Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

W końcu złapałem peta (kojota :P). Teraz pytanie - Keidy dawać mu jeść? Chciałem go nakarmić, ale jakoś się nei dało, pisze, że dieta to mięso, więc mam ryby dla niego.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwośc karmienia nie jest jakoś specjalnie określona w czasie. Chodzi o to, by Twój pet był cały czas nasycony tzn. powinien mieć zieloną "buźkę". Na ogół trzeba zwierzaka dokarmić po śmierci lub odwołaniu. Co do diety, to nie jestem pewien, czy ryby traktuje się tak samo, jak mięso, ale ostatni raz grałem hunterem dwa lata temu, więc być może Cię ściemniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 23:55, graczomaniak napisał:

W końcu złapałem peta (kojota :P). Teraz pytanie - Keidy dawać mu jeść? Chciałem go nakarmić,
ale jakoś się nei dało, pisze, że dieta to mięso, więc mam ryby dla niego.:)

Mięso a ryby 2 różne rzeczy, choć też do "mięsa" zaliczało mi czasem jakieś dziwne rzeczy, w stylu pajęczych nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 23:55, graczomaniak napisał:

W końcu złapałem peta (kojota :P). Teraz pytanie - Keidy dawać mu jeść? Chciałem go nakarmić,
ale jakoś się nei dało, pisze, że dieta to mięso, więc mam ryby dla niego.:)

Mięso a ryby 2 różne rzeczy, choć też do "mięsa" zaliczało mi czasem jakieś dziwne rzeczy, w stylu pajęczych nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 01:31, KaPe napisał:

choć też do "mięsa" zaliczało mi czasem jakieś dziwne rzeczy, w stylu pajęczych nóg.


To musiały być bardzo duże pająki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 10:15, Ciechan napisał:

A Nihilium już wyczyściło Mount Hyjal...
Archimonde down, TBC completed :)



Jak dla mnie to crap. My włąsnie zaczynamy SSC a oni nie mają w zasadzie nic już do robty i muszą czekać aż Blizzard wypuści nowe insty, więc chyba jestem w lepszej pozycji niż oni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 10:37, Diakon22 napisał:

oni nie mają w zasadzie nic już do robty i muszą czekać aż Blizzard wypuści nowe insty


Tak jasne. Bo wszyscy mają już na pewno najlepszy gear... Zaczną robić to dalej, nigdy nie wiadomo jaki się drop trafi, a przecież chcą uzbierać jak najlepszy gear by potem szybciej przejść przez kolejne raidy. Poza tym zawsze można się wziąć za zarabianie kasy (tej nigdy za wiele), bo taki nolife raiding kosztuje więcej niż zwykły raiding.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 10:49, CH1CKEN napisał:

> oni nie mają w zasadzie nic już do robty i muszą czekać aż Blizzard wypuści nowe insty

Tak jasne. Bo wszyscy mają już na pewno najlepszy gear... Zaczną robić to dalej, nigdy nie
wiadomo jaki się drop trafi, a przecież chcą uzbierać jak najlepszy gear by potem szybciej
przejść przez kolejne raidy. Poza tym zawsze można się wziąć za zarabianie kasy (tej nigdy
za wiele), bo taki nolife raiding kosztuje więcej niż zwykły raiding.



Nie miałem na myśli, że przestaną rajdować - bo tak oczywiście nie będzie. CHodziło mi o to, że póki czegoś nowego nie będzie będą zabijać ciągle to samo co musi być i jest dość nudne. I jeszcze jedna zabawna sprawa. Blizzard zwiększa trudność Mount Hyjal i Black Temple. Śmieszne, że robi to opierając się na doświadczeniu Gildii, która jest najlepsza pomijając fakt, że podobnych do NIhilum jest niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 10:57, Diakon22 napisał:

I jeszcze jedna zabawna sprawa. Blizzard zwiększa trudność Mount Hyjal i Black Temple. Śmieszne,
że robi to opierając się na doświadczeniu Gildii, która jest najlepsza pomijając fakt, że podobnych
do NIhilum jest niewiele.

Śmieszne jest raczej to, że ludzie tak się na to burzą. Pełno było argumentów, że wyczyszczenie BT nie zajęło im 2 tygodnie, bo cały czas siedzieli w nim na PTR - dopóki Kungen nie przyznał, że byli tam tylko przez 2 dni. Opinie innych czołowych gildii odnośnie BT są podobne, część bossów jest śmiesznie prosta i dorównują raczej SSC, niż będąc następna instancją w kolejności - więcej problemów sprawia przebicie się przez Kaela, niż kolejnych 5 bossów. 3 godziny na zabicie przedostatniego bossa w teoretycznie najtrudniejszej instancji? Toż to żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>3 godziny na zabicie przedostatniego bossa w teoretycznie najtrudniejszej instancji? Toż to żart.

Żart? A niby co w tym złego? Wolałbyś, żeby BT było takie trudne, że nawet Nihilum wipowało by tam jeszcze przez ładnych kilka miesięcy? To by nie napawało innych graczy zbytnim optymizmem - po co by mieli grać, skoro jedna z najlepszych gildii w WoWie nie może sobie z tym poradzić, a dodatek pewnie tuż tuż... Podobnie jak to było z Naxxramas - większość graczy pewnie nawet nie wie co to takiego w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 10:15, Ciechan napisał:

A Nihilium już wyczyściło Mount Hyjal...
Archimonde down, TBC completed :)


Bo ja wiem :) Ja bym tak chciał - możnaby się już skupić wyłącznie na farmowaniu najlepszego gearu, a nie nauce walki z bossami, nie mówiąc już o fajnej okazji do podgearowania altów :P Większość gildii będąc na takim poziomie zaczyna już sobie robić te łatwiejsze instacje altami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 14:04, Sth`Devilish napisał:

Żart? A niby co w tym złego? Wolałbyś, żeby BT było takie trudne, że nawet Nihilum wipowało
by tam jeszcze przez ładnych kilka miesięcy? To by nie napawało innych graczy zbytnim optymizmem
- po co by mieli grać, skoro jedna z najlepszych gildii w WoWie nie może sobie z tym poradzić,
a dodatek pewnie tuż tuż... Podobnie jak to było z Naxxramas - większość graczy pewnie nawet
nie wie co to takiego w ogóle...

Ostatnia istancja w (obecnej) grze. Nie wiem jak innym, ale mi wydaje się oczywiste, że nie każdy może wszystko osiągnąć w MMORPG, choćby i tylko ze względu na brak czasu.
Pomijając to - każdy cytujący ten argument, zapomina o jednym drobiazgu. Nihilum i inne czołowe gildie robią BT praktycznie w ciemno. Na PTR poznano z grubsza tylko paru pierwszych bossów, kolejni byli już zagadką. Żadnych taktyk, boss modów, filmików. I taki to nieznany boss pada w 3 godziny - licząc też czyszczenie traszy.
Zanim "większość graczy" dochodzi do rajdowego bossa, ma już wszystko dokładnie rozpisane, gotowe mody, które same mówią ci co masz zrobić, filmiki, w których widzisz jak wszystko powinno wyglądać - słowem, praktycznie wszystko podane na tacy, zostaje tylko kwestia opanowania tego. Różnica skilla między najlepszymi a zwykłymi jest w znacznej części znoszona właśnie przez te ułatwienia. Robienie Magtheridona ze stoperem w ręku, czy zgadywanie cd Ground Slama na Gruulu - nie mówiąc oczywiście o tym, że nie masz pojęcia o konieczności klikania w kostki i dopiero dochodzisz tego po kilku/nastu wipach. W ten sposób należy patrzeć na dokonania Nihilum - i w takich warunkach, Ilidan pada dzień po pierwszym pullu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quote from Tigole: (w wolnym tłumaczeniu)
"Którzy z Was narzekający na łatwość Illidana pokonali go?"

Oryginał: "How many people posting in this thread that the Black Temple is too easy have killed a boss in Black Temple?"
-Jak wielu ludzi postujących w topicu o tym, że Black Temple jest za łatwa pokonała bossa w Black Temple?

Full text:
http://wow.gram.pl/forum/viewtopic.php?p=6112#6112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem na myśli co tak łądnie zacytował CH1CKEN. Black Temple jest w rzeczywistości instancem niewiele trudnym od Tempest Keep: The Eye ale jest pewien szczegół. Takich instanców nie da się robić 12-latkami którzy ledwo rozumią angielski... Większość osób którzy piszą posty tego typu (niekoniecznie na tym forum), albo nigdy nie była w Gruul''s Lair czy Karazhan a wrzystko czytają na forum etc. lub chodzą na np. Karazhan ale co chwile jakiś n00b zrobi gafe (znajmość angielskiego w małm stopniu przeszkadza, i już SCC z ludźmi którzy nie umią przeczytać taktyki na Bossa albo nie rozumią co robić bo za wolno myślą jest niewykonalne) lub po prostu czegoś nie zrobi lub laguje. Przecież wiadomo że w Nihilium czy Forte lub Curse wrzyscy są 20+, umią znakomicie angielski (in-game fast test), umią logicznie myśleć oraz co najważniejsze mają dobre komputery i internet. Black Temple czy CoT: Hyjal Past są instancami bardzo trudnymi dla osób bez T5 i umiejętności które przed chwilą wymieniłem... Wrzystkie End-game instance są podobne do AQ40 czy Naxxramas pod względem wymaganych resist itemów/flasków czy >TAKTYK<. Blizzard nie tworzy Bossów po to aby byli niewykonalni, lecz po to aby ich zabić... Trzeba po prostu poznać taktyke.. Przestancie obgadywać Nihilium, bo oni po prostu są dobrzy...
Enjoy!
Bloodchief

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mnie też bawią teksty, że gra jest łatwa, że tak szybko został zabity Illidan itp. ... Bo jak narazie to tylko jednej Gildi się to udało i jak wszyscy wiedzą jest to dobra gildia. Poza tym wydaje mi się, że każdy może ukończyć grę ... Może zrobi to prędzej, może później. I takie gadanie, że mało osób ją ukończy też jest śmieszne .. z czasem najgorszy zrobi się najlepszym ...

BTW, może mi ktoś powiedzieć, czy łączenie talentów dla drugia Feral Combat i Balance się opłaca, czy lepiej skupić się na jednym rodzaju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bawi cię nawalanie wroga, a potem odchodznie od niego i castowanie spelli to możesz spróbować :>
A tak na serio jest to bezsensowne, i powinienieś skupić się na jednym z tych dwóch drzewek, bo inaczej ucierpisz nie tylko ty, ale również twoi qmple z zespołu na instancach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się