Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Nie znam żadnych addonów dla klikaczy pod dps, ale dla healerów jest choćby Healbot albot Grind + Clique.
Kiedyś używałem tylko skrótów klawiszowych niezależnie od mojej roli. Obecnie jako tank i dps dalej się do tego ograniczam (z kilkoma wyjątkami w postaci macr typu mouseover), ale już jako healer wolę klikanie, zauważyłem w tej sytuacji to znacznie podnosi moją efektywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 21:39, orzech76 napisał:

zawsze gralem klikajac dodam ze gram dk(melee) i mi sie wydaje ze lk 10 hc zalicza sie do dynamicznej walki


Jak się nazywa twoja postać? Tak z czystej ciekawości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 21:41, orzech76 napisał:

nie wiem co masz na mysli z curse co tam moze mi jakos pomoc


Pojęcia nie mam, zawsze korzystałem z bindów. Widziałem kiedyś interfejsy graczy korzystających z myszki, pół ekranu zajmowały odpowiednio powiększone ikony umiejętności. Zapewne korzystali też z innych dodatków, do tego jeśli planujesz zostać przy takiej obsłudze musisz już dojść sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

po primo mylisz się. używanie myszki do wklikiwania skilli zawsze będzie wolniejsze i
mniej efektywne. Myszka służy, a przynajmniej powinna do wybierania celów i ustawiania
kamery. W momencie jak musisz się sporo ruszać myszka przydaje się w innym miejscu niż
nad skillami.. NO chyba, ze uprawiasz keyboard turning.. >.<''


Biorąc pod uwagę że do obrócenia kamery wystarczy RCK+ szybki ruch, to naprawdę nie wpływa znacząco na na to co jeszcze możesz zrobić myszą.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

Dodatkowa sprawa to twoje opóźnienie w połączeniu i to jak wpływa na "odpalanie skilli".
Najszybciej skilla odpalisz gdy zaczynasz udeżać w klawisz zanim skończy się poprzedni
cast/upłynie GCD. Wpływa na to opóźnienie sieci czyli to ile czasu minie od kliknięcia
w p[rzycisk do zaakceptowania do tego przez serwer, brain lag itd.


Nie ma znaczenia. Od ostatniego kliknięcia masz 1,5 sekundy żeby ustawić kursor na kolejnym skillu. Osoba wprawiona będzie potrzebować duuuużo mniej.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

Proponuję się zapoznać z tym:
http://www.youtube.com/watch?v=VgDjG_0ecTI


Jeśli ktoś klika tak jak ten koleś, to faktycznie klikanie będzie fatalne. To jest klikanie na poziomie osoby zaczynającej przygodę z WoW, przesunięcie kursora i kliknięcie trwa ok. sekundy. Osoba korzystająca z myszy na poważnie zrobi to przynajmniej 3-4 razy szybciej.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

>Ponadto jeśli ktoś ma sterowanie postacią pod WSAD, to musi klawiatury używać zarówno
do sterowania jak i odpalania skilli, a to już może wymagać niezłej gimnastyki palców.

Wcale nie. Zależy jak rozłożysz sobie bindy. Jeśli ktoś ma główny filler w rotacji podpięty
pod "0" to tak.. Ja osobiście gram na układzie ESDF do poruszania się i do bindów używam
1-6 i AQWRTG. Podczas poruszania się naciskam zawsze jeden przycisk, czy to "do przodu
- E" czy któryjś ze "strafe''ów -S/F" i spokojnie mogę nacisnąć dowolny inny przycisk.


Ja mam pod WSAD a bindy pod 1-4, Q, E,R,`,Tab oraz ich wariacje z CTRL i ALT. I wciśnięcie Alt+4 gdy jednocześnie mam trzymam np. W wymaga już zmiany palca na W, a to jest opóźnienie rzędu dziesiętnych części sekundy, czyli spokojnie porównywalne z klikaniem.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

To nie jest mit. Używając myszki sam sam się ograniczasz, bo nie możesz równocześnie
poruszać się efektywnie i używać skilli. W PvP dla kogoś takiego nie ma w ogóle miejsca.


Nie bawię się w PvP na takim poziomie w WoW i o nim nie będę się wypowiadał. W PvE to nie ma aż takiego znaczenia.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

Jak już mówiłem. Po pierwsze sprawa jest inna dla DPSa/Tanka a inna dla Healera. To inna
gra. Nie da się sensownie healować bez używania healbota/on mouse over makr itd.. Znaczy
można, ale to znowu - okaleczanie samego siebie.


Bzdura. Leczyłem bardzo długo olewając wszelkie pomocne addony i robiłem to porównywalnie albo i lepiej niż kolesie korzystający z Grida czy Healbota. Przetestowałem te addony i jedyne co dawały dobrego to informacja o nadchodzących healach. Odkąd Blizzard wprowadził nowe raid frames w Cata, te addony można spokojnie zastąpić podstawowym interfacem i nic się nie traci - chyba że ktoś koniecznie musi mieć od groma bindów na przyciski myszy + klawisze funkcyjne. Onmouseover to też tylko lekka wygoda. "Najechanie kursorem + wciśnięcie przycisku" nie jest mierzalnie szybsze od "najechania kursorsem + Left click + wciśnięcie przycisku" wykonuje się to innymi rękoma i synchronizacja tego jest banalna.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

Najedź myszką nad rannego członka drużyny, wybierz go, użyj skilla, powtórz.. Za dużo
tu miejsca na błąd i za dużo czasu traconego pomiędzy kolejnymi krokami. O wiele szybciej
jest - najedź nad rannego człona drużyny - kliknij przycisk odpowiedzialny za użycie
heala na niego..


Nie. To nie jest "o wiele szybciej". To jest może "O 0.01 s szybciej" co przy opóźnieniach na łączach i reakcji samego człowieka jest pomijalne.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

Nie ma możliwości byś np. użył skrótu heala zanim gra "zrozumie", że
zmieniłeś cel (co może się w metodzie 1 zdarzyć).


Komu się zdarza, temu się zdarza. Mnie się nigdy nie zdarzyło. Kwestia synchronizacji ruchów. Wybieranie celów jest dokonywane palcem wskazującym na myszce, wybieranie skilla drugą ręką.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

W przypadku DPSa jest odwrotnie - kliknij na przeciwnika - naciśnij przycisk na klawiaturze
odpowiedzialny za skill. To zawsze będzie najszybsza i najwydajniejsza metoda.


Tak? Niby z jakiej racji? Zdecyduj się co jest szybsze przy zmienianiu celów. Albo onmouseover, albo wybranie i kliknięcie (albo może żadna z tych metod, kwestia osobistych preferencji?). To że zmieniasz cel i używasz skilla nie będzie się w niczym zmieniać w zależności od tego czy leczysz czy zadajesz obrażenia.
Poza tym DPS nie ma tak ciężko. Rzadko kiedy będzie musiał skakać między celami (pomijam teraz niektóre spece, które chcą skakać i obrzucać dotami). Ja mam zrobione macro które automatycznie wybiera mi cel focusu a zazwyczaj ustawiam go na tanka. Dzięki temu mam pewność że biję ten sam cel co on, czyli nie ściągam mu aggro z czegoś innego. W sytuacjach w których trzeba złapać jakiegoś adda i go ubić szybko, najczęściej wystarczy albo szybki ruch myszą, albo można mieć zbindowane na klawiaturze zmienianie celów.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

Ja mam pod lewą ręką 12 przycisków, które można spokojnie nacisnąć "bezwzrokowo". Dochodzą


"spokojnie" to pojęcie względne. Jeśli masz ruch pod ESDF to już niektórym łatwo się pomylić między 1 a 2, jeśli WSAD, to 5 znajduje się za daleko. Ja liczę tylko 9 klawiszy które można nacisnąć bez większych problemów, a i to nie zawsze, jeśli w grę wchodzą funkcyjne (bo trzeba zmieniać palce).

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

Że zapomni? No bez przesady mało która klasa ma tyle skilli, że się je zapomina.. Poza
tym dość szybko człowiek się uczy, że panic button ma np. pod 6 na każdej postaci. Potem
wystarczy godzinka na kukle i spokojnie się tego człowiek nauczy..


To że ma coś pod 6 to nie problem. Problemem jest to, że sięgając z zestawu klawiszy pod ręką do 6 łatwo trafić w 7, albo T, albo Y, a panic buttony mają to do siebie, że spóźnienie się o 0,5 sekundy w naciśnięciu może oznaczać śmierć.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

Jeśli zaś mówisz o kimś z bardzo dobrą myszką, szybkim refleksem i dobrą celnością..
To spokojnie będzie on też umiał opanować kila skrótów na klawiaturze.


Ok, to jest argument :-)
Tyle że mi skrótów na klawiaturze wychodzi za dużo. Potiony czy buffy muszę mieć gdzieś na boku. A tego też czasami w walce trzeba użyć.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

podsumowując:
1) Healer to nie DPS/Tank.. To że grając healerem lepiej jest klikać po healbocie nie
znaczy, że tak samo będzie grając DPSem/Tankiem

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

2) Słaby gracz zawsze będzie gorszym clickerem niż graczem używającym skrótów
3) Dobry gracz tak samo jak słaby gracz.. Będzie lepszy używając skrótów.


Nie zgodzę się. To w dużej mierze kwestia preferencji. Naprawdę znałem ludzi którzy mieli takie myszki i tak potrafili nimi sterować że przesunięcie kursora na nowy skill zajmowało im pomijalnie mało czasu.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

Clicking jest, był i zawsze będzie nieoptymalną metodą grania DPSem/Tankiem a ja nie
widzę powodu by polecać innym grania w sposób jawnie nieoptymalny.


Wiesz, jak zaglądam na elitistjerks i widzę matematyczne dowody że dany spec jest lepszy od innego, albo ten talent jest lepszy niż inny, to im wierzę. Ale na wyższość bindów nad klikaniem takich dowodów nie ma. GCD ma 1,5 sekundy, na przesunięcie kursora w odpowiednie miejsce dobry gracz potrzebuje 0,1-0,2 s, całą resztę może wykorzystać dokładnie tak samo jak gracz korzystający z keybindów. Ja korzystam z bindów i widzę jak wiele czasu spędzam czekając aż mi cooldown zejdzie do poziomu na którym będę mógł wcisnąć kolejny przycisk. To jest właśnie ten czas, który dobry clicker wykorzysta do zmiany pozycji kursora.
Poza tym ja nie polecam kilkania. Napisałem przecież że to jest trudniejszy do opanowania sposób, wymaga też dobrego sprzętu. I nie twierdzę że jest lepszy - uważam że w przypadku osoby która ma naturalne preferencje do takiego stylu, jest on równie dobry. Nie zgadzam się tylko z odrzucaniem go "bo tak", a wielu graczy tak robi.

Dnia 22.03.2011 o 21:48, DemoBytom napisał:

bezpieczniejsze miejsce.. Clicking zawsze będzie w takich warunkach wolniejszy, trudniejszy,
bardziej męczący dla ręki i nadgrastka.. zawsze.


Nie. Jedyną rzeczą która nie pozwala ci korzystać swobodnie z myszy jest obracanie się. Żeby wyeliminować clicking musiałbyś obracać się cały czas, a tak nigdy nie będzie. Jedyne co musisz zrobić to wygospodarować z 1,5s GCD te 0,2 s na prosty ruch ręką. Tylko to wymaga a) dobrej myszki, b) świetnej koordynacji ręka-oko, c) wyczucia kiedy można sobie na to pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzięki Razer Naga nie mam żadnych problemów z "wyklikiwaniem" skilli: 3 paski skonfigurowane - jeden standardowo 1-=, drugi z Ctrl, a trzeci z Shiftem i gra się komfortowo i nie mam opóźnień.
Inna sprawa, że będę się raczej WoWa pozbywał... Do 10 kwietnia opłacony czas gry i jakoś nie zanosi się na wykupienie kolejnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2011 o 01:26, pkapis napisał:

Biorąc pod uwagę że do obrócenia kamery wystarczy RCK+ szybki ruch, to naprawdę nie wpływa
znacząco na na to co jeszcze możesz zrobić myszą.


To spróbuj kliknac jakis spell, do tego macro ze spellami nie podlegajacymi gcd i jeszcze w tej samej sekundzie obsluzyc miniona/peta przy okazji sie odwracajac ;p

Co prawda sam klikam pewne rzeczy (chociazby ice blocka), ale nikt mnie nie przekona ze klikanie jest chociaz troche wolniejsze od bindów, bo jak dla mnie jest duuuzo wolniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 01:26, pkapis napisał:

Nie ma znaczenia. Od ostatniego kliknięcia masz 1,5 sekundy żeby ustawić kursor na kolejnym
skillu. Osoba wprawiona będzie potrzebować duuuużo mniej.


Nawet mistrz świata nie jest w stanie myszką spamować na raz trzech klawiszy odpowiedzialnych za różne skille poruszając się i wykorzystując marka. Z bindami nie jest to łatwe, myszką niewykonalne. Zrozumieć nie potrafię skąd u Ciebie obrona myszki, spytaj kogokolwiek kto grał areny 2k+ o to co sądzi o ''klikaniu''. Parodia.

W PvE sprawa przedstawia się inaczej, tam rotacja jest wałkowana praktycznie w kółko więc ktoś trenujący ją przez ostanie 10 rajdów w końcu będzie mistrzem świata w wykorzystaniu, o ile nie wpadnie wcześniej na zrobienie sobie //castsequence bo to praktycznie wszystko co większość rajdowych pro DPS potrzebuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzyć mi się nie chce, że walnąłeś taki długi post broniący klikania myszą.
Przecież każdy kto choć ma trochę rozumu wie, że mycha nigdy nie dorówna bindom.

http://www.youtube.com/watch?v=y34YR_sovnI&t=5m15s - spróbuj zrobić to (trinket - vanish - sprint - shadowstep- garrote) klikając myszką i dorównując mu czasem...

Jak napisałeś: "Przeciętny człowiek wcale nie zyska tak wiele przechodząc na skróty, szczególnie jeśli nie potrafi pisać bezwzrokowo." - Pisanie bezwzrokowe jak i używanie bindów to coś nad czym trzeba (i warto!) popracować.

Co do addonów i heala z mouseover, itp. - piszesz, że jesteś lepszy od tych co używają grida. Problem w tym, że większość graczy WoWa nie ma pojęcia o tej grze i porównywanie się do nich nie jest najlepszą opcją. Lepiej sam spróbuj wykorzystać potencjał addonów i makr, trochę kreatywności i zobaczysz, że będziesz lepszy.

Jeszcze jedna rzecz do klikania - problem z nim jest taki, że trzeba patrzeć na action bara. Wiele osób używających bindów gra bez action barów (wystarczy addon do cooldownow). Chyba nie muszę mówić jak wiele to daje.

20110324003143

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2011 o 00:32, CH1CKEN napisał:

Wierzyć mi się nie chce, że walnąłeś taki długi post broniący klikania myszą.
Przecież każdy kto choć ma trochę rozumu wie, że mycha nigdy nie dorówna bindom.


Um, a może jakiś matematyczny dowód? Bo ja równie dobrze mógłbym napisać "każdy kto ma choć trochę rozumu wie, że jeśli z 1,5s GCD wykroić 0,3s na zmianę skilla, to i tak zostaje ponad sekunda na wszystkie inne reakcje".

Dnia 24.03.2011 o 00:32, CH1CKEN napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=y34YR_sovnI&t=5m15s - spróbuj zrobić to (trinket - vanish
- sprint - shadowstep- garrote) klikając myszką i dorównując mu czasem...


Dlaczego gdy ktoś próbuje udowadniać że keybindy są lepsze, podaje przykłady PvP? Czy ja pisałem o dedykowanym PvP na wysokim poziomie, czy może o PvE?

Dnia 24.03.2011 o 00:32, CH1CKEN napisał:

Jak napisałeś: "Przeciętny człowiek wcale nie zyska tak wiele przechodząc na skróty,
szczególnie jeśli nie potrafi pisać bezwzrokowo." - Pisanie bezwzrokowe jak i używanie
bindów to coś nad czym trzeba (i warto!) popracować.


Jasne. Ale nad precyzją ruchów myszy też warto pracować. Keybinderom też to się przyda, choćby po to, żeby łatwiej trafić w konkretny cel później.

Dnia 24.03.2011 o 00:32, CH1CKEN napisał:

Co do addonów i heala z mouseover, itp. - piszesz, że jesteś lepszy od tych co używają
grida. Problem w tym, że większość graczy WoWa nie ma pojęcia o tej grze i porównywanie


Gdy porównywałem siebie, to nie do jakichś randomowych kolesi, tylko do ludzi z którym robiłem rajdy wielokrotnie. To byli ludzie, którzy znali się na swoich klasach.

Dnia 24.03.2011 o 00:32, CH1CKEN napisał:

się do nich nie jest najlepszą opcją. Lepiej sam spróbuj wykorzystać potencjał addonów
i makr, trochę kreatywności i zobaczysz, że będziesz lepszy.


Korzystam z makr, wiem co mogą dać. Z addonów też, ale tych które mogą się na coś przydać, jak DBM. Healbot/Grid nie dają obecnie niczego, czego nie dawałby bazowy interfejs, chyba że ktoś jest dużo lepszy jeśli korzysta głównie z myszy + klawiszy funkcyjnych. Ale te są wyjątki. Jak już pisałem, korzystałem z addonów stricte healerskich. Ich największa przewaga - podgląd na nadchodzące heale - została wprowadzona do standardowego interfejsu w 4.0.1. Obecnie nie mają niczego, co byłoby "must-have".

Dnia 24.03.2011 o 00:32, CH1CKEN napisał:


Jeszcze jedna rzecz do klikania - problem z nim jest taki, że trzeba patrzeć na action
bara. Wiele osób używających bindów gra bez action barów (wystarczy addon do cooldownow).
Chyba nie muszę mówić jak wiele to daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2011 o 01:42, pkapis napisał:

Um, a może jakiś matematyczny dowód? Bo ja równie dobrze mógłbym napisać "każdy kto ma
choć trochę rozumu wie, że jeśli z 1,5s GCD wykroić 0,3s na zmianę skilla, to i tak zostaje
ponad sekunda na wszystkie inne reakcje".


Niektórych rzeczy nie trzeba udawadniac, kulistosci ziemi, szpetnosci niemek i tego ze binder bedzie zawsze szybszy niz clicker :p

Dnia 24.03.2011 o 01:42, pkapis napisał:

Dlaczego gdy ktoś próbuje udowadniać że keybindy są lepsze, podaje przykłady PvP? Czy
ja pisałem o dedykowanym PvP na wysokim poziomie, czy może o PvE?


Moze dlatego ze PvP jest bardziej wymagajace, jesli sie juz porównywac to do najlepszych. Ktos juz wczesniej o tym napisal, ze do pve to faktycznie moze i klikanie styka, wystarczy zlapac rotacje i jazda.

Dnia 24.03.2011 o 01:42, pkapis napisał:

Jasne. Ale nad precyzją ruchów myszy też warto pracować. Keybinderom też to się przyda,
choćby po to, żeby łatwiej trafić w konkretny cel później.


w 80% przypadków i tak lepiej uzyc taba :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widze walka "Key bindow" z "clikierami" :D
Ja sobie niewyobrazam gry bez bindow w PvP czy PvE. Na dobra sprawe mam tylko grida z ktorego korzystam by ztargetowac kogos :) , Key Bindy > Clickier . Tymi drugimi sa przewaznie PvE gracze nieogarniajacy PvP cofajacy na backpedalu , obracajacy sie na strzalkach . Jak widze takich na arenie az mnie cos strzela ; o po co to wchodzi na arene . Niewiem jak mozna miec zajebista kordynacje "Oko-reka-myszka" i tak najprostrzy Bind bedzie lepszy . Ja szybciej nacisne 1,2,3 niz "Wyklikam" to myszka lol .
Bindy>Myszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2011 o 16:59, Kamell napisał:

O widze walka "Key bindow" z "clikierami" :D


Gdzie walka, a jeśli nawet to strasznie nierówna, to tak jakby ktoś napisał, że w SC2 będziesz lepszy nie korzystając ze skrótów. Efekt ten sam, pozdrawiam wszystkich ''ćwiczących'' klikanie myszką, pamiętajcie trening to podstawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2011 o 08:47, TigerXP napisał:

Niektórych rzeczy nie trzeba udawadniac, kulistosci ziemi, szpetnosci niemek i tego
ze binder bedzie zawsze szybszy niz clicker :p


Trafiają się ładne Niemki - aczkolwiek tam teraz tylu imigrantów że nigdy nie można mieć pewności. ;-)

Dnia 24.03.2011 o 08:47, TigerXP napisał:

Moze dlatego ze PvP jest bardziej wymagajace, jesli sie juz porównywac to do najlepszych.


Nie tyle bardziej wymagające co dynamiczne. W PvP konieczna jest dużo szybsza reakcja i to reakcja na człowieka. W PvE wiesz kiedy i gdzie spawnuje się add, którego trzeba zniszczyć. Widzisz gdzie trafi jakiś silny atak. Na interrupt mocnej zdolności masz ze dwie sekundy. W PvP zaś czasami zareagować się nie da, trzeba przeciwnika wymanewrować albo przechytrzyć.

Dnia 24.03.2011 o 08:47, TigerXP napisał:

w 80% przypadków i tak lepiej uzyc taba :p


Pod tabem to ja akurat mam jeszcze jednego keybinda :-P Zmianę celów wrzuciłem w trochę mniej wygodne "F"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2011 o 16:59, Kamell napisał:

jak mozna miec zajebista kordynacje "Oko-reka-myszka" i tak najprostrzy Bind bedzie
lepszy . Ja szybciej nacisne 1,2,3 niz "Wyklikam" to myszka lol .


Chętnie zobaczę jak klikasz szybciej niż GCD. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, założyłem sobie konto trial na 10 dni na battle.net. Tak i ten trial jest na classic i mam pytanie co muszę zrobić żebym mogl to konto przekształcić na normalne. Musze kupić cata??? Czy wystarczy kupno przedłużenia gry ? Czy musze kupić wszystkie cześci wow-a???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby trial zamienić w trwałe konto należy:
- kupić World of Warcraft i zarejestrować (zrobić up) na koncie z trialem - do podstawowej wersji gry masz 30 dni grania za darmo (gra kończy się na 60lv)
- jak chcesz dobić do 70lv i zobaczyć m.in. nowy kontynent, to musisz dokupić Burning Crusade
- potem Wrath of the Lich King (80lv, następny kontynent)
- i na końcu Cataclysm (85lv)

Obecnie nawet wersja podstawowa gry to świat po zmianach z Cataclysm, zatem nawet w podstawce będziesz widział świat zmieniony na nową modłę, ale nie będziesz miał dostępu do zmian wprowadzanych przez pozostałe dodatki i reszty z najnowszego.
Podsumowując - jak chcesz grać w aktualny endgame, to musisz kupić podstawkę i wszystkie dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze kupować wszystko po kolej? Bo ogółem mam od classicka do cata ale zyby konto bylo na cata to musze kupić każdą część pokolej i wprowadzić te cody z gry???? Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiem, o co Ci chodzi... Co masz od classic do Cataclysm?

Kupić podstawkę i dodatki możesz w dowolnej kolejności.
Chodzi tylko o wprowadzenie kluczy po kolei, bo nie możesz ulepszyć podstawki do od razu np. WotLK, nie mając wcześniej wgranego TBC.

Dodatkowo, chociaż nie mam pewności, czy to jeszcze działa, więc się tym zbytnio nie sugeruj: jeśli ulepszysz trial do wersji Classic, to możesz następnie zainstalować trial TBC, dostać kolejne 10 dni, następnie ulepszyć grę do TBC, wgrać kolejny trial itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się