Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2014 o 23:07, Boguslav4 napisał:

Jako gracz WoWa i GW2 mogę stwierdzić tylko tyle- mamy chyba inne definicje grindu- wszystkie
początkowe q. to grind i grind + czekanie aż odrodzą się moby z których łaskawie ma wypaść
coś absurdalnego, co akurat questodawca chce. Miliony godzin są potrzebne, by mieć kilka
postaci na 90, oczywiście to, że gra się przyjemnie sprawia, że tego się nie widzi, ale
dalej to prawda...

Questy powyżej 70 i rajdy/instancje to inna para kaloszy- są genialne i nie można się
od nich oderwać. Żeby nie było, że narzekam tylko.


Wow jest jednym z mniej grinderskich mmo, tym bardziej po cataclysmie, gdzie questy z gatunku tych upierdliwych (że krew z npca ma 10% drop ratu) to rzadkość. Grinderski to był stary WoW, a i tak był lepszy w porównaniu do innych mmo z czasów w których powstał. :P Wyjątkiem jest tutaj content 58-70 z TBC, który się mocno zestarzał i po prostu ssie. Tam faktycznie jest grindersko i archaicznie.
I nie, miliony godzin nie są potrzebne. Sam mam 8 postaci na 90 lvlu, jedną na 89 i dwie low levelowe, nie zajęło mi jakoś długo wbicie każdej pojedynczej 90tki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2014 o 01:52, Daronn_Darker napisał:

No nie wiem, ja za grind uważam już trzepanie ''setek'' daily.

Teraz już tak nie trzeba daily robić, jak za początków MoPa. Sam od dawna żadnego nie zrobiłem, a Timeless Isle ma tylko 1 quest daily. Dali też alternatywne sposoby zdobywania reputacji (isygnia, zadania z farmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra odpuściłem sobie dalsze granie taurenem (nie skasowałem tylko przestałem nim grać) teraz zmieniłem sobie RP serwer na populację medium (moonglade czy jakoś tak) i teraz worgen wojownik o nazwie Kielek ("ł" nie wiedziałem czy będzie więc walnąłem bez polskich liter) i podoba mi się start postaci bo coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 00:25, Kadaj napisał:

"Garrosz"? "Śmiercioskrzydły"? Serio? Ktoś się chyba mocno w główkę walnął, żeby spolszczać
imiona.


Toć to nic nowego. W Hearthstonie też masz przetłumaczone imiona i przydomki, ba, już w Warcrafcie III tak było (choć wybiórczo: Tyrande Whisperwind obok Groma Piekielnego Krzyka). O książkach nie wspomnę... Skrzydła Śmierci, Danath Zguba Trolli i inne takie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 08:06, Reffan napisał:

Toć to nic nowego. W Hearthstonie też masz przetłumaczone imiona i przydomki, ba, już
w Warcrafcie III tak było (choć wybiórczo: Tyrande Whisperwind obok Groma Piekielnego
Krzyka). O książkach nie wspomnę... Skrzydła Śmierci, Danath Zguba Trolli i inne takie.
:)

Piekielny Krzyk był tylko w pierwszych książkach. W W3 wydawanym przez CD Projekt był Hellscreamem. Tam na szczęście unikano tłumaczenia imion i nazw własnych (chociaż rąbnęli się w paru innych miejscach, np. zamieniając ze sobą druidów szponów i pazurów, były też błędy w wymowie niektórych nazw - np. Hyjal jako "Hijal").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 00:25, Kadaj napisał:

"Garrosz"? "Śmiercioskrzydły"? Serio? Ktoś się chyba mocno w główkę walnął, żeby spolszczać
imiona.


Faktycznie srednio to brzmi, chociaz akurat tak jak jest w ksiazkach czyli "skrzydla smierci" mi osobiscie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 17:18, Arcling napisał:

Tam na szczęście unikano tłumaczenia imion i nazw własnych

Nie wszystkich, takiego Muradina niestety nie oszczędzili. : <

A tłumacze książek/infografik jak widać gwałcą kolejne postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 18:05, Kadaj napisał:

> Tam na szczęście unikano tłumaczenia imion i nazw własnych
Nie wszystkich, takiego Muradina niestety nie oszczędzili. : <

No jego już niestety nie, większości na szczęście nie skrzywdzili. W dodatku efekt jeszcze psuła zmiana aktorów dla Thralla i Tyrande. Mimo wszystko i tak to tłumaczenie wypadało nieźle, nawet na tle nowych dubbingów.

Dnia 29.01.2014 o 18:05, Kadaj napisał:

A tłumacze książek/infografik jak widać gwałcą kolejne postacie.

Na szczęście to wszystko, co tłumaczą. Gdyby wyszła polska wersja gry, to dopiero byłby ubaw jakby były nazwy typu Wichrogród czy Podmiasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje szczescie... po kilku miesiacach bez WoWa kupilem PP. I od conajmniej 4h nie moge grac bo maja problemy z serwerami :D i nie, nie jest to weekly maintenance, patrzac po postach na twitterze czy fb. Eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 19:16, Arcling napisał:

Na szczęście to wszystko, co tłumaczą. Gdyby wyszła polska wersja gry, to dopiero byłby
ubaw jakby były nazwy typu Wichrogród czy Podmiasto.


Jak już pisałem- te nazwy są przepełnione patosem i brzmią głupio również w originale, ale tego, jako nie native speakerzy angielskiego na szczęście nie zauważamy :P

Ok. Wichrogród to jednak już przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość pozbycia się peta? Gram hunterem i chciałbym oswoić nową bestię, a nie mam wolnego slotu. Nigdzie nie mogę znaleźć opcji/umiejętności, któy by pozwoliła pozbyć się stwora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 09:49, gitarka napisał:

Jest możliwość pozbycia się peta? Gram hunterem i chciałbym oswoić nową bestię, a nie
mam wolnego slotu. Nigdzie nie mogę znaleźć opcji/umiejętności, któy by pozwoliła pozbyć
się stwora.


1. We wioskach i miastach jest npc z podpisem Stable Master. Możesz u niego "składować" do 50 petów, nie musisz się ich każdorazowo pozbywać.
2. Jeśli jednak koniecznie chcesz się go pozbyć, to kliknij prawym na pasek życia peta i "Abandon". Potwierdzasz i voila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 08:17, Boguslav4 napisał:

Jak już pisałem- te nazwy są przepełnione patosem i brzmią głupio również w originale,
ale tego, jako nie native speakerzy angielskiego na szczęście nie zauważamy :P

Niektóre pewnie tak, ale też angielski jest bardziej "ekonomiczny", przez co różne zlepki słów tam wychodzą i brzmią lepiej niż w naszym języku. U nas konieczność odmiany przez przypadki robi swoje, bo gdyby tłumaczyć wszystko dosłownie, to brzmiałoby jeszcze gorzej (np. Stormwind jako Burzawiatr czy Wichurawiatr). Dlatego koniec końców pewnych nazw lepiej nie tłumaczyć w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The time has come to bid adieu to the Scroll of Resurrection. It’s served its divine purpose, but like most scrolls, it only has so many charges before it loses its magic and crumbles into ethereal dust. For those who’d still like a chance to use the scroll, you have until February 18 before players are no longer able to send invitations. For those who have an invitation outstanding, that’s still good for 30 days from the time it was sent, after which point the invitation will expire and the benefits can no longer be claimed.

For additional information on the Scroll of Resurrection, please visit our FAQ.


Jakoś bardzo nie ciągnie mnie do wowa tak samo jak kilku moich znajomych, ale czekaliśmy na nowy sor z darmowymi pandami z którego napewno byśmy skorzystali. Teraz pojawia się info, że sor przechodzi na emeryturę. Dziwny ruch blizza, myślicie że wprowadzą coś nowego? Praktycznie tylko nowy sor był w stanie przyciągnąć mnie do gry jak i pewnie sporo innych osób więc tak jak napisałem, dziwny ruch blizza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się