Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Jak najlepiej ustawiać talenty? Chce się skoncentrować na marksmanship, ale tak, żeby zwierzaka również utrzymać. Nie wiem w ogóle jak rozkładać punkty talentów, ani jakim grać buildem, który zżera troche mniej many :). Mógłby mi ktoś to wyjasnić?:) Przypomina, że gram Hunterem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc na razie do lvl''owania. Mam 26 lvl, chce go podbić. Build jakis ogólny, do wszystkiego na razie. Raidować będe mógł dopiero miedzy 60-70 lvl''em, więc do tego mi nie trzeba :).
Czy do solowania innych? Hmm, może pasować, jak na razie mam niski lvl na samych bossów.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko denerwuje mnie to, zę jest tyle skill barów :P. Mam jeden, a nie wiem co z resztą. Czy do marks i BM trzeba mieć osobne buildy i jakoś te "barki" zapełniać? Czy jak to wygląda, bo jak na razie chodze z jednym...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 70lv będziesz miał już tak dużą ilość umiejętności, że bez większych problemów będziesz mógł zapełnić większość standardowych "barów", ale hunter to i tak nie ma aż tak wiele na głowie co niektórzy healerzy - przodownicy w tej dziedzinie ;). Widziałem screeny UI, które wyglądały jakbyś siedział w czołgu lub odrzutowcu: wszędzie dookoła jakieś skille, addony, macra itp. a na środku tylko mała przestrzeń, żeby wiedzieć gdzie się mniej więcej stoi. Osobiście starałem się widzieć jak najwięcej na ekranie, ale i tak miałem wypełnione całkowicie 10 pasków umiejętności, a do tego jeszcze różne addony, także dla chcącego nic trudnego, wszystko przed Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To przez talenty też jakoś rozwijam skille, rozumiem? Bo rozdaje sporo pkt między BM i marks, a to też podnosi moje skille.
Uff, to dobrze, że dopiero w wysokich granicach będe musiał się martwić o "barki" :).

Diakon --> Trudno.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest tak: co 2 lv możesz kupić od trenera klasowego nowe umiejętności lub wyższe poziomy już posiadanych, od 60lv będziesz mógł to robić już co 1 lv aż do 70 poziomu, gdy zdobędziesz wszystkie standardowe umiejętności na najwyższym poziomie. Poza tym zależnie od tego jak będziesz rozkładał punkty talentów będziesz mógł dzięki temu zyskać czasem specjalne dodatkowe umiejętności przypisane tylko do danego drzewka (jeśli potem zmienisz build na inne drzewko to stracisz te dodatkowe umiejętności z możliwością zyskania innych z innych drzewek, wszystko zależy od rozłożenia punktów talentów - te dostajesz co 1lv począwszy od awansowania na 10 poziom aż do 70 włącznie). Do tego dochodzą jeszcze umiejętności zyskiwane dzięki głównym profesjom (np. zbieranie kwiatków, wykopywanie rudy, szycie, kowalstwo, jubilerka), gotowaniu, łowieniu ryb i pierwszej pomocy (robienie bandaży). A jakby Ci było mało to można jeszcze pisać macra (specjalne komendy, które pozwalają na pewną automatyzację niektórych czynności, łączenie umiejętności itp. w użyciu są jak zwykłe umiejętności - wyciągasz je na pasek i używasz przez kliknięcie) oraz dodawać addony, które też zajmują dodatkowe miejsce (na ogół na osobnych paskach, a nie standardowych barach, oczywiście są też addony które pozwalają edytować same bary, tak by nadać im wygląd najbardziej odpowiadający indywidualnym preferencjom) więc ostatecznie będzie tego całkiem sporo. Mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze wymienić przycisków odpowiadających za wsiadanie/zsiadanie z różnych mountów, używanie heartstona, błyskawiczną zmianę ekwipunku... Pewnie jeszcze o czymś nie pamiętam, przekonasz się, że te paski wypełnisz szybciej niż myślisz i pewnie równie szybko poszukasz jakiejś alternatywy, bo jest mnóstwo lepszych UI niż to blizzardowskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, to Blizzardowskie UI to jest po prostu paranoja :) Grając klasami tj hunter/warlock/mag po prostu TRZEBA sobie pomagac addonami, inaczej skończy się z UI zasłaniającym pół ekranu gry, powodującym również taki lekki dyskomfort w grze :) Z własnego doświadczenia wiem, że im mniej jest na ekranie, tym łatwiej się po prostu gra - to jedynie kwestia odnalezienia odpowiednich addonów (uszczuplających UI choćby np przez rozwijane menusy z rzadziej używanymi skillami), odpowiednio zbindowanych skilli (podstawa w PvP i rzecz bardzo barzdo wpływająca na twoje osiągi w PvE :)), a także wywalenia z ekranu absolutnie WSZYSTKIEGO, czego nie musisz wiedzieć/widzieć (ja u siebie np tak to sobie już uporządkowałem, że minimape mam całkowicie uproszczoną, Titan Panel pojawia się tylko na przejechaniu nad nim myszą, a w Party nie widzę buffów swoich towarzyszy oraz ich HP - może to i fajnie wszystko widzieć, ale po dłuższym czasie rzygać się chce...).

20070618231503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać - co do tego screena to jest właśnie IDEALNY przykład tego jak należy budować UI, tak aby nie poczuć się pewnego dnia jak za sterami F-16 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne to UI, proste i estetyczne, ale jak dla mnie to o 2 czaty za mało... Zawsze grałem z trzema, taki już ze mnie dziwak ;)
Z dobrych UI polecam szczególnie: Photek UI compilation (zbiór różnych addonów o bardzo dużych możliwościach konfiguracji), można znaleźć choćby na Curse Gaming.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się