Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2007 o 02:32, roctez napisał:

Takie pytanko o TBC. Czy jest podzielona na strefy tak jak podstawka czy moge kupić gdziekolwiek
na świecie i grac? np. mam wersje EU podstawki ale nie mam jak kupić TBC w Europie wiec kupuje
w USA i czy to zadziała? Aha, czy dostaje się miesiąc za darmo kupując TBC?


do konta EU dodatek EU, do konta US dodatek US. i nie, blizz nie konwertuje kluczy (kolejne pytanie ''zelazniak'')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupie WoWa to miesiąc za darmo , będzie w postaci pre-paida ?

Na początku przy podawaniu numeru konta co mam zrobić , gdynie mam karty kredytowej i pre-paida (jaki mam numer podać) ?!

Czy na początku czeba kupić pre-paida ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 11:47, michu96 napisał:

Jeśli kupie WoWa to miesiąc za darmo , będzie w postaci pre-paida ?


Darmowy miesiąc będzie dodany normalnie do billingu, z WoWem otrzymujesz wyłącznie klucz rejestracyjny.

Dnia 28.01.2007 o 11:47, michu96 napisał:

Na początku przy podawaniu numeru konta co mam zrobić , gdynie mam karty kredytowej i pre-paida
(jaki mam numer podać) ?!


Musisz podać albo jedno albo drugie, przy czym podając numer pre-paida, musi on być prawidłowy (zostaje on automatycznie wykorzystany i poza darmowym miesiącem dostajesz jeszcze 2 miesiące z pre-paida). Jeśli podajesz numer karty płatniczej, to wystarczy że skorzystasz z prawidłowego wzoru karty, tak aby system Blizzarda ją zaakceptował. Pieniądze z niej są pobierane dopiero po wygaśnięciu pierwszego miesiąca, więc najlepiej po prostu pożyczyć od kogoś z rodziny lub znajomego kartę i wpisać numer, a po rejestracji konta zwyczajnie anulować automatyczną płatność. Możesz również poszukać w necie przykładowych numerów kart które pozwolą założy konto (były gdzieś głębiej w tym topicu, możesz poszukać lub poczekać aż odpowie ktoś kto pamięta link :)). W tym przypadku również - anuluj płatność po założeniu konta.

Dnia 28.01.2007 o 11:47, michu96 napisał:

Czy na początku czeba kupić pre-paida ?!


Pierwszy miesiąc jest darmowy, więc nie potrzebujesz za niego płacić. Pre-paida możesz potrzebować do założenia konta, jeżeli nie masz numery karty (patrz odpowiedź wyżej). Jeżeli założysz konto, to pre-paida będziesz potrzebował dopiero po miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 17:08, keyrome napisał:

O dokładnie tak to wygląda:



Wiec co sadzicie ze da sie doladowac pelna wersja ale tylko ze sklepu od blizzarda kupic nie moge?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm no dobra to wiem chyba czemu, bo ja doladowywalem trialem z pudelka z wowa z tbc EK i tego typu trialow niewiem czemu sie doladowac nieda! tylko te z neta, a ma moze ktos triala tego 14 dniowego? bo wiem ze sa tylko 10 dniowe a nie 14:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem co zrobić:
-czy grać 40 dni(trial +podstawka*)
-czy grać 30 dni (tylko podstawka)
W trialu słyszałem że jest pare żeczy zablokowanych i to mnie martwi :/Co mi radzicie??
*Czyli 30 darmowych dni które otrzymuje sie w podstawce ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia trialowe:
-max 20lvl
-niemożność wysyłynia listów i korzystania z domu aukcyjnego
-niemożność wymiany itemów z innymi graczami (trade)
-ograniczona ilość whispów do innych graczy (tym się nie ma co martwić, chyba, że będziesz miał zamiar spamować)

To chyba wszystko. Najlepiej załóż triala 10 dni i od razu po założeniu konta wpisz cdkey z gry, by aktywować "pełną wersję" i mięc 40 dni i 0 ograniczeń! :P

@keyrome
Założ sobie triala 10 dniowego (cdkey na stronie WoWa), a potem przedłuż go cdkeyem z orgyinału (chyba zamierzasz kupić?) i masz 40 dni gry. Lepsze to zawsze niż 0, a te 4 dni to da sie przeboleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz kiedys pytalem o berserker stance ( dla taurena )
mam drugie pytanie :P jak nazywa sie quest o Berserker Stance dla Orka Warriora ? co trzeba w nim zrobic ? prosze o odp ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się czy nie warto by bylo sobie pograć w WoW-a, niestety jedyną grą typu MMO był GW,a i tą produkcję część graczy nie nazywa MMO. Chodzi mi po prostu o to czy taki laik jak ja ma szanse na ciekawą i wciągającą ger, bo przecież nie ma sensu kupować gry za 100 zł żeby stała na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyty możesz legalnie ściągnąć z netu ze strony Blizza i dodtakowo założyć konto próbne na 10 dni - polecam te opcję gorąco, będziesz miał już - mniejsze - pojęcie o tej cudnej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 22:21, Snake_GMC napisał:

Płyty możesz legalnie ściągnąć z netu ze strony Blizza i dodtakowo założyć konto próbne na
10 dni - polecam te opcję gorąco, będziesz miał już - mniejsze - pojęcie o tej cudnej grze.

Wielkie dzięk, na pewno pomoże mi to w dokonaniu decyzji o ewentualnym zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 22:14, kill69 napisał:

Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się czy nie warto by bylo sobie pograć w WoW-a, niestety
jedyną grą typu MMO był GW,a i tą produkcję część graczy nie nazywa MMO. Chodzi mi po prostu
o to czy taki laik jak ja ma szanse na ciekawą i wciągającą ger, bo przecież nie ma sensu kupować
gry za 100 zł żeby stała na półce.


Powiem tak: kiedy zabierałem się za WoW (zaczynałem dokładnie wtedy kiedy wystartowały otwarte beta testy wersji US) miałem na koncie mnóstwo gier typu singleplayer i niemal zerowe doświadczenie w kwestii gier on-line. Owszem, w 1 czy 2 gierki grywałem, ale to tyle. Do MMO zaczęło mnie ciągnąć dzięki praktycznie nieograniczonej (oczywiście w pewnym tylko sensie :) swobodzie i temu, że lubiłem gry, w których znajdowały się choćby śladowe elementy rpg (rozwijanie postaci, zdobywanie lepszych przedmiotów, zwiedzanie lochów itd itp).

Kiedy pierwszy raz uruchomiłem World of Warcraft miałem mieszane uczucia: cudowna muzyka (zaczynałem jako night elf), bajecznie kolorowa grafika i bardzo przyjazny interfejs i sterowanie (choć trzeba przywyknąć, to jednak zapewniam, że to kwestia paru godzin), a z drugiej jednak nie potrafiłem grać w MMO więc zacząłem się zniechęcać. Co było potem? Dwa tygodnie gry NON-STOP na becie wraz z paczką znajomych, zwiedzanie świata, i przygoda: dzika przeprawa przez bardzo niebezpieczne bagna (Wetlands ;) przy pomocy pewną elfią łowczynię (innego, nieznajomego gracza ofkoz :) ), która znała te krainy jak własną kieszeń, w końcu poprzez mroźne pokryte śniegiem krainy dotarcie do pierwszego dużego miasta (przy czym zaznaczę, że trafiłem na genialnych graczy, którzy to co rusz oferowali pomoc w dotarciu na miejsce), Ironforge - ogromne wrażenie zrobiły rozmiary ów miasta - skąd poprzez takie pseudo-metro roboty gnomów dostaliśmy się do zalążka cywilizacji ludzi - Stormwind. Aż chciało się grać w nocy tylko po to żeby zobaczyć orgię świateł w tymże mieście. Potem mnóstwo zwiedzania lasów, potańcówy przy ognisku w karczmie, opowieści i czas na powrót... Tym razem przy dzikiej przeprawie pomogła nam para odważnych i pozujących na twardzieli krasnoludów, nie obyło się bez okrzyków typu "Noo!! RUN!! Run as fast as you can!!!" kiedy to zaczynały się problemy;-) Po wszystkim uprzejma rozmowa i zapłata za przeprawę - której notabene nikt się nie spodziewał, ale co krasnolud to przecie sknera ;-) I tak oto zakończyliśmy 1 dzień w World of Warcraft - a potem były kolejne jeszcze lepsze chwile ! :)

Teraz nieco inaczej już to wygląda, tzn wiadomo, gra została już rozszyfrowana na amen, nie ma praktycznie żadnych sekretów dla starych wyjadaczy WoWa, nie mniej jednak nadal jest to jedna z najbardziej wciągających i satysfakcjonujących gier, a przy tym wyjątkowo przyjaznych pod względem dostępnego czasu na grę/posiadanego sprzętu pc (choć bez dobrego procka i 1 GB RAM radzę nie zabierać się za wielkie kilkudziesięcioosobowe bitwy, na tym polu gierka wymaga w miare dobrego kompa). Polecam, ale mimo wszystko radzę pierw posilić się o ściągnięcie wersji trialowej i pogranie za darmo aby wypróbować na własnej skórze - przynajmniej nie będzie się niczego żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 14:51, CH1CKEN napisał:

Ograniczenia trialowe:
-max 20lvl
-niemożność wysyłynia listów i korzystania z domu aukcyjnego
-niemożność wymiany itemów z innymi graczami (trade)
-ograniczona ilość whispów do innych graczy (tym się nie ma co martwić, chyba, że będziesz
miał zamiar spamować)

To chyba wszystko. Najlepiej załóż triala 10 dni i od razu po założeniu konta wpisz cdkey z
gry, by aktywować "pełną wersję" i mięc 40 dni i 0 ograniczeń! :P

@keyrome
Założ sobie triala 10 dniowego (cdkey na stronie WoWa), a potem przedłuż go cdkeyem z orgyinału
(chyba zamierzasz kupić?) i masz 40 dni gry. Lepsze to zawsze niż 0, a te 4 dni to da sie przeboleć.


Czyli nie trzeba mieć karty kredytowej/pre paida na dwa miesiące do uruchomienia wowa? Wystarczy że założe se konto na triala potem od razu wpisze cdkeya z full wersji wowa i będe mógł grać przez 40 dni :) Aha i kiedy będą sprzedawane wow i tbc razem? Bo na wow+pre paid na sklepie gram.pl jest obniżka ale nie ma czegoś takiego że wow+tbc, chyba cdp nie zrobi czegoś takiego do rozpoczęcia ferii w moim województwie (10 luty) i żeby to była większa obniżka niż tego wowa+pre peida razem czyli 9 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2007 o 22:54, Szw3jk napisał:

Czyli nie trzeba mieć karty kredytowej/pre paida na dwa miesiące do uruchomienia wowa? Wystarczy
że założe se konto na triala potem od razu wpisze cdkeya z full wersji wowa i będe mógł grać
przez 40 dni :) Aha i kiedy będą sprzedawane wow i tbc razem? Bo na wow+pre paid na sklepie
gram.pl jest obniżka ale nie ma czegoś takiego że wow+tbc, chyba cdp nie zrobi czegoś takiego
do rozpoczęcia ferii w moim województwie (10 luty) i żeby to była większa obniżka niż tego
wowa+pre peida razem czyli 9 zł...


aby zalozyc konto (jakiekolwiek pelne) TRZEBA miec karte / prepaid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać numer karty lub pre-paida. Inaczej nie przejdzie. Słyszałem, że niektórzy próbowali z wpisywaniem fałszywego numeru, ale ja osobiście odradzam takie praktyki. Na razie nie ma w planach zestawu wow+bc, ale pewnie kiedyś w przyszłości taki zestaw się pojawi. Blizzard zawsze wypuszcza BattleChesty (podstawka+dodatek, za granicą są też wersje z poradnikami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 23:38, Czedwik napisał:

Musisz podać numer karty lub pre-paida. Inaczej nie przejdzie. Słyszałem, że niektórzy próbowali
z wpisywaniem fałszywego numeru, ale ja osobiście odradzam takie praktyki.


Sam zakładałem z fake numerem karty, ale to w sumie było zaraz po premierze, kiedy w zasadzie NIKT nie spodziewał się zobaczyć, że nie będzie mógł założyć konta bez karty płatniczej (Prepaidy nie były chyba jeszcze wtedy dostępne w Polsce). Ale z tego co mi wiadomo taka praktyka już nie skutkuje, z resztą nie jest to za barzdo legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 01:07, Sth`Devilish napisał:

Sam zakładałem z fake numerem karty, ale to w sumie było zaraz po premierze, kiedy w zasadzie
NIKT nie spodziewał się zobaczyć, że nie będzie mógł założyć konta bez karty płatniczej (Prepaidy
nie były chyba jeszcze wtedy dostępne w Polsce). Ale z tego co mi wiadomo taka praktyka już
nie skutkuje, z resztą nie jest to za barzdo legalne.


Wtedy to pre-paidów nie było nie tylko w Polscie ale i w całej Europie ogółem. Miały się pojawić 3 tygodnie po premierze, przed pierwszą koniecznością opłacenia konta.

Co do zakładania konta z fake numerem - wiem że jakiś czas temu było dość głośno a którymś z tematów na ten temat. Ktoś gdzieś podawał listę numerów które działają na stronie Blizza do założenia konta (ale do opłacenia konta już nie). Tak czy siak - zawsze bezpieczniej jest nie używać fake''ów bo Blizz w końcu może się uczepić (znam przypadek kiedy przyczepili się fake numerów rok po fakcie, chociaż tutaj chodziło już o kompletne nadużycie błędu weryfikacji na stronie Blizza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się