Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2007 o 08:02, Eilene napisał:

1. Słyszałam coś o jakichś umiejętnościach typu: mining, krawiectwo, jewelcrafting, zielarstwo


To zależy od Twojej klasy... Jako rogue dobrze jest mieć zielarstwo do warzenia trucizn,,, Dla warlocka dobry jest tailoring i skinning... Pograsz to się nauczysz.

>Czy mogę zakładać daną zbroję na każdą moją postać i niezależnie czy to taka klasa czy inna?

Zależy to od klasy. Warlock czy mag mogą nosić tylko CLOTHY a Rouge moze juz nosić skórę.. Pancerz ktorego nie możesz uzyć bedzie zaznaczony czerwonym napisem.

Dnia 06.03.2007 o 08:02, Eilene napisał:

3. Słyszałam, że można mieć własny dom w grze...czy to prawda, a jeżeli tak to skąd się taki
bierze???


Pod pojęciem domu mogą się kryć rózne rzeczy. Pierwsza to karczma którą wybierzesz za swój dom i tam będziesz teleportowana za pomocą HEARTHSTONE. Po drugie moze to być gildia do ktorej mozna sie dolaczyc ale mysle ze raczej chodzi o to pierwsze.

Na pozostale 2 pytania nie znam odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam pani poczytać główną stronkę WoW-a a tam dział faq, dodatkowo przeczytanie instrukcji też jest dobrym pomysłem. Co do pytań:
1. Są to umiejętności które pozwalają na tworzenie własnych zbroi, broni, mikstur. Każda postać może mieć dwie umiejętności główne przyczm warto je połączyć tak żeby jedna wspierała drugą np mining + enginiering, alchemy + herbalizm.
2. Zbroje dzielimy na cloth, leather, mail, plate. Każda klasa ma określone który rodzaj zbroji może wykorzystać. Co zbroi której nazwa jest innego koloru niż biały i szary, to po jej założeniu jest ona przypisywana do postaci (BOE - bind on equip) to samo tyczy się broni.
3. Dom w sensie Domu jak np w Morrowindzie = nie.
4. Tak kupując podstawkę WoW-a dostajesz miesiąc (z zaznaczeniem że dostajesz tyle dni ile ma miesiąc w którym założysz konto) gry.
5. Od tego jest Blizz i maile do niego. Nie miałem takiej sytuacji więc nie powiem ci dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Troszkę mi to rozjaśniło sytuację, a instrukcję oczywiście poczytam gdy dojdzie do mojego domu przesyłka z grą^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 08:02, Eilene napisał:

4. Czy zakupując wowa ( i ewentualnie potem dodatek) dostaję jakieś darmowe dni gry, czy muszę
od razu zapłacić za granie??


Aby założyć konto musisz podać numer karty płatniczej lub wpisać kod znajdujący sie na karcie pre-paid, więc to tak jakbyś musiała odrazu zapłacić.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 08:02, Eilene napisał:

5. Co jeśli ktoś mi ukradnie konto? Jest jakaś możliwość na odzyskanie go?
No chyba już wszystko. Może i pytania są głupie, ale ja naprawdę nic nie wiem o tej grze:).


Tydzień temu mój kumpel miał włamanie na konto przy czym skasowano mu postać. Zaproponowałem, żeby napisał do Blizza. Nawet szybko to wszystko zwrócili bo maila wysłał rano, a wieczorem już grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 13:56, squeglee napisał:

Załóżmy, że napiszę na forum Blizza o tym, że shackowano mi konto. Co dalej? Przyjdzie do mnie
mail z prośbą o podanie cd-key''a czy jak to będzie?


Mówił mi, że napisał login, hasło, opis tego co się stało, opis swojej postaci, oraz zwierzaka ponieważ gra hunterem. Teraz dodatkowo można wkleić profil z Armory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 14:03, Alliar napisał:

> Załóżmy, że napiszę na forum Blizza o tym, że shackowano mi konto. Co dalej? Przyjdzie
do mnie
> mail z prośbą o podanie cd-key''a czy jak to będzie?

Mówił mi, że napisał login, hasło, opis tego co się stało, opis swojej postaci, oraz zwierzaka
ponieważ gra hunterem. Teraz dodatkowo można wkleić profil z Armory :)


Tyle, że ja nawet nie miałem postaci, nie zdążyłem ściągnąć wszystkich update''ów :-(. Czyli wpisuje wszystko w mailu od Blizza, którego łatwo rozróżnić of fałszywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 14:05, squeglee napisał:

Tyle, że ja nawet nie miałem postaci, nie zdążyłem ściągnąć wszystkich update''ów :-(. Czyli
wpisuje wszystko w mailu od Blizza, którego łatwo rozróżnić of fałszywki?


Ukradli ci puste konto?? Może wystarczy przypomnieć hasło http://www.blizzard.com/support/?id=aInformation0410p1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 14:11, Alliar napisał:

> Tyle, że ja nawet nie miałem postaci, nie zdążyłem ściągnąć wszystkich update''ów :-(.
Czyli
> wpisuje wszystko w mailu od Blizza, którego łatwo rozróżnić of fałszywki?

Ukradli ci puste konto?? Może wystarczy przypomnieć hasło http://www.blizzard.com/support/?id=aInformation0410p1


Nie, bo kiedy podaję login, wyskakuje komunikat, że taki login nie istnieje :-/. Więc jak mogę podać Blizzowi login i hasło, skoro zostały skradzione? Do tego potrzeba chyba cd-key''a, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 14:16, squeglee napisał:

Nie, bo kiedy podaję login, wyskakuje komunikat, że taki login nie istnieje :-/. Więc jak mogę
podać Blizzowi login i hasło, skoro zostały skradzione? Do tego potrzeba chyba cd-key''a, nie?


Bo to był link do amerykańskiego WoWa, sprawdź tu:

http://www.wow-europe.com/login-support/?locale=en_GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 14:16, squeglee napisał:

Nie, bo kiedy podaję login, wyskakuje komunikat, że taki login nie istnieje :-/. Więc jak mogę
podać Blizzowi login i hasło, skoro zostały skradzione? Do tego potrzeba chyba cd-key''a, nie?


O ile mi wiadomo, loginu nie można zmienić, więc albo wpiszujesz źle, albo wpisujesz w złym miejscu, albo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff...całe szczęście. Próbowałem przypomnieć hasło, ale na amerykańskiej stronie :-D. Instaluję jeszcze raz, ściągnę update''y, ale pogram dopiero po formacie, grr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:40, Sth`Devilish napisał:

Sam tylko popatrz: http://tinyurl.com/2nzasn (skrócony link do Warcraft Census). Według tamtych
danych na TVC jest teraz stosunek hordy 50% do aliantów 50% populacji, a do tego wbrew tem
co piszesz, więcej niż Blood Elfów jest nieumarłych, ludz i nocnych elfów, zaś sami Draenei
przewyższają swoją liczbą minimalnie gnomy i krasnoludy :)

Obecnie jest inaczej. Na starych wielu woli dolevelować do 70 i dlatego tam statystyki się nie zmieniły, a większość BE i Draenei to w dużej części specjalnie dorobione alty do gildii. Na nowych sytuacja wygląda inaczej, a w ogólnym rozrachunku ze wszystkich serwerów łącznie BE są teraz 3 najpopularniejszą rasą (w Hordzie 1). Wygląd jednak dużo zmienia. Heh, na nowych dominują właśnie BE, przez co Hordy jest więcej na tych nowych serwerach. Ale to może się po czasie zmienić, gdy stare zostaną zapchane i część przeniesie się na te nowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie niepotrzebnie marnujesz tyle talentów w Subtlety :) Przecież z takim buildem i tak jakichś super ambushy nie zdołasz zrobić, a drzewko Combat nie jest od skradania się tylko walki wprost :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale...przeciez nie bede na przeciwnika biegl "na pale"!MoD i Camouflage jest potrzebne zeby szybko podejsc nie zauwazonym!a Initiative to zawsze 3 pkt a nie 2 jak wejde z CSa!moim zdaniem najwieksza zaleta rogala jest to ze moze sie chowac i te dwa talenty (MoD i Camouflage) powinny byc klikane na kazdym buildzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się