Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2007 o 00:30, GanD napisał:

Bardzo ładne to UI, proste i estetyczne, ale jak dla mnie to o 2 czaty za mało... Zawsze grałem
z trzema, taki już ze mnie dziwak ;) Swego czasu nad tego typu UI pracowałem, ale tyle czasu to pożera, że prace na razie porzuciłem (ale grafiki mam na dysku nadal i czekają tylko aby je przerobić na pół-przeźroczyste tła;]).


Ja właśnie próbowałem dojść do czegoś mniej więcej jak na tym screenie, ale jeszcze z małymi ozdóbkami. Otóż z odpowiednim zapałem do pracy w Adobe Photoshop można sobie zrobić o takie UI jak poniżej, "wklejając" na ekran gry w odpowiednie miejsca najzwyklejsze grafiki (te akurat pochodzą z www.deviantart.com - sam przeszukałem dość sporą bazę tych tatuaży tam i mam je wszystkie osobno na dysku ;]). Pracy przy takim UI jest jednak co nie miara... Trzeba ogromnej cierpliwości, bo trochę czasu na tym zlatuje, ale efekt może być całkiem ciekawy :)

PS. Gdzieś po necie krążył jeszcze filmik jakiegoś maga (nie pamiętam imienia niestety, ale zaczynało się chyba coś na Dark), od którego chyba się cała ta zabawa z wrzucaniem grafiki do UI zaczęła. Swego czasu widziałem tam jego twory - np UI z prześlicznym artem w tle, które zależnie od czynności jakie wykonywałeś/ odległości od przeciwnika mogło zupełnmie zmieniać kolor (wyglądało to tak bajerancko, że aż żal dupę ściska, że to UI nigdy nie ujrzało światła dziennego... przynajmniej póki co... po prostu taki BAJER, że szczęka opada :)).

PS. Na drugim zamieszczonym screenie kolejny przykład mocno zmodyfikowanego, ale też wyjątkowo prostego, czytelnego i maksymalnie okrojonego UI dla rogue''a.

20070619003819

20070619003957

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 23:32, Sth`Devilish napisał:

Zapomniałem dodać - co do tego screena to jest właśnie IDEALNY przykład tego jak należy budować
UI, tak aby nie poczuć się pewnego dnia jak za sterami F-16 :)


Jakich addonów użyłeś do układania pasków skilli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 07:23, Szczur22 napisał:

Jakich addonów użyłeś do układania pasków skilli?


Pisałem już (a może nie) - to nie moje UI, jeno przykłady :) Swoje bym pokazał gdybym miał opłacone konto, ale ostatnio krucho z kasą i czasem na grę (robię karierę zawodową ^^) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bajeranckie UI to jedno, zawierające dużo informacji to co innego. Wiadomo, że u rogala, najważniejsze to 3 x Damage Meter, 2 x Loot Link, i wielki przycisk Need - chociaż nie, to ostatnie to Hunter ;)
Niestety, jako hiler i RL, nie mam takich luksusów, i musze mieć nieco więcej zabawek wyciągniętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://armory.wow-europe.com/#character-sheet.xml?r=Burning+Steppes&n=Alakair

Wykombinowałem coś takiego, dawaj tak punkty a nie będzie problemu zarówno z PVP ani PVE. Teraz pod instancje zmieniam kosmetycznie ustawienia, znaczy się: wywalę prawdopodobnie Bestial Swiftness i Pathfinding, chce sobie możliwie jak najwięcej zwiększyć DPS. Te dwa skille w raidach w ogóle mi nie są potrzebne, ale świetnie spisują się z kolei na PVP więc jak kto co woli :)
Jak chcesz taki MIX to możesz dawać punkty jak ja mam. Teraz mam w BM wszystko co chciałem i sobie ide powolutku do aimed shot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 15:21, Diakon22 napisał:

To zależy jaki build będzie miał owy druid, feral czy resto.

zalezy mi na fast level wiec mam feral combat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 14:01, Selv napisał:

http://armory.wow-europe.com/#character-sheet.xml?r=Burning+Steppes&n=Alakair

Wykombinowałem coś takiego, dawaj tak punkty a nie będzie problemu zarówno z PVP ani PVE. Teraz
pod instancje zmieniam kosmetycznie ustawienia, znaczy się: wywalę prawdopodobnie Bestial Swiftness
i Pathfinding, chce sobie możliwie jak najwięcej zwiększyć DPS. Te dwa skille w raidach w ogóle
mi nie są potrzebne, ale świetnie spisują się z kolei na PVP więc jak kto co woli :)
Jak chcesz taki MIX to możesz dawać punkty jak ja mam. Teraz mam w BM wszystko co chciałem
i sobie ide powolutku do aimed shot :)


Aha, dzięki za pomoc i ten build ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 16:19, Bifur napisał:

Mam pytanie : co jest lepsze dla lvlowania magiem - Frost czy Fire??


Zdecydowanie fire, na frost sie przerzucasz w endgame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 16:19, Bifur napisał:

Mam pytanie : co jest lepsze dla lvlowania magiem - Frost czy Fire??


Polecam przerzucenie się na Frost tak od 40 lvla, na początku pakuj w Fire. Grałem obydwoma "buildami" i Frost dużo lepiej się spisuje, przede wszystkim możesz atakować grupki mobów na raz a nie pojedyncze moby jak było w przypadku Fire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 16:19, Bifur napisał:

Mam pytanie : co jest lepsze dla lvlowania magiem - Frost czy Fire??

Build wyłącznie arcane również oferuje spore obrażenia. Warto spróbować, bo magów arcane nie jest wielu, a taki build oferuje dość spore możliwości. Np. to: http://www.wowhead.com/?talent=oixAfRfdgIuio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem do czego ten build miałby służyć żaden szanujący się mag by takiego nia miał - a magiem gram od prawie 2 lat:)
Jak iśc w arcane to build wyglądałby raczej tak http://www.wowhead.com/?talent=kbxAc0bzxIziovghz
max dmg i slow dający choć odrobinę survivability. Dość dobry build do rajdowania, sam używałem przez jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos wyłumaczyć czym różnią się te wszystkie serwery między sobą czy PVP RPGPVP itp ?? Bo nie do końca wiem czym ...

I moze mi ktoś powiedzieć co to są te addony ? I skąd można je pobrać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:40, Yamamoto napisał:

Pytanko mam :
Czy Priest może używać dwóch broni jednocześnie np. 1h mace i dagger?


A czy ma zdolność Dual Wielding? Nie. Czyli nie może :) Jedyne klasy, które taką zdolność posiadają i mogą używać dwóch różnych (jednoręcznych) bronii w obu rękach to rogue, warrior i hunter. Jako priest możesz co najwyżej nosić offhand w trakcie używnaia jednoręcznej bronii :) Offhandy dla casterów pełnią wyłącznie rolę takiego wypełniacza pustki, tzn dodają nieco statsów i nic więcej, czasem bardzo ładnie wyglądają :)

@bitelz90 - normalnie jakieś cholerne Deja Vu... Ile razy można o to pytać na forum i zawsze przegapić odpowiedź??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:40, Yamamoto napisał:

Pytanko mam :
Czy Priest może używać dwóch broni jednocześnie np. 1h mace i dagger?

Nie. Jeśli już to Mace i jakieś Off-Hand dający bonusy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się