Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Elo, kupuje dziś wowa, ale nigdzie wotlk nie mogę znaleźć... Jakie sklepy polecacie, aby wotlk był do 85zł i sam KEY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 18:24, marc95x napisał:

Elo, kupuje dziś wowa, ale nigdzie wotlk nie mogę znaleźć... Jakie sklepy polecacie,
aby wotlk był do 85zł i sam KEY.

gram.pl lolz?
sklep masz przed nosem i pytasz gdzie kupić, k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 18:24, marc95x napisał:

Elo, kupuje dziś wowa, ale nigdzie wotlk nie mogę znaleźć... Jakie sklepy polecacie,
aby wotlk był do 85zł i sam KEY.


Cos ten dodatek do WoWa zniknal ze sklepow. Niedawno bylem w MM na polce masa pudelek z WoW, BC i C, ale WotLK nie bylo. Podobnie w empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tutaj piszę, ale tak przy okazji ;p Jak tam po prawej pisze formy płatności to tam nie ma mojego banku. To znaczy że nie mogę zapłacić za tę grę(z mojego banku)?? Konto mam w polbanku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 14:12, marc95x napisał:

Czy to prawda że wow "umiera", gdzieś tak przeczytałem, ale on "od początku umiera" ;p

Na chwilę obecną ma go "zabić" Rift, potem bodaj Old Republic, a potem jeszcze...
więc będzie to dość długa agonia.

Inni twórcy marzą, by ich gry w podobny sposób "umierały".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 15:11, KaPe napisał:

Na chwilę obecną ma go "zabić" Rift, potem bodaj Old Republic, a potem jeszcze...
więc będzie to dość długa agonia.

Inni twórcy marzą, by ich gry w podobny sposób "umierały".

Co nie zmienia faktu, że niektóre serwery naprawdę już umierają a przynajmniej Sporeggar, na którym LK 25 hc pierwszy raz padł długo po wyjściu Cata :P Raidować 25 już nikt nie jest, tylko kilka gildii robiących 10 jakiś w miarę sensowny progress jeszcze ma. Pewnie nie jest to odczuwalne na dużych serwerach, ale na mniejszych jak najbardziej.
Końca gry oczywiście nie wróżę w ciągu kilku najbliższych lat, ale odpływ graczy z mniejszych serwerów jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 14:12, marc95x napisał:

Czy to prawda że wow "umiera", gdzieś tak przeczytałem, ale on "od początku umiera" ;p

Jakos umiera, a pewnie przezyje wszystkie nowosci w swiecie mmo z ostatnich lat;). Wiesz, jest kilka starych gier online (nawet gdzies nadal pobieraja oplaty) i ciagle sie trzymaja, mimo tego ze np ja bym patykiem nie ruszyla.

Ludzie lubia gadac, ze wow umiera ale ja w grze ciagle spotykam nowych ludzi no chyba, ze mam pecha i spotykam samych niedorozwinietych (czytaj, ze ci ludzie nie maja bladego pojecia o instancjach, stylu gry itp itd). Ja mysle, ze nowe gry zabieraja wowowi graczy, ale tez przybywaja nowi wiec jesli spadek jest to nie tak duzy. Co wiecej ludzie co chwila odchodza i powracaja do gry, czego ja jestem najlepszym przykladem (gram od paru lat z przerwami po kilka miesiecy). Jedyne co moze szwankuje, to jest to, ze dla wielu to juz nie pierwsza radocha, a wtorna przyjemnosc i nie chce im sie uganiac za end game wiec postep w raidach jest czasem powolny..

Mysle, ze zadna gra w najblizszym czasie nie zaszkodzi wow. Guild Wars 2 jak na razie brzmi bardziej casualowo, Old Republic tez nie dokonca wyglada na silna konkurencje choc mocno wierze (jak wielu innych), ze ta gra bedzie conajmniej na poziomie wowa (pod wzgledem frajdy!). A jesli chodzi o Rift to moj chlopak gral w zeszlym tygodniu w bete i co...3 dni gral zachwycony, a potem powrocil do wowa, ktorym jest o tak wielce znudzony:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 15:11, KaPe napisał:

Inni twórcy marzą, by ich gry w podobny sposób "umierały".

Nawet jeśli masz racje- to nie widze powodu do zadowolenia- brak konkurencji naprawde zabija jakość towarów i usług, pozatym z perspektywy pve nie jest może najgorzej ale pvp w obecnej chwili to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 15:24, Arcling napisał:

Co nie zmienia faktu, że niektóre serwery naprawdę już umierają a przynajmniej Sporeggar,
na którym LK 25 hc pierwszy raz padł długo po wyjściu Cata :P Raidować 25 już nikt nie
jest, tylko kilka gildii robiących 10 jakiś w miarę sensowny progress jeszcze ma. Pewnie
nie jest to odczuwalne na dużych serwerach, ale na mniejszych jak najbardziej.

To żadna nowość. Od dawna były pewne serwery, gdzie mogłeś pugować rajdy bez większych problemów i gdzie skupiała się ''elita''. Po to przecież odblokowano transfery pve->pvp, by dać tym drugim jakąś szansę, a nie "nie przeniosę się na PvE, bo odetnę sobie droge powrotną". Sam od dawna gram na serwerze, który wprawdzie nie jest *aż tak* zacofany, ale konkurencji w PvE praktycznie ''od zawsze'' nie było - przez co też i rekrutacja ssie, bo ciężko by ludziska się bardzo interesowali zadupiem. A wg wowprogress to ''dopiero'' 163 miejsce, więc jest setka serwerów, gdzie jest gorzej.

No ale z drugiej strony, co niby mają zrobić ;) Przymusowe migracje? Darmowe migracje są oferowane, ale to tylko od ludzi zależy, czy skorzystają, a wielkiego zysku w transferze na zadupie nie ma - chyba, że przeniesie się cała gildia, bo im na starych śmieciach laguje. Mergowanie serwerow to z kolei nie taka banalna sprawa, plus to często nie jest takie oczywiste, bo np. A jest dużo, a H mało, i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 17:24, SoieR napisał:

Nawet jeśli masz racje- to nie widze powodu do zadowolenia- brak konkurencji naprawde
zabija jakość towarów i usług, pozatym z perspektywy pve nie jest może najgorzej ale
pvp w obecnej chwili to porażka.

Mnie interesuje PvE i pod tym względem Cataclysm mnie miło zaskoczył. Content jest trudny, i nawet Normalne rajdy są stosunkowo wymagające. Heroici to natomiast zupełnie inna bajka - nie ma żadnych lootshipów (nawet Halfus nie jest trywialny), trzeba się przyłożyć, powipować i nie ma co liczyć na kolejne 5% buffa dzięki któremu każdy coś zdoła ubić. Mamy obecnie 7/13 i spokojnie mogę powiedzieć, że było to większym wyzwaniem niż 3/4 WotLKa.
W PvP mieliśmy plan sie nieco pobawić na Rated BG, ale wtedy jeszcze człowiek nie wiedział, że PvE będzie takie trudne i zajmie nam cały czas ;) I w sumie dobrze.

Oczywiście i w PvE było chwilami nieciekawie. Bugi, exploity, zmienianie 25 na 10 by podskoczyć w rankingach. "Wyścig" rajdowy stał się parodią, a że nigdy mnie nie bawiło zabijanie bossów w "kreatywny" sposób(czyli taki, który wiadomo, że przestanie działać po najbliższym hotfixie), to i pare miejsc w plecy jest. Chwilami się człowiek zastanawiał, po kiego hu była beta, skoro te błędy utrzymały się tyle miesięcy. Atramedes to chyba największa porażka w raid designie do tej pory. Bodaj 4 różne exploity, a dopiero w 4.0.6 naprawiono ostatni - i to nie liczę nerfów, bez których byłby praktycznie nie do ubicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 17:31, KaPe napisał:

A wg wowprogress to ''dopiero''
163 miejsce, więc jest setka serwerów, gdzie jest gorzej.

Np. Sporeggar :P Akurat jest to RPPvP, ale ludzie raczej z niego odchodzą niż przychodzą. Wielu też zwyczajnie pokończyło grę. Np. moja gildia mocno podupadła, Cata jakoś ludzi już nie zatrzymał, mimo, że w TBC i przez większość WotLK powodziło nam się dobrze. Teraz nawet nikt już nie aplikuje, bo zwyczajnie nie ma kto.

Dnia 24.02.2011 o 17:31, KaPe napisał:

Mergowanie serwerow to z kolei nie taka banalna sprawa, plus to często nie jest
takie oczywiste, bo np. A jest dużo, a H mało, i co?

W tym bym widział rozwiązanie - łączenie serwerów, bez rozwiązywania gildii, chociaż pewnie sposób w jaki oni to wszystko mają skonstruowane nie jest przygotowany na takie operacje.

Uważam też, że błędem w obecnych czasach jest dzielenie na serwery francuskie/hiszpańskie itd., które często mają mało graczy. Z drugiej strony te narody zwykle słabo radzą sobie z angielskim... No ale baza graczy by była większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 21:50, marc95x napisał:

Czyli jak? Śmiało TERAZ ;p zaczynać przygodę w wowa? Kupiłem keje ale nie wiem czy opłaca
się je wykorzystać ;p

Nie, niech leżą jeszcze 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się