Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Zapomniałbym dodać, że na nowych serwerach nie tylko jest za dużo Blood Elfów i Draenei. Jest jeszcze inny problem :) Otóż, teraz jak zobaczysz warlocka na Dreadsteedzie lub paladyna na jego epickim wierzchowcu, tudzież kogoś w tier1/2/3 epickach, to rób czym prędzej screeny... Bo dopóki Blizzard nie zbalansuje tych dwóch przedziałów levelowych (60 lvl i 60-70 lvl), to na nowych serwerach, a nawet na tych starych już nikogo takiego się nie spotka w przyszłości... Sam teraz jak biegam na moim Dreadsteedzie i z epickami z MC/BWL to mnie ludzie pytają skąd to mam i podziwiają (kek!) o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 18:42, Sth`Devilish napisał:

Sam teraz jak biegam na moim Dreadsteedzie i z epickami z MC/BWL to mnie ludzie pytają skąd
to mam i podziwiają (kek!) o_O


To brzmi jak coś w stylu tekstu z Epoki Lodowcowej 2.. "Patrzcie prawdopodobnie.. Ostatni Mamut.. łłłłoooooooo";-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 18:42, Sth`Devilish napisał:

Zapomniałbym dodać, że na nowych serwerach nie tylko jest za dużo Blood Elfów i Draenei. Jest
jeszcze inny problem :) Otóż, teraz jak zobaczysz warlocka na Dreadsteedzie lub paladyna na
jego epickim wierzchowcu, tudzież kogoś w tier1/2/3 epickach, to rób czym prędzej screeny...

Czyli jak zagram na starszym serwerze to będę miał większe szanse na zdobycie tego epickiego mounta paladyna? Ponoć teraz prawie nikt już nie robi Dire Maul, Scholomance, ani nawet takich jak Onyxia czy Molten Core :/

Dnia 19.03.2007 o 18:42, Sth`Devilish napisał:

Bo dopóki Blizzard nie zbalansuje tych dwóch przedziałów levelowych (60 lvl i 60-70 lvl), to
na nowych serwerach, a nawet na tych starych już nikogo takiego się nie spotka w przyszłości...
Sam teraz jak biegam na moim Dreadsteedzie i z epickami z MC/BWL to mnie ludzie pytają skąd
to mam i podziwiają (kek!) o_O

Nic dziwnego, jak teraz wiele zielonych przedmiotów zdobywanych już na początku Outlandu jest dobre, a zdobywanie ich jest prostsze. A odnośnie starszych setów to według mnie wiele z nich wygląda lepiej od tych nowych. Np. podoba mi się tier 2 paladyna, ale teraz chyba jego zdobywanie byłoby stratą czasu i bezcelowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 19:13, Czedwik napisał:

>

Np. podoba mi się tier 2 paladyna, ale teraz chyba jego zdobywanie

Dnia 19.03.2007 o 19:13, Czedwik napisał:

byłoby stratą czasu i bezcelowe.

Jak sie ma dużo czasu i lubi sie kolekcjonować sety to czemu nie ? I nie wydaje mi sie to bezcelowe...raczej mało przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 19:15, Uther92 napisał:

Jak sie ma dużo czasu i lubi sie kolekcjonować sety to czemu nie ? I nie wydaje mi sie to bezcelowe...raczej
mało przydatne.

Według mnie mało przydatne=bezcelowe :) Obecnie pozostaje jedynie kwestia wyglądu, bo praktyczne użycie takiego pancerza raczej nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2007 o 19:53, Czedwik napisał:

Według mnie mało przydatne=bezcelowe :) Obecnie pozostaje jedynie kwestia wyglądu, bo praktyczne
użycie takiego pancerza raczej nie wchodzi w grę.

Mi się wydaje, że zbroje setowe są przydatne, nie w sensie wyglądu, lecz parametrów jakie dają. I chyba właśnie po te setowe zbroje idzie się do instansów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 18:03, Sth`Devilish napisał:

... Dlaczego? Bo na nowych serwerach
raczej i tak nikogo nie będzie obchodzić Azeroth i prawie wszyscy będą robić wyścig do Outlands
i lvl 70, a na starych przynajmniej można czasem liczyć na pomoc np kolegi z lvl 70, który
porobi za przewodnika w jakichś starych dungeonach, tudzież pomoże z trudnym questem, dzięki
czemu nie trzeba będzie omijać połowy gry w drodze do 60 lvlu :)


Ja tam znam 95 % Azeroth (albo i więcej) praktycznie na pamięć. Piszę 95 %, bo jednak nigdy nie byłem w zadnej części AQ, a w BWL zaledwie kilka razy priestem. ;-) Resztę chyba znam, mniej lub lepiej ale znam.
Natomiast w kwestii pomagania, to jednak nie jest aż takie proste, szczególnie jeśli zaczyna się grę i nikogo się nie zna. Zresztą od czego jest kanał LFG :-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj wydaje mi się, że jak zobaczysz co Blizz zrobił z LFG to możesz się trochę przerazić. Teraz jest prawie bezużyteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 21:18, Alliar napisał:

Oj wydaje mi się, że jak zobaczysz co Blizz zrobił z LFG to możesz się trochę przerazić. Teraz
jest prawie bezużyteczny.


Niestety masz racje, bo sam pomysł w sobie dobry, ale korzysta z niego zdecydowanie za mało ludzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 21:31, Czedwik napisał:

Czyli co? Dalej pozostaje umawianie się na chacie? Jeśli tak, to chyba na generalu, bo kanał
LFG jest usunięty.


Tak, teraz do wyboru jest General, gildia lub /who i do wszystkich ten sam tekst "Shadow Lab? Last spot"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, że z tym coś robią. Z tego, co czytałem jest to coś podobnego do meeting stones, tyle tylko, że działa na "odległość". Pamiętam, że kiedyś z meeting stones prawie nikt nie korzystał. Tylko raz mi się udało stworzyć z tego grupę do... Ragefire Chasm... Dobrze, że przynajmniej meeting stones działają teraz jak summon warlocka, przynajmniej udało im się częściowo zlikwidować problem ze zbiórką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard poszedł w dobrym kierunku z tym LFG Toolem, ale niestety marnie to wykonał. Nie dość, że sam LFG Tool czasami usuwa z kolejki lub z kanału LFM z niewiadomych przyczyn, to jeszcze nie da się napisać ŻADNYCH szczegółów. Po prostu wchodzisz w Looking For More, wybierasz dungeon i... czekasz na ewentualne oferty (lub ewentualnie ustawiasz tak, że ludzie automatycznie są przydzielani do grup - ale to już z miejsca jest spalony pomysł, nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego;) od innych... Dobrze, że w następnym patchu (2.1) zostanie przywrócony kanał LFG, z tym że wypowiadać się będą mogli na nim tylko i wyłącznie ci, którzy aktualnie korzystają z samego LFG Tool.

Swoją drogą ludzie i tak z tego nie korzystają zbyt chętnie i preferują np na miejscu szukać w General chacie, albo nawet w miastach w Trade chacie ;]

PS. Jeśli ktoś planuje powrót do WoWa, polecam za wczasu zaopatrzyć się w addona blokującego gold spam - np SpamSentry. Wczoraj zablokował mi aż 7 whisperów z reklamamą sprzedaży golda za Euro... Addon o tyle fajny, że tych whisperów w ogóle nie widać wtedy, jest tylko dostępna lista w razie czego i gotowy formularz do wysłania GMowi zawierający imiona postaci, które spam puszczały (wystarcza 1 click). Niestety nie ma rady na blokowanie spamu na mailboxa :( Sam jak się zalogowałem pierwszy raz po długiej przerwie to miałem skrzynkę wprost ZAPCHANĄ spamem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 21:45, Sth`Devilish napisał:

PS. Jeśli ktoś planuje powrót do WoWa, polecam za wczasu zaopatrzyć się w addona blokującego
gold spam - np SpamSentry.
//ciach//


Dokładnie bo to strasznie popularne teraz:) Niestety ze skrzynką jest tak jak piszesz.. zawalona skrzynka stronami reklam od sprzedawania golda za euro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: Jeśli ktoś jest Hunterem to potrzebowałbym kilka wskazówek jak grać zanim dostanie isę peta. Grałem wszystkimi klasami i stwierdzam że hunter nie jest zbyt łatwą na początku (ale nie aż tak trudną jak niektóre inne). Rouge jest łatwiejszy, przynajmniej na początku ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuje =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie wskazówki można dać do 10lvl? Jeśli masz już trochę doświadczenia to są to jakieś 2 godziny gry ;) Po prostu rób questy i zabijaj moby, nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 22:16, Alliar napisał:

A jakie wskazówki można dać do 10lvl? Jeśli masz już trochę doświadczenia to są to jakieś 2
godziny gry ;) Po prostu rób questy i zabijaj moby, nic poza tym.


Dokładnie.. Bai nawet nie wiem co może być trudniejszego w jakiejś klasie przed 10 lvl-em?:) Bo jak dla mnie do 10lvl-u każdą klasą gra się łatwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instancje w outland?jako niegdysiejszy lvl około 50 zawziałem się i stwierdziłem że lvl 70ty i latający mount to priorytet, ucierpiały na tym moje wycieczki do instancji gdyż głównie skupiałem się na questowaniu.Proszę więc czanownych wowiczów o listę skrótów nazw instancji (jak niegdyś dm - dead mines), ich lokalizację oraz refleksje/wskazówki na ich temat. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 08:08, Dubik napisał:

Instancje w outland?jako niegdysiejszy lvl około 50 zawziałem się i stwierdziłem że lvl 70ty
i latający mount to priorytet, ucierpiały na tym moje wycieczki do instancji gdyż głównie skupiałem
się na questowaniu.Proszę więc czanownych wowiczów o listę skrótów nazw instancji (jak niegdyś
dm - dead mines), ich lokalizację oraz refleksje/wskazówki na ich temat. Z góry dzięki


Instancje na Outland:
Ramp - Ramparts - Hellfire Citadel - 60lvl
BF - Blood Furnance - Hellfire Citadel - 63lvl
SP - Slave Pens - Coifang Reservoir (Zangramarsh) - 64lvl
UB - Underbog - Coifang Reservoir - 64lvl
MT - Mana-Tombs - Auchindoun - 65lvl
Crypts - Auchenai Crypts - Auchindoun - 65lvl
Shethekk - Shethekk Halls - Auchindoun - 67lvl
Old Hillsbrad - Caverns of Time - 68lvl
Shadow Lab - Shadow Labirint - Auchindou - 70lvl
BM - Black Morass - Caverns of Time - 70lvl
SH - Shatered Halls - Hellfire Citadel - 70lvl

Nie wiem jak na innych serwerach ale na moim nazwy instancji w Temperest Keep nie maja skrótów, a i wszystkie są na 70lvl ;)
http://www.wowhead.com/?zones=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się