Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2006 o 03:42, Sth`Devilish napisał:

Nie zgodze się co do wygody.


No widac, ze rzadko uzywasz TS w raidach. On nie sluzy do pogawedek i ''plapla'' tylko do wydawania rozkazow przez GL. Czasem ktos inny sie odezwie, ale ani nie jest to konieczne (w wymaganiach gildiowych czesto sie pisze ze mikrofon ie jest wymagany), ani nawet zbyt wskazane (zwyle odzywaja sie calss masterzy).
Jesli ktos juz musi powiedziec cos zabawnego to moze sobie na rajdowym powiedziec i czyta tylko ten co chce i kiedy chce.
Odnosnie tlumaczenia to wole jak ktos tlumaczy glosowo. Zajmuje to nam obu mniej czasu i zawsze moze powiedziec ''ej ty, stoisz za daleko''.

Dnia 22.05.2006 o 03:42, Sth`Devilish napisał:

voice chatów i nie dość, że ZNACZNIE łatwiej było wyjaśniać taktyki (nie trzeba nic powtarzać,
bo wszystko jest już napisane, no i nie trzeba non stop siedzieć przy kompie, żeby wiedzieć co jest grane),


Argument "i nie trzeba siedziec non-stop przy kompie" jest dla mnie dziwny. Nie wyobrazam sobie zeby ktos podczas tlumaczenia taktyki albo w trakcie walki wychodzil sobie do kibelka :)
Skoro robicie MC i teraz BWL bez voice chatu to skad wiesz ze jest ZNACZNIE lepiej tlumaczyc na czacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 13:18, Dubik napisał:

Widzę że mój temat wywołał wilka z lasu:)Osobiście nie używałem jeszcze programu do rozmów
podczas gry - to kwestia z grania do tej pory decydowała o sukcesie oraz przestrzeganie 1szej
zasady - chronic castera - używajac aur sciagajacych mobki na siebie i atakowanie 1 przecwinika
naraz:)Przy dobrym party dogranych ludzi gwarantuje - nie 3eba sie nawet porozumiewac:)nie
wiem jak jest w duzych instancjach - na poziomnie sunken moj system sie sprawdza poki co:)


Y - to są podstawy do których nie trzeba TS ale już do ustalenia który przeciwnik jest wyciągany, który "owieczkowany" a który "oczarowany" przez demona warlocka nadaje sie idealnie. W przypadku ekipy złożonych z samych paladynów na bieżąco ustalamy kto w danej chwili przejmuje leczenie ekipy aby poprzednik mógł zregenerować manę itp. itd. Oczywiscie mozna to wszystko zrobić i bez TS tylko po co utrudniac sobie zycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy bym się nie spodziewał że przez cały czas raidu wszyscy siedzą przy kompie. AFK to rzecz zupełnie normalna - nie ma tu co wydziwiać. Nie będziesz przecież trzymał przecież przez 6 godzin raidu dlatego że grasz i musisz cały czas słuchać TS''a. Oczywiście podczas walki z bossem praktycznie nie ma szans żeby ktoś odchodził (chociaż w życiu też zdarzają się sytuacje ekstremalne). TS jest napewno pomocny podczas disców. Zdarzyło się nam raz że tanka Ragnarosa discnęło podczas walki - fakt faktem że kiedyś event gdy Ragnaros się wyłaniał był mocno zamulony i nieraz zdarzała mi się na nim 15 sekundowa przycinka, a tankowi chyba w omawianej sytuacji wyskoczył critical error :P Później trzeba go było jakoś sprowadzić spowrotem - ale tak żeby nie odpalił walki od razu podczas gdy my się resowaliśmy. W końcu jakoś go ściągneli jak już byliśmy zbuffowani - chyba napisali na forum czy coś.
Natomiast do wyjaśniania taktyk jestem stanowczo przeciwny TSowi. Po pierwsze - musisz siedzieć non-stop jak ten uzależniony przy kompie :P Po drugie - czasem źle słychać osobe wyjaśniającą taktyki - a to napewno nie pomaga. Po trzecie - zupełnie to izoluje od otoczenia, sam osobiście mam dość dobrą sytuację bo mieszkam w domku, ale ci co mieszkają w mieszkaniu to po prostu nie mogą sobie pozwolić na to żeby TS był najważniejszym sposobem komunikacji w grze. Za dużo hałasu z całego domu, a poza tym często może zdarzyć się że ktoś z domowników chce zamienić z tobą słówko w trakcie gry - a ty nie możesz bo musisz siedzieć na TSie. Poza tym jest jeszcze opcja rozmowy przez telefon, jednocześnie w trakcie gry (jak telefon masz blisko, lub przez telefon komórkowy). Po czwarte - no właśnie opcja słuchania muzyki (chociaż sam raczej zostawiam dźwięki gry), albo jakiejś relacji (pamiętam że kiedyś podczas Molten Core odtwarzałem sobie relacje na żywo z BlizzConna).
Co do podziału obowiązków - to w takiej sytuacji chyba by każdy musiał na Tsie mówić kiedy mu many brakuje albo coś, a to zupełnie mijałoby się z celem, bo przecież nic by nie był słychać (40 osób ciągle informujących co się dzieje?). W efekcie tylko leader będzie mówił o podziałach obowiązków swojej klasy - bo skoro ma TSa to mówi, ale co np. huntera obchodzi w środku walki to że druidzi mają się zmienić (poza tym że wpłynie to na to czy on przeżyje)? O wiele lepsze są w tej sytuacji makra na kanał klasy, albo kanał healerów. A co do podziału tego kto owieczkuje - w PvP oczywiście - trzeba się podzielić głosem, w PvE i tak wszystkie mobki nazywają się tak samo - więc albo z góry ustarasz że jeden bierze prawego a inny lewego, albo jedna osoba rozdziela wszystkim ich cele - opcja assist jest niezwykle pomocna - jak zaznaczysz jakiegoś gracza - czyli leadera który rozdziela cele, to po naciśnięciu przycisku ''F'' zobaczysz co zaznaczył leader. Po prostu - leader po kolei zaznacza cele do sheepowania i mówi kto kiedy ma mu asystować, żeby każdy dostał inny cel. Potem wystarczy przelecieć po liście celów graczy żeby sprawdzić czy przypadkiem ktoś nie pomylił celu i po sprawie.
Naprawdę - TS w PvE nie jest zupełnie do niczego potrzebny - przez więkrzość MC i tak z reguły wszyscy po prostu sobie gadają, a TS tylko pozwoli leaderowi odpowiadać na rozmowę głosem - tak jakby pisanie było dla niego czymś hańbiącym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 14:41, Volvox napisał:

No widac, ze rzadko uzywasz TS w raidach. On nie sluzy do pogawedek i ''plapla'' tylko do wydawania
rozkazow przez GL. Czasem ktos inny sie odezwie, ale ani nie jest to konieczne (w wymaganiach
gildiowych czesto sie pisze ze mikrofon ie jest wymagany), ani nawet zbyt wskazane (zwyle odzywaja
sie calss masterzy).


No widzisz, a ja wyniosłem doświadczenie, w którym każdy na raidzie mógł się tam odzywać, nie raz powstawał taki burdel, że wykonywano ''rozkazy'' kogos kto po prostu powiedział "pullnijcie go" choć liderem nie był.. A jak miało być postanowione, że tylko raid leader + oficerzy mogą się tam odzywać, a innym się zablokuje możliwość rozmowy, to się ludzie burzyli..

Dnia 22.05.2006 o 14:41, Volvox napisał:

Argument "i nie trzeba siedziec non-stop przy kompie" jest dla mnie dziwny. Nie wyobrazam sobie
zeby ktos podczas tlumaczenia taktyki albo w trakcie walki wychodzil sobie do kibelka :)


A kiedy? W trakcie walki z bossem czy w trakcie pullu Lava Packów (kiedy ja gram warlockiem, a nas nie wiele w gildii)? :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 18:17, Sth`Devilish napisał:

nie raz powstawał taki burdel, że wykonywano ''rozkazy'' kogos kto po prostu powiedział "pullnijcie
go" choć liderem nie był..


/gkick

Dnia 22.05.2006 o 18:17, Sth`Devilish napisał:

A jak miało być postanowione, że tylko raid leader + oficerzy mogą
się tam odzywać, a innym się zablokuje możliwość rozmowy, to się ludzie burzyli..


/gkick

Dnia 22.05.2006 o 18:17, Sth`Devilish napisał:

A kiedy? W trakcie walki z bossem czy w trakcie pullu Lava Packów (kiedy ja gram warlockiem,
a nas nie wiele w gildii)? :)


Kiedy jest mowione ze jest przerwa albo ze jest czas na buffy (no chyba ze ktos jest palladynem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka za porownanie, ale argumenty z ostatniego posta brzmia troszke jak narzekania w telesklepie ;)

Dnia 22.05.2006 o 16:56, Michal256 napisał:

Natomiast do wyjaśniania taktyk jestem stanowczo przeciwny TSowi. Po pierwsze - musisz siedzieć
non-stop jak ten uzależniony przy kompie :P


Wytlumaczenie taktyki to 10-20 sekund.
Wchodzimy do pomieszczenia. RL mowi taktyke. Buff i jazda. Po walce zbieramy loot i przerwa na co kto tam potrzebuje i od poczatku.

Dnia 22.05.2006 o 16:56, Michal256 napisał:

Po drugie - czasem źle słychać osobe wyjaśniającą taktyki - a to napewno nie pomaga.


To inna osoba tlumaczy. To mowi sie zeby mowia wyrazniej. Cokolwiek. Rownie dobrze mozna powiedziec ze RL bedzie niewyraznie pisal i robil przy tym duzo bledow wiec trudno doczytac.

Dnia 22.05.2006 o 16:56, Michal256 napisał:

Po trzecie - zupełnie to izoluje od otoczenia, sam osobiście
mam dość dobrą sytuację bo mieszkam w domku, ale ci co mieszkają w mieszkaniu to po prostu
nie mogą sobie pozwolić na to żeby TS był najważniejszym sposobem komunikacji w grze. Za dużo
hałasu z całego domu, a poza tym często może zdarzyć się że ktoś z domowników chce zamienić
z tobą słówko w trakcie gry - a ty nie możesz bo musisz siedzieć na TSie.


A gra nie halasuje? A sluchawki?
W razie czego jak ktos cos bedzie chcial to szturchnie cie i wtedy zdejmiesz sluchawki i mozesz pogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A twoje argumenty przemawiają bardziej za gildią niewolników komputera :P
Zresztą, wnioskując z twojego wcześniejszego posta masz tendencje do szybkiego wyrzucania ludzi :P
A (przynajmniej wg. mnie) gra jest stworzona po to żeby czerpać z niej przyjemność, a nie czuć się jak w pracy czy wojsku :P U nas jest bardzo swobodna atmosfera i miły klimacik, wszyscy są zadowoleni z gry, starają się współpracować (oczywiście zdarza się że czasem coś się sypnie, ale to nieuniknione). Narazie postępujemy w instancjach dość szybko. Co do talentów to każdy też ma wolny wybór, oczywiście warunek jest taki, że nie sprawia przy tym kłopotów i nie ma jakiegoś większego negatywnego wpływu na grupe (narazie wszelkie respece i eksperymenty odzdziaływują pozytywnie - feral druid okazał się świetny, dps warriorzy też są nieźli). Shadow priesci też są tolerowani. Mieliśmy kiedyś akcje z wojowinczką który w pewnym momencie przestał raidować i bił range PvP - nie wyrzuciliśmy jej (korzystając z twojego schematu to pewno by poleciała), po powrocie robiła DPS za dwóch :P
Ogólnie bardzo przyjemna ekipa, luźna atmosfera, mili ludzie i leaderzy. Oczywiście jak zawsze - pewne reguły istnieją, aczkolwiek opieramy się przedewszystkim na niepisanych zasadach. Dodam jeszcze że trzon grupy, stanowią ludzie którzy wcześniej większość lata spędzili na walkach PvP (pewnie z powodu uprzedzenia do grup instancyjnych ze szczególnie sztywnymi regułami - bo wcześniej to była jedyna alternatywa, dlatego że druga porządna i miła grupa była pełna). Na jesień, pare osób zdecydowało się zebrać tych najlepszych i stworzyć właśnie tą grupę którą nazwali ambitnie mianem Suicidal Noobs ^^.

A co mam na myśli mówiąc sztywna grupa? No właśnie taka wedle której bez TS''a raidy nie istnieją, ty potrzebujesz gildi, a nie gildia ciebie - nie będziesz bezwzględnie wszystkiemu dostosowany = kick (a dostosowanie to zmuszanie do odpowiednich speców, ciągnięcie przez instancje z rączke leadera z wieloma przesądnymi zakazami, które wynikły wyłącznie z nieumiejętności niektórych graczy). Tak z ciekawości - co robicie jeżeli serwer TSa wam nie działa? Nie raidujecie tego dnia czy idziecie bez TS''a, jeżeli idziecie to czy rzeczywiście jest gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 23:29, Michal256 napisał:

A twoje argumenty przemawiają bardziej za gildią niewolników komputera :P


No nie przesadzajmy :) Troszke uwypuklilem tamta sprawe. Chodzilo mi o to, ze jesli ktos mysli powaznie o rajdach to jednak musi przywyknac do pewnych zasad w tym i glownej zeby nie urzadzac sobie czata na oficjalnym kanale (u was rajdowym, u nas TS).
Przyznam, ze moja gildia byla dosc restrykcjna (no przeciez nie kazdy GM zaklada sie ze od zera w 2 miesiace skosi Nefriana :), ale to tez nie znaczy ze nie mielismy frajdy z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc :) chcialem sie zapytac o proste macro, do wskrzeszania osob. ktore bedzie imformowalo graczy nieopodal kogo wskrzeszam, jednoczesnie rezowało i wysyłało prv. msg do osoby wskrzeszanej, do tej pory mialem :
/cast resurrection(rank5)
/say >> Ressing %T <<
/whisper %T [Your resurrection will commence in 10 secs. Thank you for choosing me Resurrections and have another good life]

wszystko jest dobrze tylko nie wysyla tej ostatniej wiadomosci do wskrzeszanej osoby :/ pytanie, co musze zmienic ?
bo pojawia sie komunikat, ze gracz "%T" nie istnieje :-( pomożcie jak mozecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzienks wszyskim, którzy doradzili mi style gry i podali linki. Nie zalezy mi na kopiowaniu gotowego builda, raczej na rozeznaniu sie w talentach i stworzenia czegos, co bedzie mi odpowiadac ;) Linki byly bardzo pomocne.
Dzieki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 09:55, palpatine napisał:

Wielki dzienks wszyskim, którzy doradzili mi style gry i podali linki. Nie zalezy mi na kopiowaniu
gotowego builda, raczej na rozeznaniu sie w talentach i stworzenia czegos, co bedzie mi odpowiadac
;) Linki byly bardzo pomocne.
Dzieki !


I tak trzymać! Najlepiej będziesz w stanie grać postacią, którą sam stworzysz od początku do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 01:55, Piotrek*** napisał:

wszystko jest dobrze tylko nie wysyla tej ostatniej wiadomosci do wskrzeszanej osoby :/ pytanie,
co musze zmienic ?
bo pojawia sie komunikat, ze gracz "%T" nie istnieje :-( pomożcie jak mozecie

Jak wskrzeszasz kogoś po release spirit to nie wybierasz go jako cel, więc nic dziwnego że nie może go odnaleźć. Tak samo jak wskrzeszasz bez wybrania celu bodajże, tylko po wskazaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy jak kupie teraz gre to dostane do niej miesiac grania za darmo? Czy bede musial od razu kupic karte pre-paid i zasilic swoje konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 22:52, Lucas123q napisał:

Mam takie pytanie czy jak kupie teraz gre to dostane do niej miesiac grania za darmo? Czy bede
musial od razu kupic karte pre-paid i zasilic swoje konto.


dostaniesz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 22:52, Lucas123q napisał:

Mam takie pytanie czy jak kupie teraz gre to dostane do niej miesiac grania za darmo? Czy bede
musial od razu kupic karte pre-paid i zasilic swoje konto.


Dostaniesz miesiąc grania za darmo, ale żeby założyć konto, potrzebujesz karty kredytowej / respektowanej karty do płatności w internecie, lub jeżeli takich nie masz to właśnie pre-paida. I pamiętaj - nawet jeżeli założysz konto podając przy tym numer pre-paida - to nie tracisz żadnego miesiąca gry. Po założeniu będziesz miał 3 miesiące na gre.
Jeżeli nie masz pieniędzy na pre-paida to porzycz karte płatniczą od jakiegoś znajomego - posłuży ci ona tylko do założenia konta. Przy zakładaniu żadne pieniądze nie są pobierane z karty (może zostać na jakiś czas zablokowana złotówka - ale to tylko do potwierdzenia że karta działa). I pamiętaj żeby zaraz po założeniu od razu usunąć informacje o karcie (change subscription -> cancel current recurring plan) - w przeciwnym wypadku po wygaśnięciu darmowego miesiąca, konto zostanie automatycznie zasilone pieniążkami które masz na karcie (a to niezbyt miły prezent dla osoby która kartę porzycza :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ujmę problem krótko - czy znacie polskie gildie na Quel''Thalas oraz namiary na guild masterow lub oficerow?chodzi o frakcję aliantów - przyjazny, nie resterekcyjny zespół zabijaków?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 08:29, Lucas123q napisał:

Dzieki za odpowiedz a czy moze to byc byc Visa Electron karta mBanku przykladowo?

teoretycznie placic mozna tylko kartami z wypuklymi napisami - typu np Visa Classic, praktycznie różnie to bywa (nie mowie tu o wow konkretnie ale o innych serwisach wymagających kart kredytowych) i często wymagany jest tylko numer zamieszczony z tyłu karty po prawej stronie od podpisu (taki numer maja np. kartu visa electron mBanku). Na Twoim miejscu używałbym prepaida lub wyrobil sobie karte Visa w przyjaznym banku ktory to da ci karte na podstawie tylko faktu posiadani konta i jakichkolwiek wplywow.Na twoim miejscu nie kombinował bym również z płaceniem electronem lub innymi kartami nie uwzględnionymi jako karty kredytowe którymi oficjalnie można płacic w koncu chodzi o twoje pieniądze i ich bezpieczeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 08:29, Lucas123q napisał:

Dzieki za odpowiedz a czy moze to byc byc Visa Electron karta mBanku przykladowo?


Niestety nie. Jesli chcesz placic z konta mBanku, to musisz miec karte internetowa (plnatna za wydanie 20pln :( )
Inteligo daje chyba bezplatna z mozliwoscia platnosci internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się