Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dzieki za odpowiedzi, ale nadal jestem nie zdecydowana xd. Tzn chyba kupie ten miesiac gry, ale obawiam sie, ze widzac ekran ladowania w glowie uslysze wielkie WTF!!:). Tzn zawsze mam to odczucie gdy powracam do tej gry i zdaje sobie sprawe, ze juz kazda klase ogralam (poza tymi, ktorych nie trawie) i chyba jedyne co by moglo przywrocic mi chwile rozrywki (na 3miesiace) to calkowity delete wszystkich postaci...ale ja to juz przechodzilam i to kilka razy xd.

Moim najwiekszym problemem nie sa nudny concent itp, ale to, ze juz ogralam te klasy postaci ktore lubie i nudzi mnie lvlowanie poraz z chyba 6 ich wszystkich. Tzn chce nowych umiejetnosci, czarow, klas postaci. Wiem, ze monk nadejdzie w przyszlym dodatku, ale jedna klasa to malo i do tego wszyscy beda wtedy nia grac wiec bedzie pogrom w dungeonach. Wiem dobrze, ze BLizz juz w sumie wyczerpal rozne mozliwosci na klasy. Trudno powymyslac zupelnie nowe (moze wtedy by tez dodali nowe bronie itp), szczegolnie ze widocznym jest, ze wow zaczyna schodzic troszeczke na bok a pewnie nowe mmo blizza ich najbardziej interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe 5tki - banalne. Co ciekawe, mainem było "trudniej" niż altem, no ale to już standard, bo hilerzy to praktycznie jedyni, którzy cokolwiek mają tam do roboty. Pomijając to... za łatwo. Za którymś razem w grupie trafił mi się osobnik mający 100k hp i robiący 2k dps mimo full epixow - zakladam, że miał wszystkich w dupie i zapisał się z popsutym gearem. Czyli formalnie robiliśmy bossów w 4 osoby - bo kicknąć się go ofc nie dało - i praktycznie się tego nie zauważało. A alt ilvl <360, więc dokładnie na poziomie nowej instancji - w dodatku spokojnie trzymał się góry recounta, więc inni sprzętowo lepsi nie byli. Innymi słowy - nuuuda.

Od strony lore dosyć klimatyczne, no ale ile czasu będzie ludzi interesował lore.

Rajd - tu powiem tyle, WIELCY MĘDRCY wieszczący, że "każdy boss na ptr jest osłabiony, by dobrze przetestować mechaniki, poczekajcie aż wyjdzie patch, będą TAAAAAKIE BUFFY!!!" jak zwykle pieprzyli głupoty. Póki co zrobiliśmy tylko pierwszych 3 bossów, by nie marnować questa na legendara - ale jest jeszcze prościej jak było na PTR. Poziom trudności jest minimalnie większy niż znerfowane Firelandy, ale grubo niższy niż ich pierwotna wersja. Paru ludzi zrobiło LFR i wg nich było jeszcze prościej niż w 5tkach.
No, ale oczywiście, nigdy nie zakładałem, że normal będzie jakimś wyzwaniem.

Nie bardzo wiem, co Blizzard chce osiągnąć z takim poziomem LFR. Musi być prosty, by przeciętny baran mógł go zrobić, ale też z 2 strony, w ten sposób "zobaczy" cały content w 2 tygodnie - i to tylko dlatego, że 2 część LFR jest jeszcze zamknięta. Już teraz widać narzekania ludzi, że "mogę zlutować bossa tylko raz, WTF BLIZZ!!! chce więcej epiksów!!!" - bo "content", jak zawsze, mieli głęboko w dupie (poza "contentem" kieszeni bossa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 09:15, Inquis1t0r napisał:

Gdzie ? Kiedy ? O.o


Na najmniej spodziewanej stacji - TVP INFO :) (ok. 7.50)
Nieco później leciała reklama Sony move, ale reklamy xboxa i BF3 już wcześniej były więc to aż tak dużego wrażenia nie zrobiło jak właśnie ten Norris ;)
Szkoda, że za reklamowanie wzięli się dopiero teraz, jak już WoW umiera ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 13:52, Volvox napisał:

Szkoda, że za reklamowanie wzięli się dopiero teraz, jak już WoW umiera ;(


Reklamy tego typu pojawiają się od dawna, nowa edycja tychże ma na pewno związek z malejącą populacją. Natomiast co do reklamowania tego u nas... Myślę, że to strata kasy. Nie znam nikogo kto zacząłby w coś grać z powodu obejrzenia reklamy w TV, a już na pewno nie tak zaawansowaną rzecz, jaką jest MMO. Aha, WoW nie umiera, po prostu się starzeje, to naturalne :) Ile można w kółko to samo robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 23:04, Azvar napisał:

Nie znam nikogo kto zacząłby w coś grać z powodu obejrzenia reklamy w TV,


Jakby reklamy nie działały to by nie istniały ;)

Dnia 01.12.2011 o 23:04, Azvar napisał:

już na pewno nie tak zaawansowaną rzecz, jaką jest MMO.


Tu się nie zgodzę. WoW jest bardzo casualowy i wielu ludzi zaczynało swoją przygodę z grami właśnie od tego tytułu.

Dnia 01.12.2011 o 23:04, Azvar napisał:

Aha, WoW nie umiera, po prostu się starzeje, to naturalne


Czy to nie to samo? :)
Sadzę jednak, że określenie ''umiera'' jest trafniejsze, bo ludzi ubywa nie tylko dlatego, że im się znudziło. Cataclyzm wprowadził stosunkowo mało zawartości dla osób z max poziomem i późniejsze patche nie ratowały sytuacji. Głównie chodzi oczywiście o odgrzewanie Zul''Gurub i Zul''Aman, ale słyszałem, że patch 4.3 też nie jest najwyższych lotów. Wygląda tak jakby spora część ludzi odpowiedzialnych za WoW została przeniesiona do Titana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 13:10, KaPe napisał:

Nowe 5tki - banalne. [...]


Co mnie akurat odpowiada. szybkie, proste 5-tki do nabicia VP capa. Czyli to co Blizz od 2 dodatków stara się promować, wreszcie im IMHO wyszło.. Tak długo jak valory bąda istniały - tak długo taką formę 5-tek przyjmę z otwartymi rękoma
Być moze wreszcie uda mi się nabić capa na więcej niż 1 postaci w ciągu tygodnia btw ;P
Poza tym z tego co widzę VP straciło trochę na "wadze", tzn nie ma już setów za punkty (brawo!), można za to dogearować się w "startowy gear raidowy" gdy ktoś ma pecha z dropami. Odpowiada mi nowy system.. ;)

Dnia 01.12.2011 o 13:10, KaPe napisał:

Za którymś razem w grupie trafił mi się osobnik mający 100k hp i robiący 2k dps mimo full epixow - zakladam, że miał wszystkich w dupie i zapisał się z popsutym gearem.


Pff żadna nowość ;P rekord jaki widziałem to ZA z Arcane Magiem robiącym oszałamiające 2k DPSa na bossach xD mój felhunter go outdpsuje :P Niestety ci ludzie pojawiają się w 5-tkach od początku Cata :/

>Czyli formalnie robiliśmy bossów w 4 osoby - bo kicknąć się go ofc nie dało - i praktycznie się tego nie zauważało. A alt ilvl <360, więc dokładnie na poziomie nowej instancji - w dodatku spokojnie trzymał się góry recounta, więc inni sprzętowo lepsi nie byli. Innymi słowy - nuuuda.

5-tki nie mają być wyzwaniem, ale farmą VP i gearu "potrzebnego" do rajdu. Blizz stara się promować system "rób 7 runów na tydzień na każdej postaci".. Dodaj do tego pojawiających się co jakis czas 2k dpsów, pvp healerów (miałem takiego wczoraj - robił niewiele więcej heala niż ja blood DK) i masz obraz tego, czemu "obecne" 50tki powinny miec właśnie taki format.

Dnia 01.12.2011 o 13:10, KaPe napisał:

Od strony lore dosyć klimatyczne, no ale ile czasu będzie ludzi interesował lore.


jakiś 1 run zapewne ;P choć już pierwszego dnia zostałem kicknięty z Well of Eternity za oglądanie RP eventu z deathwingiem..
"omg tank noob talk to dragon, u to slow"
"watching the RP, didn''t see it yet"
"omg noob gogogo" <kick>
ach, te wspaniałe pugowe community ;P

Dnia 01.12.2011 o 13:10, KaPe napisał:

Rajd - tu powiem tyle, WIELCY MĘDRCY wieszczący, że "każdy boss na ptr jest osłabiony, by dobrze przetestować mechaniki, poczekajcie aż wyjdzie patch, będą TAAAAAKIE BUFFY!!!" jak zwykle pieprzyli głupoty.


Ech tego się w sumie spodziewałem.. choć w głębi duszy miałem nadzieję, że z wprowadzeniem LFR dostaniemy wreszcie easy mode/normal mode/hard mode..
Cóż zobaczymy jak hard mody w przyszłym tygodniu wypadną..

Dnia 01.12.2011 o 13:10, KaPe napisał:

Paru ludzi zrobiło LFR i wg nich było jeszcze prościej niż w 5tkach.


yup, LFR jest mniej więcej na poziomie BH.

Dnia 01.12.2011 o 13:10, KaPe napisał:

Nie bardzo wiem, co Blizzard chce osiągnąć z takim poziomem LFR. Musi być prosty, by przeciętny baran mógł go zrobić, ale też z 2 strony, w ten sposób "zobaczy" cały content w 2 tygodnie - i to tylko dlatego, że 2 część LFR jest jeszcze zamknięta. Już teraz widać narzekania ludzi, że "mogę zlutować bossa tylko raz, WTF BLIZZ!!! chce więcej epiksów!!!" - bo "content", jak zawsze, mieli głęboko w dupie (poza "contentem" kieszeni bossa).


oczywiście, że pod słowem content ludzie rozumieją epiki.. i niech mają epiki z LFR.
dla mnie to bardzo fajny system - bo mogę w wolnym czasie zapisać się do LFR i pobawić sie altami w rajdowanie. ba nawet mainem tam będę chodził by dozbierać trochę gearu, obejrzeć ogólne mechaniki itd.. Dodatkowe formy rozrywki zawsze są dobre.. A to, że ludzie narzekają i szukają dziury w całym? To WoW, oni zawsze tak mają. QQ i płacz jest zawsze.

Bardziej mnie martwi, że ludzie już znaleźli metode na obejście lootowania bossa 1 w tygodniu.. Zbierają rajd 24 "zlockowanych" graczy i jednego "świerzego" ubiają bossa i DCują po jego ubiciu. Ten jeden, który moze rollować zbiera wszytkie itemy, a potem rozdaje pozostałym, bo "przez 2h item można przekazać".. mniej więcej tak to działa.. No i tym sposobem "topowe" gildie już biegają w 4/5 setach z LFR... exploit czy clever use of game mechanic?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DemoBytom

Ja pierwszego dnia, jak zapisałem się na nową instancje, to strasznie się martwiłem, że albo trafię na porąbanych polaczków, którzy robili inste już na PTR (i będą zakładać, że jak wszystko widzieli, to już wszyscy widzieli) albo na innych palantów tego pokroju. Zdziwiony byłem, że trafiłem z przyjacielem na bardzo fajną grupę, która była pierwszy raz i razem polecieliśmy za jednym zamachem te 3 instancje.

Szkoda, że w grudniu przez robotę nie będę miał w ogóle czasu zrobić z gildią raidu. I nie wiem czy teraz ryzykować z tym LRF, bo pewno trafię na kretynów, którzy mnie wyrzucą za to, bo jestem pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 11:28, Osiol napisał:

Szkoda, że w grudniu przez robotę nie będę miał w ogóle czasu zrobić z gildią raidu. I nie wiem czy teraz ryzykować z tym LRF, bo pewno trafię na kretynów, którzy mnie wyrzucą za to, bo jestem pierwszy raz.


póki co LFR działa zadziwiająco dobrze. Ludzie są ok, walki są tak proste, że nie da się właściwie wipe-ować.. Co o dziwo chyba wyszło LFR na zdrowie. Jak ktoś na mmo-champ zauwazył - walki proste, szybkie, zero stressu, zero dramy sama radość z killowania. Tak jak rozmawiałem z ludzi z gildii nikt nie narzekał.
Fakt skład grupy się zmienia, ludzie DCują, wychodzą, ale ogólnie - jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne pytanie. Jak wy gracie np. w pvp, używając klawiatury do "wciskania" skilli? Nie ogarniam tego. Podobno trzeba się nauczyć takiego stylu gry jeśli się chce być dobrym w pvp. Coś jak smart cast w lol. Możecie mi to jakoś wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 12:49, Daronn_Darker napisał:

Mam takie dziwne pytanie. Jak wy gracie np. w pvp, używając klawiatury do "wciskania"
skilli? Nie ogarniam tego. Podobno trzeba się nauczyć takiego stylu gry jeśli się chce
być dobrym w pvp. Coś jak smart cast w lol. Możecie mi to jakoś wyjaśnić?

Powiedz mi raczej, jak można grać *nie używając* klawiatury do skilli? Największa przewaga takiej metody to makra mouseover - czyli wywołujesz skill klawiaturą, a cel najeżdzasz myszką, więc bijesz A, a jednocześnie szybko rzucasz np. Blinda na cel pod kursorem. Samym klikaniem byłoby to niewykonalne.
Oczywiście PvP to nie moja broszka, ale są to pewne podstawy, które powinien znać każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 10:38, DemoBytom napisał:

Bardziej mnie martwi, że ludzie już znaleźli metode na obejście lootowania bossa 1 w
tygodniu.. Zbierają rajd 24 "zlockowanych" graczy i jednego "świerzego" ubiają bossa
i DCują po jego ubiciu. Ten jeden, który moze rollować zbiera wszytkie itemy, a potem
rozdaje pozostałym, bo "przez 2h item można przekazać".. mniej więcej tak to działa..
No i tym sposobem "topowe" gildie już biegają w 4/5 setach z LFR... exploit czy clever
use of game mechanic?...

Exploit jak zwykle. Pytanie co Blizzard zrobi. Jak ludzie exploitowali Atramedesa jak dzicy, spamując kilkaset gongów - nic się nie stało. Zero reakcji, każdy mógł bezkarnie to zrobić.

W Firelandach z kolei, ludzie zabijający Rhyolitha za pomocą petów - i całego rajdu będącego afk poza jego platformą - dostali 3 dni bana.

Więc, um... Nie wiadomo jak to będzie. "Wszyscy to robią" to gówniane wytłumaczenie. Chciałbym, żeby jako minimum rollbackneli ludziom gear, a 3 dni bana jako bonus ;)

Naprawde, uczciwie granie w Cataclysm było baaardzo trudne. Na każdym kroku jakieś "kreatywne mechaniki", i Blizzard ignorujący sporą część z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 12:49, Daronn_Darker napisał:

Mam takie dziwne pytanie. Jak wy gracie np. w pvp, używając klawiatury do "wciskania"
skilli? Nie ogarniam tego. Podobno trzeba się nauczyć takiego stylu gry jeśli się chce
być dobrym w pvp. Coś jak smart cast w lol. Możecie mi to jakoś wyjaśnić?


Tak jak kolega wyzej napisal, absolutne podstawy do gry pvp. Podobno niektoirzy dobzi gracze dalej bawia sie w klikanie, ale ja bym to raczej wlozyl miedzy bajki. Sam osobiscie klikam dwie rzeczy - ice blocka i trina (chociaz wiem ze to przegiecie, ale nauczylem sie tak dawno temu i odzwyczaic sie nie moge). Oczywiscie do tego dochodza skille rzucane na focus, jest do tego odpowiednia opcja (skill + alt/shift) jednak ja osobiscie wole osobne macra. Chociaz musze przyznac ze gdyby mag mial kilka skilli wiecej to by mi brakowalo miejsca na klawiaturze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowanie - to jedno słowo przychodzi mi na myśl kiedy mówię o nowym rajdzie. Dragon Soul to ciekawy rajd, fajnie wygląda i bossowie mają całkiem niezłą mechanikę walki, jest jedno "ale" - rajd jest zbyt prosty. Ragnarosa norm z moją gildią załatwiliśmy dopiero po dwóch tygodniach, Deathwing''a drugiego dnia...

LFR działa dobrze , chociaż czas czekania na grupę ponad 30 min jako TANK nie jest zbyt fajny.

Nowe instancje, tak jak rajd niezbyt wymagające, ale bardzo przyjemne i klimatyczne moim zdaniem.

Czekam na Darkmoon Faerie Isle, jestem bardzo ciekaw co blizz wymyślił żeby DF w końcu do czegoś się przydało.

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 12:33, Liarkurna napisał:

LFR działa dobrze , chociaż czas czekania na grupę ponad 30 min jako TANK nie jest zbyt
fajny.



Wreszcie czujesz się jak biedbe DPSY i Heale !!!111111oneone

(oczywiście się zgrywam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałem się zapytać czy ktoś doładowywał już kiedyś konto za pomocą Recruit A Friend. Oferują to na allegro od dawna, obecnie to znacznie tańsza forma doładowania (55zł vs 80zł za 2 miesiące). Jakkolwiek można sobie przeczytać szczegółowy tutorial jak sprawę załatwic, ja się zastanawiam jak to się dzieje, że to takie tanie? I czy to w pełni legalne, czy to kolejne obejście, tak jak te wspomniane powyżej (innymi słowy czy można mieć jakieś kłopoty przez to)?

A tak na marginesie odnośnie czekania w LFG-przypomniał mi się obrazek, na którym dps-y czekali w długiej kolejce przed rozwalającymi się drzwiami, a tank szedł sam po czerwonym dywanie niczym w Cannes w kierunku drzwi ze złota (healer miał pośrednie warunki).

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to widzieliście ostatni filmik po pokonaniu Deathwinga ? Po jego obejrzeniu moją pierwszą myślą było "..., że co ?".

Spoiler

Skoro Dragon Aspects straciły swoją moc to co na przykład z Emerald Dream, strzeżeniem prawidłowego przepływu czasu, kontrolą magii ? Ciekawe jak to Blizzard dalej rozwinie. Albo nagle znikąd Smoki z powrotem otrzymają swoją moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 15:54, DemoBytom napisał:

Hehehe world first race będzie ciekawy w tym tierze.. przynajmniej jego start ;)


Ano, Paragon chyba powinna zmienić swoją nazwę, bo do przykładu i ideału z każdym dniem im coraz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobne, że mimo bana i tak zgarną World Firsta. No, ale to akurat mało istotne, ważne, że w końcu Blizzard się postawił, bo już naprawde bezczelne były teksty przy okazji tych exploitów - "warto zaryzykować, w najgorszym razie 3 dni bana dostalibyśmy, a pewnie i tak nic nam nie zrobią". 8 dni to już całkiem sporo dla topowych gildii, może pomyślą następnym razem.
Po tym jak Blizz olał Atramedesa i dziesiątki oszukanych killi, myślałem, że i tym razem przymkną oczy. Miło mnie zaskoczyli.

No i wygląda, że heroic bossy nie będą żartami - poza ofc Morczokiem - patrząc na stream, nienerfowali raczej nic od PTR, więc będzie co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się