Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2011 o 15:01, paraGaladh napisał:

Mam mały dylemat - otóż kilka dni temu postanowiłem po raz kolejny pograć paladynem i
mój wybór ponownie padł na elfkę. Całkiem prędko nabiłem 33 lvl, ale niespodziewanie
dla mnie polubiłem tankowanie i w sumie mimo tego, że z przyjemnością patrzy się na okładającą
wrogów tarczą zielonooką sylfidę, to jednak kusi mnie, by zdradzić ją dla Taurena. Jak
porównalibyście preferencje tych 2 ras, warte zachodu będzie zaczynania od początku drugiej
postaci?


Jednym z plusów będzie unikatowy mount- ja mam słabośc do KODO hehe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 13:13, Wojman napisał:

Masz zdecydowanie zbyt malo pamieci RAM. Akurat wszystkie gry Blizzarda, nie wazne czy
to WoW czy SC II, sa RAMozerne i ogolnie im wiecej tym lepiej. Znaczenie masz tez fakt
czy to jest komputer stacjonarny czy laptop. Laptopy maja z regoly gorsza konfiguracje
sprzetowa niz PC.


Jeszcze jedno głupie pytanie co do tego sprzętu.

Będzie widoczna różnica pomiędzy 4GB a 6GB? Bo wypatrzyłem kostki te co mam teraz w zestawie 2x2GB w sensownej cenie i się zastanawiam czy nie dołożyć tych 150 zl.


EDIt:

KaPe -->>

Mój ten 4600 jak pisałem jest podkręcony na 3,2GHz, więc taktowanie mam wyższe niż ten E8400 co pisałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 16:13, Arcling napisał:

Lag spike w losowych momentach, czasem jakieś dc lub wolne logowania.

Też tego doświadczam i doświadczałem nawet przed ostatnim patchem. Najbardziej upierdliwe są DC, bo po każdym z nich musiałem resetować klienta gry, bo inaczej nie można się było zalogować z powrotem. :/ Aktualnie jakby ten problem zniknął, ale za to zdarzają się lag spike`i - rzadko, ale jednak. Sytuacja sprzed kilku dni o której pisał już L33T, gdy 4 z 5 osób wywaliło z dungeona i nie mogły się ponownie zalogować też była "ciekawa"...

Okopolitan - podkręcenie E4600 niewiele Ci da: masz w nim 2MB cache, a E8XXX mają 6MB cache - stąd różnica, której nie zniwelujesz samym podniesieniem taktowania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tymi lagami to masakra, od ost patcha nie dosc ze mam lagsony na arenach, to dopadl mnie inny ciekawy bug. Mianowicie, odpalajac castowanie teleportu i minimalizujac gre dostaje dc gdy znowu do niej wracam, co ciekawe jestem tam gdzie chcialem sie teleportowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy mi się wydaje czy teraz łatwiej o czterolistną koniczyne niż keya do World of Warcraft Wrath of The Lich King? na allegro nie ma, na ultimie nie ma, na gramie nie ma- WTF!? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 06:27, Okopolitan napisał:

Będzie widoczna różnica pomiędzy 4GB a 6GB? Bo wypatrzyłem kostki te co mam teraz w zestawie
2x2GB w sensownej cenie i się zastanawiam czy nie dołożyć tych 150 zl.


Biorac pod uwage fakt, ze masz Win 7 te dodatkowe 2 GB RAM nie zaszkodza, a wrecz pomoga i to nie tylko w WoWie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 18:22, paraGaladh napisał:

Co do funkcji, to lvlować oczywiście będę jako Feral i mam zamiar potankować, ale jako
drugorzędny spec wezmę Resto, by móc okazyjnie pohealować. Więc tu są już schody - przeglądałem
sieć i niektórzy twierdzą, że Trolle prowadzą i w tankowaniu. Czy naprawdę tak jest?
I czy w przypadku Druida te raciale mają aż takie znaczenie? Bo faktycznie to, że War
Stomp może być używany tylko w formie castera trochę znowu odrzuca... Ten 5%-owy bonus
do Sta daje aż tyle w porównaniu do możliwości Trolla? Nie wiem, nie potrafię wybrać.

raciale to w gruncie rzeczy mało znaczące bajerki- chyba żę aspirujesz do gildii zdobywającej nawet jeśli nie world 1sty to chociaż serwer 1sty (poza sporeggarem ofc bo u nas lk hero padł jakieś 2 miechy po wyjściu cata więc... ;P), jednak nie da się ukryć że troll będzie *lepszym* healerem/dpsem zwłaszcza teraz gdy dotki i hotki skalują się z haste więc zerking można zaliczyć jako dodatkowy cd (w połączeniu z dodatowymi cd można uzystać jeszcze większy healing/dps boost) dodatkowe +5% obrażeń na zwierzakach też nie jest najgorsze- choć tych aż tak dużo na raidach nie jest ale i kto może wiedzieć jakie będą w przyszłości, natomiast tauren będzie miał te 2-3 k hp więcej (to jest bardzo mało biorąc pod uwage 150 000hp +...), dodam tylko że w ostatniej łatce z resztą możliwe jest użycie raciali nelfów taurenów i worgenów (tych co prawda zawsze można było używać ale teraz zwiększono ich efekt dla druidów oraz mniejszono cd) w feral formach
polecam więc zastanowić się nad walorami estetycznymi obu ras- choć prawde mówiąć obie rasy są tak paskudne że... zdecydowanie wolałbym grać nelfem(ką) lub worgenem ;P (i to nelfy są najlepszymi druidami tankami ze względu na +2% szansy na miss fizycznymi atakami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2011 o 17:55, marc95x napisał:

Ludzie! Nareszcie kupuje wowa! Czy mam dużo stracone jak teraz se kupuje wszystkie dodadki????


JEST! W końcu! Tak długo na to wszyscy czekaliśmy!

Coś tam tracisz, ale w zamian masz całe mnóstwo nowego contentu. O ile o to pytasz, bo w sumie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2011 o 17:55, marc95x napisał:

Ludzie! Nareszcie kupuje wowa! Czy mam dużo stracone jak teraz se kupuje wszystkie dodadki????

poza kasą i czasem... tak ;]
jesli o pvp idzie duzo straciles na tym ze nie grales od samego startu sezonu arenowego- w tym momencie wiekszosc ludzi ma juz bardzo dobry gear a zanim wylvlujesz postac wszyscy beda juz w epoksach- chyba ze zejdzie ci to az do nastepnego sezonu wtedy zaczniesz "na rowno" z innymi, z perspektywy pve rowniez troche do tylu, ale jednak mniejszy problem, bardziej inwidualny- bedziesz musial po prostu nadgonic innych ze sprzetem i nauczyc sie troche grac aby moc isc na raid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2011 o 17:55, marc95x napisał:

Ludzie! Nareszcie kupuje wowa! Czy mam dużo stracone jak teraz se kupuje wszystkie dodadki????


nie bardzo rozumiem o co Ci dokładnie chodzi - fullpack do WoWa (podstawka i wszystkie dodatki) w postaci kluczy może cie wynieść coś około 250zł (imho to i tak nie dużo jak za to co oferuje universum warcrafta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2011 o 17:55, marc95x napisał:

Ludzie! Nareszcie kupuje wowa! Czy mam dużo stracone jak teraz se kupuje wszystkie dodadki????


A ja nie czaje pytania, ale postaram sie na nie odpowiedziec. Mianowicie, jesli pytasz czy duzo stracisz w sensie merytorycznym to moja odpowiedz brzmi: kiedy bys nie zaczal cos tam tracisz, zawsze znajda sie gracze lepiej ubrani, zawsze cos tam Cie cos omija, w koncu to nie pierwszy dodatek i sporo rzeczy odeszlo i nie powróci, jak chociazby wspaniale pvp i pve z TBC, które moim zdaniem bylo najciekawsze, chociaz z drugiej strony omija CIe to samo tyle ze z wotlka które mi osobiscie sie nie podobalo. Teraz jest dobry czas zeby zaczac, itemy pvp to w zasadzie mozna kupic za free, trzeba tylko uzbroic sie w duzo czasu. A insty jak to insty, krok po krou i do przodu.

Jednak jesli miales na mysli kwestie materialne, chociaz mam wrazenie ze nie o to CI chodzilo, to tez CI odpowiem, mozesz zrobic tak jak ja, kupilem battlechesta + wotlka, po okolo miesiacu jak wbilem 80 lvl dokupilem cata, chociaz szczerze powiedziawszy róznica byla mala, tak samo mala róznica bedzie u CIebie jesli tak postapisz. Tyle ze mnie osobiscie mniej bolal ten zakup gdy podzielilem sobie wydatki, nie zarabiam zbyt duzo wiec jednorazowy wydatek by bolal, a tak podzielilem i dalo sie przezyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się z tymi 250 zł. :)

Jak ja zaczynałem przygodę z wowem parę lat temu to za dokładnie 267 zł (pamiętam to jak dziś, bo nigdy nie zainwestowałem tyle w grę) mogłem kupić wow (o tbc słyszało się wtedy jakieś ploty) i prepaida w empiku.... hehe, a dziś proszę wyłożysz 250 i masz full wypas (ale chyba bez prepaida??).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Uśmiałem się z tymi 250 zł. :)

Dnia 16.02.2011 o 22:41, Szejku napisał:

hehe, wyłożysz 250 i masz full wypas (ale chyba bez prepaida??).



w podstawce jest chyba 30 dni pre paida prawda?

battlechest(podstawka+TBC) - 50-80zł
WotLK -79-90zł
Cataclysm -90-110zł

jak widać można się wyrobić nawet w 220zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2011 o 17:55, marc95x napisał:

Ludzie! Nareszcie kupuje wowa! Czy mam dużo stracone jak teraz se kupuje wszystkie dodadki????


Hehehe!;). Zeby w grze mmo nie miec nic stracone trzeba by grac w nia chyba nawet od bety, poprzez dzien premiery, dodatki itp itd. Mozna byc nolifem ale i tak wszystkiego w grze nie uda osiagnac czy zrobic i to wlasnie jest magia gier online (zawsze mozna znalezc cos nowego).

Kazdy, nawet ci co maja gre od dawna *traca* poniewaz co chwile wchodza nowosci i nie grajac zbyt czesto (czy robiac sobie gre nawet po nolifeowaniu) jestesmy zacofani, taki urok mmo^^.

p.s. Milej zabawy w grze:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy DK może się równać z warriorem w tankowaniu czy zostaje znacznie w tyle? Którą z tych klas łatwiej ogarnąć/grać? Bardziej jestem przekonany do warriora jeśli chodzi o mechanikę (z DK nie miałem styczności) jednak wizualnie bardziej podoba mi się DK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 12:13, Alehor napisał:

Czy DK może się równać z warriorem w tankowaniu czy zostaje znacznie w tyle?

Z tego co mnie wiadomo łatwość tankowania wygląda tak: Pally -> DK -> Warrior - ale ktoś lepiej zaznajomiony na pewno zaraz potwierdzi tudzież zaprzeczy, więc jeszcze się wstrzymaj. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakiś rok temu zdarzyło mi się w to "pyknąć" podstawkę kupiłem i wbiłem 28lvl ;p Podstawkę już posiadam, chociarz jak bym sprzedał za 25-35zł podstawke z battlechesta to by wyszło taniej. Właśnie tak myślałem żeby CATA kupić dopiero kiedy 80lvl będe mieć bo dopiero wtedy flying mounty w azeroth, a archeologia to po gówno jest potrzebna. W zasadzie to tylko tyle bym zyskał na kupnie CATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 12:28, Pajonk78 napisał:



ok a odnośnie "jakości" tankowania? :P kto lepiej trzyma agro?

PS: Pally nie wchodzi w gre, mam na oku warriora albo DK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się