Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

To może ja wyjaśnię kilka kwestii, bo widzę tu pewne nieścisłości.

Zarówno Prot i Ret korzystają ze strength (zwiększa attack power, co za tym idzie siłę Twoich ataków, a dodatkowo dla Prot podnosi szansę na parry - czyli zablokowanie ciosu bronią). Dla Prota oczywiście bardzo ważna jest też Stamina. Żadna z tych specjalizacji nie korzysta z Intellect.

Zarówno Prot i Ret chcą mieć hit na 7.5% oraz expertise na 7.5% (tak żeby zawsze trafić przeciwnika i żeby przeciwnik nigdy nie mógł zablokować Twojego ciosu). Poza tym jako Prot jeśli możesz, to chcesz mieć expertise na 15% (tj. hard cap). Jako Ret wystarczy Ci te 7.5%, bo masz atakować przeciwnika od tyłu - to automatycznie eliminuje możliwość sparowania ciosu.

Jak to masz z głowy, albo nie możesz już bardziej poprawić tych statystyk za pomocą reforge, gemów czy enchantów, to skupiasz się kolejno na:

Jako Prot:
Haste > Mastery > Dodge > Parry (bo Parry ze względu na duże ilości strenght na sprzęcie i tak będziesz miał zawsze więcej, a crit dla Prot palka crit jest nieistotny).
Gemy: w niebieskie czysta Stamina (bo szczególnie w słabszym sprzęcie staminy nigdy za wiele, a nie uzyskasz jej w inny sposób niż przez gemy, dwa enchanty i trinkety), w czerwone jakiś mix Expertise (np. expertise/stamina), w żółte najlepiej Haste/Expertise, chyba że brakuje Ci staminy, to np. Stamina/Mastery.
Generalnie jako Prot pasuje Ci każdy item, który nie ma Crit, a nawet i z Crit jeśli item level na tym przedmiocie jest dużo wyższy niż to co masz obecnie i sam bonus ze staminy i pozostałych statystyk przebije to, czego nie zyskasz na crit. Sprzętu z tylko dodge/parry należy unikać, chyba że - patrz poprzednie zdanie (i pamiętaj o reforge).

Jako Ret:
Haste > Mastery/Crit (widziałem różne kalkulacje, według większości Mastery jest minimalnie lepsze).
Jeśli chodzi o gemy, to w żółte wsadasz Haste, w czerwone Strength/Haste (pure Strength tylko w przypadku dwóch epickich gemów jakie może zrobić sobie Jewelcrafter), w niebieskie Haste/Hit.

Seals: Jako Ret: Seal of Truth prawie zawsze (na bodaj 6 lub więcej przeciwnikach na prowadzenie wychodzi Seal of Righteous. Jako Prot: Seal of Insight koniecznie z glyphem Battle Healer.

ps. gdybyś nie miał jeszcze 90lv... bierz zawsze sprzęt z wyższym ilvl, statystykami możesz zacząć się przejmować jak skończysz levelowanie. Wcześniej to i tak nie ma większego znaczenia.

Dnia 29.12.2012 o 09:54, GanD napisał:

Zarówno Prot i Ret chcą mieć hit na 7.5% oraz expertise na 7.5% (tak żeby
zawsze trafić przeciwnika i żeby przeciwnik nigdy nie mógł zablokować Twojego ciosu).

O ile dobrze pamiętam, to Prot ma być przede wszystkich def capped, a dopiero potem hit i exp, bo Prot w którego w połowie przypadków wchodzi pełen damage to zbyt duże obciążenie dla healerów i ryzyko wipu. A jeśli nie trafia to dps mogą zluzoważ z threat.

Dnia 29.12.2012 o 09:54, GanD napisał:

Jako Prot:
Haste > Mastery > Dodge > Parry (bo Parry ze względu na duże ilości strenght
na sprzęcie i tak będziesz miał zawsze więcej, a crit dla Prot palka crit jest nieistotny).

Co się zmieniło, że haste jest Prot potrzebny jako pierwszy? Przed MoP był zbędny. Ważne było Mastery ze względu na block i brak diminishing return, potem dodge/parry (mniej więcej po równo w statystykach), aż do def cap, potem dodge/parry kosztem mastery utrzymując capa.

Dnia 29.12.2012 o 15:09, pkapis napisał:

O ile dobrze pamiętam, to Prot ma być przede wszystkich def capped, a dopiero potem hit
i exp, bo Prot w którego w połowie przypadków wchodzi pełen damage to zbyt duże obciążenie
dla healerów i ryzyko wipu. A jeśli nie trafia to dps mogą zluzoważ z threat.

Ten cap nie jest jakos specjalnie trudno osiągnąć, a ważny jest z dwóch powodów. Po pierwsze jask wspomnialeś zwiększa threat, a po drugie i ważniejsze umożliwia szybsze nabicie holy power co zwiększa przezywalnosc(Shield of Righteous o ile pamiętam).

Dnia 29.12.2012 o 15:09, pkapis napisał:

Co się zmieniło, że haste jest Prot potrzebny jako pierwszy? Przed MoP był zbędny. Ważne
było Mastery ze względu na block i brak diminishing return, potem dodge/parry (mniej
więcej po równo w statystykach), aż do def cap, potem dodge/parry kosztem mastery utrzymując
capa.

Tak jak wyżej haste umożliwia szybsze nabijanie holy power co zwieksza przezywalnosc. Mozna isc oczywiscie pod czyste parry>dodge>mastery> expertise/hit cap, ale opcja z hastem jest jak najbardziej oplacalna.

Przede wszystkim obecnie osiągnięcie CTC cap jest niewykonalne (def cap, tak jak i sam stat nie istnieje już od dwóch dodatków;), a na block z mastery jest nałożone DR. Summa summarum, mastery jest w większości przypadków do pupy (poza jakąś wyjątkowo ciężką walką, w której cały czas spamowałbyś WoG, ale to ani Ci wiele nie pomoże na dłuższą metę, ani nie jest opłacalne).

Parry i dodge też podlegają DR. Z Parry jest jeszcze większy problem, bo masz tego sporo już na starcie z samego tylko strength. Tak czy siak mastery choć słabe i tak jest lepsze.

Zmiany w MoP były zasadnicze. Podstawowa umiejętność paladyna do obrony, czyli SotR jest poza gcd, ale wymaga 3hopo do użycia, a SotR to po pierwsze zmniejszone obrażenia od ataków fizycznych przez 3s, po drugie 100% szansy na blok w tym interwale czasowym, po trzecie każde trafienie z SotR daje Ci 10% silniejszy heal z WoG (do 5 stacków). Podsumowując, im więcej masz hopo, tym częściej możesz użyć SotR (i lepszego WoG), co zdecydowanie bardziej zwiększa Twoją przeżywalność niż modlenie się o dodge lub parry.
A skąd to Haste? Ano stąd:

Sanctity of Battle
Requires Paladin
Requires level 58
Melee haste effects lower the cooldown and global cooldown of your Judgment, Crusader Strike, and Hammer of Wrath.
Retribution
Hammer of the Righteous, Exorcism,
Protection
Hammer of the Righteous, Consecration, Holy Wrath, Avenger''s Shield.

ps. oczywiście żeby wygenerować hopo z tych ataków trzeba najpierw nim trafić przeciwnika (nie licząc proc z Grand Crusader), stąd też potrzebny Ci hit cap i exp hard cap.
ps. choć ten opis wydaje mi się ciut walnięty, ale nie mam jak tego teraz sprawdzić, bo serwery leżą.

Dnia 29.12.2012 o 19:27, Malevyn napisał:

ja [m] caly dzien nie mozna grac

Rozumiem Twój nastrój (ja też sobie przed kompem parę razy bluznąłem jak mnie dzisiaj co 10 minut wylogowywało) ale proszę Cię abyś nie używał takiego słownictwa na forum.

Dnia 29.12.2012 o 22:53, GanD napisał:

Co nie znaczy, że problemów nie było wcześniej.
http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/6160409261#1
Ciekawe, czy dadzą dadzą nam zwrot za ten 1 dzień, pewnie nie, ale pomarzyć zawsze można.

Nie pamiętam już kiedy ostatni raz widziałem darmowy dzień od Blizza. Zdaje mi się, że było to w okolicach TBC. Tak więc nie robiłbym sobie nadziei na jakieś zwroty.

Dostałem od Blizza Battle Chesta, no i w związku z tym mam miesiąc grania za free, ale nie fortunnie się stało, że jakieś 3 tyg temu kupiłem WoW Battle Chest, zakupionego kodu jeszcze nie aktywowałem, czy może on posłużyć jeszcze jako przedłużenie abonamentu o ten miesiąc który jest w każdym Battle Chest?

Witam. Mam pewien problem. Otóż miałem na komputerze zainstalowaną wersję sprzed kilku dni od wyjścia pand. Dodatek też miałem, ale z braku stałego podłączenia do internetu dopiero od niedawna mam możliwość zaktualizowania gry. Jak zawsze - odpalam płytkę i chcę zainstalować dodatek, w tym miejscu zaczął się pojawiać jakiś błąd. Odinstalowałem grę i pobrałem klienta gry eu.battle.net. Niestety tu się zaczynają schody. Pojawia się okienko z napisem "Checking for upadtes...", ale niezależnie od tego, na jak długi czas to zostawię, to pasek ładowania po niżej ani drgnie. Czasem zatrzymuje się w ok. 60%, a czasem jest 0...

Popełniłem ten błąd, że przed instalacją dodatku uaktywniłem już abonament, a minęło już parę dni.

Spróbuj tego:
http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/6200580987#4
albo tego:
http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/5208432490#11
ewentualnie:
https://eu.battle.net/support/en/article/enabling-windows-secondary-logon-service
W ogóle polecam poczytać ten temat, którego odesłałem w drugim linku albo całkowicie skasować wszystkie stare foldery WoW: http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/5207772317#2
Problem jest dość znany, tyle że wydaje się, iż u różnych osób pomagają różne rozwiązania. Mam nadzieję, że dasz sobie z tym radę.

Dnia 05.01.2013 o 12:59, Klimat napisał:

Witam.Czy jezeli dodam do konta zamrozonego triala MoPa to czy przedluzy mi to czas gry
o 10 dni ?

Tak. Ale z tego co wiem to nie będziesz w stanie wbić wyżej niż 85.

Dnia 05.01.2013 o 20:09, Klimat napisał:

Do tej pory gralem na Burning Legion, mozecie mi polecic jakis inny serwer PVP ?

Istotne rzeczy i tak są teraz crossrealm (w tym pvp), więc jedyne, co ważne to żeby serwer miał dużą populację, jeśli zależy ci na robieniu rzeczy wymagających grupy z serwera (jak np. obecny tier raidów), na plus też zwykle przekłada się to w kwestii cen na AH. Z doświadczenia odradzam brać jakikolwiek serwer z "recommended", "low" i "medium", bo nawet te ostatnie często są dość martwe.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się