Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2012 o 17:47, TigerXP napisał:

> Materiał z BG wraz z moim "komentarzem". Mam nadzieje że wam się spodoba.
>
> http://www.youtube.com/watch?v=YLAhJ-c6EhM

Jakbys dorzucil jakas cicha muzyczke w tle, mysle ze lepiej by sie to ogladalo. No i
troche za duzo klikania ;p


Dzięki za podpowiedź w następnym odcinku tak zrobie. No cóż mam taką klawiature że każde kliknięcie słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal twierdze, że to nic szczególnego. Nie żebym specjalnie hejtował czy coś. 2v2 jak ktoś wcześniej wspomniał, opiera się na jak najszybszym zabiciu drugiej drużyny, bez większego uważania na to co się dzieje. Popujesz wingsy, guardiana, trinket i albo zginą, albo wy zginiecie. Na tym raitingu ( jak widze 1,3k mmr ) jak się trafia healer dps, zazwyczaj ludzie nie do końca ogarniają co się dzieje i giną tak samo szybko jak double dps.
Jak chcesz żebyśmy ocenili twoją umiejętność palkiem to nagraj jakieś 3v3 : )
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo moim zdaniem to pvp w cata to jakaś kpina, od samego początku do końca
zdarzyło mi się kilka razy zginąc w cheap shocie (mag/rogal)... fakt faktem że pve (vial/pomarańcze itd) ma swoje w tym zasługi, ale już nawet nie wiem czy sie śmiać czy płakać przypominajac sobie jakto strasznie przed cata rozpisywali się że chcą stonować burst heal/dmg znerfić mana regen i inne bzdury- koniec końców nic z tego nie wyszło ;>
myśle że fix z tbc odnośnie burstu czyli resi więcej szkodzi niż tak naprawde pomaga, nie nie jestem jednym z lemingów twierdzących że pre tbc pvp było cool tylko dlatego że nie było resi- ale patrząć obiektywnie to ten stat rozdziela combat na pvp i pve co nie wychodzi nam na dobre bo zbalansowanie ich obu na raz jest co najmniej dość trudne o ile nie, jak można zaobserwować niemożliwe

@mop
coraz bardziej nie podoba mi się idea robienia pokemonów zamiast drzewek talentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja newbie 14 lvl Undead Warlock mam pytanie, a mianowicie... Skończyły mi się questy, jedynie tam gdzie dochodzę do miejsca po prawej do końca i jest odkryty obóz gdzie się nawalają z wilkołakami mam questa z ubiciem 50 skrzydlaków i 1 "coś zrobić". I to jest jedyny quest jaki mi posiadam. Pomyślałem nad poleceniem balonem do Orgimmaru, ale nie wiem ,czy dla mnie 14 levelowca to dobry pomysł.

Kolejne pytanie. A mianowicie serwery, ok. Od groma, tylko że zacząłem grać na serwerze jakimś Medium, lecz potem się okazało ,że liczba osób jest raczej w 75% jest Low. Ilością ludzi serwer nie powala. Czy postać przypisana jest do serwera?

Quest Keeper, coś takiego mi kolega mówił ,że jest to w pełni legalne i pomaga w questach, niestety wujcio google niezbyt pomógł, wyszukuje jakieś questy które mają dopisek "keeper". O czym mowa? Faktycznie z większą wersją mam jakieś podpowiedzi które np. zaznaczają na niebiesko obszar pewnych mobów. Czy o tym mowa?

Kupowanie abonamentu za 18 zł, a mianowicie system Freind''s Pre-paid 30 days + Mount X53 Rocket. Temat pewnie wałkowany tysiąc razy, ale mam wrażenie ,że taki system jest od niedawna, ale MOGĘ się mylić. Czy za kupowanie takiego czegoś grozi banem?

Active - konto aktywne które posiada jeszcze w trakcie abonament , Frozen- nie posiada i zamrożone? Dobrze sobie wytłumaczyłem?

Czy jak mam w trakcie abonament powiedzmy 30 dni, a dostałem od kogoś kolejne 30 dni to mogę odrazu sobie doładować, czy czekać te 30 dni? I to samo pytanie z Freind''s PrePaid 30 days?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 20:49, SoieR napisał:


Pre-tbc nie grałem więc się nie wypowiem.
Przez całe tbc grałem lockiem, głównie PvP i to casualowo. Mogęjednak powiedzieć, że twedy specjalnie lepiej nie było. Co prawda grając SL/SL lockiem dało się ciut dłużej przeżyć, ale i tak resi ( o ile pamiętam zmniejszało szanse na obrażenia krytyczne, dopiero potem zmniejszały dodatkowo dmg DoTów ) nie dawało poczucia balansu. Rogale były denerwujące ze swoim Cheat Death ( widziałem pare akcji, gdzie na duelu rogal na 10 % hp zabił locka z 40 % : ) ), Warriorzy też byli mocni.
To samo się tyczy WoTLKa. Burst tu też był, między innymi DK na początku dodatku, oraz ( : D ) Sudden Death pre-nerf, gdzie Execute crity wchodziły za pół życia :D Szkoda, że nie miałem warka na 80 lvl''u.
Wniosek jest jeden i większośćz nas go zna, PvP w WoWie nigdy nie będzie zbalansowane i nigdy nie było. Można graći narzekać, albo zwyczajnie zmienić grę. Ja wybrałem drugą opcje, bo nie chciało mi się wnerwiać na kolejne buffy/nerfy, które coraz bardziej niszczą grę. Jak dla mnie talenty/skille powinny mieć inne działanie na PvP a inne na PvE, wtedy wprowadzona zmiana, nie była by dla PvP nerfem a dla PvE buffem.
Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 21:47, BartexooN napisał:

Ja newbie 14 lvl Undead Warlock mam pytanie, a mianowicie... Skończyły mi się questy,
jedynie tam gdzie dochodzę do miejsca po prawej do końca i jest odkryty obóz gdzie się
nawalają z wilkołakami mam questa z ubiciem 50 skrzydlaków i 1 "coś zrobić". I to jest
jedyny quest jaki mi posiadam. Pomyślałem nad poleceniem balonem do Orgimmaru, ale nie
wiem ,czy dla mnie 14 levelowca to dobry pomysł.


Nie jest zły. Orgrimmar to to samo co Undercity, tylko dla Orków i Trolli + stolica całej Hordy.
Ewentualnie przez portal do Silvermoon (jak się wchodzisz na dziedziniec przed Undercity, to w takim bocznym miejscu po prawej) i stamtąd do Ghostlands.
Poszukaj w Undercity (albo dowolnym innym mieście rasy) tablic, na których pojawiają się questy kierujące do nowych krain. Czasami jest z tym problem, jeśli jesteś tak 1-2 poziomy za nisko na nowy, a już za wysoko na poprzedni obszar.

Dnia 20.01.2012 o 21:47, BartexooN napisał:

Kolejne pytanie. A mianowicie serwery, ok. Od groma, tylko że zacząłem grać na serwerze
jakimś Medium, lecz potem się okazało ,że liczba osób jest raczej w 75% jest Low. Ilością
ludzi serwer nie powala. Czy postać przypisana jest do serwera?


Tak. Ale możesz spokojnie zrobić sobie postać na nowym serwerze. Jeśli masz 14 poziom, to niewiele stracisz. W ogóle możesz mieć bodajże 50 postaci.

Dnia 20.01.2012 o 21:47, BartexooN napisał:

Quest Keeper, coś takiego mi kolega mówił ,że jest to w pełni legalne i pomaga w questach,
niestety wujcio google niezbyt pomógł, wyszukuje jakieś questy które mają dopisek "keeper".
O czym mowa? Faktycznie z większą wersją mam jakieś podpowiedzi które np. zaznaczają
na niebiesko obszar pewnych mobów. Czy o tym mowa?


Stary addon do wowa, pomagający przy robieniu questów. Od Cataclysmu zbędny, bo Blizzard wbudował jego funkcjonalność w grę. Wszystkie normalne addony są legalne, boty itp. nie są. Addony możesz ściągnąć najlepiej z www.curse.com - tam praktycznie 100% jest legalne.

Dnia 20.01.2012 o 21:47, BartexooN napisał:

Kupowanie abonamentu za 18 zł, a mianowicie system Freind''s Pre-paid 30 days + Mount
X53 Rocket. Temat pewnie wałkowany tysiąc razy, ale mam wrażenie ,że taki system jest
od niedawna, ale MOGĘ się mylić. Czy za kupowanie takiego czegoś grozi banem?


Nie mam pojęcia, nie interesowałem się.

Dnia 20.01.2012 o 21:47, BartexooN napisał:

Active - konto aktywne które posiada jeszcze w trakcie abonament , Frozen- nie posiada
i zamrożone? Dobrze sobie wytłumaczyłem?


Tak. Active działa, Frozen - czas się skończył.

Dnia 20.01.2012 o 21:47, BartexooN napisał:

Czy jak mam w trakcie abonament powiedzmy 30 dni, a dostałem od kogoś kolejne 30 dni
to mogę odrazu sobie doładować, czy czekać te 30 dni? I to samo pytanie z Freind''s PrePaid
30 days?


Czas się kumuluje, czyli będziesz miał łącznie 60 dni. Jedyna różnica - jeśli aktywujesz od razu, to będziesz miał te dni ciurkiem. Czyli jeśli np. postanowisz zrobić sobie przerwę (bo wyjeżdżasz na wakacje) to już się nie da tego wstrzymać. Ale nie jestem pewien do końca, nie korzystam z takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhh... Po kolei.

1. 5 lat nie grałem po stronie Hordy, ale przypuszczam, że zabłąkałeś się gdzieś w okolicach Silverpine Forest. Wróć do Undercity, tam powinieneś znaleźć Hero''s Board - tj. tablicę, która wskaże Ci gdzie powinieneś/możesz się teraz udać. Jeśli takiej tablicy nie ma w UC, to na pewno jest w Orgrimmar - tak, możesz tam iść na 14lv, możesz nawet na 1. Obydwa miasta znajdują się w newbie zones / horde territory, więc nic złego nie może Ci się tam stać, no chyba że sam kogoś zaczepisz, ale wtedy pretensje możesz mieć tylko do siebie. Poza tym, jeśli otworzysz sobie mapę (domyślnie M) i przejdziesz na ekran kontynentu, to zobaczysz że każda strefa ma wskazane poziomy na jakich najlepiej tam się bawić.

2. Na Twoim miejscu założyłbym postać na serwerze z populacją High (większa populacja = stabilniejsza ekonomia, łatwiejsze znalezienie grupy itp.). Natomiast na jakim serwerze byś nie grał, to na Twoim poziomie i tak wiele osób nie spotkasz, bo większość i tak siedzi na 85lv, a jak już ktoś robi alta, to pewnie i tak korzysta głównie z LFD. Postać jest przypisana do serwera, jej przeniesienie to odpłatna usługa. Także jeśli masz wątpliwości, to najlepiej załóż nową postać na innym, lepiej zaludnionym serwerze już teraz. Nadrobienie tych kilku poziomów nie zabierze Ci dużo czasu, a zaprocentuje w przyszłości.

2. Quest Keeper to zapewne jakiś addon do robienia zadań. Zdecydowana większość addonów jest w pełni legalna i bezpieczna. Żeby mieć pewność, że nie wpakowałeś się w jakiegoś bagno, najlepiej ściągaj addony ze sprawdzonych stron np. WoW Interface albo Curse. Jeśli nie wiesz, jak instalować addony, to najlepiej po prostu wejdź na Curse, ściągnij sobie Curse Client, wyszukaj addony jakie Cię interesują, a ten programik zrobi resztę za Ciebie. Tak poza tym to nie bardzo rozumiem na co Ci addon do wykonywania questów, według mnie pomagier wbudowany w grę jest więcej niż wystarczający, żeby sobie z wszystkim radzić.

3. Po pierwsze, co prawda nie wiem, do końca jak działa usługa oferowana na Allegro, ale usługa Invite a Friend jest w Polsce niedostępna. Nie wiem, jak to dokładnie funkcjonuje, ale prawdopodobnie musiałbyś podać fałszywe dane przy zakładaniu konta, a na tym możesz się przejechać, jeśli ktoś Ci je kiedyś ukradnie i chciałbyś je odzyskać. Po drugie, jeśli masz z kontem powiązane jakieś inne gry, to tym bardziej nie warto ryzykować. Po trzecie, prawdopodobnie musiałbyś założyć sobie zupełnie nowe konto w WoW, żeby to w ogóle przeszło, a jeśli masz już postać, to może średnio Ci się chcieć... choć na Twoim lv to raczej pikuś. Jeśli naprawdę chcesz od razu zobaczyć dużo osób... wybierz się około 20-21 do Orgrimmar.

4. Active / Frozen - dobrze to zrozumiałeś. Przy czym konto Frozen zmienia status z powrotem na Active natychmiast po opłaceniu abonamentu, czy to w formie game card, czy poprzez dodanie subskrypcji z karty.

5. Konto nowym abonamentem możesz doładować w dowolnej chwili, po prostu całość się skumuluje. I nie, nie wiem, co to jest friends prepaid 30 days, nigdy tego na oczy nie widziałem. Ponieważ nie istnieją karty prepaid na 30 dni, podejrzewam, że może chodzić o to, iż Ty płacisz osobie, która ma kartę kredytową, udostępniasz komuś swoje konto, a on/ona opłaca Ci abonament na 30 dni, ale! NIGDY, PRZENIGDY TEGO NIE RÓB! To jest najprostsza i najszybsza droga do zostania okradzionym z własnego konta. Hasła po prostu nie podaje się nikomu, przenigdy.

Jak chcesz w miarę tanio i bezpiecznie dokupić abonament, to polecam np. keye.pl albo wowprepaid.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2012 o 22:10, Murith napisał:

Przez całe tbc grałem lockiem, głównie PvP i to casualowo. Mogęjednak powiedzieć, że
twedy specjalnie lepiej nie było. Co prawda grając SL/SL lockiem dało się ciut dłużej
przeżyć, ale i tak resi ( o ile pamiętam zmniejszało szanse na obrażenia krytyczne, dopiero
potem zmniejszały dodatkowo dmg DoTów ) nie dawało poczucia balansu. Rogale były denerwujące
ze swoim Cheat Death ( widziałem pare akcji, gdzie na duelu rogal na 10 % hp zabił locka
z 40 % : ) ), Warriorzy też byli mocni.


Gwoli scislosci, akurat lock SL/SL byl jedno z najbardziej, jesli nie najbardziej, przekoksana klasa przez cale tbc. Wiec nie wiem akurat na co tu narzekac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2012 o 00:02, TigerXP napisał:


Ja i tak grałem deep affi, Sl/SL było nudne jak cholera. Na bg preferowałem destro ze starym conflagrate i nether protection.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2012 o 21:47, BartexooN napisał:

Kolejne pytanie. A mianowicie serwery, ok. Od groma, tylko że zacząłem grać na serwerze
jakimś Medium, lecz potem się okazało ,że liczba osób jest raczej w 75% jest Low. Ilością
ludzi serwer nie powala. Czy postać przypisana jest do serwera?

Grasz na serwerze pve czy pvp? Po stronie hordy jest ogolnie mniej ludzi na serwerach pve, a wiecej hordziakow podobno na pvp. Jak ktos ci juz poradzil lepiej zakladac postac tam gdzie jest populacja high bo to zwieksza szanse by kogos napotkac:). Rzeczywiscie malo ludzi spotyka sie naniskich lvlach, ale to tez dlatego, ze wielu woli siedziec w miescie i tak od 15 lvlu robia w kolko instancje przez dungeon findera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2012 o 13:48, GanD napisał:

"Usługa jest niedostępna.

Zwój wskrzeszenia jest tymczasowo niedostępny. Spróbuj ponownie później."


Dzięki za próbe, udało mi się aktywowac 10 dniowe demo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska gildia Moherowe Berety na serwerze EU Eonar zaprasza w swoje szeregi.
Poszukujemy polskich graczy, którzy wzmocnią nasz skład.

Rekrutacja otwarta dla wszystkich klas (poza warlockiem) - mile widziani dobrzy DPS-i.

Rajdujemy 4 razy w tygodniu (Śr, Czw, Pon, Wt) od 21.00 do 24.00

Zapewniamy miła i przyjazną atmosferę, zapewnianą przez dojrzałych i odpowiedzialnych graczy.

Zapraszamy do rekrutacji na stronę WWW gildii:
moherowe.guildomatic.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 19:37, Szw3dzik napisał:

Witam jaki jest server na ktorym gra duzo polakow chodzi o global ?


Burning Legion, z innych to nie wiem, ale kiedyś na Sporeggarze trochę Polaków też grało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 19:53, Heimdallr napisał:

> Witam jaki jest server na ktorym gra duzo polakow chodzi o global ?

Burning Legion, z innych to nie wiem, ale kiedyś na Sporeggarze trochę Polaków też grało...

teraz mało kto tam został ;3 rare czerwone gemy kosztują tyle co niektóre epickie na bl na przykład ;>
gief fcm plx!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się