Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2013 o 08:44, Chlorofil napisał:

Witam. Aktualnie mam 35 level i parę pytań.

1. Wybrałem przez przypadek profesję skinning.
Czy można ją zmienić ? Drugiej jeszcze nie wybrałem...


Możesz ją zmienić. Klikasz P -> na dole masz zakładkę professions i symbolu profesji masz czerwone przekreślone kółeczko. Klikasz i bum nie masz profesji.

Dnia 08.04.2013 o 08:44, Chlorofil napisał:

2. Czy jest coś takiego jak zły wybór frakcji ? Wybrałem humana i nie wiem czy był to
dobry wybór :d zauważyłem, że mało jest graczy grających tą frakcją?


Mówisz o rasie human czy o frakcji alliance? Humanów jest chyba najwięcej w alliance. Jaką populację ma twój serwer (można to sprawdzić po wejściu na listę serwerów przy wyborze postaci)? Jeśli recommended, low albo medium to zmień serwer na High. Biorąc pod uwagę całego WoWa to graczy po stronie hordy jest więcej. Jednakże zdarzają się serwery gdzie dominuje alliance.

Dnia 08.04.2013 o 08:44, Chlorofil napisał:

3. Mounty... gdzie można kupić i o ile można kupić inne mounty ? Aktualnie posiadam konia
i aż ślinka leci jak widzę mounty innych graczy.


Mounty kupić w każdej zonie startowej danej rasy, o ile jesteś exalted z tą rasą. Np możesz jako gnom jeździć na elekkach Draenei. Poza tym mounty można na wyższych lvlach dostać PvP, questy, dungeony i raidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 09:06, Rizzan napisał:

dostać PvP, questy, dungeony i raidy.


Dziękuję za rzetelne odpowiedzi. Jeszcze jedna sprawa. Gram Fury Warriorem - jakie możesz polecić dwie profesje ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 09:20, Chlorofil napisał:

> dostać PvP, questy, dungeony i raidy.

Dziękuję za rzetelne odpowiedzi. Jeszcze jedna sprawa. Gram Fury Warriorem - jakie możesz
polecić dwie profesje ? :)



Mining + Blacksmith
Mining + Jewelcrafting
Mining + Engineering
Herbalism + Alchemy
Herbalism + Inscription

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodziło o exp capa, bo casterzy, np. magowie takowego nie mają tylko o to, że teraz można reforgować jakiś stat na expertise i będzie się on wliczał do hit capa, co ze słabym gearem może przybliżyć nas do tych upragnionych 15%. Mam nadzieję teraz tylko, że takiej opcji w cata jeszcze nie było, bo wyjdzie na to, że o jakiś starociach się rozpisuję :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 13:40, Ustroj napisał:

/ciach/

Expertise =/= hit, więc to tłumaczenie jest błędne... Hunter MUSI mieć hit i exp cap: oba po 7,5% - hit pozwala unikać pudłowania, a exp ma za zadanie zmniejszyć szansę na unik bossa - Ty uważasz, że brak jednej można "zatuszować" nadwyżką drugiej. Innymi słowy: gdy będziesz miał 1% hit a nawet i 50% exp to i tak będziesz pudłował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę o hunterze, tylko o magu, boomkinie, etc. Na clotach expertise nie ma bo i po co, ale jeśli mamy item z hitem i dajmy na to mastery, to możemy zrobić reforge mastery na expertise co da nam więcej sepp hit capa. A jak wchodziły pierwsze rajdy i biegało się za niebieskimi itemami to czasem taki myk pozwalał dobrnąć do capa. No i rogal pod to podchodzi mając 7,5% hita(melee) i expertisa mamy 15% spell hita. Taki sam efekt można uzyskać mając 14% expertise i 1% hita(melee), tyle że wtedy już z skillami i daggerem nie trafimy. Więc exp=hit dla spell hita. I o to mi cały czas chodzi i to zostało zmienione w pandach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 22:48, Chlorofil napisał:

Nie ma już w wowie takich drzewek prawda ?

http://www.wowguideonline.com/fury_warrior_talent_build.html

Bo nie widziałem żeby można było gdzieś pkt. dodawać...


Niet, teraz co 15 lvli daje sie jeden punkt w dany talent http://www.wowhead.com/talent#w|
. Osobiscie za tym nie przepadam bo wychodza takie dziwne kombinacje jak feral z typhoonem, albo fire mage z ice barrier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 23:45, TigerXP napisał:

. Osobiscie za tym nie przepadam bo wychodza takie dziwne kombinacje jak feral z typhoonem,
albo fire mage z ice barrier.


a fire mage z ice blockiem tez ci przeszkadza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Może się dla was zabrzmi ono trochę dziwnie. Aktualnie wbiłem 40 level. Robię questy na statku niedaleko Booter Bay :). Pytanie jest takie czy czerpię z gry wszystko co ona daje graczowi. Innymi słowy czy gram tak jak powinienem. Robię questy po kolei jak prowadzą za rączkę od lokacji do lokacji, jak mam dobry level na dunga to go robię. Tak na razie wygląda moja zabawa. Powinienem robić coś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 15:50, Ustroj napisał:

/ciach/

Wiesz, że dzwonią, ale nie masz pojęcia w którym kościele, a ja przez to czuję się jakbym rzucał grochem o ścianę... Balance Druid* może podnosić sobie Hit Cap, ale za pomocą... Spirit, a nie Expertise... Expertise odnosi się WYŁĄCZNIE do klas melee i każda z nich musi mieć po 7,5% w Hit i Exp - natomiast nadwyżka którejkolwiek z tych statystyk NIE ZASTĄPI niedoboru drugiej - mam nadzieję, że wreszcie wiesz o co mi chodzi i gdzie popełniłeś błąd... Cytując - może wreszcie przyznasz się do błędu: Expertise Rating decreases the chance that your melee attacks will be dodged - nie musze chyba podkreślić tego co najważniejsze w tym zdaniu?

*- z tego co kojarzę tylko ta klasa w tym konkretnym specu może robić taki myk dzięki pasywnej umiejętności, więc mylisz się nawet w przypadku Magów wszelakich...

Oczywiście jeśli to ja bredzę to proszę o sprostowanie przez kogoś posiadającego większą wiedzę w tym temacie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie. Jesteś na dobrej drodze. Niemniej możesz też spróbować kilku innych rzeczy:
- pet battles (zaczynasz u trenera w SW),
- PvP (battlegrounds),
- rozwinąć profesje (bo później pewnie średnio będzie Ci się chciało do tego wracać, ale z drugiej strony idzie to szybciej),
- pobawić się w robienie achievementów z Noblegarden, póki jeszcze trwa,
- zacznij rozglądać się za jakąś sensowną gildią, bo zakładam że jeśli w jakiejś jesteś, to tylko dla perków, a takie gildiie zwykle nie mają żadnej społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 23:51, Malevyn napisał:

> . Osobiscie za tym nie przepadam bo wychodza takie dziwne kombinacje jak feral z
typhoonem,
> albo fire mage z ice barrier.
>

a fire mage z ice blockiem tez ci przeszkadza ?


Ice block nie jest w talentach maga bodajze od vanilli (badz od TBC, dawno to bylo wiec dokladnie nie pamietam) wiec mi to raczej nie przeszkadza, ale przeszkadza mi to ze frost mage nie ma krotszego cd na nove i na owego ice blocka, w koncu po to sie gra frostem zeby miec taka przewage. Deep freeze u fire maga, no litosci. Przeszkadza mi wiele takich smaczkow ktore mamy dzieki nowym talentom, bo wszystko sie miesza i naprawde nie wiem czemu to ma sluzyc.
Co nie zmienia faktu ze pvp mi sie podoba, duzo bardziej niz na Wotlku i Cata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 09:34, Pajonk78 napisał:

Oczywiście jeśli to ja bredzę to proszę o sprostowanie przez kogoś posiadającego większą
wiedzę w tym temacie. :D

Zrób prosty eksperyment - dla dowolnego castera mającego racial dający bonus do expertise wyposaż odpowiednią broń, czyli np. dagger dla gnoma. Hit cap wyniesie 14%, a nie 15%, właśnie dzięki darmowemu 1% expertise. Albo po prostu zreforguj jakiś crit w expertise i zobacz co się stanie.

Expertise dla casterów daje dokładnie to samo co hit, tylko standardowo nie występuje na casterskich itemach. Wyjątkiem są tu losowo generowane statystki, np. bracery z ToTa, gdzie można miec clothy z ~800 expertise i niczym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 14:16, KaPe napisał:

/ciach/

Dzięki: czyli dałem du... pupy - mea culpa i kajam się, ale po prostu opis Expertise sam w sobie jest w takim razie meeeega mylący. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że w Diablo III i StarCraft II w Starter Edition (obie wersje trial) lista przyjaciół z battle.net jest pusta i trzeba ją uzupełniać od nowa (mimo, że w WoW mam na niej trochę znajomych)? Zaznaczam, że chodzi o znajomych dodanych jako całe konto, a nie postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 10:48, Chlorofil napisał:

Ok. Mam 52 poziom i zastanawiam się teraz nad jakimiś Addonami. Może coś polecicie by
gra stała się jeszcze bardziej przyjemna ?

Dobij 90 wtedy będą ci potrzebne, jesli chcesz teraz to tylko do zmieniania wyglądu UI, a tego na curse pełno. Jaki chcesz bierz sobie jaki ci się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się