Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Witam ma problem z wowem próbuje połączyć się do jakiegokolwiek serwera i za każdym razem pisze mi DISCONNECTED FROM SERVER już nie wiem co mam robić pomóżcie realmlist jest dobrze napisany aha i mam patcha 1 12.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 16:09, plastek1991 napisał:

Witam ma problem z wowem próbuje połączyć się do jakiegokolwiek serwera i za każdym razem pisze
mi DISCONNECTED FROM SERVER już nie wiem co mam robić pomóżcie realmlist jest dobrze napisany
aha i mam patcha 1 12.1


Nie wiem jak to w ogóle możliwe, żeby cokolwiek takiego ci się pojawiło przy grze na oficjalnych serwerach mając patcha 1.12.1... Grasz na pirackich serwerach czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 16:09, plastek1991 napisał:

Witam ma problem z wowem próbuje połączyć się do jakiegokolwiek serwera i za każdym razem pisze
mi DISCONNECTED FROM SERVER już nie wiem co mam robić pomóżcie realmlist jest dobrze napisany
aha i mam patcha 1 12.1

No właśnie nie powinno tak być. Patch najnowszy powinien ci się zacząć ściągać automatycznie przy próbie wejścia. Inaczej na oficjalnych serwerach być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 15:22, Sth`Devilish napisał:

>czy jeśli kupiłbym sobie WoW i potem grałbym se przez powiedzmy 3 miesiące a potem bym
chciał przerwać na >jakis czas bo akurat nie bede miał czasu to czy trace cos np. postać??
(jesli bym po jakims czasie własnie >przestał grać i tym samych przestałbym płacić abonament
a potem znów bo jakims czasie zacząłbym grać >dalej... to czy trace postać??)

Nie, możesz sobie opłacić ile tylko chcesz miesięcy i potem zrobić sobie nie wiem jak długą
przerwę, a i tak ani konto nie zostanie ci wykasowane, ani postaci, no i nic nie zapłacisz,
bo w WoWie każdy miesiąc gry opłaca się z góry :) Także odpowiedź na twoje pytanie brzmi: nie,
nie tracisz nic z powodu przerwy :)


bardzo mnie to cieszy, bo nie mam czasu grac zbyt często i jakos bardzo długo, zwłaszcza jak sie chodzi do szkoły i nie ma zbyt długich przerw np. świąt nie mówiąc już o feriach...

Dnia 18.02.2007 o 15:22, Sth`Devilish napisał:

>ale na razie bliższy jestem kupienia GW...

Radzę najpierw ściągnąć triala z oficjalnej strony (lub sięgnąć po któryś z poprzednich numerów
CDA) i spróbować. Wbrew pozorom GW nie jest grą MMORPG - to jedynie namiastka mmo. Dlaczego
tak sądzę?


Mam z CD-Action 14 dniową wersje trial GW to jeszcze przed ewentualnym zakupem zagram... na razie musze czekać na nowego kompa...

Dnia 18.02.2007 o 15:22, Sth`Devilish napisał:

Masz tu krótkie porównanie:

- Obszary do eksploracji:

GW: nowe lokacje muszą się pierw wczytać (loading; do tego jeśli grasz po raz pierwszy gra
często musi ściągnąć jakieś dodatkowe pliki - wbrew pozorom po rozpoczęciu gry nadal trzeba
ściągać i ściągać, nie raz z kiepskimi transferami...), w miastach nic ci nie grozi i wieje
nudą, na zewnątrz możesz spotkać co najwyżej graczy ze swojej drużyny (do 4 osób maksymalnie
w jednej drużynie) lub mobki (czyli sterowane przez komputer stworki) - każdy gracz/drużyna
otrzymuje swoją własną kopię obszaru do eksploracji, do tego w miarę często napotyka się na
niewidzialne bariery, nie można skakać (ani też zeskakiwać z wysokości), nie można pływać ani
nurkować, z tego co wiem nie ma też wierzchowców (więc wszędzie musisz iść z buta, z tym że
w GW jest też opcja szybkiej podróży - można się dynamicznie przemieszczać pomiędzy miastami)

WoW: lokacje wczytują się na bieżąco (wyjątek: podróże międzykontynentalne, używanie teleportów,
podróż sterowcem/statkiem, wejście na teren typu "instance" lub "battleground", ale i tak często
loadingów nie ujrzysz), przebywając w miastach (które również w przeciwieństwie do WoW wczytują
się dynamicznie) na serwerach typu PvP zawsze może ci grozić atak wroga - czy to skrytobójcy,
czy to np z powodu "oblężenia" miasta (może i bez machin wojennych, ale jednak; nic nie stoi
na przeszkodzie aby w dużej grupie zaatakować czyjeś miasto), na zewnątrz spotkać możesz dosłownie
każdego gracza, który się tam znajdzie (zarówno sojusznika, jak i wroga), można skakać, pływać,
nurkować, korzystając przy tym z różnych ciekawych wynalazków (jeśli jesteś np inżynierem),
każda rasa ma swojego własnego wierzchowca, którym może poruszać się po lądzie, dodatkowo są
jeszcze latające wierzchowce :)


No z tego opisu jasno wynika ze WoW ma niemal kompletne universum... w GW nie ma tego tyle, ale prawde mówiąc wcześniej sie tego spodziewałem, ze GW nie jest komplentym MMORPG...

Dnia 18.02.2007 o 15:22, Sth`Devilish napisał:

Grafika:

GW: nieco ziarnista kolorystyka, z daleka drzewa to jedynie płaskie tekstury, postacie wyglądają
ładnie, jednak mało szczegółowo (tyczy się to przede wszystkim noszonych zbroji oraz broni),
co nie oznacza jednak, że GW wygląda "bee!" ;) Jest kolorowo, bajecznie, widać dość daleki
horyzont (niemal pocztówkowe widoczki), gra praktycznie nia ma prawa przyciąć nawet na słabszym
sprzęcie

WoW: również kolorowa i bajeczna grafika (w klimacie Warcrafta III), z tym że bardziej szczegółowa,
nasycona większa ilością efektów (oczywiście opcjonalnych), dość dużo możliwości konfiguracji
grafiki, potrzeba ciut lepszego komputera aby pograć na najwyższych detalach, jednak sama gra
nadal jest bardzo stabilna nawet na stosunkowo słabym sprzęcie


W tej chwili liczą się dla mnie mniejsze wymagania sprzętowe, które przemawiają na korzyść GW... ale sytuacja nie długo się zmieni ;) bedzie nowy komp!!! :D

Dnia 18.02.2007 o 15:22, Sth`Devilish napisał:

Muzyka i dźwięk:

GW: Muzyka w wykonaniu Jeremy Soule - jeśli komuś bardzo podobała się muzyka z Neverwinter
Nights lub Warhammer 40k: Dawn of War, to będzie w siódmym niebie. Gorzej jeśli komuś nie wpada
w ucho (moim zdaniem) dość schematyczna muzyka JS :)

WoW: kawałki w stylu Warcrafta III, są zarówno łatwo wpadająca w ucho, świetnie dopasowane
do lokacji utwory muzyczne, jak i dość przeciętne, zupełnie nie pasujące do reszty. Ogólnie
jest bardzo dobrze, ale mogło być lepiej :)


Wiesz muzyka nie jest dla mnie najważniejsza... choć ma bardzo duuzu wpływ na klimat gry, który jest jednak dla mnie znaczący...

Dnia 18.02.2007 o 15:22, Sth`Devilish napisał:

Walka:

GW: Postać może mieć na pasku MAX 8 skilli, przy czym walka przede wszystkim polega na masowym
spamowaniu tychże skilli... A to dlatego, że (przynajmniej na poczatku gry, mowa o ok 9 lvl)
mana i HP dość szybko się regenerują (raz nawet napotkałem na nieco silniejszego przeciwnika,
któremu praktycznie mana nie kończyła się W OGÓLE, pomimo tego że walka trwała z 15 minut).
Rozwijanie postaci polega na dodawaniu klas (w GW nazywanych profesjami) oraz zwiększaniu współczynników
(które wpływają jedynie na istniejące już czary).

WoW: Bardzo dużo umiejętności, trzeba umiejętnie korzystać z każdej, jest bowiem sporo podobnych
do siebie umiejętności o zupełnie innym zastosowaniu w walce, do tego grając klasami czarującymi
trzeba umiejętnie gospodarować maną, tutaj nie ma tak szybkiego regenu. Niemal każda klasa
ma umiejętności pozwalające na ucieczkę z pola walki, lub dogonienie uciekającego. Rozwijanie
postaci polega na uczeniu się nowych umiejętności oraz na talentach (zwiększających skuteczność
umiejętności, a także dodających zupełnie nowe, co nie raz całkowicie zmienia styl gry).


No kolejny argument przemawiający za tym ze WoW jest kompletniejszy od GW...

Dnia 18.02.2007 o 15:22, Sth`Devilish napisał:

Mam nadzieję, że to jakoś pomoże w decyzji ;D Aha, zaznaczę że w WoW grałem od pierwszej otwartej
bety US (czyli od dość dawna, chociaż z przerwami), w GW zaś jedynie ok 8 godzin, co jednak
w zupełności wystarczyło aby poznać zalety i wady gry, a także na czym polega rozgrywka w GW.


Ja mam bardzo słabe doświadczenie jesli chodzi o gry online... to dlatego ze przez dłuższy czas miałem modem, korzystałem co prawda z Internetu jak tylko miałem PC, ale niestety nie w pełni... Od jakiegos czasu mam neostrade, ale z przyzwyczajenia korzystam z niej tak jak z modemu ;) teraz kiedy bedzie nowy sprzęt postaram sie bardziej korzystać z możliwości jakie niesie za sobą 512, moje pytanko: jak bedą chodziły te gry na tej szybkości jakiego masz neta??
(Jak nas ta tp sa traktuje, podspisałem umowe na neostrade 512 a po miesiącu, moze dwóch pojawila sie taka sama oferta pod względem finansowym ale o znacznie większej szybkości - 1Mb (powinni podniesc nam prędkość ;p ), do tego jakies limity na ściąganie plików - ja duuzo nie sciągam wiec mnie znów to tak bardzo nie denerwuje ale co tam ponarzekać mozna, a i to mulenie sie neta często... to chyba najczęstsze zarzuty padające wobec neostrady...)

Dnia 18.02.2007 o 15:22, Sth`Devilish napisał:

Być może w którymś miejscu GW ma jeszcze jakieś nieopisane zalety (bądź wady), jednak prosze
nie krytykować tego porównania - starałem się być jaknajbarzdiej obiektywny :)


Każda z przedstawionych tu gierek miala ukazane wady i zalety... wyszło jednak ze lepszy jest WoW bo pewnie tak jest ;) ale GW nie jest też klasyczną MMORPG jak sam wspominałes, najwyrażniej producent gry wiedział co robi, a to ze nie mozna tam spotkać sie z innymi graczami byle gdzie tylko w miastach to konsekwencja zmniejszania kosztów utrzymania serwerów (dlatego też pewnie nie płacimy abonamentu w GW)...

jeszcze jedno pytanko ile wynosi abonament?? w przypadku dodatku jest on większy?? czy moze taki sam, bo przecież za dodatek trzeba przy zakupie zapłacić i tak...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 15:22, Sth`Devilish napisał:

na zewnątrz możesz spotkać co najwyżej graczy ze swojej drużyny (do 4 osób maksymalnie
w jednej drużynie)

Takie tam sprostowanie gracza z "przeciwnego obozu":
Max. ludzkich graczy na jednej instancji to 8. Są wyjątki, kiedy to instancję eksplorują jednocześnie dwie drużyny po 8 osób (czyli w sumie 16) lub też - podczas Walk Sojuszy - dwie drużyny po 12 osób (w sumie 24).

Reszta też mocno nieprecyzyjna i nieco na korzyść WoWa, ale to da się wyjasnić profilem tematu oraz tym, że z GW obcowałeś tak krótko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 16:53, Paoro napisał:

Ja mam bardzo słabe doświadczenie jesli chodzi o gry online... to dlatego ze przez dłuższy
czas miałem modem, korzystałem co prawda z Internetu jak tylko miałem PC, ale niestety nie
w pełni... Od jakiegos czasu mam neostrade, ale z przyzwyczajenia korzystam z niej tak jak
z modemu ;) teraz kiedy bedzie nowy sprzęt postaram sie bardziej korzystać z możliwości jakie
niesie za sobą 512, moje pytanko: jak bedą chodziły te gry na tej szybkości jakiego masz neta??

Może ja odpowiem - do gry wystarcza zwykłe, stabilne, stałe łącze(wąskopasmowe nie jest zalecany). Zresztą w wymaganiach jest napisane po prostu: "broadband Internet connection". Lagi w takim przypadku mogą być, ale jedynie ze strony danego serwera, a nie gracza. Ogólnie sam WoW nie jest grą wymagającą jeśli chodzi o łącze i komputer (za wyjątkiem RAM''u jedynie ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 16:57, Krejt napisał:

Takie tam sprostowanie gracza z "przeciwnego obozu":
Max. ludzkich graczy na jednej instancji to 8. Są wyjątki, kiedy to instancję eksplorują jednocześnie
dwie drużyny po 8 osób (czyli w sumie 16) lub też - podczas Walk Sojuszy - dwie drużyny po
12 osób (w sumie 24).


Na tym polu i tak WoW wygrywa z instancjami do max 40 osób (są instancje: 5/10/15/20/40 osobowe), gdzie idzie się prawie całymi gildiami i siedzi godzinami, próbując dostać się do wielkiego bossa ;] Po za tym na battlegroundach wygląda to tak: nawet 40 vs 40 graczy... Więc jeśli idzie o liczby to WoW>GW i tak ;]

Z pewnością wiele ominęło mnie z GW, jednak po tych paru godzinach spędzonych z grą i tak mam już dość wyraźny zarys tego jak w GW wygląda rozgrywka i bez względu na cokolwiek, twierdzę że GW grą MMORPG po prostu nie jest :) To jedynie namiastka MMO w postaci takiego rpg online (coś jak NWN na przykład, tyle że bardziej rozbudowany). Dlatego też wszelkie porównania obu gier są po prostu nie na miejscu, z tym wyjątkiem, że ja nie krytykowałem obu gier, tylko zaznaczałem różnice dzielące obie gry, żeby było jaśniej :) I pomimo tego wszystkiego, GW nadal jest niewątpliwie świetną grą na multi, jednak dla kogoś kto ceni sobie pełną swobodę w eksplorowaniu świata gry oraz interakcję z graczami bez ograniczeń, to WoW jest tutaj jedynym słusznym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :

Otórz ściągnąłem tego z gry patcha 2.0.1 , żeby mi WoW chodził , a tu nie spodziewanie , gdy go instaluje komputer mi się wyłancza. ;( O co chodzi ?!! Czy nigdy w WoWa nie zagram ?!! :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 17:05, Sth`Devilish napisał:

Dlatego też wszelkie porównania obu
gier są po prostu nie na miejscu, z tym wyjątkiem, że ja nie krytykowałem obu gier, tylko zaznaczałem
różnice dzielące obie gry, żeby było jaśniej :)

Ja to doskonale rozumiem, zaznaczyłem tylko błąd, który (pewnie nieświadomie) popełniłeś. I nie będę też się spierał o skalę obu gier, bo wiadomo że WoW to jednak typowe MMO, natomiast GW zarezerwowało sobie kawałek tortu w postaci świetnego PvP. :)

Dnia 18.02.2007 o 17:05, Sth`Devilish napisał:

I pomimo tego wszystkiego, GW nadal jest niewątpliwie
świetną grą na multi, jednak dla kogoś kto ceni sobie pełną swobodę w eksplorowaniu świata
gry oraz interakcję z graczami bez ograniczeń, to WoW jest tutaj jedynym słusznym wyborem.

I tu równiez masz rację.
WoW to taki równoległy do naszego świat. Czaso- i pracochłonny.
GW to gra, taki counter-strike fantasy z doczepionym trybem PvE (który jednak nie jest zły). Gra, którą można włączyć na godzinę dziennie, świetnie się przy niej bawić i później wyłączyć - bez obawy, że coś nas ominie. :)

No, ale to nie temat do tego typu porównań, zapalony zwolennik GW śle pozdrowienia wszystkim WoWomaniakom i ulatnia się do siebie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: muszę wybierać ten głupi sposób płatności. Jeśli wpiszę numer karty kredytowej, będą pobierali z mojego konta co miesiąc pieniądze na abonament?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 14:06, Sztywny-pl napisał:

> gdzie moge sprawdzic do kiedy moj pre-paid jest wazny?
Wystarczy, że wejdziesz na http://www.wow-europe.com/en/index.xml , dasz Account Management
i się zalogujesz. Na dole strony będzie podana data wygaśnięcia abonamentu.
Proszę jeszcze o odpowiedź na moje pytanie z poprzedniego posta ;)


Wielkie dzięki za odpowiedź, od dawna mnie to dręczyło! Big thx!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 21:05, squeglee napisał:

Ja mam takie pytanie: muszę wybierać ten głupi sposób płatności. Jeśli wpiszę numer karty kredytowej,
będą pobierali z mojego konta co miesiąc pieniądze na abonament?


Nie będą tylko czekać +/- dzień lub więcej na wpłatę kasy z konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie techniczno-abonamentowe. Zaniechałem chwilowo subskrypcji - wywaliłem numer karty itp i napisałem, że nie będę płacił żeby zobaczyc co się stanie i status konta zamienił się na cancelled i mam w obrazku taką rękę nieumarłego z ziemi wystającą na czerwonym tle. Czy jeśli nie zapłacę to coś mi grozi :D ? Czy poprostu konto przejdzie w stan frozen ? Tak w tym faq jest pokrętnie to wszystko napisane, że już się zakręciłem w tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomoc w secie T3 niech ktos niech napisze skad bierze sie Q i co jest wymagane zeby Q wziac itp. thx zgory za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 02:33, TTBoS napisał:

potrzebuje pomoc w secie T3 niech ktos niech napisze skad bierze sie Q i co jest wymagane zeby
Q wziac itp. thx zgory za pomoc.



sry ze 2 posta ale zapomnialem napisac ze chodzi o set dla woja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 02:33, TTBoS napisał:

potrzebuje pomoc w secie T3 niech ktos niech napisze skad bierze sie Q i co jest wymagane zeby
Q wziac itp. thx zgory za pomoc.


O ile wiem, same questy bierze się gdzieś w Light''s Hope Citadel w EP, ale mogę się mylić :) Nigdy do T3 nie doszedłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 12:10, squeglee napisał:

Przepraszam za drugiego posta z rzędu, ale uaktualnienie: mam wersję gry 1.12.0.5595, czyli
chyba najnowszą, a gra się nie włącza. Reinstall czy co?!

najnowsza jest 2.0.8 ;) masz do ściągniecia jeszce mega patcha ~800mb 1.12 do 2.0.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się