Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

http://wow.joystiq.com/lore/

Nie jest to do końca coś, o co Ci chodziło, ale polecam zapoznać się z tą stroną. Znajdziesz na niej mnóstwo bardzo ciekawych i porządnie napisanych artykułów, poruszających bardzo wiele tematów, począwszy od losów poszczególnych bohaterów Hordy i Sojuszu, przez historie kolejnych dodatków do WoW, opisy frakcji i ich działań, historie przeróżnych wojen, które miały miejsce w Azeroth, na spekulacjach dotyczących najnowszych wydarzeń skończywszy. Wspaniała kopalnia wiedzy o historii WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.wow-europe.com/en/info/story/index.html

Daleko od samego źródła szukać nie trzeba. Nie będzie to jednak streszczenie, choć moim zdaniem całe lore godne jest takiego miana. W końcu to przecież tylko świat stworzony na potrzeby gier - rozrastający się razem z nimi.

GanD

Tarcza Kowadło uważaj na K''Chain Che''Malle. Czają się wszędzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz odnośnie rogala... naprawde combat wymięka przy innych specjalizacjach w PvE? :( Jakoś Combat najbardziej mi podchodzi do expienia i samotnego tłuczenia mobków/questowania

Z moich doświadczeń w TBC(wiele sie od tego czasu zmieniło) zdaje mi się że Rogue jest to najłatwiejsza do ogarnięcia klasa , żadnych stance''ów po za stealthem, bardzo wiele możliwości ucieczki w przypadku kłopotów (vanish, sprint), nie musze szukać kilku gearów pod różne specjalizacje (wystarczą 2 sety-pod PvE i PvP), jest coś równie łatwego do ogarnięcia dla takiego tłumoka jak ja? Przyznam że shamem szło lepiej, sprawdza się w każdej roli, ale nie chce mi się znowu bawić z totemami(choć teraz podobno są sety do postawienia 4 totemów za 1 kliknięciem), myślałem nad Mage''em ale jednak bardziej przekonuje mnie melee combat... jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 21:29, Alehor napisał:

jeszcze raz odnośnie rogala... naprawde combat wymięka przy innych specjalizacjach
w PvE?
:( Jakoś Combat najbardziej mi podchodzi do expienia i samotnego tłuczenia
mobków/questowania



Niom :*.
Do expienia sub, wszystko ściagasz na strzała, 0 straty hp, jedziesz na cooldownach w ciężkich sytuacjach. Do tego jest zabawnie i dynamicznie.

PvE imo assasination, sub też spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 22:22, piecia997 napisał:

Combat do expienia, Sub do pvp, Assasination do heroiców/rajdów. Najlepszy wybór ;]


Combat do expienia to stereotyp jeszcze z czasów vanilli, sub jest o wiele szybsze i wygodniejsze, wystarczy się ''przestawić''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda w tej chwili instalacja WoWa? Mając np jedynie pudełkową wersję z cata muszę updetować wszystko z lunchera czy poprostu odpale DvD z cata i zainstaluje mi się podstawka z gotowymi juz texturami z najnowszego addon''u? nie ogarniam tego a chce zaoszczędzić sobie ściągania / instalowania zbędnych materiałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 01:32, Alehor napisał:

jak wygląda w tej chwili instalacja WoWa? Mając np jedynie pudełkową wersję z cata muszę
updetować wszystko z lunchera czy poprostu odpale DvD z cata i zainstaluje mi się podstawka
z gotowymi juz texturami z najnowszego addon''u? nie ogarniam tego a chce zaoszczędzić
sobie ściągania / instalowania zbędnych materiałów

W moim przypadku na trialowym kliencie wystarczylo tylko, ze sciagnelo sie ok. 300 mega i mogles juz grac, reszta sie streamowala w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 01:32, Alehor napisał:

jak wygląda w tej chwili instalacja WoWa? Mając np jedynie pudełkową wersję z cata muszę
updetować wszystko z lunchera czy poprostu odpale DvD z cata i zainstaluje mi się podstawka
z gotowymi juz texturami z najnowszego addon''u? nie ogarniam tego a chce zaoszczędzić
sobie ściągania / instalowania zbędnych materiałów


Osobiście kupowałem wersję cyfrową Cata, ale podejrzewam że na DVD z Cata znajduje się większość danych potrzebnych do gry. W przypadku WLK wystarczyło grę instalować z płyty WLK, więc podejrzewam że płytka z Cata powinna wystarczyć.
Reszta danych, te które nie zmieściły się na płytce, najprawdopodobniej będą się po prostu ściągały w trakcie gry. W końcu gra teraz pozwala na uruchomienie streamowanego klienta w niektórych przypadkach nawet po ściągnięciu tylko 100 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 14:11, Nightdew napisał:

Ostatnio przesłuchuje sobie znowu soundtrack z wowa i nie mogę znaleźć tego utworu: http://www.youtube.com/watch?v=hJmPlIVhngY
. Orientuje się ktoś czy jest dostępny na którymś? Albo w jakiejś innej wersji.

na azuremyst to leci chyba, możliwe jeszcze terokkar i nagrand.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 15:51, SoieR napisał:

> Na PvP najlepsze combat, trzeba tylko być masochistą.
fixed =)

Ha ha ha, dobry żart. A na poważnie, każdy gra jak mu lepiej. Ja lubię Combat i tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 16:17, Daronn_Darker napisał:

> > Na PvP najlepsze combat, trzeba tylko być masochistą.
> fixed =)
>
Ha ha ha, dobry żart. A na poważnie, każdy gra jak mu lepiej. Ja lubię Combat i tak zostanie.


w TBC większy DMG wyciągałem w assa(łan szot mejdżys ftw) ale w combat było mi wygodniej, i talenty wydawały mi się bardziej logiczne...

tak czy inaczej zdecyduje się chyba na szama który spełnia swoją rolę jako ranged/melee DPS i może robić za heala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakiś server PvP bez tłoku, nagminnego problemu ganków na lowbiesach i ekonomii która utrudni życie "świeżakowi"? Było by miło gdyby jakaś polska gildia po stronie hordy przygarnęła mnie pod swoje skrzydła. Mam zamiar zacząć od triala umożliwiając komuś zdobycie bonusów z promocji Recruit-A-Friend - swojego maila podam na GG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 19:51, Alehor napisał:

Mam zamiar zacząć od triala umożliwiając
komuś zdobycie bonusów z promocji Recruit-A-Friend - swojego maila podam na GG


nie aktualne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 19:51, Alehor napisał:

Możecie mi polecić jakiś server PvP bez tłoku, nagminnego problemu ganków na lowbiesach
i ekonomii która utrudni życie "świeżakowi"? Było by miło gdyby jakaś polska gildia po
stronie hordy przygarnęła mnie pod swoje skrzydła. Mam zamiar zacząć od triala umożliwiając
komuś zdobycie bonusów z promocji Recruit-A-Friend - swojego maila podam na GG


Ravenholdt, ludzi w sam raz, jest też kilka polskich gildii (oczywiście poza Accidentally ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 21:13, piecia997 napisał:

Ravenholdt, ludzi w sam raz, jest też kilka polskich gildii (oczywiście poza Accidentally
;p).


Role-Play''owy :/ odpada jakieś inne propozycje? Co powiecie o Emeriss? Kumpel mówił że tam gra, ale ja szukam servera na którym ktoś zapozna mnie ze zmnianami od czasów 2.4.3 w naszym rodzimym języku bez żadnych barier i przeszkód i w dodatku "w praniu" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się