Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2007 o 19:19, Sth`Devilish napisał:

Ja w sumie do tej sprawy nabrałem nieco dystansu i
jak teraz na to patrze, to jakby mi się z kasą przelewało na lewo i prawo, to bym śmiało kupił
sobie z 20 000 golda i miał święty spokój i samą zabawę :P

Ale spam typu "start buying cheap gold" pewnie dostawałbyś nadal ;) Według mnie kupowanie to zabijanie zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego są właśnie addony typu SpamSentry - ja od kiedy go mam nie dostaję praktycznie żadnych spam-whisperów :) Wyjątek był tylko jeden - jak w wielkanoc spamowali używając słów "Easter spiecial" zamiast "Buy gold", więc nie dało się jak tego zablokować.

@ Szczur22 - chodzi ci pewnie o Alliance/horde Commendation Signet. Otóż było to powiązane ze starusienkim już eventem otwierającym wrota Ahn''Qiraj (raid instance) w Silithus :) Gracze zbierali surowce (musieli wspólnie, wszyscy na serwerze, uzbierać daną liczbę surowców aby otworzyć wrota - mowa o surówcach uzyskiwanych dzięki profesjom) i w zamian dostawali te sygnety, a sygnety potem się wymieniało na pakunki zawierające różnej maści (czasem całkiem niezłe) itemy :) Uchowało mi się jeszcze parę screenów z tego eventu:

20070426194444

20070426194502

20070426194513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 19:45, Sth`Devilish napisał:

@ Szczur22 - chodzi ci pewnie o Alliance/horde Commendation Signet. Otóż było to powiązane
ze starusienkim już eventem otwierającym wrota Ahn''Qiraj (raid instance) w Silithus :) Gracze
zbierali surowce (musieli wspólnie, wszyscy na serwerze, uzbierać daną liczbę surowców aby
otworzyć wrota - mowa o surówcach uzyskiwanych dzięki profesjom) i w zamian dostawali te sygnety,
a sygnety potem się wymieniało na pakunki zawierające różnej maści (czasem całkiem niezłe)
itemy :) Uchowało mi się jeszcze parę screenów z tego eventu:


Dzięki bardzo. Czyli to już nie do dostania te Signety? No i po drugie- co trzeba zrobić żeby móc kupować u Horde Cloth Dealera? Mieć najwyższą reputację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 19:45, Sth`Devilish napisał:

Od tego są właśnie addony typu SpamSentry - ja od kiedy go mam nie dostaję praktycznie żadnych
spam-whisperów :) Wyjątek był tylko jeden - jak w wielkanoc spamowali używając słów "Easter
spiecial" zamiast "Buy gold", więc nie dało się jak tego zablokować.

Ja jak grałem nie potrzebowałem żadnych addonów. Może to różnie z tym jest na innych serwerach. Whispy tego typu zdarzały mi się baaardzo rzadko. No i taki addon chyba nie działa na pocztę w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 19:58, Czedwik napisał:

Ja jak grałem nie potrzebowałem żadnych addonów. Może to różnie z tym jest na innych serwerach.
Whispy tego typu zdarzały mi się baaardzo rzadko. No i taki addon chyba nie działa na pocztę
w grze.


Niestety - na moim serwerze nie było dnia, żebym nie otrzymał takiego wispa :/.
A że Blizz nic z tym nie robi -_-'' ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 19:19, Szczur22 napisał:

Nie pamietam jak sie to dokladnie nazywalo, ale i tak sie zapytam :D W stolicach są NPC, którzy
przyjmóją sign of cośtam (albo jakoś tak :D)- 1 albo 10. Skąd to wziąść, i co nam to daje?

Pewnie chodzi o znaczki za dawanie surowców na otwarcie bram Ahn Qiraj. No serwerach, które jeszcze nie otworzyły bram do tej instancji była wielka akcja zbieranie różnych bandaży, minerałów, jedzenia, skórek itp., a za oddawanie ich dostało się właśnie "rekomendacje" i można je było wymienić albo na reputacje, albo na itemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 20:39, Nyron napisał:

Co ma zrobić? Zabronićstwarzania nowych charków z nickiem WJDBAKUKJD? Nie sądze...


Namierzać i blokować konta, na których są tworzone takie postacie (co dla administratorów nie powinno stanowić większego problemu). Ewentualnie w jakiś sposób ograniczyć wydawanie kluczy do triala - bo jak na razie (o ile się nie mylę) możliwe jest nawet zakładanie kilku kont do tego samego adresu e-mail. Prawdopodobnie takie zabiegi nie zlikwidowałyby całkowicie handlu wirtualnym złotem, ale z pewnością by go utrudniły.

Dla chcącego nic trudnego, tym bardziej, jeżeli dysponuje się takimi środkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musieliby całkowicie chyba ten trial zablokować.
Poza tym na co ci ograniczenie e-mail? Mało to darmowych kont e-mailowych można zakładać w necie? Myślę że to by spamerom nie przeszkodziło. Namierzać na pewno się starają, ale do łatwych zadań to na pewno nie należy.
Na trialu jest już nałożony limit na ilość wysłanych whisperów, no ale przecież nie można nagle zablokować szeptanie całkowicie, bo to będzie bardzo kłopotliwe dla graczy poznających grę (i raczej mało zachęcające).

@Czedwik

Jeśli chodzi o spam na pocztę, to rzeczywiście - nie da się tego całkowicie zablokować, ale SpamSentry pozwala łatwo raportować otrzymane wiadomości pocztowe (przycisk spam w poczcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiscie dostaje 30dni grania za darmo w World of Warcraft jesli komus podaruje 10-day guest pass?
i jak to dziala?
jesli ktos jest zainteresowany tym kluczem i wie jak to dziala to moze pisac na mordyga@tlen.pl

20070426235039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 22:21, Szczur22 napisał:

Bede was regularnie zamęczał pytaniami :P
Co daje nam wysoka reputacja? Obniżają się ceny? Dostajemy dostęp do nowych questów?

Tylko Honored obniża ceny o 10%. Wyższe dają po prostu dostęp do lepszych przedmiotów (o ile dana frakcja takie oferuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 23:50, WladcaMaterii napisał:

Czy rzeczywiscie dostaje 30dni grania za darmo w World of Warcraft jesli komus podaruje 10-day
guest pass?
i jak to dziala?
jesli ktos jest zainteresowany tym kluczem i wie jak to dziala to moze pisac na mordyga@tlen.pl


Zasadniczo - nie działa w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 01:35, Michal256 napisał:

> Czy rzeczywiscie dostaje 30dni grania za darmo w World of Warcraft jesli komus podaruje
10-day
> guest pass?
> i jak to dziala?
> jesli ktos jest zainteresowany tym kluczem i wie jak to dziala to moze pisac na mordyga@tlen.pl


Zasadniczo - nie działa w Polsce


Czy to znaczy ze w Irlandii moze dzialac? Jesli dam komus klucz to automatycznie, kiedy ta osoba sie zarejestruje dostaje miesiac za darmo? i czy w takim razie lepiej dac to kmous w Irlandii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 21:58, Michal256 napisał:

Musieliby całkowicie chyba ten trial zablokować.


Myślę, że GuestPassy sprawdzały się nienajgorzej - no tak, dostęp do triala był wtedy dość utrudniony, ale nie było problemu ze spamem.
Ale to już zależy od tego, na czym naprawadę zależy Blizzardowi: na utrzymaniu ładu w grze, czy skuteczniejszym zachęcaniu potencjalnych graczy.
BTW. Istnieje pełno MMO w których nie ma triali.

Dnia 26.04.2007 o 21:58, Michal256 napisał:

Poza tym na co ci ograniczenie e-mail? Mało to darmowych kont e-mailowych można zakładać w
necie? Myślę że to by spamerom nie przeszkodziło


Masz rację, ale... Napisałem, że *nawet* istnieje możliwość zakładania wielu kont na jednym adresie e-mail. Cóż, według mnie jest to sygnał dla takiego handlarza, że z problemem nie robi się nic. Jeżeli podczas procesu rejestracji nie próbuje się choć trochę utrudnić mu życia, to kiedy?

Dnia 26.04.2007 o 21:58, Michal256 napisał:

Namierzać na pewno się starają, ale do łatwych
zadań to na pewno nie należy.


Wystarczy wysłuchiwać raportów graczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To działa wszędzie. Nawet w Polsce. A działo to tak - Ty dajesz swojemu przyjacielowi guest-pass''a, a gdy on sobię kupi swojego WoW''a i użyje tego key''a w pudełku, to wtedy zyskujesz te 30 dni darmowego grania... :) Proste. A mam pytanko, miał ktokolwiek styczność z gildią Zakon? Czy fajna? Bo dostałem propozycję by tam wejść, ale nic o niej nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@WladcaMaterii

To że nie działa to w Polsce oznacza że osoby z kontem zarejestrowanym na Polskę nie mogą zaprosić innego gracza.
A te 30 dni nie otrzymuje się po tym jak znajomy zarejestruje triala, tylko dopiero po tym jak konto założone z triala przedłuży do pełnej wersji i być może nawet musi zrobić pierwszą opłatę.

@MiPek

Wiesz, to że Blizz dostaje raporty od graczy, to pozwala im praktycznie tylko na blokadę konta trialowego z którego whisper został wysłany. Ale po chwili założone zostanie nowe konto, a poza tym zanim GM zareaguje na ticketa to z reguły mija sporo czasu i osoba wysyłająca jest już offline.

Tylko raz mi się przydażyło że GM odpowiedział na ticketa w 15 sekund :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa w Polsce, po zalogowaniu się z linka recruit a friend, pokazuje się smutny peon z komunikatem:

Your account is not eligible to access the Recruit a Friend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiedziałem, bo sam nie zapraszałem nigdy swojego znajomego do gry... Ale i tak on musi sobie sprawić oryginalnego WoW''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 08:51, Vytrix napisał:

A tego to nie wiedziałem, bo sam nie zapraszałem nigdy swojego znajomego do gry... Ale i tak
on musi sobie sprawić oryginalnego WoW''a :)



Czyli nic nie bedzie z tego grania darmowego...dzieki za odowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się