Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2007 o 15:30, L33T napisał:

RTFM dziecko


Nie wiesz, albo nie chcesz pomoc to nic nie pisz. Generujesz tylko spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 02:33, TTBoS napisał:

potrzebuje pomoc w secie T3 niech ktos niech napisze skad bierze sie Q i co jest wymagane zeby
Q wziac itp. thx zgory za pomoc.


W Light Hope Chapel w Easter Plaguelands. Najpierw trzeba jednak zrobic questa (tez tam do wziecia) w ktorym trzeba ubic kilka mobkow w Naxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porażający post który w większości mija się z prawdą. Coś strasznego. Rozumiem, że po trialu WoWa też miałbym możliwość poznania wszystkich zalet i wad wowa?
Nie byłeś ani odrobinkę obiektywny. Przykłady?
"(do 4 osób maksymalnie w jednej drużynie)" - błąd i kłamstwo spowodowane brakiem wiedzy.
"w miastach nic ci nie grozi" a co grozi w miastach wowowaych? Atak wroga? Chyba tylko w dziurach typu crossroads więc koloryzowanie wowa tutaj jest odrobinę naciągane. Oblężenia? Chyba tylko w snach :)
"wbrew pozorom po rozpoczęciu gry nadal trzeba ściągać i ściągać, nie raz z kiepskimi transferami." - starczy dopisać - image i gra raz na zawsze ściągnie potrzebne pliki. W tym wypadku będzie to jak z WoWem - czyli jedno długie sciąganie, dla kogoś z szybkim łączem, chyba lepiej jest wejść do gry po jakiś 10 min od znalezieniu triala a nie 20?
"GW: nieco ziarnista kolorystyka" - wybacz, ale ocenianie gry po pierwszych lokacjach to chyba jakieś nieporozumienie? Równie dobrze ja mogę płakać, że zrobiłem krasnala i okolice ironforge są strasznie jednolite. GW nie ma bajecznej grafiki, chyba pomyliłeś znaczenie słowa `bajeczna`. Bardziej szczegółowa w wowie? Oceniasz to po wielkich teksturach bez detali? Zbroje mają więcej detali? Człowieku, o czym Ty mówisz?
"kawałki w stylu Warcrafta III" - właśnie, kawałki bo utworami tego nazwać nie można. Poza paroma wyjątkami w tle pojawia się motyw danej lokacji który trwa 20s i... tyle.
"GW: Postać może mieć na pasku MAX 8 skilli" - jak grasz w karty, to też płaczesz, że nie masz całej talli w reku jednocześnie? Dobór umiejętności to cześć taktyki którą musisz opracować przed wyjściem w teren. Dostosować się trzeba, bo zmieniać możesz jak tylko jesteś w mieście.
"Rozwijanie postaci polega na dodawaniu klas" - błąd.
"WoW: Bardzo dużo umiejętności" czyli firebolt rank 1, rank 2, rank 3 które nie różnią się niczym poza obrażeniami. Idąc takim tokiem rozumowania GW ma 1000 umiejętności (każda inna) x 16 (ilość poziomów zaawansowania umiejętności) co daje nam 16000 umiejętności na postać. Łał! Wow ma wiecej umiejętności JEDNOCZESNIE ale ilość umiejętności ogólnie, jest standardowa i praktycznie przez cała grę klepiemy to samo.
"trzeba umiejętnie korzystać z każdej" - trzeba? Nie trzeba, korzysta się z max 8, reszta raz na kiedy, czyli tak naprawdę włączamy je raz na ruski rok co sprawia wrażenie, że naprawdę mamy wąskie pole do popisu, bo czy castowanie buffów które trwają przez 30 min można zaliczać, jako taką normalną umiejętność którą korzystamy non stop i ciągle? Bądź, zakładanie trucizny? Standardowo jak napisałem, może postać z 8 używa tak aby używaniem to można nazwać.
"Mam nadzieję, że to jakoś pomoże w decyzji ;D Aha, zaznaczę że w WoW grałem od pierwszej otwartej bety US (czyli od dość dawna, chociaż z przerwami), w GW zaś jedynie ok 8 godzin, co jednak w zupełności wystarczyło aby poznać zalety i wady gry, a także na czym polega rozgrywka w GW. Być może w którymś miejscu GW ma jeszcze jakieś nieopisane zalety (bądź wady), jednak prosze nie krytykować tego porównania - starałem się być jaknajbarzdiej obiektywny :)" - jedna wielka kompromitacja autora. Smutne aż to, co napisał tutaj.

Na koniec wisienka: " przy czym walka przede wszystkim polega na masowym spamowaniu tychże skill" - tak grałeś? Brawo, pewnie przyzwyczajenie z WoWa bo w GW tak się nie gra i każda próba poza tutorialem będzie się kończyć zgonem całej drużyny. No ale w końcu, gra w tutorial daje pełne pole do popisu, prawda?
Takie coś jak napisałeś nie ma sensu, to dwie różne gry i przyrównywanie, ze tutaj nie można pływać, a tam latać jest totalnie bezsensowne, bo ja mogę napisac, że gta jest lepsze od wowa, bo można kraść samochody.


"obiektywny- bezstronny, wolny od uprzedzeń; rzeczowy, odpowiadający rzeczywistości" radzę zapamiętać to zaczenie, abyś się nie popisał na przyszłość takim dopiskiem. Praktycznie każde zdanie, ocieka z jakiejś krucjaty, ich budowa w stylu "w gw jest fajne, ale w wowie lepsze" jest straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 12:50, SilkRoadOnline napisał:

Chcialem sie tylko spytac jak WoW bedzie chodził na kompie :
Intel Caleron 2.66 Ghz
256 RAM
Radeon 9200

strasznie...masz za mało ramu...stanowcze minimum to 512 , reszta udźwignie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 12:14, Dead-pl napisał:

najnowsza jest 2.0.8 ;) masz do ściągniecia jeszce mega patcha ~800mb 1.12 do 2.0.1


Ale po ściągnięciu 1.12 nie mogę w ogóle uruchomić gry, a przez to jej update''ować. Na razie przeinstalowuję, potem poszukam tego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 12:57, SilkRoadOnline napisał:

A jak dokupie jeszcze 512 RAM bo mam zamiar to bedzie GIT???


może nie "GIT" ale stanowczo lepiej :-) zwłaszcza w miastach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zadałeś sobie trudu przeczytania zdania poprzedzającego te porównanie:

>Wbrew pozorom GW nie jest grą MMORPG - to jedynie namiastka mmo. Dlaczego tak sądzę?

Gdybyś to poprawnie przeczytał, to byś zrozumiał że nie było to porównanie, lecz uwypuklenie cech GW, które różnią obie gry i które sprawiają, że GW nie jest grą MMORPG, czego kolega Paoro zapewne oczekiwał :) Po za tym nie pisałem tego jako jakąkolwiek prowokację, a jedynie po to żeby pomóc w dokonaniu wyboru.

Btw, tutaj masz skille maga http://thotbott.com/?c=Mage - sam się skompromitowałeś pisząc, że skille w WoW to po prostu kolejne ranki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie gram w WoWa już kawał czasu, to i tak racje Selv musze przyznać :) Strasznie stronnicza "recenzja" GW, grałem, nie narzekałem, a poziom komplikacji PvP to WoW może sobie najwyżej pomarzyć. Sam fakt, że połowa skilli w GW to różne "jeśli X to Y" już o tym świadczy, stosunkowo niewiele prostych rzeczy typu "zadaje X damage nieważne co", co w WoW jest na porządku dziennym - dopiero z TBC doszło nieco bardziej "kombinowanych" czarów.
Limit 40 osób niekoniecznie uznałbym też za zalete, to raczej problem był, bo też ciężko taką mase było upilnować - a potem dochodziło do C''thuna i za nic nie dało się dokładnie dojrzeć, kto tym razem "miał laga" i zwajpował cały rajd po raz setny, bo kto dojrzy dokładnie co robi 39 innych osób. Nowy limit to 25, znacznie wygodniejsze do nadzoru i organizacji.

"WoW: Bardzo dużo umiejętności, trzeba umiejętnie korzystać z każdej, jest bowiem sporo podobnych do siebie umiejętności o zupełnie innym zastosowaniu w walce, do tego grając klasami czarującymi trzeba umiejętnie gospodarować maną, tutaj nie ma tak szybkiego regenu. Niemal każda klasa ma umiejętności pozwalające na ucieczkę z pola walki, lub dogonienie uciekającego. Rozwijanie postaci polega na uczeniu się nowych umiejętności oraz na talentach (zwiększających skuteczność umiejętności, a także dodających zupełnie nowe, co nie raz całkowicie zmienia styl gry)."

Widać, że nie grałeś za dużo w GW, a zwłaszcza PvP. Zarządzanie energią(maną) było fundamentalną sprawą, szczególnie dla Monka i Mesmera, "szybki regen" nigdy nie był dość szybki. Odpowiednikiem talentów można by spokojnie uznać elite skille - chociaż pewnie nie grałeś na tyle by jakieś zdobyć. No i oczywiście ""bardzo dużo umiejętności" to bujda, każdy rajdujący frostmag ci powie, że używa tylko frostbolta, Conjure Water i portali. Różne ranki skilli się nie liczą, jedynie dla hilerów ma to jakieś znaczenie, a zaliczenie tego na siłę do "nowych" czarów i tak jest naciąganiem faktów na korzyść WoW.

"WoW: lokacje wczytują się na bieżąco (wyjątek: podróże międzykontynentalne, używanie teleportów, podróż sterowcem/statkiem, wejście na teren typu "instance" lub "battleground", ale i tak często loadingów nie ujrzysz"

Według tej logiki, w GW też jest wszystko na bieżąco, z wyjątkiem ładowania misji i map. Kiepski argument.

"WoW: również kolorowa i bajeczna grafika (w klimacie Warcrafta III), z tym że bardziej szczegółowa"
No nie wiem, stare modele Blizzard mógłby już updatnąć, BE wyglądają nieźle, ale jednak, jeśli już przebić się przez tłumaczenie "bajkowa grafika, klimat warcrafta" jakie często spotyka się tłumacząc braki graficzne, to nie jest wcale tak różowo.

A, i te bajki o oblężeniach - szczególnie w Shatrah, które jest sanctuary. No i też nie każdy serwer jest PvP, o tym już nie wspomniałeś. A na każdym są rajdy PvE - i mimo wszystko, to właśnie PvE jest trzonem gry, a walki z innymi to jedynie dodatek.

W skrócie - takie "porównania" spotyka się dosyć często. Obiektywizmu w nich zero, całość zależy od tego w którą grę autor grał dłużej. Osobiście w GW grałem pare miechów, w WoWa ponad rok, więc mogę uznać, że obie mam względnie obcykane :) I w największym skrócie porównać można - jeśli nie masz ambicji PvP, i grupy ludzi, z którymi mógłbyś je realizować, zapomnij o GW. Dopiero z dobrą grupą można porządnie się pobawić i docenić subtelności wielu skilli - różnica między zgraną grupą a nowicjuszami jest ogromna. PvP jest grupowe, nie ma miejsca na solo akcje, co też sprawia, że rozwój indywidualny postaci jest bardzo ograniczony, i nigdy nie osiągnie się statusu pół-boga biorącego wszystkich na dwa strzały. Zawsze będzie jedynie małą częścią swojej drużyny. A jeśli nie masz drużyny - to gra przyjemności zbytniej nie sprawi, wkręcić się gdzieś łatwo nie jest, tym bardziej, że nie ma nowych serwerów jak w WoWie, gdzie każdy ma szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, rózwój postaci w WoWie nie kończy się na max levelu, podczas gdy w GW po osiągnięciu tego zostaje praktycznie tylko kompletowanie skilli, bo żadnej super broni czy pancerza nie znajdziesz. Więc ten aspekt RPG, który każdy lubi, czyli robienie ze swojej postaci półboga, WoW ma zdecydowanie lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja to to nie była, raczej moje relacje z krótkiej (bo ok 8 godzinnej) przygody z GW, mające na celu zaznaczyć najważniejsze różnice pomiędzy grami, a nie skrytykować. Widać następnym razem muszę takie rzeczy pisać wielkimi, drukowanymi literami, żeby nie zrozumiano mnie źle :) Szkoda tylko, że jak potem taki fanboy zobaczy co napisałem, to zaraz to komentuje starając się zmieszać mnie z błotem i wyprowadzić z równowagi... Dzięki KaPe, że taki nie byłeś i to ładnie wytłumaczyłeś/poprawiłeś mnie, nie stosując tak popularnej praktyki odbijanai piłeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 13:13, Sth`Devilish napisał:

Btw, tutaj masz skille maga http://thotbott.com/?c=Mage - sam się skompromitowałeś pisząc,
że skille w WoW to po prostu kolejne ranki :]

Nie kuś losu, skille z GW pod względem komplikacji przerastają WoWa :) Jak wspominałem, dopiero teraz dodano bardziej złożone czary w stylu Unstable Affliction, gdzie oprócz zwykłej doty, dochodzi dmg/silence jeśli będzie ona zdispelowana, czy np. Envenom opierający swój dmg na ilości deadly poison na celu, a z magowych byłby to Ice Lance zapewne, też skill "warunkowy", i Arcane Blast. GW ma takie cuda na porządku dziennym, ba, cała klasa Mesmera opiera się na przeróżnych sztuczkach tego typu - mimo, że ma normalne czary zadające obrażenia, eksperta łatwo poznać, bo potrafi zrobić takie kombosy o jakich przeciętniak nawet nie śnił(a z punktu widzenia hilera, jedno paskudniejsze od drugiego).
Poziom komplikacji skilli dopiero zaczyna się miejscami zbliżać do GW. Oczywiście nigdy go nie osiągnie, bo skille w GW są bardziej statyczne, nie ma itemków zmieniających za bardzo ich właściwości, więc generalnie z góry wiadomo, za ile trafi ten fireball, i wobec tego dużo łatwiej zbalansować różne cudaczne skille.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, najzabawniejsze jest to, że zaczęło się od mojego posta, w którym wspomniałem, że w GW można korzystać z max 8 skilli w trakcie gry (choć jest ich więcej), a ty mi teraz prawisz o złożoności tego aspektu gry w WoW i GW :P Fajnie wiedzieć, że GW jest pod tym względem rozbudowane (heh, jeszcze sprawisz, że zainstaluję triala ponownie i wypróbuje mesmera - jak mniemam, najbardziej skomplikowaną postać w GW - tylko po to, aby wreszcie się jakoś dobrze bawić, a nie tylko spamować czary ofensywne :) ), ale po 8h gry nie mogłem tego wszystkiego wiedzieć, po za tym ja nie krytykuję żadnej z tych gier w kwestii ilości umiejętności czy ich złożoności (chociaż tak na prawdę w GW bardzo, ale to bardzo brakło mi umiejętności przydatnych poza walką), czego niestety nie można powiedzieć o wypowiedzi Selva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiatmmam prosbe !!
kto mi pomoze przejsc jedna misje w wowie ?? Jestem krasnoludem paladynem a ta misj jest do zrobinia w loch modam!! prosze o pilny kontakt na gg4075547 DZIEKUJE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 14:16, squeglee napisał:

Muszę ściągać patche po kolei, czy też mogę od razu uaktualnić grę z wersji 1.12 do 2.0.8?

musisz z 1.12 do 2.0.1 kolejne patche zajmują malutko , mniej niż 20mb ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 14:10, BedBoyzZz napisał:

Wiatmmam prosbe !!
kto mi pomoze przejsc jedna misje w wowie ?? Jestem krasnoludem paladynem a ta misj jest do
zrobinia w loch modam!! prosze o pilny kontakt na gg4075547 DZIEKUJE!!

a może byś tak przynajmniej server podał ?? ;) bo tak to ciężko coś powiedzieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 14:20, Dead-pl napisał:

> Wiatmmam prosbe !!
> kto mi pomoze przejsc jedna misje w wowie ?? Jestem krasnoludem paladynem a ta misj jest
do
> zrobinia w loch modam!! prosze o pilny kontakt na gg4075547 DZIEKUJE!!
>
a może byś tak przynajmniej server podał ?? ;) bo tak to ciężko coś powiedzieć :P

sorki zapomnialem ;p Ethering ring czy cos w tym stylu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 14:16, squeglee napisał:

Muszę ściągać patche po kolei, czy też mogę od razu uaktualnić grę z wersji 1.12 do 2.0.8?


Musisz po kolei, a wygląda to tak:

wersja premierowa -> 1.12 (456 MB)
1.12 -> 2.01 (697 MB)
2.00 -> 2.03 (219 MB)
2.03 -> 2.05 (3 MB)
2.05 -> 2.06 (18 MB)
2.06 -> 2.07 (3 MB)
2.07 -> 2.08 (3 MB)

Wartości w MB są przyblizonym rozmiarem plików :) Razem do ściągnięcia od wersji premierowej do aktualnej masz 1,36 GB, radziłbym więc wypalić sobie wszystkie te patche na jakimś cd lub dvd, tymbardziej że możliwe, iż część z nich będzie potrzebna przy instalacji dodatku TBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się