Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2007 o 13:15, Michal256 napisał:

1. Porozmawiaj z trenerem. Powinien wysłać cię do trenera w Darnassus, tam dostaniesz zadanie
na formę niedźwiedzia.
2. Pójdź do gospody (w dużym mieście zapytaj się strażnika gdzie jest gospoda). Tam porozmawiaj
z innkeeperem na temat tego że chcesz aby ta gospoda była twoim domem.


Dobra, z tą gospodą to nie było problemu thx ;) Gorzej jest z tym questem na niedźwiedzia, bo robie już 3 questy od druida (najpierw był druid-trener, potem był ten druid w Darnassus, i u niego zrobiłem 2q), ale dalej nie umie stać sie niedźwiedziem! Myślałem że wystarczy tylko wykonać jeden quest od mojego renera, i gotowe a tu chodzę, i chodzę a forme niedźwiedzia jak nie umiałem tak nie umiem zrobić ;/

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HELP!
Wyrzuciłem potrzebny mi item quest i teraz nie mogę bez niego ukończyć zadania :( Jak mogę go odzyskać lub chociaż ukończyć te zadanie?

Z góry dzięki ;/

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 19:53, marcin1930 napisał:

HELP!
Wyrzuciłem potrzebny mi item quest i teraz nie mogę bez niego ukończyć zadania :( Jak mogę
go odzyskać lub chociaż ukończyć te zadanie?

Musisz zrobić Abandon Quest i jeszcze raz wziąć questa i go wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 18:45, marcin1930 napisał:

Dobra, z tą gospodą to nie było problemu thx ;) Gorzej jest z tym questem na niedźwiedzia,
bo robie już 3 questy od druida (najpierw był druid-trener, potem był ten druid w Darnassus,
i u niego zrobiłem 2q), ale dalej nie umie stać sie niedźwiedziem! Myślałem że wystarczy tylko
wykonać jeden quest od mojego renera, i gotowe a tu chodzę, i chodzę a forme niedźwiedzia jak
nie umiałem tak nie umiem zrobić ;/

Pozdrawiam

Tutaj masz podsumowanie questów druida: http://www.wowwiki.com/Druid_quests Powinno pomóc. Ewentualnie w przypadku dalszych problemów zobacz bardziej szczegółowo dany quest w Thottbocie. Z reguły to wystarczy, aby się zorientować w questach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 20:02, Czedwik napisał:

/.../


Dobra dzięki! :D Mam jeszcze takie pytanie - do czego służą takie zielone kawałki o nazwie "malachite"? Zanim się je weźmie trzeba wykonać taką mini grę czy coś takiego. Wiecie co to? Dziwne....

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malachite, Nighseye, Star Ruby, Arcane Crystal, Moonstone, Black Diamond, Pearl, Aquamarine, Large Opal, Azerothian Diamond itd. itp. są to trade itemy wykorzystywane w różnych profesjach. Najczęściej potrzebują ich kowale i inżynierzy, jubilerzy czasami też, aczkolwiek tylko w sytuacji gdy brakuje im rudy, bo wówczas sami mogą wytwarzać niezbędne do rozwoju gemy. Możesz je sprzedać do vendora, wystawić na AH lub po prostu wyrzucić, wolna wola :)

Czasami można je wykopać razem z rudą, czasami dostaniesz je za questy lub znajdziesz w skrzynkach, a jeśli jesteś jewelcrafterem to będziesz miał ich po pachy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zadać takie troszkę dziwne pytanie.
Czy gdyby nie powstały starsze części warcrafta a teraz powstał WoW to wgóle ktoś by tą grą się zainteresował:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 23:29, Jojti napisał:

Chciałem zadać takie troszkę dziwne pytanie.
Czy gdyby nie powstały starsze części warcrafta a teraz powstał WoW to wgóle ktoś by tą grą
się zainteresował:)??


Kogo to obchodzi. Caremeter plz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 22:33, marcin1930 napisał:

> /.../

Dobra dzięki! :D Mam jeszcze takie pytanie - do czego służą takie zielone kawałki o nazwie
"malachite"? Zanim się je weźmie trzeba wykonać taką mini grę czy coś takiego. Wiecie co to?
Dziwne....

Pozdrawiam

Chyba grasz w innego WoWa niż ja, jeśli Malachit masz z "mini gier". Jest z kopania i do użycia bodaj w Engineering, Blacksmithing, Jewelcrafting. Jak większość kamyczków tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 23:40, KaPe napisał:

> > /.../
>
> Dobra dzięki! :D Mam jeszcze takie pytanie - do czego służą takie zielone kawałki o nazwie

> "malachite"? Zanim się je weźmie trzeba wykonać taką mini grę czy coś takiego. Wiecie
co to?
> Dziwne....
>
> Pozdrawiam
Chyba grasz w innego WoWa niż ja, jeśli Malachit masz z "mini gier". Jest z kopania i do użycia
bodaj w Engineering, Blacksmithing, Jewelcrafting. Jak większość kamyczków tego typu.


Podejrzewam, że chodzi mu o roll ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 23:29, Jojti napisał:

Chciałem zadać takie troszkę dziwne pytanie.
Czy gdyby nie powstały starsze części warcrafta a teraz powstał WoW to wgóle ktoś by tą grą
się zainteresował:)??


Myślę że wtedy być może zainteresowanie grą byłoby zgodne z przewidywaniami Blizza :P
A prędzej czy później i tak by ściągnęła do siebie sporo fanów, w końcu pierwsze gry Blizza same z siebie zyskały na popularności :)
A jest nawet trochę osób grających w WoWa, które w ogóle nie grały w ani jednego Warcrafta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Blizzard musi się teraz ostro zastanowić nad... robieniem kolejnej masy revampów w patchach. Powód? Klasy pod względem PvP (a także PvE) są dosyć nie zbalansowane przez TBC (chodzi o to, że w niektórych przypadkach niektóre klasy mają po prostu 100% szansę wygrania bez względu na skill i sprzęt... przykład? Cloak of Shadows rogala w trakcie walki np z magiem/lockiem), zawaliła się cała idea battlegroundów (teraz to już nie tyle co zwykła farma, co wręcz pustkowia! Pomimo tego, że Battlegroundy są teraz dzielone przez wszystkie serwery, jest zaledwie po kilka max na daną chwilę... a kiedyś tego było nawet i setki!), nikomu nie chce się nic robić w Azeroth (przez co stał się jedynie fabryką altów), nie wspominając już o tym, że chyba najfajniejszy raid dungeon w całej grze przed TBC spotkał się z taką ignorancją - bowiem już kilka miesięcy od jego wypuszczenia pojawia się TBC i ludzie zapominają o Naxxramas, a tier3 widzieli tylko nie liczni! Podobna sprawa z nowymi tierami. Dodano aż 5 nowych setów do zdobycia: za sukcesy na battlegroundach, na arenie, dungeon set 3, tier 4, tier 5, a jeszcze mają dodać tier6 w patchu 2.1. Nie uważacie, że trochę tego za dużo się narobiło i znowu będzie wyścig do tier5? Moim zdaniem Blizz powoli mimo wszystko rujnuje tą grę, zmieniając ją z MMORPG na jakąś zmasowaną grę dla dzieciaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi dzieciaka, który ma ponad 8 godzin dziennie na grę? Mało tu takich... Problem z raidami jest jeden, aby szybko coś zdobywać-to trzeba mieć czasu. Największe gildie na moim realmie robią Gruula, mają full tier4, a na ich forach w wymaganiach rekrutacyjnych coś o byciu pełnoletnim i czasie na grę (raidy) codziennie w godzinach popołudniowych-tak po kilka(naście) godzin...

Co do starych raidów to się z Tobą zgadzam, jakoś nie ma potrzeby tam iść. Ja sam zwiedziłem jedynie ZG i to dopiero gdy większość w raidzie była 70lvl... O MC, BWL, AQ, OL czy Naxxie nie mam co marzyć w najbliższym czasie, a właściwie to nawet nie mam po co, skoro tier 4 czeka w Karazhanie i dalej...

Co do PvP to spokojnie, Blizzard będzie powoli nerfował wszystko albo powerował resztę, druidom już się dostało, także warrkom (przy czym druidzi-nerf, warriorzy-powered) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest urządzenie (w Durotarze) do zrobienia sobie mikstury, lub czegoś związanego z Alchemist i Herbalist? Cooking ma takie jakby piece. Jak mogę zrobić sobie w takim razie miksturę?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 11:49, marcin1930 napisał:

Gdzie jest urządzenie (w Durotarze) do zrobienia sobie mikstury, lub czegoś związanego z Alchemist
i Herbalist? Cooking ma takie jakby piece. Jak mogę zrobić sobie w takim razie miksturę?

Pozdrawiam


Jak nie ma w Ogrimmarze, to pamiętam że w Crossroads jest (ale to Barrens a nie Durotar)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Battlegroundy? Jakie battlegroundy?
Odkąd paladyn leczy lepiej niż priest, druid tankuje wciąż prawie tak samo jak warek, a bywa i lepiej, ta gra w moich oczach mocno podupadła, a to tylko najbardziej rzucające się w oczy wynaturzenia.
W Azeroth to od czasu wyjścia TBC jestem też tylko gdy mam potrzebę dostać się do CoT, a i czasami ograniczało się to tylko do szybkiego teleportu pod wejście. Do Naxxramas wszedłem aż jeden raz i na tym się skońcczyło, a szkoda...
Blizzard zrobił wspaniałe tereny dodatkowe, ale szkoda że zupełnie olał te stare. Żeby przez te kilka lat rozwoju Hordy i Alliance w Azeroth największe stolice nie zmieniły się o pół złamanego piksela... Z kolei nowa stolica to zaledwie 2 karczmy, 2 banki i teleporty (i to ma być miasto!?), pusto nudno i szaro, gdyby nie było tam banku to pewnie częściej zatrzymywałbym się w Nagrandzie, bo tam przynajmniej okolica jest ciekawa ;0
Wiele ciekawych rzeczy się pojawiło, ale 90% z nich to wnętrza instancji, a na zewnątrz pustki. PvP nie ma, bo i nie ma się o co bić, skoro wszystko co najlepsze i tak jest w instancjach. Gdyby tak Shattarah przerobić na strefę wojenną i ograniczyć możliwość dostępu do banków tylko stref kontrolowanych, a podróż do Azeroth ograniczyć do jednej na dobę i dodać nowe atrakcje w starym świecie, to wówczas może PvP znów mogłoby odżyć... A tak to... jeden nowy battleground (zresztą co w nim nowego, ot wariacja na temat AB) wiosny nie czyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z warcraftem... gralem miesiac z nadzieja ze mnie wciagnie, a okazal sie DLA MNIE badzewiem duzo gorszym niz np. Lineage 2. pozdrawiam fanow WoWa i bez obrazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź do Orgrimmar. Spytaj strażników miejskich o odpowiednich Profession Trainerów, wówczas wskażą Ci właściwą drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz zamierzam kupic WoWa od 3 miesięcy, ale jest taki problem bo wracam ze szkoly o 14, i najczesciej mam spotkania z kumplami o 16-17 wiec 2 godziny grania pod wieczor ewentualnie jeszcze godzina albo 2 i niewiem czy sie oplaca kupowac wogle wowa i placic te 120 zl za 2 miehy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 13:52, Be-Yacz napisał:

ja mam problem z warcraftem... gralem miesiac z nadzieja ze mnie wciagnie, a okazal sie DLA
MNIE badzewiem duzo gorszym niz np. Lineage 2. pozdrawiam fanow WoWa i bez obrazy :)


Powiem ci ze po pierwszym mieisacu tez bylem troche gra rozczarowany... byla po prostu nudna... Zrobilem sobie przerwe na ponad 8 miesiecy a potem jakis wewnetrzny glos nakazal mi oplacenie abonamentu i danie grze druga szanse. Nie zaluje ;) Po przekroczeniu 40 lvla gra robi sie naprawde duzo ciekawsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się