Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2006 o 13:30, HoZar napisał:

a jeden celmy arcanite-bomb zabija 5 osob.
a gnomy sie moga telepotrowac pomiedzy miastami neutralnymi

Może na 1lvl, bo arcane bomb zada góra 563 obrażeń, zakładając że wyssie pełne 1125 many.
Gnomy mają teleport do Gadgetan, a gobliny do Everlook.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Questy na ulepszanie można dostać w Ironforge koło tronu Magniego.

Co do serwerów RP - najmłodszy jest Moonglade. Argent Dawn i Earthen Ring są stare jak WoW w Europie (powstały z premierą :P). Steamwheedle Cartel jest teorytycznie młody, praktycznie jest to serwer na który migrowali ludzie z Argenta i Earthen. Jeśli chcesz grać na czystym RP to Moonglade.

Możesz też wybrać RP-PvP - najmłodszy to Scarshield Legion. Różni się od RP tym że poza strefą startową - na takim serwerze każdy gracz z przeciwnej frakcji może cię zaatakować (na zwykłym RP jesteś nietykalny dla innych dopóki nie włączysz trybu PvP). Musisz wybrać - RP i zmaganie się z przeciwnikami komputerowymi, czy zmaganie się z przeciwnikami komputerowymi i graczami :P. RP-PvP jest oczywiście o wiele realniejszy (realne RP - w końcu Horda i Przymierze się nienawidzą). Zwykłe RP troche odbiega od realizmu bo spotykasz hordziaka i tylko /hi, /wave itd.
Inne RP-PvP to Defias Brotherhood i Venture Company, ale te są już troche starsze (tak z sierpnia chyba).

To by było tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, i kolejna instancja padła pod naporem paladynów :)
http://www.ex-tenebris-lux.orge.pl/galeria/picture.php?cat=25&image_id=335

Dodam, że mamy jeszcze jedną ekipę, bardziej klasyczną, którą musieliśmy robić dwa podejścia w finałowej walce. Paladynami poszliśmy jedynie w celach rozpoznawczych ale tak nam dobrze szło, że niejako przy okazji za pierwszym podejściem łyknelismy cały Scarlet Monastery.
A teraz Uldamann...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zgrabne wprowadzenie do gry... Co do RP, spodziewałem się właśnie po tej wersji rozgrywki największej dawki realizmu, a tu tymczasem PvP (mieszanka RP z PvP chyba pozostaje najlepszym rozwiązaniem). Mam nadzieję, że moja nocna elfka powali cię nie tylko urokiem zewnętrznym i wdziękiem :)... pod warunkiem, że spotkamy się w tym niby zróżnicowanym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam pytanko ... Czy jeżeli nie grałem powiedzmy 3 miesiące w WoW, a miałem postać na 48 lvl to czy *odpoczynek rósł gdy ja nie płaciłem za WoW? I na ile lvli może on mi teraz starczyć?

*chodzi o podwójne dawanie expa dla ludzi co mniej grają, wiecie o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:07, Radzisz napisał:

Witam. A ja mam pytanko ... Czy jeżeli nie grałem powiedzmy 3 miesiące w WoW, a miałem postać
na 48 lvl to czy *odpoczynek rósł gdy ja nie płaciłem za WoW? I na ile lvli może on mi teraz
starczyć?

*chodzi o podwójne dawanie expa dla ludzi co mniej grają, wiecie o co chodzi :)


1.5 Lvl:) To max jaki można mieć;) czyli nie zbyt dużo:) Inaczej mówiąc większość czasu twoja postać nic nie zyskiwała;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 12:40, Jadalbaoth napisał:

Mam nadzieję, że moja nocna elfka powali cię nie tylko urokiem zewnętrznym i
wdziękiem :)... pod warunkiem, że spotkamy się w tym niby zróżnicowanym świecie.


Hehe, no niestety tu jest pewna obawa że możemy się nie spotkać. Gram w WoWa od ponad roku na serwerze Argent Dawn (RP-PvE - wtedy nie było odmiany RP-PvP wieć wybrałem ten) i nie prędko mi do jego opószczenia :P.

No i tak jak już mówiłem - nie polecam tego serwera do rozpoczynania przygody w WoW. Kolejki w niektóre wieczory (najintensywniejsze w niedziele), więkrzość graczy to już dawni wyjadacze dla których nowy gracz to tylko dłuższa kolejka itd. :P.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś wrzucił zdjęcie swojej elfki na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:09, Stwór napisał:

> Witam. A ja mam pytanko ... Czy jeżeli nie grałem powiedzmy 3 miesiące w WoW, a miałem
postać
> na 48 lvl to czy *odpoczynek rósł gdy ja nie płaciłem za WoW? I na ile lvli może on mi
teraz
> starczyć?
> > > *chodzi o podwójne dawanie expa dla ludzi co mniej grają, wiecie o co chodzi :)

1.5 Lvl:) To max jaki można mieć;) czyli nie zbyt dużo:) Inaczej mówiąc większość czasu twoja
postać nic nie zyskiwała;P

heh czyli będę musiał poświęcić dobry miesiąc na nabicie 60 lvl :P poprosi sie kolegow o pomoc w questach trudnych i wio :P czy gra moze ktos na serwerze turalyon? albo jaki polecacie serwer pvp albo normal? bo chce sobie teraz wojownika zrobić (opłaca się? rogali i hunterów za dużo nie? no może jeszcze druida...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:40, Radzisz napisał:

heh czyli będę musiał poświęcić dobry miesiąc na nabicie 60 lvl :P poprosi sie kolegow o pomoc
w questach trudnych i wio :P czy gra moze ktos na serwerze turalyon? albo jaki polecacie serwer
pvp albo normal? bo chce sobie teraz wojownika zrobić (opłaca się? rogali i hunterów za dużo
nie? no może jeszcze druida...)


Dobry Warrior zawsze potrzebny:) Czyli tank:) A co do serwerów.. TO stary Vashj PvP może być:) Fajnie się gra:) sympatyczni ludzie:) Venture co RPPvP .. Jeszcze jeden PvP to młody Executus ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2006 o 17:53, Stwór napisał:

Dobry Warrior zawsze potrzebny:) Czyli tank:) A co do serwerów.. TO stary Vashj PvP może być:)
Fajnie się gra:) sympatyczni ludzie:) Venture co RPPvP .. Jeszcze jeden PvP to młody Executus
...:)

może zagram na Excetusie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 18:07, Radzisz napisał:

może zagram na Excetusie :D


A na jakiej stronie? bo ja wracam do gry w tym tygodniu prawdopodobnie:) Bo miałem przymusową przerwę;/ Gram po stronie aliantów i mam dopiero 15 lvl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 18:08, Stwór napisał:

> może zagram na Excetusie :D

A na jakiej stronie? bo ja wracam do gry w tym tygodniu prawdopodobnie:) Bo miałem przymusową
przerwę;/ Gram po stronie aliantów i mam dopiero 15 lvl:)

Hehe. Ja mam zamiar wrócić w następnym tygodniu :P Jeżeli masz dopiero 15 lvl to poczekaj z tym zaczynaniem to sobie razem pobiegamy. Znam się trochę na azeroth itd. na serwie turalyon mam wypasionego maga :) Ale woja chce mi się zrobić ... A ty kim grasz? Odezwij się na gg 7292247 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy aby do końca dobrze interpretuję informacje Blizza o "technicznych modernizacjach realmów": http://www.wow-europe.com/en/serverstatus/. Czas w urzędowy w Paryżu pokrywa się z naszym, stąd nadmienione "zmiany" będą wprowadzane od 5-tej rano do 11 w środę, czyż nie tak? Można pokładać nadzieję w tym, że bezproblemowo odpalę grę działającą BEZ zarzutu po 11 rano rzeczonego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 19:27, Jadalbaoth napisał:

Nie jestem pewien czy aby do końca dobrze interpretuję informacje Blizza o "technicznych modernizacjach
realmów": http://www.wow-europe.com/en/serverstatus/. Czas w urzędowy w Paryżu pokrywa się
z naszym, stąd nadmienione "zmiany" będą wprowadzane od 5-tej rano do 11 w środę, czyż nie
tak? Można pokładać nadzieję w tym, że bezproblemowo odpalę grę działającą BEZ zarzutu po 11
rano rzeczonego dnia?


Jesli nie będzie wprowadzany patch, to tak. Przy każdym patchu przerwa często jest dłuższa. Bardzo cześto TUŻ PO uruchomieniu serwerów nie można się na nie dostać, gdyż wszyscy koniecznie chcą się zalogowac natychmiast :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - to naprawdę jest różnie. Ja często swój serwer widze już pare minut po godzinie 10 rano w środę. O 11 w zwykłym tygodniu powinno być wszystko w porządku, chyba że Blizzard ma w planie jakieś dodatkowe prace (z reguły przerwe wtedy zaczynają wcześniej, ale jednak często ona się przedłuża tak czy siak). To samo z patchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 21:46, ArtuRPGpl napisał:

nierozumie was, czemu nie gracie w wowa tylko na forum siedziecie a wam kasa leci w bloto?:P


W błoto a niby czemu?:) ja tego nigdy nie odczuwam... Jeśli tak by sie podchodziło do zabawy i grania to nie była by to frajda.. Zresztą na forum siedzą ci co zwykle nie opłacili gry:P żarcik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się