Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2007 o 18:53, Diakon22 napisał:

Po przemyśleniach postanowiłem zminimalizować troche swoje UI wygląda to teraz tak:)
http://i161.photobucket.com/albums/t205/Cedric1983/WoWScrnShot_062407_184918.jpg


To już wygląda całkiem konkretnie :) Ja zwykłem grać z możliwe najmniejszą dawką informacji na ekranie, więc jeszcze bym wywalił combat loga (mam zawsze wszystkie chaty w 1 oknie), wywalił timestamp - tzn czas wysłania wiadomości na czacie (do tego robię sobie specjalną zakładkę w czatach, na której w razie czego ten timestamp jest). A tak btw, jak się nazywa ten addon z player & target frame po środku (te paski)? Sporo tego typu addonów jest, a ten akurat wygląda całkiem całkiem. No i do czego służy ta lista po prawej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 19:34, Sth`Devilish napisał:

> Po przemyśleniach postanowiłem zminimalizować troche swoje UI wygląda to teraz tak:)
> http://i161.photobucket.com/albums/t205/Cedric1983/WoWScrnShot_062407_184918.jpg

To już wygląda całkiem konkretnie :) Ja zwykłem grać z możliwe najmniejszą dawką informacji
na ekranie, więc jeszcze bym wywalił combat loga (mam zawsze wszystkie chaty w 1 oknie), wywalił
timestamp - tzn czas wysłania wiadomości na czacie (do tego robię sobie specjalną zakładkę
w czatach, na której w razie czego ten timestamp jest). A tak btw, jak się nazywa ten addon
z player & target frame po środku (te paski)? Sporo tego typu addonów jest, a ten akurat wygląda
całkiem całkiem. No i do czego służy ta lista po prawej?


Jeszcze jeden screen, tak to wygląda podczas rajdu http://img262.imageshack.us/my.php?image=wowscrnshot062407194302ys1.jpg niestety rajd wymaga trochę wiecej info o wydarzeniach:)
A mod nazywa się metahud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko jest zbyt rozbite, gdyby bardziej "poprzytulać" do siebie elementy tego UI, to widziałbyś sporo więcej, a poza tym to całkiem znośnie, choć ten HUD na środku... osobiście tego nie znosiłem, dla mnie to był dodatkowy efekt siedzenia w kokpicie odrzutowca, zupełnie niepotrzebny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą, nie słuchaj ludzi, którzy nie mają o tym pojęcia. Wszelkie addony z popularnych serwerów np. wowace, curse-gaming, worldofwar.net są zupełnie legalne i nie szkodliwe. Co więcej w kolejnych patchach ludzie z Blizzarda bezczelnie kopiują rozwiązania z niektórych addonów do gry, bo są aż tak dobre (choć na ogół partolą sprawę i dalej wszyscy używają swoich addonów;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 22:25, GanD napisał:

Jak dla mnie to wszystko jest zbyt rozbite, gdyby bardziej "poprzytulać" do siebie elementy
tego UI, to widziałbyś sporo więcej, a poza tym to całkiem znośnie, choć ten HUD na środku...
osobiście tego nie znosiłem, dla mnie to był dodatkowy efekt siedzenia w kokpicie odrzutowca,
zupełnie niepotrzebny ;)


Przez dwa lata tak się przyzwyczaiłem do rozmieszczenia w taki sposób przycisków, że poprostu się gubie jak jest inaczej - próbowałem pare razy:) A co do hudu to narazie taki dodatek póki co mi za bardzo nie przeszkadza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 19:50, Diakon22 napisał:

Jeszcze jeden screen, tak to wygląda podczas rajdu http://img262.imageshack.us/my.php?image=wowscrnshot062407194302ys1.jpg
niestety rajd wymaga trochę wiecej info o wydarzeniach:)


A tam więcej :) Ja od razu bym już na wstępie wywalił moda od buffów (ładne, ale strasznie dużo miejsca zajmuje, a wcale w niczym konkretnym nie służy), schował dmg meter i threat meter (i tak w trakcie walki nie patrzy się kto więcej robi dmg/aggro, tylko skupiasz się na walce...) i minimapę (nie znam osoby, która by doszła do poziomu raidowania w WoW i mimo to potrzebowała tej minimapki do czegoś :P) :)

Ale jak kto woli, jak już pisałem, ja preferuję minimalistyczne UI (w miare możliwości), w ogóle nie rozumiem sensu zapychania ekranu gry tymi wszystkimi miernikami obrażeń/aggro, dodatkowymi oknami z chatem, paskami ze skillami z których i tak się korzysta się tylko poza walką, czy też całą masą danych nt członków raidu... Pewnie jest w tym jakaś magia liczb, a ja akurat nie nawidzę liczb (przykre doświadczenia z moich prób pójścia w kierunku rachunkowości i księgowości oraz przewijania się przez stosy kartek z masą cyferek...) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja umiejętności lubię mieć estetycznie rozłożone. Zawsze ukrywam te, których najrzadziej używam, a zostawiam te najbardziej potrzebne. Kompletnie nie podoba mi się zapełnianie ekranu różnymi statystykami. Ja lubię widzieć, co się dzieje w okół mnie :) No i chat mam w jednym małym okienku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Threat meter na raidzie i w party jak najbardziej się przydaje, choć tylko na pojedynczych przeciwników i do zabawy.
HUD na środku ekranu to moim zdaniem właśnie zbędna popierdółka. Podobnie jak arty wklejane w photoshopie.
Paski ze skillami i marcami raidowymi rzadko używanymi też jak najbardziej tylko po najechaniu myszką.
Mapka... w pewnym momencie każdy zna już każdą lokację na pamięć, więc to też do kosza, choć może hunterzy sporadycznie korzystają w PvP... albo na alty farmerzy.
Dane o raidzie - no cóż, chcesz czy nie, jeśli jesteś opiekunem klasy albo raid liderem, to musisz to mieć wlączone. A to by widzieć jak healerzy z maną stoją, a to czy raid naprawiony, czy nikt się nie opieprza w dps/heal itd (choć część rzeczy można spokojnie sprawdzić po raidzie). Niestety od tego się nie ucieknie, no chyba że gildia stoi już na takim poziomie, że nikogo za mordę nie trzeba trzymać ;)
Ale 3 chaty muszą być, no w ostateczności 2 i basta - magia liczb! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee dramatyzujecie z tym chowaniem pokazywaniem i minimapami :) żeby oglądać widoczki.

[URL= http://img146.imageshack.us/my.php?image=wowuisemmyep1.jpg][img] http://img146.imageshack.us/img146/2967/wowuisemm yep1.th.jpg[/img][/URL]

Wszystko jest na wierzchu? Jest
Jest mejsce na ogladanie akcji? Jest :)

Tak trochę bardziej serio. Co kto lubi.
Niektórzy lubia mieć dużo bajerów a inni tylko przycisk z frostboltem i to też nie używany zbindowany (albo innym steady shotem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera robie od godziny ten quest: Courser Antlers i nie chce mi za nic wylecic drop z tych jeleni, jeden wylecial ale 2 za nic nie chce wyleciec! zabilem ok. 50 i nic! To jest nienormalne! Czemu tak jest!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ooo wkoncu mam heh dziwne wypadl jak nie uzylem zadnego skilla tylko po prostu z petem go napieprzalem ale bez zadnych trapow itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 15:32, gVrV napisał:

ooo wkoncu mam heh dziwne wypadl jak nie uzylem zadnego skilla tylko po prostu z petem go napieprzalem
ale bez zadnych trapow itd

Myśle, że to raczej wpływ Księżyca i pozycji gwiazd, a także promienowania słonecznego.
Ale to tylko jedna z wielu teorii jakie ludzie tworzą na temat dropów. A prawda jest prostsza, dropy są R A N D O M = L O S O W E. Albo biłeś nie te moby co trzeba, lub też pozwoliłeś by pet sam zabił, po czym nie daje sie lootować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem magiem i zainwestowałem w talentami w fire no i sie dowiedziałem ze lepiej było w frost na początku ,więc postanowiłem ze dojdę do pyroblasta w fire a pózniej do blizzarda w frost tylko nie wiem co dalej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się