Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2007 o 20:38, żyrafa napisał:

kurde powiem ze profesje w wowie sa super zrobione:D nie tak jak w gw :P moze mi ktos powiedziec
czy majac zielarstwo i alchemie mozna sporo zarobic??


To w GW były jakieś? :P Ja sobie nie przypominam ;) W każdym razie to jednak z rzeczy, która mnie od GW odepchła, po prostu brak mi było jakichś większych możliwości :)

Ale do rzeczy - z alchemią nie wiem jak sprawa wygląda dokładnie, ale widuję wiele mikstur po bardzo niskich cenach, po za tym transmutacja może jakiś dochód przynieść, ale też niestety ma dłuuugi cooldown ;/ Herbalism (zielarstwo) jeszcze ujdzie, wiem że na niektórych rzadko widywanych roślinkach można łatwo i szybko zarobić (sam kupowałem tego od groma do enchantingu, aby wytwarzać olejki na broń:)). Generalnie profesje wytwarzające się do zarabiania kasy nie nadają - więcej wydasz na ich rozwój, nie mówiąc o straconym czasie... Najlepiej zarabiać mając profesje zbierające, typu herbalism/mining/skinning :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 20:38, żyrafa napisał:

kurde powiem ze profesje w wowie sa super zrobione:D nie tak jak w gw :P moze mi ktos powiedziec
czy majac zielarstwo i alchemie mozna sporo zarobic??


Generalnie nie jest zła ta alchemia, ale więcej zarobisz przy Enineering i Blacksmithing, a najlepiej to przy Mining, Herbalizm i Skinning (wg mnie) tylko że te profesje nie idą w parze ;/ Sam mam alchemy i da sie wyżyć tak jak przy większości profesji ;) Ale zawsze mówię: wybieraj to co lubisz, a dopiero potem to co ci się opłaca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 21:28, KrzysiekP napisał:

>

Mam nadzieję , że jeszcze przyjma bo dopiero teraz zacząłem grać w WoW''a .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 00:01, Dann napisał:

W zasadzie to bez gildii ani rusz. A znowu sensowną gildię (szczególnie na low pop servie) znaleść nie łatwo.

To prawda gildia powinna być też pomocna, bo dla mnie to nie ma sensu. Po co grupa ludzi organizuje się, jak nie chcą nawet sobie pomagać? W większości przypadków liczyć można jedynie na instancje, ale to tylko też na te, akurat które ludziom są potrzebne (bo szukają np. jakiegoś konkretnego dropa), a nie np. po to aby pomóc graczowi na niższym levelu w trudnej (dla niego) instancji lub aby zrobić stare instancje dla frajdy lub poznać nieco fabuły tych miejsc z questów (to już głównie dotyczy serwerów RP i RPPvP, bo pomijanie tego na innych serwerach można zrozumieć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie sobie zbieram na WoWika.. możecie mi powiedzieć ile trzeba płacić abonamentu/ Jestem wielką fanką wszystkiego co związane z Warcraftem nawet sobię desktopa sciągnęłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 21:46, Smoczy Wilq napisał:

a ja właśnie sobie zbieram na WoWika.. możecie mi powiedzieć ile trzeba płacić abonamentu/
Jestem wielką fanką wszystkiego co związane z Warcraftem nawet sobię desktopa sciągnęłam ;)


Tutaj masz w miarę dokładne info http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69&pid=13132 . Generalnie abonament miesięczny oscyluje w granicach 50-55 zł i jest to na takiej zasadzie, że jak wykupisz np abonament na 2 miesiące, to przedłuży ci się ważność konta o dokładnie 2 miesiące - czas będzie lecieć bez względu na to czy grasz czy nie :)

Swoją drogą, sporo pytań powtarza się niemal co stronę (Czasem nawet na 1 stronie) - może by tak warto zrobić jakieś konkretne FAQ, bo się powoli syf za przeproszeniem robi? Mógbłym się czegoś takiego podjąc z innymi, pytanie tylko czy jakiś moderator (Volvox? :) ) mógłby tego posta przyklejić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy Hunter dobrze spisuje się w PvP inwestując tylko w BM?
2. Jaki jest najleprzy build dla Rogala PvP? (albo chociaż gdzie inwestować)
3. Czemu stosując finishera Evi zamiast 33damage 9za 5combo) dostaje tylko 6? Tak jest w 50% przypadków, walczę z takim samym i wyższym o jeden lvl.
4. jakiego finishera radzicie używac na większą gromadkę mobów (2-3), a jakiego na jednego ale silnego?

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 21:32, Czedwik napisał:

To prawda gildia powinna być też pomocna, bo dla mnie to nie ma sensu. Po co grupa ludzi organizuje
się, jak nie chcą nawet sobie pomagać? W większości przypadków liczyć można jedynie na instancje,
ale to tylko też na te, akurat które ludziom są potrzebne (bo szukają np. jakiegoś konkretnego
dropa), a nie np. po to aby pomóc graczowi na niższym levelu w trudnej (dla niego) instancji
lub aby zrobić stare instancje dla frajdy lub poznać nieco fabuły tych miejsc z questów (to
już głównie dotyczy serwerów RP i RPPvP, bo pomijanie tego na innych serwerach można zrozumieć).


Co racja to racja. A inna sprawa, że niejednokrotnie w gildiach gdzie byłem istniała tak niemiła atmosfera , że aż człowiek sam chciał odejść :-/
Przyznam się szczerze, że chyba najlepszym rozwiązaniem jest znaleść sobie naprawdę fajnego kumpla, przyjaciela (lub nawet kilku , w tym healer i Tank :-)) i wtedy jest o wiele łatwiej. Ale takich ludzi to niestety ze świecą szukać. Ja osobiście znam tylko jednego (a sam nie jestem w żadnej gildii , bo niby po co :-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 21:53, Sth`Devilish napisał:

Swoją drogą, sporo pytań powtarza się niemal co stronę (Czasem nawet na 1 stronie) - może by
tak warto zrobić jakieś konkretne FAQ, bo się powoli syf za przeproszeniem robi? Mógbłym się
czegoś takiego podjąc z innymi, pytanie tylko czy jakiś moderator (Volvox? :) ) mógłby tego
posta przyklejić :)

Według mnie lepiej by się sprawdził post ze stosownymi linkami do oficjalnej strony. To by rozwiało wszelkie pytania. No chyba, że ktoś nie zna angielskiego, ale w takim razie nie powinien się zabierać za taką grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 22:40, marcin1930 napisał:

1. Czy Hunter dobrze spisuje się w PvP inwestując tylko w BM?

Tak.

Dnia 08.06.2007 o 22:40, marcin1930 napisał:

2. Jaki jest najleprzy build dla Rogala PvP? (albo chociaż gdzie inwestować)

Subtlety z Shadowstepem? Zależy co rozumiesz przez "PvP", sublety i dagery dają dobry dmg ale tylko przy wyjściu ze stealtha, potem jest dużo gorzej. Combat na Swordy/Fisty/Macki brakuje bursta(chyba, że masz jakieś macro na zmienianie broni i zaczynasz z Ambusha), ale w otwartej walce radzą sobie dużo lepiej. Ew. jakieś 41/20, bo czyste buildy subtlety są słabe na PvE, a mutilate jest niezłe w jedno i drugie.

Dnia 08.06.2007 o 22:40, marcin1930 napisał:

3. Czemu stosując finishera Evi zamiast 33damage 9za 5combo) dostaje tylko 6? Tak jest w 50%
przypadków, walczę z takim samym i wyższym o jeden lvl.

Może miałeś resurection sickness? Albo jakiś inny poważny debuff? Może to był priest z PW:S.

Dnia 08.06.2007 o 22:40, marcin1930 napisał:

4. jakiego finishera radzicie używac na większą gromadkę mobów (2-3), a jakiego na jednego
ale silnego?

Slice&Dice i potem Evi dla A, Kidney Shot dla B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edit: Nie 41/20, tylko 41/0/20, dość znacząca różnica, Opportunity, MoD itp dużo ważniejsze pod PvP niż niskolewelowe talenty Combat, dla Mutilate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 21:04, marcin1930 napisał:

Generalnie nie jest zła ta alchemia, ale więcej zarobisz przy Enineering i Blacksmithing,

Co wy tak z tym Engineering, ludzie... To nigdy nie była i nie jest profesja zarobkowa. Znaczna część itemów wymaga właśnie ENG do użycia, więc nikomu tego nie sprzedaż. Normalnie na sprzedaż możesz dać tylko naboje i scope''y, ale popyt na to nie jest jakiś niesamowity. No i linkowany wcześniej tankerski gun, ale to też rzadkość, bo strasznie drogi więc o klienta ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 22:52, Adas69 napisał:

dokładnie 109 zł, przelewem kilka złotych mniej za dwa miesiące


Poprawione :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 23:14, KaPe napisał:

> Generalnie nie jest zła ta alchemia, ale więcej zarobisz przy Enineering i Blacksmithing,

Co wy tak z tym Engineering, ludzie... To nigdy nie była i nie jest profesja zarobkowa. Znaczna
część itemów wymaga właśnie ENG do użycia, więc nikomu tego nie sprzedaż. Normalnie na sprzedaż
możesz dać tylko naboje i scope''y, ale popyt na to nie jest jakiś niesamowity. No i linkowany
wcześniej tankerski gun, ale to też rzadkość, bo strasznie drogi więc o klienta ciężko.


Ale te wszystkie zabawki z ENG nawet gdy wymagają go od "klienta" to nie kazdy ma od razu max skill, i głównie to dla nich. A w PvP te wszystkie bajery są potrzebne, i użyteczne ;) Tak swoja droga to powiedziałem również że najlepiej brać Herb/Mining/Skinning jeśli chodzi o czyste zarobki (ale nie tylko z pieniędzy człowiek żyje :D)

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc wyżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 23:44, graczomaniak napisał:

Gdzie można kupić Cross-bow''y? W SW mają tylko łuki, a nie mają kusz, a mi właśnie ich potrzeba.:)


W Ironforge ich nie maja?? Przecież ja tam bodajże kupowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się