Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2007 o 10:02, Hacket napisał:

A tak przy okazji nie wiem jak wy, ale mam takie wrażenie grając na BL ze ludzie w wowie wolą
grac "pięknymi" postaciami typu elfy ludzie itp i w cale nie patrzą na klimat który mają Orkowie,Trolle
denerwuje mnie też to ze patrzą na wowa w kolorach czerni i bieli typu horda zła allianci dobrzy
a czy nie warto czasem spojrzeć na to w odcieniach szarości i poczytać trochę więcej na temat
tego świata?

Wydaje mi się, że większość graczy preferuje granie ludźmi i elfami. Kogo jest najwięcej w Alliance? Ludzi i Nocnych Elfów - postaci z pozostałych 3 ras jest znacznie mniej. U Hordy przed dodatkiem najpopularniejsi byli Forsaken (to przecież też ludzie, tylko nieumarli), a teraz są blood elfy. Krótko mówiąc większość graczy preferuje postaci o bardziej humanoidalnych kształtach (oczywiście niektórzy wybierają je również dla raciali). No i to mi trochę u Hordy przeszkadza, że często w drużynie jestem jedynym trollem i głównie gram z samymi be i undead. Jako troll wolałbym więcej grać z orkami, taurenami i innym trollami (btw: bardzo rzadko spotykam innego trolla warriora). U draenei mam podobnie - też często jestem jedynym draenei w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 10:02, graczomaniak napisał:

PvE - zwykła zabawa. Chodzisz rozwalasz mobki, jesli chcesz możesz się bić z innymi graczami.
Panuje tam normalna atmosfera.

RP - podobny jak PvE, tyle, że atmosfera bardziej fantasy. Czyli np. witasz sie z innym graczem
- "Witaj przybyszu!".:)

PvP - Również serwer pve, z tym, że Horda bez pytania może zaatakować Alliance, nie trzeba
mieć włączonego trybu pvp.

RPPvP - chyba sam będziesz już wiedział.:)

Btw. Ja żaden spec nie jestem. Jesli się w czymś tu myle, poprawcie mnie.:)


Dzieki :)... Jeszcze jak mozesz to napisz co to za serwer Normal... Bo nie wiem na jakiej zasadzie dziala... Głównie chodzi mi o to czy tez bez pytania mozna atakowac horde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2007 o 14:14, ppajak27 napisał:

Dzieki :)... Jeszcze jak mozesz to napisz co to za serwer Normal... Bo nie wiem na jakiej zasadzie
dziala... Głównie chodzi mi o to czy tez bez pytania mozna atakowac horde...


Normal to PvE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam gram od początku Orczym wojownikiem a to właśnie przez poznanie lepiej świata warcraft (na koncie mam całą trylogie przeczytaną). Może niedługo jak tylko czas pozwoli przeczytam resztę księg. bardzo mnie urzekła historia Thralla i pokazała prawdziwą stronę tego dumnego orczego narodu fakt najechali na Azeroth podczas 2 wojny, ale taka jest natura tej rasy, bo gdyby Medivh nie zdradził sojusz, który został opętany przez ducha władcy demonów Sargaresa nie byłoby tej historii warto zagłębić się w historie świata min. po to, aby poczuć klimat warcrafta, choć gram na takim serwery, na którym za dużo tego klimatu nie ma oraz dużo gra na nim dzieci (strona sojuszu) to i tak lubię go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 13:37, Czedwik napisał:

Krótko mówiąc większość graczy preferuje postaci o bardziej humanoidalnych kształtach


Z chęcią bym pograł orkiem, czy taurenem, ale po prostu nie potrafiłem się identyfikować z przedstawicielami tych gatunków. Nic na to nie poradzę :/ Przeszedłem wiele razy gry ze stajni bioware, ale nawet tam najmniej ludzką rasą jaką grałem był pół-elf. To samo w WoW - jeśli mam pół roku (w moim przypadku) prowadzić postać, to wolę wybrać coś z czym będę się utożsamiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2007 o 17:52, Astropath napisał:


Z chęcią bym pograł orkiem, czy taurenem, ale po prostu nie potrafiłem się identyfikować z
przedstawicielami tych gatunków. Nic na to nie poradzę :/ Przeszedłem wiele razy gry ze stajni
bioware, ale nawet tam najmniej ludzką rasą jaką grałem był pół-elf. To samo w WoW - jeśli
mam pół roku (w moim przypadku) prowadzić postać, to wolę wybrać coś z czym będę się utożsamiał.


Z każdym można się utożsamić, trzeba znać tylko historie i przejścia danej rasy. Jeśli chodzi ci o sam wygląd to nie wiem , ja potrafię się utożsamić bardziej z takim taurenem niż night elfem, chociaż i tak gram dwarfami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienic metode oplacania abonamenu za WoW. Mialem ustawiona platnasc karta platnicza a teraz chcialbym zmnienic na oplate karta pre-paid ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 21:51, Szczur22 napisał:

> Jakie profesje najlepiej wybrać dla maga?

Herbalism i Alchemy


Równie dobrze może być Tailoring + Enchanting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 22:04, Sashion napisał:

> > Jakie profesje najlepiej wybrać dla maga?
>
> Herbalism i Alchemy

Równie dobrze może być Tailoring + Enchanting



rownie dobrze mozna miec wszystkie inne profesje ale herb + alch dla poczatkujacego maga pomoze mu w zarabianiu pieniedzy a enchanting to droga profesja ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 22:08, Malevyn napisał:

rownie dobrze mozna miec wszystkie inne profesje ale herb + alch dla poczatkujacego maga pomoze
mu w zarabianiu pieniedzy a enchanting to droga profesja ;s


No aż taka droga to nie jest :P Ale do zarabiania pieniędzy może być także połączenie Minning + Skinning :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak radzi sobie Dagger Rogue ze swoimi critami? Jak tam z wykonywaniem questów i rzezią mobków? :) Bo tak sięzastanawiam nad sword/dagger... aha i czemu mace miałoby być laprze od sword? (przykład/y).

PS Może być jakiś build pod dagger i sword, bo coś nie umiem znaleść dobrego.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 22:10, Sashion napisał:

No aż taka droga to nie jest :P Ale do zarabiania pieniędzy może być także połączenie Minning
+ Skinning :P


Levelowanie od 1 do 340, po którym są już sensowne enchanty które idzie spokojnie sprzedać, kosztuje mniej więcej 1400g.
Sprzedawanie słabszych enchantów to katorga, bo nikt nie chce ich kupować, lepiej się nie męczyć i nie sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 21:44, Azreix napisał:

Jakie profesje najlepiej wybrać dla maga?


Tylko i wyłącznie tailor a do tego alchemy, inaczej nie bierz. Bez tailora jak bez jaj sam się o tym przekonałem teraz mam po 375 w Alchemy/Herb a nie mam tailora i nie uszyje sobie setów dla swojego maga. Więc bierz Tailora, drugą profesją może być alchemy zawsze przyda się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może Herbalism, Alchemie zawsze ktoś w gildii ma i potki zrobi, za to kupować cały czas herby z AH to dość drogo - no chyba, że ktoś poluje ze znajomym herbalistą na drzewka w Skettis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być pierwsza postać to w takim razie bardzo trudno będzie jej zdobyć jakąkolwiek kasę. Kupowanie surowców się nie opłaca (z powodu ogromu innych ludzi z Tailoring, bardzo trudno coś zarobić, co sprzeda się dobrze), a Alchemy rzadko kiedy produkuje coś, co daje więcej kasy, niż odczynniki same. Z Herbalism można bardzo szybko zarobić paręnaście golda (na początek), przynajmniej u mnie za stack Brairthornów/Swifthistle jest 2-3g, a za Stranglekelpy po 4-6g. Jak się do tego ma przepis na Swiftness Potion, to można w 4 dni nawet 100g. Ja tak zrobiłem (jako Hunter), a teraz wziąłem sobie Leatherworking + Skinning, idzie szybko, a brakujące matsy kupuję po prostu z AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mining i jewelcrafting też można zarobić. Na początku to tylko na miningu, ale jak się już jewelcrafting rozwinie to można zarabiać na sprzedaży dobrych gemów i pierścieni (tych słabszych niestety nikt nie kupuje zwykle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 12:51, Czedwik napisał:

Na mining i jewelcrafting też można zarobić. Na początku to tylko na miningu,


I to nawet całkiem sporo. Ja dzięki miningowi kupowałem prawie co każdy level kolejny upgrejd armora na AH, czego wszystkie poradniki nie polecają, ale ja tak robiłem a kasy i tak miałem cały czas stosunkowo dużo. Nie oszczędzałem pieniędzy, a na 40 miałem to 100g na mounta, których i tak nie wydawałem bo jestem lockiem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się