Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Czy można sie przerzucać z serwerów? Chodzi mi o z PVP na PVPPR? Burning Legion nadal ma chyba najwięcej polaków prawda?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, bo dużo ma tez graczy Andeeria (ok. 500) więc może się tam zaloguj :) Ja tam jestem i nawet sporo polaków jest dziennie :D Wiec warto być na Anderiii. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na Ravenholdt i jestem w gildii ktora liczy sobie ponad 90 polakow...

Co mam zrobic zeby uzbierac na mounta? Jestem na 37 levelu i mam zaledwie 17g :/ Nie mam zadnych pomyslow jak moge zarobic...Pomozcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 12:21, Makus89 napisał:

Co mam zrobic zeby uzbierac na mounta? Jestem na 37 levelu i mam zaledwie 17g :/ Nie mam zadnych
pomyslow jak moge zarobic...Pomozcie ;)


Trzeba było zbierać jakiś surowce i je sprzedawać na AH (np. mining teraz jest bardzo dochodowy) + inne znalezione pierdki:) Ja tak robiłem i teraz moim blood elfem na 32lvl mam 56g:) Chyba nie uzbierasz już do 40 tego sianka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja patrzyłem jakiś miesiąc temu, (bo się skończył abonament mi ) to Polacy na BL maja się bardzo dobrze i jest nas wielu, choć nie wiem jak to jest po stronie aliantów, bo gram hordą od początku grania, (czyli półtora roku) nie trawie tych nocnych elfów ludzi a szczególnie gnomów(krasi mogą być).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 12:21, Makus89 napisał:

Ja jestem na Ravenholdt i jestem w gildii ktora liczy sobie ponad 90 polakow...

Co mam zrobic zeby uzbierac na mounta? Jestem na 37 levelu i mam zaledwie 17g :/ Nie mam zadnych
pomyslow jak moge zarobic...Pomozcie ;)


hehe, ty nażekasz na problemy z uzbieraniem 90g na mounta... a co mają powiedzięć 70''ki jak muszą 5k golda ucykać ? :> fakt faktem że kto grał ciągle to już miał niezłą sumke i zawsze można było z gildi zapożyczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 13:21, Dead-pl napisał:

hehe, ty nażekasz na problemy z uzbieraniem 90g na mounta... a co mają powiedzięć 70''ki jak
muszą 5k golda ucykać ? :> fakt faktem że kto grał ciągle to już miał niezłą sumke i zawsze
można było z gildi zapożyczyć ;)

Tia, niektóre gildie już po 2-3 tygodniach od premiery ganiały z epickimi latającymi mountami. Wniosek? Albo farmowali złota na potęgę, albo kupowali (co nie jest mile widziane przez Blizzarda, bo niszczy ekonomię w grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyfarmić 5k złota to żaden problem. W momencie wyjścia TBC miałem około 1k g (po półtorej miesiącu grania od zera, ale starą 60tką, bo miałem długą przerwę i pozbyłem się kasy) i jewelcrafting od razu na 300. Po dobiciu do 70tki i kupieniu zwykłego mounta miałem ponad 2k złota. Dozbieranie 3k zajęło mi około dwóch tygodni (niecałych).
Jak ktoś chce to żaden problem. Złota jest mnóstwo, ptaktycznie leży na ulicy, nic tylko robić questy i wyćwiczyć sobie jakąś przydatną profesję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 13:43, GanD napisał:


Odkąd pamiętam, to w WoWie zawsze miałem problem z pieniędzmi. 100g ja na oczy nie widziałem xD
Jak jeszcze grałem, to na 60 lvl miałem niecałe 200 miningu, a blacksmithingu może ze 130. Czy farmienie Scarlet Monastery będzie opłacalne? Czy może lepiej dalej podbijać górnictwo i sprzedawać sztabki?
I- kiedy w sklepie gram.pl znów pojawi się TBC?
Pozdrawiam ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 14:04, witek194 napisał:

gdzie moge sprawdzic do kiedy moj pre-paid jest wazny?

Wystarczy, że wejdziesz na http://www.wow-europe.com/en/index.xml , dasz Account Management i się zalogujesz. Na dole strony będzie podana data wygaśnięcia abonamentu.
Proszę jeszcze o odpowiedź na moje pytanie z poprzedniego posta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 13:51, Sztywny-pl napisał:

Jak jeszcze grałem, to na 60 lvl miałem niecałe 200 miningu, a blacksmithingu może ze 130.


To coś ty robił tą postacią?:) Ja na 60 lvl pół roku temu miałem już Axesmitha robiąc niebieskie axe sliczne sprzedawałem za kupe siana:) A mining oczywiście już dawno przed 60 był na 300:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem (i płaceniem potem abonamentu >:( ) WoW moze i jeszcze potem dodatek kupie jak by sie wersja podstawowa spodobała ;) ale na razie bliższy jestem kupienia GW... No ale przejdzmy do rzeczy otóż chodzi mi o to czy jeśli kupiłbym sobie WoW i potem grałbym se przez powiedzmy 3 miesiące a potem bym chciał przerwać na jakis czas bo akurat nie bede miał czasu to czy trace cos np. postać?? (jesli bym po jakims czasie własnie przestał grać i tym samych przestałbym płacić abonament a potem znów bo jakims czasie zacząłbym grać dalej... to czy trace postać??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 14:19, Stwór napisał:

To coś ty robił tą postacią?:) Ja na 60 lvl pół roku temu miałem już Axesmitha robiąc niebieskie
axe sliczne sprzedawałem za kupe siana:) A mining oczywiście już dawno przed 60 był na 300:)

W sumie, to się oszczędzałem z robieniem trade skilli ;)
Na początku trochę levelowałem, potem chodziłem na bg, bs i mining już totalnie olewałem i nigdzie specjalnie nie chodziłem za surowcami. Tak się w sumie rozleniwiłem w graniu, że zrobienie tego 60 lvl zajęło mi prawie 5 (sic!) miesięcy. Szczególnie przed wygaśnięciem abonamentu ostro się wziąłem za questowanie. Najwięcej miałem chyba z 70-80g, ale i tak wydałem. Za treningi 60-lvlowe zapłaciłem z 40 g, i mi prawie nic kasy nie zostało. Gdzie najlepiej szukać surowców przy tym poziomie górnictwa, co mam? Czy może lepiej farmić SM? xD
Niedługo kupię TBC z prepaidem, więc trzeba się wziąć za planowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można zmienić serwer na którym sie gra? Gram i chciałbym przejść na inny serw (o innej nazwie, nie typie :)). Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>czy jeśli kupiłbym sobie WoW i potem grałbym se przez powiedzmy 3 miesiące a potem bym chciał przerwać na >jakis czas bo akurat nie bede miał czasu to czy trace cos np. postać?? (jesli bym po jakims czasie własnie >przestał grać i tym samych przestałbym płacić abonament a potem znów bo jakims czasie zacząłbym grać >dalej... to czy trace postać??)

Nie, możesz sobie opłacić ile tylko chcesz miesięcy i potem zrobić sobie nie wiem jak długą przerwę, a i tak ani konto nie zostanie ci wykasowane, ani postaci, no i nic nie zapłacisz, bo w WoWie każdy miesiąc gry opłaca się z góry :) Także odpowiedź na twoje pytanie brzmi: nie, nie tracisz nic z powodu przerwy :)

>ale na razie bliższy jestem kupienia GW...

Radzę najpierw ściągnąć triala z oficjalnej strony (lub sięgnąć po któryś z poprzednich numerów CDA) i spróbować. Wbrew pozorom GW nie jest grą MMORPG - to jedynie namiastka mmo. Dlaczego tak sądzę?
Masz tu krótkie porównanie:

- Obszary do eksploracji:

GW: nowe lokacje muszą się pierw wczytać (loading; do tego jeśli grasz po raz pierwszy gra często musi ściągnąć jakieś dodatkowe pliki - wbrew pozorom po rozpoczęciu gry nadal trzeba ściągać i ściągać, nie raz z kiepskimi transferami...), w miastach nic ci nie grozi i wieje nudą, na zewnątrz możesz spotkać co najwyżej graczy ze swojej drużyny (do 4 osób maksymalnie w jednej drużynie) lub mobki (czyli sterowane przez komputer stworki) - każdy gracz/drużyna otrzymuje swoją własną kopię obszaru do eksploracji, do tego w miarę często napotyka się na niewidzialne bariery, nie można skakać (ani też zeskakiwać z wysokości), nie można pływać ani nurkować, z tego co wiem nie ma też wierzchowców (więc wszędzie musisz iść z buta, z tym że w GW jest też opcja szybkiej podróży - można się dynamicznie przemieszczać pomiędzy miastami)

WoW: lokacje wczytują się na bieżąco (wyjątek: podróże międzykontynentalne, używanie teleportów, podróż sterowcem/statkiem, wejście na teren typu "instance" lub "battleground", ale i tak często loadingów nie ujrzysz), przebywając w miastach (które również w przeciwieństwie do WoW wczytują się dynamicznie) na serwerach typu PvP zawsze może ci grozić atak wroga - czy to skrytobójcy, czy to np z powodu "oblężenia" miasta (może i bez machin wojennych, ale jednak; nic nie stoi na przeszkodzie aby w dużej grupie zaatakować czyjeś miasto), na zewnątrz spotkać możesz dosłownie każdego gracza, który się tam znajdzie (zarówno sojusznika, jak i wroga), można skakać, pływać, nurkować, korzystając przy tym z różnych ciekawych wynalazków (jeśli jesteś np inżynierem), każda rasa ma swojego własnego wierzchowca, którym może poruszać się po lądzie, dodatkowo są jeszcze latające wierzchowce :)

Grafika:

GW: nieco ziarnista kolorystyka, z daleka drzewa to jedynie płaskie tekstury, postacie wyglądają ładnie, jednak mało szczegółowo (tyczy się to przede wszystkim noszonych zbroji oraz broni), co nie oznacza jednak, że GW wygląda "bee!" ;) Jest kolorowo, bajecznie, widać dość daleki horyzont (niemal pocztówkowe widoczki), gra praktycznie nia ma prawa przyciąć nawet na słabszym sprzęcie

WoW: również kolorowa i bajeczna grafika (w klimacie Warcrafta III), z tym że bardziej szczegółowa, nasycona większa ilością efektów (oczywiście opcjonalnych), dość dużo możliwości konfiguracji grafiki, potrzeba ciut lepszego komputera aby pograć na najwyższych detalach, jednak sama gra nadal jest bardzo stabilna nawet na stosunkowo słabym sprzęcie

Muzyka i dźwięk:

GW: Muzyka w wykonaniu Jeremy Soule - jeśli komuś bardzo podobała się muzyka z Neverwinter Nights lub Warhammer 40k: Dawn of War, to będzie w siódmym niebie. Gorzej jeśli komuś nie wpada w ucho (moim zdaniem) dość schematyczna muzyka JS :)

WoW: kawałki w stylu Warcrafta III, są zarówno łatwo wpadająca w ucho, świetnie dopasowane do lokacji utwory muzyczne, jak i dość przeciętne, zupełnie nie pasujące do reszty. Ogólnie jest bardzo dobrze, ale mogło być lepiej :)

Walka:

GW: Postać może mieć na pasku MAX 8 skilli, przy czym walka przede wszystkim polega na masowym spamowaniu tychże skilli... A to dlatego, że (przynajmniej na poczatku gry, mowa o ok 9 lvl) mana i HP dość szybko się regenerują (raz nawet napotkałem na nieco silniejszego przeciwnika, któremu praktycznie mana nie kończyła się W OGÓLE, pomimo tego że walka trwała z 15 minut). Rozwijanie postaci polega na dodawaniu klas (w GW nazywanych profesjami) oraz zwiększaniu współczynników (które wpływają jedynie na istniejące już czary).

WoW: Bardzo dużo umiejętności, trzeba umiejętnie korzystać z każdej, jest bowiem sporo podobnych do siebie umiejętności o zupełnie innym zastosowaniu w walce, do tego grając klasami czarującymi trzeba umiejętnie gospodarować maną, tutaj nie ma tak szybkiego regenu. Niemal każda klasa ma umiejętności pozwalające na ucieczkę z pola walki, lub dogonienie uciekającego. Rozwijanie postaci polega na uczeniu się nowych umiejętności oraz na talentach (zwiększających skuteczność umiejętności, a także dodających zupełnie nowe, co nie raz całkowicie zmienia styl gry).

Mam nadzieję, że to jakoś pomoże w decyzji ;D Aha, zaznaczę że w WoW grałem od pierwszej otwartej bety US (czyli od dość dawna, chociaż z przerwami), w GW zaś jedynie ok 8 godzin, co jednak w zupełności wystarczyło aby poznać zalety i wady gry, a także na czym polega rozgrywka w GW. Być może w którymś miejscu GW ma jeszcze jakieś nieopisane zalety (bądź wady), jednak prosze nie krytykować tego porównania - starałem się być jaknajbarzdiej obiektywny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał dodać jeszcze jednego istotnego (szczególnie dla graczy z nie wielką ilością czasu na grę) szczegółu, mianowicie w GW kiedy wylogujesz się w trakcie zwiedzania obszaru do eksploracji (czyli będąc poza miastem), po ponownym zalogowaniu znajdziesz się w ostatnio odwiedzonym/najbliższym mieście, co praktycznie oznacza, że jeśli zamierasz gdzieś się dostać, to musisz sobie zarezerować sporo czasu. W WoWie przy ponownym logowaniu zawsze zaczynasz tam gdzie skończyłeś (wyjątek stanowią dungeony i battlegroundy, w tym przypadku zostajesz przeteleportowany - oczywiście w przypadku kiedy już się skończyło:), co oczywiście oznacza też, że w myśl przysłowia "nie parkuj pod drzewem", nie powinieneś się wylogowywać w środku wioski nie przyjaciela ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 15:15, bunio38 napisał:

Jak można zmienić serwer na którym sie gra? Gram i chciałbym przejść na inny serw (o innej
nazwie, nie typie :)). Jak to zrobić?

RTFM dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się