Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2011 o 07:48, Dark_elves napisał:

Witam, mam pytanie ( zaznaczam, że jestem kompletnym noobem jeśli chodzi o wowa) ale
kilka lat
temu kupiłem podstawową wersję, zainstalowałem, grałem wszystko było fajnie. Jednak gdy
po tygodniu wróciłem do domu, ktoś włamał się na moje konto i z jakiegoś powodu zostało
ono
zablokowane. Czy można zainstalować jakieś zabezpieczenia chroniące przed tego typu procederem?

Antywirus + antyspyware + firewal i dodatkowo blizzardowski token:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 21:35, Azvar napisał:

> O ile ktoś ma ochotę chodzić na daily HC codziennie.

Miałem nadzieję, że odejdą od tej durnej idei robienia ze wszystkiego daily, przez to


Trochę odchodzą, ale bardzo nieśmiało. Teraz valor points będą za siedem pierwszych HC w tygodniu, czyli przeszli na model weekly :-)

Jak dla mnie porażką jednak jest przymuszanie graczy do robienia dungeonów, w szczególności HC. Zbyt dużo jest idiotów. Przy takim grindowaniu model z WotLK jednak lepiej się sprawdzał, bo przynajmniej szło się przez to szybko i tank nie musiał się martwić każdym dodatkowym mobem.
Osobiście chciałbym zobaczyć jakieś opcje dla graczy wolących grać solo, albo w mniejszych niż 5-man grupach. W tej chwili jest tego mało, z niektórymi frakcjami albo nie ma jak nabijać reputacji, albo robi się to przez daily. Tol Barad jakoś ujdzie, ale też codzienna farma ich questów nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 07:45, Pajonk78 napisał:

Jeżeli znajdziesz jakiegokolwiek epika z archeo to nawet za rok będzie on wart dokładnie
tyle samo - wszak one są przypisane do konta i nijak nie da się ich odsprzedać - a cena
u vendora pozostanie ta sama. ;)
Sam poluję na Zin''rokh, Destroyer of Worlds od pewnego czasu, ale rację miał ktoś kto
napisał: Ten miecz powinien nazywać się Zin''rokh, Destroyer of Hopes...

No niby tak, ale chodzi mi tu o wartosc raidowa. Z kadym nowym raidem wymagania co do uzbrojenia sa wyzsze i taki pierscien o 359itemlvl bedziesz mogl zdobyc za zwykle JP. Tak przynajmniej zrozumialam, ze wlasnie te rzeczy ktore teraz kosztuja VP beda kosztowac w nowym raidzie JP. Dlatego nie chce mi sie farmic specjalnie za takim chocby pierscieniem. Co jednak nie zmienia faktu, ze jesli mi sie trafi podczas gdy robie archeologie miedzy np dungeonami, to fajnie.


pkapis
Tu cie rozumiem, sama juz dawno nie farmie dungeonow, ale to dlatego ze raiduje i w sumie wszystko co chce dostaje a moje jedyne ograniczenie to pech, ze pewne przedmioty nigdy z bosow wypasc nie chca.

ps.
Masz racje KaPe tyle pisania i zbedne. Nie zgadzam sie z twoja opinia i tyle, nie powinnam sie produkowac bo nawet cie nie znam. Przyjacielowi mozna tlumaczyc, a nie meczyc sie dla nie znajomego ;). Koniec masowej produkcji, tkwij sobie w czym chcesz. A i tak przy okazji to Firelands ma wyjsc niedlugo po najnowzszym patchu (wg mmo champion), a tenze patch pojawi sie na dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym powrotem? Jak ktoś wyśle mi zaproszenie na istniejące juz moje konto to będę mieć zwiększony exp itd? Jak to jest z tym i ile konto musi mieć status "frozen", żeby w ogóle sie dało te operacje wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 11:28, Eilene napisał:

A i tak przy
okazji to Firelands ma wyjsc niedlugo po najnowzszym patchu (wg mmo champion), a tenze
patch pojawi sie na dniach.

Nikt nie wypuści dużego patcha rajdowego bez przetestowania tego na PTR przez minimum 2 miesiące. "Niedługo" to pojęcie używane przez Blizzarda od zawsze, i ładnie wyjasnione jako : Teraz < Niedługo < Nieskończoność.
No chyba, że zakładamy, że dzień po wyjściu 4.1, na PTR pojawia się cała instancja, z pełną itemizacją, praktycznie bez bugów i niemal idealnie zbalansowana. A dzień później świnie zaczynają latać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 23:08, DragonLord napisał:

Ryby potrzebne są tylko do Feastów, większość osób używa Fortune Cookies, które mają
te zaletę, że dopasowują się do klasy i specu.

Te ciastka też wymagały farmu z tego co pamiętam, a i na AH kosztowały niemało. Chyba, że ceny już opadły to jest lepiej. Tak czy inaczej, przy Cata zauważyłem ogólnie ponowny wzrost intensywności farmingu. Nadal też nie wygląda na to, aby odpuścili sobie z daily heroic, a do tego po patchu 4.1 dojdzie pewnie "konieczność" farmienia prócz tego ZA i ZG po lepszy sprzęt. Ja na razie podziękuję do czasu Deathwinga lub następnego dodatku, o ile będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 12:22, KaPe napisał:

No chyba, że zakładamy, że dzień po wyjściu 4.1, na PTR pojawia się cała instancja, z
pełną itemizacją, praktycznie bez bugów i niemal idealnie zbalansowana. A dzień później
świnie zaczynają latać.


A, czyli zrobią to na dzień przed premierą Duke Nukem Forever? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 11:35, Daronn_Darker napisał:

Jak to jest z tym powrotem? Jak ktoś wyśle mi zaproszenie na istniejące juz moje konto
to będę mieć zwiększony exp itd? Jak to jest z tym i ile konto musi mieć status "frozen",
żeby w ogóle sie dało te operacje wykonać.

nie ma czegoś takiego, poza normalnym rested mode, natomiast jeśli twoje acc jest ne aktywne przez więcej niż 90 dni, i ktoś wyśle ci scroll of resurrection i ty opłacisz swoje acc to osoba wysyłająca ci SoR dostanie gratisowy miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 12:22, KaPe napisał:

Nikt nie wypuści dużego patcha rajdowego bez przetestowania tego na PTR przez minimum
2 miesiące. "Niedługo" to pojęcie używane przez Blizzarda od zawsze, i ładnie wyjasnione
jako : Teraz < Niedługo < Nieskończoność.
No chyba, że zakładamy, że dzień po wyjściu 4.1, na PTR pojawia się cała instancja, z
pełną itemizacją, praktycznie bez bugów i niemal idealnie zbalansowana. A dzień później
świnie zaczynają latać.

Nie zgadzam sie z toba. 2 miesiace to akurat nie dlugi czas oczekiwania. I tak 2-4 miesiace to naprawe niedlugi czas w porownaniu z farmem epika (z archeologi), ktory wlasnie tyle czasu moze pochlonac a potem okazac sie zbyteczny bo rownie dobry zdobedziesz za JP po paru godzinkach w instancjach.

Zal mi cie, masz takie nudne podejscie do pewnych spraw. Narzekasz, narzekasz. Nie masz racji i tyle, ale mysl co chcesz.
p.s. Kiepski ten tekst o latajacych swinkach:). Moze i laska jestem, ale tak glupia jak ty to sobie wyobrazasz nie jestem. Nie pisalam, ze kolejny patch pojawi sie w tydzien bo ZADEN sie dotad tak szybko nie pojawil. Jednak ty z gory uwazasz mnie za debilke, dziekuje ci to uczucie jest odwzajemnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi gdzie mozna kupic fajne itemy dla taurena druid 20lvl ? albo jakie questy daja fajne itemy ? w Orgimmar sa dla wysokich lvli a w TB sa mega slabe. Robiac 3 dungeony nie znalazlem takze nic fajnego, a moby coraz silniejsze i robia sie klopoty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 15:39, dzyndzels napisał:

powiedzcie mi gdzie mozna kupic fajne itemy dla taurena druid 20lvl ? albo jakie questy
daja fajne itemy ? w Orgimmar sa dla wysokich lvli a w TB sa mega slabe. Robiac 3 dungeony
nie znalazlem takze nic fajnego, a moby coraz silniejsze i robia sie klopoty :D



W sumie to najlepiej na instanca isc, albo poprostu questy w swoich krainach robic ;) nie ma sie co na sile uzbrajac, bo poziomy wskakuja teraz tak szybko, ze co chwile bedziesz zmienial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 15:39, dzyndzels napisał:

powiedzcie mi gdzie mozna kupic fajne itemy dla taurena druid 20lvl ? albo jakie questy
daja fajne itemy ? w Orgimmar sa dla wysokich lvli a w TB sa mega slabe. Robiac 3 dungeony
nie znalazlem takze nic fajnego, a moby coraz silniejsze i robia sie klopoty :D

Po prostu rób dalej questy w kolejnych strefach. Na niskich levelach nie ma zresztą co się za bardzo przejmować sprzętem, bo szybko zaraz go wymienisz. Jeśli nie jesteś pewien gdzie levelować to weź z tablicy wezwania dostępne na twój poziom. Dla pewności, link do mapki z rozłożeniem poziomów:
http://media.mmo-champion.com/images/news/2010/november/levelflow.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4.1 już w tym tygodniu a ja już widzę nowy dungeon finder i nagrody za wybieranie poszczególnych ról.
"Sory dont kno how to tank, im here just for reward tbh"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 13:33, SarenkaB napisał:

4.1 już w tym tygodniu a ja już widzę nowy dungeon finder i nagrody za wybieranie poszczególnych
ról.
"Sory dont kno how to tank, im here just for reward tbh"

I? Kick i następny. Nagroda jest za ukończenie instancji, a nie samo zapisanie, para-tankom dość szybko przejdzie jak reszta grupy zda sobie sprawę, że nie są już na łasce jednej osoby i wykopanie tanka nie będzie oznaczać 20 minut czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 13:40, KaPe napisał:

I? Kick i następny.


Przestanie się robić śmiesznie jak paru kolejnych będzie przedstawiało podobny poziom, a raczej jego brak. Takie rozwiązanie na dłuższą metę może tych grających bez ''wsparcia'' irytować jeszcze bardziej niż obecny system. W końcu każdy grający w gildii ma namiary na jakiegoś konkretnego tanka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę uaktywnić funkcje która pozwoli mi aby na chacie mógł kliknąć na dany nick i portret tej osoby pokazie mi się? Chodzi mi głównie o jak najszybsze odpowiadanie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 14:07, Shinigami napisał:

Przestanie się robić śmiesznie jak paru kolejnych będzie przedstawiało podobny poziom,
a raczej jego brak. Takie rozwiązanie na dłuższą metę może tych grających bez ''wsparcia''
irytować jeszcze bardziej niż obecny system. W końcu każdy grający w gildii ma namiary
na jakiegoś konkretnego tanka ;]

Cały system jest opracowany dla osób które nie mają "znajomego tanka" i siedzą w 30 minutowych kolejkach. Po początkowym nawale para-tanków, powinno im szybko przejść, jak nagrody zobaczą tylko na obrazkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 14:43, KaPe napisał:

Po początkowym nawale para-tanków, powinno im szybko przejść, jak nagrody
zobaczą tylko na obrazkach.


Pewien jestem, że dla tych którzy nie przykładają aż tak wielkiej wagi do szybkości przechodzenia kolejnych instancji takie rozwiązanie będzie dobre. W końcu każdy kiedyś zaczynał, pytanie tylko jak szybko przeciętny wannabe tank załapie temat.

Im szybciej tym lepiej, biorąc pod uwagę resztę populacji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 13:40, KaPe napisał:

I? Kick i następny. Nagroda jest za ukończenie instancji, a nie samo zapisanie, para-tankom
dość szybko przejdzie jak reszta grupy zda sobie sprawę, że nie są już na łasce jednej
osoby i wykopanie tanka nie będzie oznaczać 20 minut czekania.

coś mi mówi że nie masz racji i po 1-2dniowym zrywie tych "para-tanków" wszystko wróci na miejsce i nie będzie komu tankować... ^.^ , z tymi nagrodami też bym jakoś bardzo nie przesadzał, troche golda (wipe''y będą pewnie kosztować więcej), szansa na mounta którego samemu lepiej farmić- z resztą każdy kto miał interes w nich już je ma, i jakiś bzdurny pet - taaah na bank zachęci to ludzi do tankowania "ima surah lol"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 14:43, KaPe napisał:

Cały system jest opracowany dla osób które nie mają "znajomego tanka" i siedzą w 30 minutowych
kolejkach. Po początkowym nawale para-tanków, powinno im szybko przejść, jak nagrody
zobaczą tylko na obrazkach.

Dalej będzie mało tanków. Część się "przestraszy" z powodu tego systemu, innych to tylko zniechęci i dalej będą chodzić wyłącznie ze swoimi. Może bardziej zaludnione battlegrupy tego nie zauważą, ale mniejsze już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się