Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2007 o 10:39, oOreVenOo napisał:

Eee 3 osoby ? Chyba cos kita wciskasz. Ludzie raiduja w 10-15 osob na 70tkach a Ty w 3 osoby
? Chyba na prywatnym serwie. W ogole zauwazylem, ze wiekszosc raidow nie wymaga attunementow
jak na razie tylko MC wymaga z tego co patrze.


Lol... Z dobrym gearem to się robiło w 15 osób, w parę godzin jeszcze przed TBC :) W 15 osób to ludzie teraz chodzą do Naxxramas - choć nie ma co ukrywać, aż tak daleko chyba nie dochodzą ;) Owszem, ludzie chodzą w takich ilościach, ale to chodzą w ogóle nie przygotowani, nie skoncentrowani i zapewne bez większej wiedzy na temat ZG, niektórzy za to ZG robili chyba częściej niż MC czy BWL... A attunement wymaga wiele raidów, od MC przez BWL i Naxxramas, aż po Karazhan, Serpenshide Cavern, Tempest Keep - The Eye oraz Black Temple i Mount Hyjal. Bah, w TBC jest nawet jedna instancja, która wymaga attunement - mianowicie Black Morass (aka Dark Portal) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, swoją drogą przypomniały mi się te filmiki z Frost Magami solującymi sobie z 20 mobków elite na raz w Zul''Gurub - jeszcze przed TBC, mając 60 lvl i wcale nie taki dobry gear ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 10:49, Sth`Devilish napisał:

Hehe, swoją drogą przypomniały mi się te filmiki z Frost Magami solującymi sobie z 20 mobków
elite na raz w Zul''Gurub - jeszcze przed TBC, mając 60 lvl i wcale nie taki dobry gear ;)


Też to pamiętam, co by nie było koleś ma skilla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak za bardzo nie wierze w to ze da sie zrobic ZG w 3 osoby, po pierwsze same elity, po drugie na +60 lvl. Jeden zly krok i cala chmara leci na nas, moze i to mozliwe ale dopoki nie zobacze filmu to nie uwierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 10:39, oOreVenOo napisał:

Eee 3 osoby ? Chyba cos kita wciskasz. Ludzie raiduja w 10-15 osob na 70tkach a Ty w 3 osoby
? Chyba na prywatnym serwie. W ogole zauwazylem, ze wiekszosc raidow nie wymaga attunementow
jak na razie tylko MC wymaga z tego co patrze.


Co do prywatnego servera:
http://armory.wow-europe.com/character-sheet.xml?r=Shadowsong&n=Diakon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 10:34, Diakon22 napisał:

mage,pally, druid->all:) Oczywiście najlepszy możliwy gear pomaga.


Kiedyś było na to potrzebne 20 60-tek i też bez właściwego przygotowania wipy sypały się jeden po drugim.
Uwierzę, że minimum 10 70-tek może dałoby radę, ale 3 ? Impossible ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do frost magów koszących masowo elity na swoim levelu. Jak najbardziej przepiękne widoki :-DD. Zresztą dotyczy to również wielu innych bossów, których zadna inna klasa solo by nie zrobiła.
Teraz jest o tyle trudniej, że 3/4 bossów z TBC (nawet takich zwykłych) jest immune na freeze, slow itp. i cięzko ich trzymać na dystans... trzeba uciekać ;-). A do takiego stylu walki to już trzeba mieć jako takiego skilla i trochę szczęscia oraz z góry przygotowaną taktykę. Ale wszystko da się zrobić - trzeba tylko troche treningu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 12:16, Dann napisał:

Uwierzę, że minimum 10 70-tek może dałoby radę, ale 3 ? Impossible ...


Niby czemu? Skoro Onyxię szło zabić w 3 osoby przed TBC, to Hakkara teraz tym bardziej. W ZG spokojnie wystarczyło kiedyś 15 osób w miarę kumatych, a na takiego Bloodlorda to szło się nawet w 10 (bo to boss idiota, co skakać nie potrafi;)

Szkoda, że holy priest dalej podpiera ściany... Nigdy nie przepadałem za grą shadow (choć niby mi to wychodziło dobrze), więc nie mam co żałować, że nie gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 10:47, Sth`Devilish napisał:

w TBC jest nawet jedna
instancja, która wymaga attunement - mianowicie Black Morass (aka Dark Portal) :)

Akurat Durnholde nie jest tak trudno ukończyć. Wymaga tylko dobrze zbalansowanej grupy i już można iść na Black Morass. W sumie to chyba najciekawsze instancje, które są naprawdę jakąś przygodą, a nie tylko tłuczeniem mas tępych przeciwników, bo w nich naprawdę coś się dzieje. Do tego jeszcze można dodać Naxxramas i Black Temple, jako wnoszące najwięcej do fabuły. Szkoda jedynie, że do Battle of Mount Hyjal jest taki długi attunement. Według mnie przymusowe powtarzanie instancji na heroic jest po prostu nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:35, GanD napisał:

Niby czemu? Skoro Onyxię szło zabić w 3 osoby przed TBC, to Hakkara teraz tym bardziej.

Onyxia nie robiła Mind Control - no chyba, że plotki o tym, że nie działa >60lvl są prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Hakkar robi MC naraz jednej postaci, więc jeśli każdy jest healerem i jednocześnie tankiem (druidzi i paladyni) albo jest dwóch healerów, tak by zawsze ktoś mógł leczyć, to mogłoby się udać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:42, Czedwik napisał:

> w TBC jest nawet jedna
> instancja, która wymaga attunement - mianowicie Black Morass (aka Dark Portal) :)
Akurat Durnholde nie jest tak trudno ukończyć. Wymaga tylko dobrze zbalansowanej grupy i już
można iść na Black Morass. W sumie to chyba najciekawsze instancje, które są naprawdę jakąś
przygodą, a nie tylko tłuczeniem mas tępych przeciwników, bo w nich naprawdę coś się dzieje.
Do tego jeszcze można dodać Naxxramas i Black Temple, jako wnoszące najwięcej do fabuły. Szkoda
jedynie, że do Battle of Mount Hyjal jest taki długi attunement. Według mnie przymusowe powtarzanie
instancji na heroic jest po prostu nudne.


Chyba coś Ci się pomyłio attunement do Battle of Mount Hyjal jest dość krótki, to attunment do The Eye wymaga zrobienia heroiców a dokładniej nazywa się to Trial of Naru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:35, GanD napisał:

Niby czemu? Skoro Onyxię szło zabić w 3 osoby przed TBC, to Hakkara teraz tym bardziej. W ZG
spokojnie wystarczyło kiedyś 15 osób w miarę kumatych, a na takiego Bloodlorda to szło się
nawet w 10 (bo to boss idiota, co skakać nie potrafi;)


Chyba tylko wtedy, jeśli wszyscy mieli gear z Molten Core, BW, itd. A są przecież bossowie, gdzie trzeba tankować nawet kilka (do 4-5 mobów poza samym bossem) addów. We 3 to jest IMO niemożliwe ... nawet na 80 lvl :-)).

Dnia 11.06.2007 o 13:35, GanD napisał:

Szkoda, że holy priest dalej podpiera ściany... Nigdy nie przepadałem za grą shadow (choć niby
mi to wychodziło dobrze), więc nie mam co żałować, że nie gram.


To paladyni aż tacy dobrzy w leczeniu ? Kiedyś grałem priestem i w statsach po MC, itp. kilku czołowych priestów było zawsze najwyżej w stawce healerów.
BTW, a jak wg. was wypadają w leczeniu na tle innych klas full gear and talent resto shamani ? ;-) (tacy w pełni zorientowania pod każdym względem na healingu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 14:17, gVrV napisał:

kurde, teraz przez 2 dni nie gralem i zapomnialem pojsc to karczmy ale pech


Spokojnie, ja gram [prawie] codziennie i też zapominam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom kilka fajnych itemkow na postaci i nic poza tym. 3 osoby w T6 nie dały by rade a co dopiero taka trójka jak wasza, szczególnie że mag w instancach jest na parę hitow ale dobra mniejsza z tym Ty robisz ZG w 3 osoby a ja soluje Onyxie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:42, Czedwik napisał:

> w TBC jest nawet jedna
> instancja, która wymaga attunement - mianowicie Black Morass (aka Dark Portal) :)
Akurat Durnholde nie jest tak trudno ukończyć. Wymaga tylko dobrze zbalansowanej grupy i już
można iść na Black Morass. W sumie to chyba najciekawsze instancje, które są naprawdę jakąś
przygodą, a nie tylko tłuczeniem mas tępych przeciwników, bo w nich naprawdę coś się dzieje.
Do tego jeszcze można dodać Naxxramas i Black Temple, jako wnoszące najwięcej do fabuły. Szkoda
jedynie, że do Battle of Mount Hyjal jest taki długi attunement. Według mnie przymusowe powtarzanie
instancji na heroic jest po prostu nudne.


Jak już Diakon22 wspomniał, attunement do Mount Hyjal nie wymaga robienia instancji na poziomie heroic (mowa o wspomnianej serii questów "Trial of Naaru", która stanowi attunement do TK:The Eye), aczkolwiek i tak wiele osób będzie musiało je wykonać, nawet pomimo dodania przez Blizzard scrolla, automatycznie odblokowującego danej osobie attunement do The Eye/SSC, ponieważ ten dropi tylko z ostatniego bossa :)

Natomiast co do samych heroiców do tych questów wymaganych - to tak na prawdę aż takie trudne nie jest :) Sam się zdziwiłem jak łatwe mogą być heroici, nawet bez dobrego sprzętu. Jedyne czego do heroiców potrzebujesz to: odpowiedni skład (zawsze tank - najlepiej protection warrior, 1 healer - najlepiej holy paladin/holy priest, 3 klasy czysto pod dps, chyba najlepiej jeśli ranged - klasy meele na heroicach zbierają ostre baty :/), doświadczenie w robieniu instancji szybko (to niemal podstawa) i bezbłędnie, a także czas (ok 2 godziny). Ja już trochę ich zrobiłem, i jedyny heroic jaki stanowił na początku ogromny problem to Durnholde Keep heroic... Strasznie wnerwiają tam Wardeni i patrol :) Ale jak masz szybko myślącego tanka z jajami i odpowiedni plan kogo kiedy ubić, to jest to jak najbardziej wykonalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 15:54, oOreVenOo napisał:

Nom kilka fajnych itemkow na postaci i nic poza tym. 3 osoby w T6 nie dały by rade a co dopiero
taka trójka jak wasza, szczególnie że mag w instancach jest na parę hitow ale dobra mniejsza
z tym Ty robisz ZG w 3 osoby a ja soluje Onyxie...


Power of teh force underestimate you should not! ;)

Pomyśl tylko: 10 lvli przewagi (i zwiększa się przy tym twój magic resist, dodge, parry itd), nowy gear (więcej dmg, więcej many, więcej staminy), nowe skille i talenty, no i wreszcie doświadczenie graczy (którzy już robili te stare instancje dziesiątki, jeśli nie setki razy). Według mnie jak najbardziej możliwe i jestem gotów się o tym przekonać na własnej skórze, jak tylko zbiorę odpowiedni skład, i sfilmować specjalnie dla ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 16:04, Sth`Devilish napisał:

Pomyśl tylko: 10 lvli przewagi (i zwiększa się przy tym twój magic resist, dodge, parry itd),
nowy gear (więcej dmg, więcej many, więcej staminy), nowe skille i talenty, no i wreszcie doświadczenie
graczy (którzy już robili te stare instancje dziesiątki, jeśli nie setki razy). Według mnie
jak najbardziej możliwe i jestem gotów się o tym przekonać na własnej skórze, jak tylko zbiorę
odpowiedni skład, i sfilmować specjalnie dla ciebie :)


In your dreams ... ;-)
Chociaż jak tylko dobiję magiem do 70 (może za klika dni, bo atm nie mam czasu), to poszukam grupy do tych instancji, które dotychczas robiło się w na lv 60. I zobaczymy jak duża będzie różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - skoro [chodzi o peta] koty są dobre w DPS (kojoty, wilki, tygrysy), a niedźwiedzie są dobre jako Tanki, to w czym dobre są te Durotańskie jaszczurki (takie dinozaurowate - rodowe mounty Trolli)? Bardzo podobają mi sie takie, a nie chciałbym czegoś zawalić (zależy mi na BM, jednak nie wiem jaki typ peta byłby do tego dobry - bardziej Tank czy DPS? - raczej to one będą wykonywać "czarna robotę") :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się