Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Rany, starzy wyjadacze w WoWie, a prostych zasad w działaniu konta nie znają :P

To teraz tak za jednym zamachem, bo nie chce mi się większości po kolei poprawiać:
Aby założyć konto potrzebny jest nr karty kredytowej lub pre-paid. Ostatnio można założyć konto trialowe na stronie Blizza ( http://teaser.wow-europe.com/) bez podawania tych numerów. Nie wiem czy jednak w przypadku upgrade''owania tego konta, nie będzie on potrzebny. Gdyby okazał się potrzebny zapraszam tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=8583&pid=69 Można podać fałszywy nr karty kredytowej, gdyż Blizzard nie sprawdzi tej karty, zrobi to dopiero gdy na koncie skończy się abonament (w przypadku kont trialowych nie zrobi tego nigdy). Dlatego trzeba przed końcem abonamentu wyłączyć automatyczne pobieranie abonamentu (teraz wiąże się to z anulowaniem konta, ale gdy abonament się skończy konto dostanie status frozen, mój post w tej sprawie http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=89480455&postId=893627934&sid=1#0). I wtedy opłacać pre-paidami kiedy się będzie takie miało, lub kartą gdy się takową zdobędzie. Nie wiem co się stanie gdy z fałszywego numeru Blizz spróbuje pobrać pieniądze-w najlepszym razie konto dostanie status Frozen (wystarczy potem doładować pre-paidem), w najgorszym mogą nas czekać konsekwencje prawne... BTW Ja raz podając numer karty kredytowej, pomyliłem się w Expiration Date, i mi wyskakiwał błąd co chwilę, tylko teraz nie wiem, że to dlatego, że tamta data, która podałem już dawno minęła czy może stronka od razu wiedziała, że karta nie jest w porządku (konto było frozen). W każdym badź razie za drugim razem znalazłem bład i już chwilkę potem mogłem grać!

@skubsa
Uszczęśliwię Cię: TAK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakimi kartami kredytowymi można płacić albo nawet stworzyć full konto w wowie? Chyba 12 numerową visa electoron z kredyt banku sie nie da :/ Bo podobno założyć konto da sie każdą. Ale na pewno blizzard nie skasowałby konta jeśli wpisałbym numer karty kredytowej z tego tematu co podał CH1CKEN? ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=8583&pid=69)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak konto masz frozen to gra od razu weryfikuje kartę (jeśli nie może z niej pobrać pieniążków, to ją odrzuca).

Natomiast prawdę mówiąc wykryciem fake''a aż tak strasznie bym się nie przejmował. W końcu równie dobrze może się okazać że bank z jednej lub drugiej strony narobił jakiegoś zamieszania i Blizzard pieniążków nie mógł ściągnąć (mnie takie coś zdarza się przy niemalże każdej opłacie :P). Szczerze wątpię żeby Blizzowi się chciało przy każdej nieudanej próbie zapłaty, weryfikować wszystkie dane.
Jeżeli Blizzard nie może pobrać pieniążków z karty, to po prostu konto przechodzi w stan frozen i czeka na podanie numeru jeszcze raz.

Co do anulowania subskrypcji/konta. Zdaje się że od zawsze obie opcje działały tak samo (Cancel Current Recurring Plan i Cancel Account) jednak Blizzard twierdził że między nimi jest jakaś różnica. Szczerze mówiąc nigdy tej różnicy nie udało mi się zauważyć (sprawdzałem to już dość spory czas temu) - więc albo strona po prostu coś innego przesyła do Blizzarda, albo nie ma żadnej różnicy :P

Co do konsekwencji prawnych - no cóż, znam osobę która oszukiwała system billingowy Blizza przez pewien czas, po prostu podając fake numer karty kredytowej, aktywując w ten sposób konto na 24 godziny (kiedyś to w ten sposób działało). Skończyło się na tym, że dopiero rok po całej sprawie - Blizzard skontaktował się z tą osobą, kazał przesłać skany dokumentów, nałożył tymczasowy suspend na konto i to by było na tyle (osoba później grała, nie wiem jak teraz bo jest po innej stronie konfliktu :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 22:51, Szw3jk napisał:

A jakimi kartami kredytowymi można płacić albo nawet stworzyć full konto w wowie? Chyba 12
numerową visa electoron z kredyt banku sie nie da :/ Bo podobno założyć konto da sie każdą.


Założyć da się każdą, nie każdą da się opłacać...

Dnia 29.01.2007 o 22:51, Szw3jk napisał:

Ale na pewno blizzard nie skasowałby konta jeśli wpisałbym numer karty kredytowej z tego tematu
co podał CH1CKEN? ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=8583&pid=69)


Jeśli wyłączysz automatyczne pobieranie abonamentu-TAK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie!!!Już za chwileczke, już za momencik skubsa będzie grał w WoW''ika ^^Tylko że ally :/Bo qmple chcą graćna jednym serwie ally :/Ja wolę hordę ale jakoś przeżyje chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc założyłem konto z Guest Keya, podałem fałszywy numer karty kredytowej, ale konta z Guest Keya najwyraźniej nie da się zamrozić... Czy numer karty zostanie sprawdzony po 10 dniach? Jeśli tak to jakie mogą być konsekwencje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Jeśli podałeś czyjeś konto i przedłużyłeś je to Blizz będzie co miech pobierał 12,99 Euro a jeśli to tylko zostawiłeś to Blizz powinien tego nie ruszyć ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, będę grał Orkiem i czy znajdzie się dla mnie jakaś gildia??Albo przynajmniej jakiś serwer???Dobrze było by wystartować z kimś, tzn. że ktoś ze mną zrobi nową postać ^^Albo jest jeszcze jedna propozycja, mianowicie, zrobimy gildię gram.pl na jakims serwerze, co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 15:33, skubsa napisał:

Mam pytanko, będę grał Orkiem i czy znajdzie się dla mnie jakaś gildia??Albo przynajmniej jakiś
serwer???Dobrze było by wystartować z kimś, tzn. że ktoś ze mną zrobi nową postać ^^

Bez obaw, przynajmniej kilku ludzi do pomocy znajdziesz zawsze. Na każdym serwerze gra po kilka tysięcy ludzi, więc zawsze znajdą się tacy, którzy ci pomogą. Ważne, aby odpowiednio się zachowywać. Ja specjalnie nikogo nie szukałem, jak grałem, a trafiłem na kilka osób, które mi pomagały niemal przez większość czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam WIELKI problem z downloaderem. Otóż pobiera on jakiś patch strasznie długo!! Mam łącze o szybkości 2MB/s a pobiera jakbym mial szybkosc 51KB/s lub nawet niżej! Oglądałem suport i po dokonaniu wszystkiego co tam pisali moja szybkośc wzrosła o jakieś 15KB/s :( Co mam zrobić? Rano pobierałem patcha i jechał z normalna szybkością. HELP!!

Pozdrawiam i z góry dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 20:54, marcin1930 napisał:

Mam WIELKI problem z downloaderem. Otóż pobiera on jakiś patch strasznie długo!! Mam łącze
o szybkości 2MB/s a pobiera jakbym mial szybkosc 51KB/s lub nawet niżej! Oglądałem suport i
po dokonaniu wszystkiego co tam pisali moja szybkośc wzrosła o jakieś 15KB/s :( Co mam zrobić?
Rano pobierałem patcha i jechał z normalna szybkością. HELP!!

Pozdrawiam i z góry dzięki...


pobierz patcha bezpośrednio z jakiejs strony...np gamershell.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2007 o 21:04, Dead-pl napisał:

pobierz patcha bezpośrednio z jakiejs strony...np gamershell.com


Aha, a czy potem instaluje się od razu (tzn. dwuklik na ikone i instalacja) czy trzeba go dzieś wklejać??


PS. Co jest leprze Warlock czy Hunter? (oboje mają pety i są w miare podobni), jak myślisz? Biore pod uwagę cała grę np. łatwość w walce itp.

Pozdrawiam i z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Tak odpalasz plik i po problemie. Co do twojego drugiego pytania to nie wiem...nigdy niegrałem Warlockiem ;) więc niemam porównania....ale warlock to caster i jest bardziej przydatny w party do instancji zwłaszcza później :-) no i jego teleport :-) Hunter to dobra klasa dla kogoś lubiącego samotną gre... takie jest przynajmniej moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 21:15, marcin1930 napisał:

Aha, a czy potem instaluje się od razu (tzn. dwuklik na ikone i instalacja) czy trzeba go dzieś
wklejać??

Patch wykryje ścieżkę gry.

Dnia 30.01.2007 o 21:15, marcin1930 napisał:

PS. Co jest leprze Warlock czy Hunter? (oboje mają pety i są w miare podobni), jak myślisz?
Biore pod uwagę cała grę np. łatwość w walce itp.

Pozdrawiam i z góry dzięki ;)

To dwie różne klasy. Warlock jest casterem, a hunter używa broni dystansowej. Jeśli szukasz klasy łatwej do bicia leveli to jest to właśnie hunter. Najlepiej poczytaj o obu klasach i zdecyduj, co ci bardziej odpowiada. Wybierając warlocka nie będziesz miał problemu ze znalezieniem grupy czy gildii - jest ich po prostu stosunkowo niewielu, natomiast hunter to najpopularniejsza klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam następujacy problem:
Po długiej, bo ponad rocznej, przerwie w grze chciałbym edytować swoje konto. Problem polega na tym, że nie mogę przypomnieć sobie czy błąd robie we wpisywaniu nicka czy hasła. Podejrzewam, że nick wpisuję właściwy więc kiedy próbuję uzyskać podpowiedź dotyczącą hasła i podaję prawidłową wg mnie odpowiedź okazuje sie, że jest błędna. Nie wiem czy sobie tak "udogodniłem" moją podpowiedź przy tworzeniu hasła, żeby nie była zbyt oczywista , po prostu nie mogę sobie tego przypomnieć. Nie wiecie w jaki inny sposób mogę odzyskać swoje konto? Może jest coś co mógłbym podać w mailu uwierzytelniając moją wiarygodność i odzyskać hasło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się