Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Właśnie natknąłem się na takie coś (screen poniżej). Jest to nowy, możliwy do zdobycia dla każdej rasy mount o nazwie "Talbuk". Poczytałem trochę na wowwikii i (co oczywiste ;P) wymaga to farmienia reputacji u kogoś do poziomu exalted. Moje pytanie brzmi: jak długo zajmuje ufarmowanie tego magiem, zakładając że znam grę jak własną kieszeń? :P Ewentualnie porównując na przykład do farmowania repa dla Stormwind inną rasą niż człowiek? Bo tak czekam na to TBC, zaplanowałem już że zrobię draenei maga, ale zupełnie nie podobają mi się ich mounty - są okropne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 15:49, Alliar napisał:

albo miałeś triala który się skończył


Nawet po trialu konto zostaje w bazie Blizza. Przecież masz możliwość upgradowania go do pełnego, nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 23:24, Sth`Devilish napisał:

Moje pytanie brzmi: jak długo zajmuje ufarmowanie
tego magiem, zakładając że znam grę jak własną kieszeń?


Hmm, zależnie od tego ile czasu spędzasz przy grze, ale w każdym razie nie powinno to trwać zbyt długo :)
Na samych questach możesz dojść nawet do revered (zależnie od tego ile ogrów biłeś podczas wykonywania questów :P). Potem to już czysty farming qitemów z ogrów, ale podejrzewam że powinieneś się uporać z tym dość szybko. Spotów z ogrami jest kilka, na wypadek gdy któryś był zbyt zajęty :) Tam jest chyba 500 repa za quest, a na jeden quest potrzeba 10qitemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a ile taki mount kosztuje jak już się osiągnie ten status Exalted i czy wymagana jest jakaś dodatkowa nauka jazdy (i co za tym idzie kolejna opłata), czy też wystarczy po prostu zdolność jazdy na czymkolwiek, podobnie jak to chyba było z mountem za Exalted w AV? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanko. Planuję za jakiś czas powrót do WoWa po dłuższej przerwie. I teraz zastanawiam się jak zrobić. Czy najpierw reaktywować konto, uaktualnić podstawkę i dopiero zainstalowac dodatek, czy też może pierw dodatek, a potem dopiero odmrozić konto i spatchować całość ? :-P. W sumie robi to jakąś roznicę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sth, Devlish

Hmm, riding skill wymagany to 150 (czyli tak jak na każdego naziemnego, szybkiego mounta). Sam mount jest też chyba w tej samej cenie co inne szybkie mounty.

Poza tym, jak będziesz levelował w Outland to mam taką poradę - zdobywaj dużo expa w instancjach i zostaw sobie jak najwięcej questów na level 70 (Netherstorm, Shadowmoon Valley, Blade''s Edge Mountains i nawet Nagrand). Pozwoli ci to na zarobienie w dość przyjemny sposób, całkiem przyzwoitej sumki złota i znacznie ułatwi farmowanie golda na szybkiego, latającego mounta. Na levelu 70 zamiast XP dostajesz golda po wykonaniu questa, natomiast mobki w instancjach, wcale więcej golda rzucać nie będą. Tylko naprawdę - nie ma co żałować questów zostawionych na 70 (poza tymi które będą i tak szare :P). Ja mając questy w samym Netherstorm, Shadowmoon i pare ostatnich questów w Blade''s Edge, ledwo wyrobiłem się na mounta, przy czym na lvl 70 dobiłem z 2000 golda i nie musiałem kupować riding skilla 225 (flying form druidzkie :)). Dlatego warto to sobie dobrze zaplanować :)

@Dann

Jedyna różnica jest taka, że jeżeli najpierw odmrozisz konto, a potem zacznie się instalować, to ucieknie ci parę godzin opłaconej rozgrywki :P Najlepiej to najpierw zainstaluj dodatek I patche (przypominam że nie potrzebujesz podawać grze poprawnych danych logowania, po to żeby pobrać patche - gra sprawdza najpierw wersję gry, a dopiero gdy zainstalowana jest najnowsza wersja, gra sprawdza czy potrzebujesz ściągnąć patcha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 23:24, Sth`Devilish napisał:

Właśnie natknąłem się na takie coś (screen poniżej). Jest to nowy, możliwy do zdobycia dla
każdej rasy mount o nazwie "Talbuk".


tego mounta mozna zakupic rowniez w inny sposob, mianowicie troche pvp w Haali , tam za 80 battle tokenow oraz 20 research tokenow mozna go kupic, pozdrawiam
aha, 1battle token = 1 hordziak /aliant zabity , 1research token=20 sztuk tego "piasku" co z mobow wypada
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 12:07, TorN2 napisał:

tego mounta mozna zakupic rowniez w inny sposob, mianowicie troche pvp w Haali , tam za 80
battle tokenow oraz 20 research tokenow mozna go kupic, pozdrawiam
aha, 1battle token = 1 hordziak /aliant zabity , 1research token=20 sztuk tego "piasku" co
z mobow wypada


No tak, zrobiłem mały rekonesans i jest taka możliwość faktycznie (nie trzeba repa), no ale na serwerze RP gdzie prawie każdy ma wyłączone PvP to może być nieco czasochłonne ;P Btw, widzieliście to?? To chyba najlepszy z nowych mountów w TBC :) Pada z jakiegoś bossa w Karazhan. Warlock item for sure ;DDD

20070307122045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi rodzice nie pozwolili tego kupić. Ciekawe jak ich przekonać? A jak ktoś dobrze nie zna Angielskiego to będzie wiedział co trzeba zrobić w questach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 12:36, legenda27 napisał:

Mi rodzice nie pozwolili tego kupić. Ciekawe jak ich przekonać?


Najlepiej nie przekonywac, bo potem bedziesz sie przekonywal ze to ze zarywasz znowu nocke to nie jest zaden problem :)

>A jak ktoś dobrze nie zna Angielskiego

Dnia 07.03.2007 o 12:36, legenda27 napisał:

to będzie wiedział co trzeba zrobić w questach?


Zróbmy mały test z angielskiego to opis jednego z questów w dodatku:
"Description
I''m a lucky, lucky goblin. I get to make explosives and killing machines, knowing they''ll be used immediately on important missions!
Speaking of missions, I just got one from Thrallmar command: burn the alliance cannons on the far side of the Path of Glory... the ones pointing dangerously close to Horde fortifications. Take this torch and make your way to each cannon. Fire the torch and watch the sparks fly!"

Sam sobie odpowiedz czy poradzisz sobie czy nie. Oczywiscie nie zapominaj ze codzienne czytanie tekstow po ang nie pozostaje bez wplywu na umiejetnosci czytajacego. Nauka jezyka to bodajze jedyny dlugofalowy pozytywny wplyw gier mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2007 o 07:25, Michal256 napisał:

Jedyna różnica jest taka, że jeżeli najpierw odmrozisz konto, a potem zacznie się instalować,
to ucieknie ci parę godzin opłaconej rozgrywki :P Najlepiej to najpierw zainstaluj dodatek
I patche (przypominam że nie potrzebujesz podawać grze poprawnych danych logowania, po to żeby
pobrać patche - gra sprawdza najpierw wersję gry, a dopiero gdy zainstalowana jest najnowsza
wersja, gra sprawdza czy potrzebujesz ściągnąć patcha).


K dzięki za radę. W takim razie najpierw dodatek, potem patche, a na koniec aktywacja konta ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 13:08, legenda27 napisał:

Myślę, że tak. A zadania zapisują się w dzienniku?


Tak, po przyjęciu questa (a można przyjąć i wykonywać do 25 questów na raz, taki jest limit) wszystko ze szczegółami oraz listą rzeczy do wykonania w queście zapisuje się w Quest Logu :) Po za tym można sobie zrobić tak, że po prawej stronie ekranu będą się wyświetlać cele questa, np "Zabite umarlaki 6/10, Zabity szefo umarlaków 0/1, Zebrane kości 4/8" itp (ale oczywiście po angielsku ;D). Generalnie wszelkie dialogi, opisy questów i zdolności są napisane w języku angielskim, ale w taki banalny sposób, że wystarczy nieco ponad podstawową znajomość języka (to normalny zabieg w tego typu grach, jakby pojechali bez taryfy ulgowej, to prawdopodobnie bez specjalistycznego kursu niczego byś nie rozumiał :D). Oczywiście inna sprawa z samą grą i gildiami - jak się znajdzie Polaków to jeszcze ujdzie, ale mimo wszystko trzeba dobrze znać język do komunikacji z innymi graczami i do handlu, szczególnie jeśli jesteś w anglojęzycznej gildii (bo wtedy czeka ciebie zarówno tłumaczenie z tekstu i ze słuchu :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.... W takim razie zastonowię się nad kupnem i postaram się przekonać rodziców. Ale jeszcze jedno. Ile dokładnie się płaci z abonament? I czy łatwo jest zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 14:52, legenda27 napisał:

Tak.... W takim razie zastonowię się nad kupnem i postaram się przekonać rodziców. Ale jeszcze
jedno. Ile dokładnie się płaci z abonament? I czy łatwo jest zapłacić?


13 Euro miesięcznie, według kursu (czyli zwykle ok. 50 zł) - trzeba posiadać przy tym kartę płatniczą (taką, którą można robić przelewy bezgotówkowe przez internet). Alternatywa to karta prepaid dostępna w różnych sklepach - kupujesz za ok 109 zł, rozpakowujesz - w środku jest kod, który zdrapujesz i wklepujesz na stronie zarządzania kontem. Karty prepaid przedłużają konto o 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 07.03.2007 o 15:00, Sth`Devilish napisał:


13 Euro miesięcznie, według kursu (czyli zwykle ok. 50 zł) - trzeba posiadać przy tym kartę
płatniczą (taką, którą można robić przelewy bezgotówkowe przez internet). Alternatywa to karta
prepaid dostępna w różnych sklepach - kupujesz za ok 109 zł, rozpakowujesz - w środku jest
kod, który zdrapujesz i wklepujesz na stronie zarządzania kontem. Karty prepaid przedłużają
konto o 2 miesiące.


A co się bardziej opłaca? I jak wygląda walka w WoW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 15:07, legenda27 napisał:

A co się bardziej opłaca? I jak wygląda walka w WoW?


No to już zależy od tego w jakim banku i z jakim kontem bankowym :) Ale przeważnie wychodzi taniej płacić poprzez internet niż kupując prepaida (choć to i tak niewielkie różnice). A co do twojego drugiego pytania to nikt ci na to nie odpowie jednoznacznie, ściągnij trialową wersję WoWa i sam się przekonaj :)

http://teaser.wow-europe.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 15:17, Sth`Devilish napisał:

> A co się bardziej opłaca? I jak wygląda walka w WoW?

No to już zależy od tego w jakim banku i z jakim kontem bankowym :) Ale przeważnie wychodzi
taniej płacić poprzez internet niż kupując prepaida (choć to i tak niewielkie różnice). A co
do twojego drugiego pytania to nikt ci na to nie odpowie jednoznacznie, ściągnij trialową
wersję WoWa i sam się przekonaj :)

http://teaser.wow-europe.com/


Dzięki nie wiedziałem, że jest trialowa wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam straszny problem.
Właśnie dostałam wowa. Miał być podobno na 4 płytkach, a jest ich pięć. Co gorsza w trakcie instalacji gdy kazuje mi włożyć dysk 3 do stacji mój napęd go nie wykrywa choć wykrywał przecież dyski 1 i 2. Proszę niech mi ktoś szybko napisze o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się