz z WoWem chyba calkiem niezle. :D

Poza tym wlasnie przeczytalem na wiki, ze po osiagnieciu max poziomu dla danej kampani/dodatku exp zamienia sie na kase, co mnie bardzo urzadza. Plan juz mam - do 24 (wtedy wygasa mi konto) cisne wszystko co sie da z podstawki, glownie achievementy (title hunter ze mnie), potem trial TBC, czyli 10 dni za free, dodam klucz i w tym czasie planuje przejsc dodatek. Potem trial WotLK, czyli kolejne +10 i w miedzyczasie zloze na to zamowienie. :]

Dnia 29.01.2011 o 17:45, Alehor napisał:

BTW: graty co do lvlownia- jak na nowego gracza to imho dość szybko Ci idzie - ja nabijałem
70lvl w 2 tygodnie bez rush''u ale jednak było to w czasach pre-WotLK bez wszelakich
udogodnień :D

Sam jestem troche zaskoczony, ze tak szybko poszlo. Na pewno nie byl to rush z mojej strony, bo przy okazji robilem naprawde wszystko co sie da - kazdy quest, kazda lokacje, ba, nawet z kazdym NPCem gadalem. :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać jakis link do opowiadania/streszczenia lore Warcrafta w części w której zaczyna się WotLK? począwszy od warcrafta 1,2,3 aż do The burning Crusade ogarniam ale z resztą historii się nie zaznajomiłem, a chciałbym bliżej poznać działania i motywy działań nowo poznanych frakcji bo być może w końcu się przeboleje i znowu zacznę ćpać w WoWa od nowa (24 stycznia minęła rocznica mojego celibatu bez używek ale już nie mogę więc muszę zająć się czymś uzależniającym xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się