Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Jednak nie nie dziala tak jak chcial , Jesli chcesz rzucic FB na target ktory bijesz musisz zdjac focus "bezsensu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 13:52, Kamil2142 napisał:

Krótkie pytanko -> gram na BL w ally. Do 84 ciągle byłem tankiem, ale coraz bardziej
zastanawiam się nad tym, żeby na 85 kupić gear dla dpsa. Właściwie nikt nigdy nie pisze
"LF tank"

na lfg tanki maja instant wchodzenie praktycznie

Dnia 04.02.2012 o 13:52, Kamil2142 napisał:

, a na raid finder podobno ( słyszałem od może 2 randomów ) tank łączy się dłużej
niż dps.

tak ale dpsy też maja troche czekania, ot- jak utrafisz z tego względu że ba lfr jest 2 tanków 6 healerów a reszta to dpsy

Dnia 04.02.2012 o 13:52, Kamil2142 napisał:

Jaka jest prawda? Nie chcę spieprzyć i kupić za ciężko zarobione JP gearu którego
nie będę używał. Z góry dzięki za pomoc :)

jaka klasa? drut feral używa w większośći tego samego/podobnego gearu do miśka i kota więc mając 1 dobrze mieć 2 na offie bo będziesz po prostu miał 2 role załatwione przy tym samym gearze (podobnie jak np. ele shamani/ boomkiny z resto), dk blood jest na instach właściwie dpsem healerem i tankiem w jednym więć jeśli planujesz jakiś old cont czy coś będzie ci łatwiej - łatwiej też jest się ubrać
pozatym na tanków jest niemal zawsze zapotrzebowanie w odróżnieniu od dpsów których jest na pęczki (każda klasa może nim być więc...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 15:37, Kamell napisał:

Jednak nie nie dziala tak jak chcial , Jesli chcesz rzucic FB na target ktory bijesz musisz zdjac focus "bezsensu"


Eee...:

>"Potrzebuje macro w ktorym spell bedzie lecial w focus, o ile taki bedzie, jesli bedzie brak focusa to w target."

JEŚLI focus target istnieje -> castuj w niego, jeśli nie istnieje -> castuje w obecny target..

>Dzieki za checi ale chodzilo mi o cos troszke innego. Mianowicie zeby macro samo wykrywalo czy mam focus czy nie. Wtedy nie zachodzila y koniecznosc uzywania shifta/alta itp.

Bez użycia modyfikatorów..

Jak ktoś chce sobie dodać obsługę modyfikatorów, to można to spokojnie zrobić:

/cast [mod, @focus, exists, harm] Fire Blast; Fire Blast

Jak juz mówiłem, takie makra czasem się przydają.. Sam używałem tego bez modyfikatorów do konkretnego celu - utrzymywania debuffa na bossie wtedy kiedy biłem addy. Sytuacyjne, ale przydatne i na pewno nie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie wrócić do WoW''a. Dosyć ostro raidowałem TBC (BT, Hyjale, Sunwell) za czasów kiedy to był jeszcze wyczyn, potem WotLK zacząłem gdzieś od Ulduaru, trochę HM, LK samego nie zabiłem, jedynie jakieś tam drejki +3 czy co to tam było. Głownie jako healer lub tank. PvP na relentless skończyłem.

Możecie mi streścić jak wiele się zmieniło, na lepsze, na gorsze, i jak samo community wygląda. Jak z world PvP, czy zony dalej świecą pustkami od czasów random dungeon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2012 o 15:47, SoieR napisał:

ciach

Dzięki za odpowiedź. Klasa Warrior, zapomniałem dopisać :)
W takim razie kontynuuje rolę tanka, dobrze to słyszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez przed chwila sprawdzalem , niewiem moze mam bug czy cos , ale nie dziala tak jak piszesz . Rzuca FB w Target focus tylko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znow niemoge edytowac omg . Wracajac do tego nieszczesnegomacra , kolega Tiger pewnie chce uzywac go na arenie . Wiec jest bezurzyteczne wyobraz sobie arena 3v3 odpala focus na innego maga spoko fb rzuca na focus nietracac swojego targetu ktory bijei nagle rogal strasznie siedzi na tobie odpalasz fb a tu znow leci w focus. Dlatego twierdze ze te macro na arenach jest bezsensu to zwykle macro na focus + jesli nie masz kogos na focus nadal dziala spel . Wiec nieobejdzie sie bez modyfikacji czy tez mouseover grajac areny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 16:55, Kamell napisał:

Znow niemoge edytowac omg . Wracajac do tego nieszczesnegomacra , kolega Tiger pewnie
chce uzywac go na arenie . Wiec jest bezurzyteczne wyobraz sobie arena 3v3 odpala focus
na innego maga spoko fb rzuca na focus nietracac swojego targetu ktory bijei nagle rogal
strasznie siedzi na tobie odpalasz fb a tu znow leci w focus.


Chyba, że najpierw skasuje focus. Co też daje się robić przez macro.
Dla niektórych modyfikatory to nie jest rozwiązanie. Ja na przykład nie używam ich, bo na kombinacje z modami mam inne keybindy. Wszystko co pozwala mi wpakować trzy umiejętności używane w różnych okolicznościach pod jeden przycisk jest przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 15:57, Kamell napisał:

Przeciez przed chwila sprawdzalem , niewiem moze mam bug czy cos , ale nie dziala tak jak piszesz . Rzuca FB w Target focus tylko .


Przyszedłem z pracy do domu i aż sam sprawdziłem.. Działa:
http://www.youtube.com/watch?v=oAC46658cFA
Jeśli masz focus target - rzuca (w tym wypadku Howling Blasta) na focus. Jeśli focusa nie masz, lub focus jest "przyjazny" - rzuca na main target''a.
Czyli robi to o co Tiger prosił.
Ty mu dałeś macro z modyfikatorami - nie chciał tego..

>Wracajac do tego nieszczesnegomacra , kolega Tiger pewnie chce uzywac go na arenie . Wiec jest bezurzyteczne wyobraz sobie arena 3v3 odpala focus na innego maga spoko fb rzuca na focus nietracac swojego targetu ktory bijei nagle rogal strasznie siedzi na tobie odpalasz fb a tu znow leci w focus. Dlatego twierdze ze te macro na arenach jest bezsensu to zwykle macro na focus + jesli nie masz kogos na focus nadal dziala spel . Wiec nieobejdzie sie bez modyfikacji czy tez mouseover grajac areny.

A wiesz, że nie każdy musi mieć action bary poukładane tak jak Ty? Ja nie mam ani jednego macra z modyfikatorem - z tego względu, że jak spojrzysz na przesłany przeze mnie filmik - mam dwa paski na dole ekranu. Górny ma bindy poukładane jako A,Q,W,R,T,G,1,2,3,4,5,6 a dolny ma te same ale z shiftem. Więc zamiast pisać macro z modyfikatorem na shift wrzucam daną umiejętność/macro na dolny pasek. Dzięki temu zawsze go widzę. Kwestia przyzwyczajenia i osobistych preferencji.
Można też przerzucać focus przy pomocy innego macra - tak robiłem lockiem na Valionie i Theralionie. Focus był zawsze na smoku, który latał, "zamiana" focusa z curent targetem pod bocznym przyciskiem myszy i bardzo proste multi dotowanie Soul Swapem dzięki prostemu macrowi bez modyfikatorów..

Ja tylko napisałem tutaj macro tak jak Tiger to opisał, nikogo nie zmuszam do używania go w tej formie, ale twierdzenie, że "jest bez sensu bo mnie się nie podoba" jest conajmniej nie fair >.>''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie jest tak jak piszesz tylko to jest zwykle macro z Focus ktore daje mozliwosc uzycia Spela bez focusa . Na arenie 0 uzytecznosci uwierz mi , i nie mialem tu na celu nikogo obrazac lol tylko stwierdzic fakty ze te macro moze i jest ok w pve ale pvp jest slabe .

Uzywajac tego macra musisz albo zmieniac focus target / usuwac z focusa , co jest strasznie niewygodne na arenach . Uzywajac macra z mod/mouseover masz pod jednym klawiszem 2 lub wiecej bindow niezasmiecajac sobie UI niepotrzebnymi macrami typu "czyszczenie z focusa i wstawianie nowego tergetu na focus"

Gdybym rogalem musial robic takie macra z czyszczeniem Focusa , niestarczyloby mi barow .
Sap - focus
Blind - focus
Shadowstep - focus
Kick - focus i inne dlatego z mod oszczedzam miejsce na inne spele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, przepraszam, ze przerwe dyskusje, ale mam pytanie. Od jakiegoś czasu przegladam allegro i widze dziwnie tanie prepaidy na zasadzie RAF, jak wyglada sprawa z legalnością tego? Kupował już ktoś? Chce wznowić gre i zastanwiam sie czy aby tego nie zakupic,a z tego co widze duzo ludzi jednak kupuje te aukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 21:57, Almarcino napisał:

Panie i Panowie, przepraszam, ze przerwe dyskusje, ale mam pytanie. Od jakiegoś czasu
przegladam allegro i widze dziwnie tanie prepaidy na zasadzie RAF, jak wyglada sprawa
z legalnością tego? Kupował już ktoś? Chce wznowić gre i zastanwiam sie czy aby tego
nie zakupic,a z tego co widze duzo ludzi jednak kupuje te aukcje



Ja kupiłem miesiąc gry za 9 zł i wszystko działa jak nalezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 21:57, Almarcino napisał:

Panie i Panowie, przepraszam....


U mnie w gildii, dwóch kolegom zdarzyło się, że Blizz wycofał im Prepaida, za kupno tego RAFa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WotLF przyniósł cienie
Cata przyniósł wode
KungFu być może podmieni nam modele postaci, ale jest jeszcze jedna rzecz którą chętnie zobaczyłbym dodaną do grafiki wowa, tj mrok/noc- to co obecnie mamy nie specjalnie oddaje klimat nocy, a fajnie byłoby aby niektóre lokacje wymagały jakiegoś typu oświetlenia czy to z mgii czy pochodni/kaganków :D
Zawsze w grach rpg ceniłem tego typu elementy z dynamicznym oświetlenem bo po prosty dodaje to swego rodzaju klimat
Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 20:35, SarenkaB napisał:

Ostatni elder Northrend siedzi w WG... kontrolowanym przez Ally od chyba kilku tygodni.
Do następnego roku!

trudno ^.^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 20:35, SarenkaB napisał:

Ostatni elder Northrend siedzi w WG... kontrolowanym przez Ally od chyba kilku tygodni.
Do następnego roku!


Sprawdz na Wowhead. W zeszlym roku byl bug, ktory pozwalal sie dostac do srodka budynku, jesli mogles na nim wyladawac. Nie wiem czy juz to naprawili. IMO dowolny PvP achievement wsrod sezonowych to pomylka. One powinny byc zdecydowanie rozdzielone na PvP i swiatowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się